X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 19 listopada 2020, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia, kliniki nie zawsze mają wyszczególnione wszystkie badania i zabiegi na doctolib, głównie po to, by lepiej planować workflow. Tam gdzie ja miałam drożność, to badanie wogóle nie było wymienione na necie. Trzeba było dzwonić... :\

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 19 listopada 2020, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia a Ty masz gwarancje że jak zrobisz te badania teraz to napewno podejdziesz do fiv w styczniu? Żeby się nie okazało że zrobisz prywatnie a i tak czasowo to nic nie zmieni...

    Nie wiem już co komu miałam pisać 🤔

    U nas w sumie nic się takiego nie dzieje. Nina teraz była na ważeniu 3 miesiąca i mamy 6350 g 💪💪💪
    Śpi mi ładnie w nocy pfu pfu 😅. Budzi się raz albo wcale 😉

    Cały czas się wybieram do Polski na święta jak nam nie zamkną granic...tylko nie wiem jak ogarnę moje cycki🙆‍♀️🤷‍♀️
    Chyba muszę sobie kupic laktator ręczny do auta bo mi cycki wybuchną przez tyle godzin 🤔

    Ja nic nie zamawiam, bo w dobie covida to średnio z paczkami.. do tego nie mam nawet karty 😖
    Wyobraźcie sobie że ktoś sobie porobił zakupy naszym kosztem na prawie 600euro...zablokowaliśmy nasze karty, okazało się że to karta mojego męża..a on jedynie gdzie był to w supermarketach po jedzenie, nic nawet przez neta nie zamawiał...Jak to się stało ? 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 19 listopada 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi już dwa ząbki macie? :) szybko :) już po wizycie w szpitalu?

    Olcia jak się czujesz? Brzuszek już pewnie widać?

    Leila ✊za transfer :)

    Susanne przyszła już ta małpa ? Bo jakoś stymulację miałaś zaczynać?

    EllaDe, Mimi macie jakieś sprawdzone zabawki dla maluchów? Chciałabym coś kupić małej pod choinkę ale nie wiem co 🤔

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 19 listopada 2020, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri wierze ze w nowym roku, z nowymi siłami uda Wam sie 😁✊
    A jak Twoje wyniki badan?

    Susanne, po Twoim wpisie odwazylam sie umowic na wizyte do osteopaty. Zgaduje i mam taka nadzieję, ze jest dobry bo pierwszy wolny termin mial na styczen, no i opinie tez ok 🤔 Ciekawa jestem tej wizyty i efektow, bo ja z tych co uwierzą jak zobaczą 😂
    Czy pani @ juz Ci złożyła wizyte?

    EllaDe 2 zabki wow 😁

    Evli jaki ten swiat jest maly, tez robilam badanie droznosci w centrum Juras. Mój gin mi go polecił.

    Basia do centrum Juras na to badanie droznosci, ktore mialysmy nie umowisz sie przez doctolib tylko musisz dzwonic wiec może z Twoim badaniem jest podobnie.

    Lejla powoli zaczynam trzymac kciuki ✊

    Evli 600e?!?!? Ktos zrobil sobie ladny prezent 😱 Sprobuje Cie troche pocieszyc, kilka lat temu spotkala mnie dosc podobna sytuacja. Znajoma miala problem ze swoja karta (dzis wiem, ze miala pelno kredytow i debetow) i poprosiła zebym jej oplacila netflixa kartą a ona mi odda kase. Tylko ze podczas placenia zapisala sobie nr mojej karty i przez miesiac korzystala z niej. Mnie zdziwiły kwoty na wyciagu bankowym wiec poszlam do banku i zastrzeglam karte. I wybrazcie sobie moje zdziwienie jak jakis czas pozniej zapytala sie mnie czy moja karta dziala bo chcialaby znowu oplacic sobie netflixa i nie przechodzi. Wtedy zrozumialam kogo sponsorowalam przez miesiac 🤦

    Mia witaj na watku 😁

    U mnie nowy cykl i nowe nadzieje. Dzis zaczynam sytmulacje, a w przyszlym tygodnie usg 😁

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 19 listopada 2020, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olive niezła „koleżanka” 🙄🙄🙄
    My odwołujemy się, bank niby ma zwrócić tą sumę...zobaczymy..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 19 listopada 2020, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - pewnie karta sklonowana. Bank musi zwrócić. Jakby się opierali, to robić dżihad trzeba :p

    Olive - ranyyy... Jacy ludzie po tym świecie chodzą... Współczuję ex koleżanki.

    Teściowi się jakis haker amator na konto Amazon prime włamał (karta płatnicza jest tam w pamięci) i pozamawiał jakiś sprzęt... Haker zapomniał zmienić adresu dostawy i wszystko przyszło do teścia 🤣🤣🤣

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 19 listopada 2020, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie właśnie 100% gwarancji nie mam 😤 bo nikt na rdv na styczeń nas nie zapisał bo lekarka powiedziała ze zadzwonią do nas początkiem stycznia 🤦🏻‍♀️ Ja to szczerze już nie wiem co myśleć wkurza mnie ten szpital i to jak oni teraz tam pracują 🤦🏻‍♀️ Rozumiem covid itd no ale z nimi nie ma żadnego kontaktu 😤

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 19 listopada 2020, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiemBasia co doradzić ... dziwna sprawa ..

    EllaDe właśnie na Amazonie tak jest że karta jest zapisana ale w momencie jak zmieniasz adres dostawy lub point relay to trzeba dla bezpieczeństwa trzeba podać jeszcze raz nr karty😉 Jak widać temu hakerowi nie wyszło 😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2020, 15:54

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Koora Autorytet
    Postów: 598 1860

    Wysłany: 20 listopada 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny!

    Ja piernicze, tutaj jak cisza to przez tydzien, ale jak juz sie rozgada towarzystwo to dwa dni nadrabiania 😅

    Neytiri, trzymam kciuki ze wszystkich sil, by ten raz byl tym szczesliwym, moge jedynie wyobrazic sobie przez co przechodzicie...
    Olive, ale historia.. 🤦🏻‍♀️
    Mia88 witamy 😊 jestes z samego Paryza czy okolic?
    Ale jaja z tymi hakerami... Na szczescie mi jeszcze nikt nigdzie sie nie wlamal.. 🤞🏻

    U nas znow spadek moralu.. Rezonans naszej psicy wykazal pierwsze przerzuty w plucach, rak kosci z amputowanej lapy okazal sie miec wspolnika w mostku, a ten nieoperowany, wiec mamy zwiazane rece.. Chemioterapia co trzy tygodnie, mial byc koniec w grudniu ale przedluzamy. Z nadzieja na 4 - 6 misiecy... 😞

    Jutro widzimy sie znow z bratem i bratowa, mam nadzieje ze poopowiadaja nam o procesie ivf, lubie wiedziec na co czekam.

    A z dobrych wiesci, babcia wyzdriwiala z covida 😊 ale znow biega po kosciolach, nic jej to nie nauczylo 😑

    preg.png
    🇫🇷
    👩🏻 35, wszystkie wyniki w normie ✅
    🧔🏻 41, OAT

    IVF ICSI, pierwsze podejscie:
    20.02 punkcja 🐣🐣🐣🐣
    25.02 transfer B5AA 💚
    9dpt - hcg 200
    11dpt - hcg 457
    19dpt - hcg 15020
    28dpt - 1 USG - mamy serduszko! 💓 zarodek 7-8mm
    20/04 - 2 USG - 3,6cm
    04/05 - b.prenatalne - dzidzia 6.1cm, wszystko dobrze 🙏🏻
    22/11/2021 - mamy córcię! 💓💓💓

    17/11 - FET blastki 4.1.1 / 11 dpt beta <5 😞

    20/12 - FET bl 3.1.1 cykl sztuczny + embryoglue + ananas
    8dpt 23,1 hcg --- 10dpt 34,8 hcg
    14 dpt 149,7 hcg --- 16dpt 385,9 hcg
    18dpt 1015,8 hcg --- 22dpt - 3490 hcg
    31dpt - 1 USG - jest serduszko !!!💓Kropcio ma 10,4mm 🥰
    10w1d - 2 USG - 3,2cm 🥰
    12w2d - prenatalne - wszystko w normie 🥳 bobo 6cm, prawdopodobnie dziewczynka 🎀

    Została ❄️ B2
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 20 listopada 2020, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora - przykro mi z powodu choroby psicy :( oby trzymała się jak najdłużej w dobrej formie. A co do babć, to te są niereformowalne ;) super, że Twoja wyzdrowiała, jedno zmartwienie mniej...

    Evli--co do twojego pytania o zabawki, to trudno odpowiedzieć na tym etapie. Bawi się wszystkim co mu w łapki wpadnie - aktualnie na topie jest kluczyk-pilot do samochodu z bryloczkiem, żółtą piłeczką slmily-face 🤦‍♀️ a tak na serio, to lubi książeczki sensoryczne i małe zabawki w sam raz to łapki. Lubi też drewniany klasyk z kulkami na powyginanym drucie, które się przesuwa etc. Nie wiem jak to się nazywa...

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 20 listopada 2020, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil małpa się chyba właśnie rozkręca, juz jestem w pełnej gotowości do doładowania moich jajec CLO :)
    Tez chce do Polski i dalej utrzymuje, że lecę. Teraz tylko tego covida nie złapać 🤞🤞

    Olive koniecznie daj znać po! Jestem bardso ciekawa Twoich wrażeń.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 23 listopada 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    Co u Was?

    Koora przykro mi z powodu psiny :(

    Susanne koksujesz już jajca?

    EllaDe myślałam że może macie jakieś „specjalne” zabawki do polecenia 🤪

    U mnie np.sprawdza się TOMY Lamaze - Capitaine Calamar :) lubi ciągnąć go za odnogi ☺️

    Nie wiem co się ostatnio dzieje małej ale co wieczor wyje ....próbuje wepchnąć sobie cała piąstkę do buzi ...nie wiem czy to już zęby 🤔

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 23 listopada 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli u nas też zabawki z lamaze sie sprawdzaja córka też je lubiła. Mały sie bawi jeszcze pluszowa małpka taka w sam raz do raczki , ostatnio kupiłam mu piłke sassy z takimi wypustkami grzechoczaca, do tego ma pałak z tiny love lubi ciagnać za sznureczek i wpatruje jak ten wiatrak sie kreci zaczepiam do wózka i mały fajnie sie tym bawi a ja w miedzy czasie moge coś zrobić. Uwielbia ksiażeczke z lamaze i ogolnie wszytkie zabawki zawieszki ktore mozna nad nim zawiescić i za nie łapie. Na swieta ma dostać zestaw z VTech Panier à Jouets z lamaze Freddiego hochet de table i jeszcze mu kupiłam z Btoys ślimaka z kuleczkami. Ja mam tez bardzo dużo zabawek po córce które mały też lubi, jakieś ksiażeczki kontrastowe mis ktory siedzi i gra ja mu sie naciśnie lapke pluszaki mniejsze.

    Twoja Nina wkłada raczki do buzi to napewno dziasla ja swedza i pomalu zaczyna sie zabkowanie. Moja corka gryzla wszystko po skonczonym trzecim miesiacu a zabek wyszedl dopiero w 9, a mały łapki tez jakoś kolo trzeciego miesiaca ale uniego to szybciej idzie i też placze w nocy przez ten bol budzi sie co 2/2,5 godziny i jak mu nie dam piersi to nie zasnie dopiero jak sobie sutkiem pomasuje dziasla to śpi 🤦‍♀️A już ladnie spał ciagiem 5-8 godzin a przez te zeby wszystko sie posypało. Ja mojemu jak go bardzo boli to podaje mu lek homeopatyczny Camilia i narazie po nim jest ok ale mam też dolodent i paracetamol na wiekszy ból. A pomyśleć że przy córce nie stosowałam zadnych leków schłodzony gryzaczek jej wystarczał i inne gryzaczki a synek za gryzakam nie przepada ewentualnie duza sophie chwile pogryzie a tymi mniejszymi rzuca 😁

    Evli lubi tę wiadomość

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 23 listopada 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - u nas sprawdzają się te 'zwykle' zabawki pluszaki z wystającymi metkami, szeleszczącymi wypustkami, lustereczkiem... Ze specjalnych zabawek, to polecam psa :D Malemu cieszy się buźka na sam widok naszego psa :p na gwiazdkę planujemy taki garaż z vtecha ze zjeżdżalniami dla autek etc. No i zwykle drewniane klocki. Mam też odłożone 2 destawy duplo i nie możemy się doczekać aż mały do nich dorośnie :) jak nie będzie lubiał duplo czy lego, to chyba będzie trzeba zrobić bagania genetyczne, czy nam zarodka nie podmienili :D

    Koora - jak nastrój po rozmowie z bratową?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2020, 13:29

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 23 listopada 2020, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za polecenie zabawek :)

    Mimi ale u Was już się zęby przebiły?
    Kurcze ja to zielona jestem ale tak pcha te ręce do buzi i płacze że to musi być to...tylko jak jej tam zaglądnę to nic nie widać ..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 23 listopada 2020, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - myśmy od trzeciego miesiąca ząbki podejrzewali :D slinotoki, paluchy w buzi etc. I tak to sobie trwało, prawie co tydzień gadaliśmy, że już jakby dziąsło się zmieniło, więc, to chyba już na dniach... I tak to trwało do 7 miesiąca - jednego dnia zobaczyłam coś białego na dole, dzień później ząbek się przebił 🤣

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 23 listopada 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe nie pocieszasz 🙈🙈🙈 🙆‍♀️

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 23 listopada 2020, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety dziewczyny zabkowanie to proces jednym szybciej drugim pozniej, ale zazwyczaj wszystkim dzieciom po trzecim miesiacu zaczyna sie cos tam dziać i dziasła swedza a kiedy sie przebije nie wiadomo tak jak mowilam moja corka od trzeciego miesiaca bez wiekszych napadow placzu sobie tarla drapala te dziaselka a zabek dopiero sie przebil w 9 miesiacu. Tak jak EllaDe pisze może byc długo nic i nagle biała kropeczka sie pokaze a u innego może być zaczerwienienie , goraczka , opuchlizna .
    U malego widać dwa malutkie przezroczyste punkciki na dziasłach ale przebić sie jeszcze nie przebiły i też pewnie bym nie zauważyła tego gdybym wczesniej tego nie widziała u mojej córki bo kazde dziecko pcha raczki i gryzie wszystko na tym etapie i chyba kazdy rodzic czeka z niecierpliwoscia na ten dzien ale napewno ślinotok i łapki w buzi to juz jakis znak 😉
    Evli i może być długo nic nie widać i oby tylko pchanie łapek i troche placzu było u was objawem zabkowania , ale tez pamietaj ze dzieci juz pozniej wszystko wkladaja do buzi bo usta sa czulym sensorem przez ktore maluszki badaja i poznaja.

  • Koora Autorytet
    Postów: 598 1860

    Wysłany: 24 listopada 2020, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe wrote:

    Koora - jak nastrój po rozmowie z bratową?
    Nijak, w ogole tematu nie poruszyli
    smy 😑 Z drugiej strony dobrze, nie chce zeswirowac gdybaniem i snuciem hipotez nie majac jeszcze za soba nawet pierwszej wizyty u specjalisty..

    Jestem oficjalnie najokropniejsza kobieta w ukladzie slonecznym. Zapomnialam zupelnie wczorajszych urodzin mojego ukochanego, a zaskoczylam dopiero jak zadzwonila ciotka jego a ja zdziwiona spytalam co chciala ze tak nagle dzwoni bez powodu... On sie smial a ja mialam ochote sie wychlostac doslownie 😭

    preg.png
    🇫🇷
    👩🏻 35, wszystkie wyniki w normie ✅
    🧔🏻 41, OAT

    IVF ICSI, pierwsze podejscie:
    20.02 punkcja 🐣🐣🐣🐣
    25.02 transfer B5AA 💚
    9dpt - hcg 200
    11dpt - hcg 457
    19dpt - hcg 15020
    28dpt - 1 USG - mamy serduszko! 💓 zarodek 7-8mm
    20/04 - 2 USG - 3,6cm
    04/05 - b.prenatalne - dzidzia 6.1cm, wszystko dobrze 🙏🏻
    22/11/2021 - mamy córcię! 💓💓💓

    17/11 - FET blastki 4.1.1 / 11 dpt beta <5 😞

    20/12 - FET bl 3.1.1 cykl sztuczny + embryoglue + ananas
    8dpt 23,1 hcg --- 10dpt 34,8 hcg
    14 dpt 149,7 hcg --- 16dpt 385,9 hcg
    18dpt 1015,8 hcg --- 22dpt - 3490 hcg
    31dpt - 1 USG - jest serduszko !!!💓Kropcio ma 10,4mm 🥰
    10w1d - 2 USG - 3,2cm 🥰
    12w2d - prenatalne - wszystko w normie 🥳 bobo 6cm, prawdopodobnie dziewczynka 🎀

    Została ❄️ B2
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 24 listopada 2020, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, trochę zamuliłam więc nie dam rady wszystkiego skomentować ale postaram się coś od siebie wtrącić 😅

    Ja też miałam hysterosalpingographie w centrum Juras! Poleciła mi je moja ginekolog ze względu na to że pracuje tam Polak a mój francuski nie jest najlepszy (i tak wpadł na badanie tylko na chwilę i później omówił ze mną tylko wynik). Wydaje mi się że hysterosonographie też tam robią bo jak rozmawiałam z koleżanką to twierdziła że miała to samo badanie kilka lat temu ale z opisu wynikało że trwało dłużej i na bieżąco lekarz jej komentowal "co widzi" więc nie było to jednak to co ja miałam.
    Basia92 daj znać co postanowiłaś z tym badaniem. A co to za szpital który Cię wkurza? Ja słyszałam sporo dobrego o pma w Tenon i tam też planuje się umówić.

    Susanne trzymam kciuki za twoją owu i starania :) dobrze ze jestes dociekliwa i chcesz jak najlepiej się przebadać. Ja też muszę jeszczę chyba upomnieć się o co nie co.
    A propos badań, miałyście zlecone badanie USG piersi? Jak prosiłam o to dwa lata temu to babka mnie zbyla że za młoda jestem i nie ma potrzeby skoro nie mam w wywiadzie obciążeń rodzinnych. W PL jednak niektórzy zalecają zrobić nawet raz na rok...

    EllaDe co do karmienia to ciężka sprawa, ale wierzę że Wam się uda, najważniejsze pół roku macie już za sobą, dziwne trochę że nagle młody odrzucił butelkę, ale może coś mu nie podpasowalo, może trzeba poprobowac kilku różnych butelek i smoczków, rozmiarów w jakichś większych odstępach czasu. Ewentualnie jak już zacznie jeść więcej i je kaszki na mm to możesz spróbować w dzień nie dawać mu piersi, ale pewnie byłoby lepiej gdybyś zniknęła wtedy z pola widzenia. Ostatecznie możecie spróbować się katować podawając Twoje mleko łyżeczką 😅 a pierś proponować tylko nocą, z nocnymi karmieniami może jakoś to przeżyje. Spróbuję pogrzebać gdzieś w starych notatkach, może znajdę coś bardziej praktycznego.

    Koora hej! Mieszkam w samym Paryżu ale powoli myślę o jakimś spokojniejszym miejscu, o ile nie wrócimy wkrótce do PL.
    Przykro mi z powodu psinki, mam nadzieję że leczenie może tak przebiegać żeby jak najmniej cierpiała i że będziecie mogli jeszcze trochę się sobą nacieszyć.
    A co do babci... To fakt - one są niereformowalne, moja też mówi że nie da się znów zamknąć i do kościoła będzie chodzić, spowiedzi i komunii tez sobie nie może darować, no i podobno w autobusie maseczki nie zakłada bo siada sobie z przodu gdzie nie ma ludzi 🤦‍♀️
    A co do urodzin... Cóż każdemu może się zdarzyć, nie chlostaj się! Jeśli chciałaś mu zrobić prezent to możesz coś zaplanować na inny dzień i jakoś mu to wynagrodzić gdy nie będzie się spodziewał 🙂

    Lejla92 jeśli dobrze pamiętam to jutro transfer, myślę że wszystkie będziemy trzymać za Was kciuki, powodzenia!

    Lejla92, EllaDe lubią tę wiadomość

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
‹‹ 187 188 189 190 191 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ