X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 17 listopada 2020, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Nadrobilam wszystkie wpisy ❤️

    Jestesmy po konsultacji z ginem. Bedziemy podchodzic ostatni raz do IVF. Znow zmiana lekow, tym razem Menopur 400 jednostek.
    Basia jesli sadzisz, ze twoje dawki sa wysokie to cie pociesze.. ja przez 2 poprzednie proby mialam 450!
    Moj gin po raz kolejny powtorzyl, ze takie dawki sa absolutna rzadkoscia.
    Powiedzial tez wprost, ze jesli kolejny raz sie nie uda to nie widzi sensu kontynuowania :(

    Teraz robimy przerwe, chcemy sie skupic na diecie, suplach, odpoczynku. Moze podejdziemy w styczniu/lutym. Zrobilam research i jestesmy nastawieni na adopcje zarodka jesli sie nie uda. Jednak dawczynie sobie odpuscimy.
    Bylam tez u lekarza rodzinnego i kazalam mu zlecic mi wszystkie badania - morfo, mocz itp. Wlasnie czekam na wyniki. Chce zeby wszystko bylo idealnie przed ostatnia proba..

    Strasznie mi sie ostatnio wzrok pogorszyl i musze sie umowic do okulisty.. najblizszy termin to marzec 2021 🤦🏻‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2020, 11:59

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 17 listopada 2020, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri przytulam Cie mocno! Musi wam się udać! Dobrze ze robisz badania- będziesz miała 100% pewności i spokoju do kolejnego razu..

    Dziewczyny byłam dość na bierząco z waszymi wpisami jednak ja nie miałam co pisać bo oczekiwałam na jakieś wieści.
    Dziś jestem po usg i NASZ szczęśliwy dzień transferu to 25.11 ❤️ W sobotę musimy zrobić test na covid 🙄🤞🏽 Jutro mam wziazc ovitrelle a od soboty progesteron. Później już tylko transfer i jak tu się uspokoić od oczekiwania i myśli czy wszystko się dobrze odbyło 🥺

    Przytulam wszystkie- dziękuje za wsparcie

    EllaDe, Evli, Neytiri lubią tę wiadomość

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 17 listopada 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla powodzenia :) macie duzo zarodkow, wiec na pewno sie uda!

    EllaDe lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 18 listopada 2020, 01:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Mamusie i Staraczki!
    Jestem tu zupełnie nowa i zaglądam do Was od kilku dni, w zasadzie od kiedy ściągnęłam aplikację i dopiero się jej uczę. Postanowiłam dołączyć do Was (oczywiście jeśli mogę:) ponieważ też mieszkam we Francji. Bardzo się ucieszyłam gdy zobaczyłam tą grupę.
    Niestety nie dam rady wszystkiego przeczytać ale gratuluję tym dziewczynom którym udało się zostać mamusiami, oraz kibicuję tym które wciąż się starają (bądź starają kolejny raz).
    Ja należę jeszcze do tych starających się po raz pierwszy. Niestety od około 2 lat bezskutecznie (lub od 4 z przerwami, tak "mniej serio"). Daliśmy sobie czas do końca roku, lecz po konsultacji z moją ginekolog postanowiłam że będziemy już teraz próbować się umawiać ponieważ terminy na inseminacje mogą być dość długie (na razie zasugerowała tą metodę).
    W związku z tym byłabym wdzięczna za jakieś info od Was jak to tutaj wygląda czasowo, co warto wiedzieć, jak ewentualnie się przygotować, jakie badania wykonać przed (oprócz nasienia i droznosci jajowodow bo to mamy ogarnięte).

    Pozdrawiam Was serdecznie 🙂

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 18 listopada 2020, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri - trzymam za was kciuki najmocniej jak mogę! Łykajcie suple, gimnastykujcie się, by i jajeczka się poprawiły i by żołnierzyki czekały w gotowości bojowej. Moze spróbuj tę ostéopathkę od Suzanne? Zaszkodzić, nie zaszkodzi, a może choć samopoczucie poprawi?

    Lejla - aaa! Transfer zbliża się wielkimi krokami! 😁 Super! Relaksuj się jak możesz, będzie dobrze! Przydałaby się jakaś ciąża na wątku :)

    Suzanne - co u was? Przeczytałam twój ostatni post na innym wątku, o przygodach Bożeny, i muszę powiedzieć, że masz fajne poczucie humoru :D

    Koora, Olive - co u was?

    Evli - hellloooo? Żyjesz?

    Mia - witamy serdecznie :) powiedz nam coś o sobie. Ile macie lat, w jakim regionie mieszkacie etc.
    Co do inseminacji, to u nas poszło to dość szybko. Jak gin podjął decyzję, to od następnego cyklu ruszyliśmy (u niego). Mialam jeszcze robione badania hormonów kobiecych i tarczycy i to w sumie tyle. U nas niestety IUI nie przyniosło rezultatu i dopiero ivf dało nam synka. Ale mamy na tym wątku mamusie po IUI, czego I tobie życzę. Jak byś miała jakieś pytania, to wal śmiało. Wszystkie zaczynałyśmy od 'nie znam się na tym wogóle ' a teraz mamy bagaż doświadczeń, którym możemy się podzielić :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2020, 09:43

    Neytiri lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 18 listopada 2020, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia - jak mija ciąża? Czy Kordianek już wie, że będzie 'dużym bratem'?

    Mimi I Nathalie - pozdrowienia dla was! Jak postępy w leczeniu Lisy?

    Ile już nas jest na tym wątku :)

    U nas ząbkowania ciąg dalszy... Czekamy na zęba numer 2, Mały w sumie jakoś bardziej nie płacze, ale bywa marudny. Mam nadzieję, że przy tych kolejnych zębach nie będzie już miał tak mocnej reakcji od strony układu pokarmowego. 🤔 Fajnie siedzi i próbuje 'pełzać', ale bardziej się denerwuje, niż porusza. 🤣 Zabawki zaczynają mu się coraz szybciej nudzić. 🤷‍♀️ Aktualnie śpi sam i budzi się dwa razy w nocy na cyca. Z butelka się na razie poddałam... Spróbujemy jak skończy ósmy miesiąc i będę mogła mu zmienić smak mm kaszka bananowo-kakaową 😜 jak to nie zadziała, to nie wiem co zrobię... Szukam po necie info, jak odstawić dziecko od piersi, a tam sama sucha teoria o tym kiedy dziecko będzie na to gotowe etc i żadnych porad praktycznych. 🤦‍♀️

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 18 listopada 2020, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Mia , napisz coś więcej o sobie jakie badania macie za sobą ?

    EllaDe , ciesze się, że przypadło Ci do gustu, nie każdy lubi moje poczucie humoru :P
    Powodzenia w odstawianiu, chyba nie jest to najłatwiejszy etap, a jak znajdziesz jakiś magiczny patent to się tu podziel, przyda się na przyszłość :P
    U nas powoli, do przodu. Czekam na @, mam wrażenie, że ciągle piszę, że czekam na @, ale taka jest moja mała rzeczywistość :D W nowym cyklu clo + ovitrelle i będziemy się bawić.

    Lejla Powodzenia, trzymam kciuki za negatywny test covid i za 25.11!

    Neytriri Myślę, że takie podładowanie baterii dobrze Wam zrobi. Mam nadzieje, że adopcja zarodka nie bedzie Wam potrzebna, bo ostatnia procedura okaże się być tą udaną, bardzo mocno trzymam za to kciuki.
    Ostatnio dużo słuchałam sobie odcinków z kanału PłodnośćPL TV na YT, polecam, dużo przydatnych info również o tym jak zwiększyć swoje szanse na udane ivf.
    Też mi się troche wzrok pogarsza, ale jeszcze jestem na etapie wyparcia i udawania, że tego nie widzę :P



    Neytiri lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 18 listopada 2020, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laseczki pamiętacie naszą niedawna rozmowę o zagubionych/skradzionych paczkach? Chyba i na mnie dziś padło 🤣 po raz pierwszy... No więc, paczka podobno dostarczona przez chronopost, ale cholercia nie mam pojęcia gdzie 🤔 bo zdecydowanie nie do mnie. Napisałam już do service client sklepu i zobaczymy, czy przyślą mi 'dowód dostarczenia'. Myślę, że paczkę dostarczyli do jednego z sąsiadów, więc jest szansa, że się jeszcze pojawi...

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 18 listopada 2020, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie ja tez mialam problem z dpd lub chronopostem kiedys, dostarczona, a u mnie jej nie bylo. Okazało się, że zostawili moja paczkę na poczcie i to nie najbliższej poczcie, tylko jakiejś przypadkowej na wygwizdowie tego miasta. Ależ bylam wtedy wściekła, pol miasta zjechałam zanim ja znalazlam.
    Ja nie wiem jakim oni tokiem rozumowania sie tam kierują, ale service client to o kant du*y rozbić:P
    W ogole poczta francuska i ogólnie administracja to temat rzeeeeeka 😅


    EllaDe mam nadzieje, ze Twoja paczka sie odnajdzie bez większych problemów:)

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 18 listopada 2020, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam bardzo za miłe przyjęcie 🙂

    Jeśli chodzi o mnie to mam 32 lata, mąż 34. Mieszkamy w Paryżu. Aktualnie nie pracuję więc próbuję się jakoś zorganizować i wrócić do życia po dość ciężkim epizodzie depresji. Niedawno udało mi się odstawić antydepresanty bo mimo że podobno były bezpieczne to jednak z racji tego że trochę nam nie wychodzą te starania to miałam obawy że mogą zaszkodzić ewentualnej ciąży.
    Co do badań - mąż badal nasienie, nie wyszło za dobrze, ma mało ruchliwe plemniki ale próbujemy walczyć dietą i suplementami. Ja z kolei miałam badania krwi (ostatnie w maju), były to: głównie hormony, AMH, grupa krwi i przeciwciała na toksoplazmoze i różyczkę czyli chyba wszystko takie standardowe. Ogólnie wszystko niby w porządku, jedynie zastanawia mnie AMH ponieważ według notatki z laboratorium mam wyższe niż zalecane do stymulacji i ostatnio zapomniałam to skonsultować z moją lekarką (ostatnie dwie wizyty były przez video i wcięło jej gdzieś moje wyniki).
    W poprzednim cyklu miałam badanie droznosci jajowodow, są drozne ale dość "kręte" 😅 o czym powiedział mi lekarz który wykonywał badanie ale w opisie tego nie uwzględnił więc nie wiem czy powinnam się tym martwić. No i największy mój problem (wg mnie) - endometrioza, tzn. moja gin mówiła mi już o tym dwa lata temu, a teraz po tym badaniu w opisie mam wpisaną adenomiozę. Póki co nie da się z tym nic zrobić jeśli się staram o dziecko, więc co miesiąc cierpię coraz większe katusze w czasie miesiączki i czekam na ciążę z nadzieją że mi się poprawi. Jednocześnie martwię się że to może być też przyczyna naszych niepowodzeń 😔

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 18 listopada 2020, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri trzymam mocno za Was kciuki, nawet nie próbuję sobie wyobrażać jak musicie się czuć. Mam nadzieję że po odpoczynku, diecie itd. wreszcie się uda i nie będziecie musieli już dłużej czekać, szukać i kombinować.

    Lejla92 również przyłączam się do trzymania kciuków i życzę powodzenia🐞🍀

    EllaDe ile miesięcy ma Twój synek? Ja ogólnie to jestem bardzo pro karmieniu piersią (nawet zostałam promotorem karmienia piersią), ale nic za wszelką cenę. Jeśli chcesz odstawić a młody nie chce to może być ciężko. Możliwe że przy rozszerzaniu diety wkrótce coś się zmieni, ale niestety widziałam już dzieci, które absolutnie żadnego smoczka do buzi nie wzięły. Jeśli mogę coś doradzić to jeśli siedzi już w miarę stabilnie to możesz spróbować podawać mu trochę odciagnietego mleka w kubeczku dla niemowląt lub w jakimś niekapku (nie znam się dokładnie na rodzajach). Z czasem może mu się spodobać 😁

    Suzanne Wy przygotowujecie się do IUI czy na razie "normalnie" (Wybaczcie ale jeszcze muszę ogarnąć słownictwo).

    A i jeszcze co do tematu paczek. Też miałam problem w marcu jak wprowadzili confinement, w niedzielę przed zrobiłam zamówienie, paczka doszła podobno do mnie w piątek (byłam w domu cały dzień). Oczywiście nikt jej nie widział ani nie słyszał. Firma kurierska nie miała kontaktu z dostawca bo poszedł na urlop, kazali pisać do sklepu, sklep zamknięty przez wirusa. Paczka jakimś cudem dotarła w końcu do gardiena - półtora miesiąca później z datą z połowy marca... A na Chronopost też brak mi słów bo zostawiają paczki bez żadnego info u gardiena, nawet gdy jestem w domu, całe szczęście że on jest spoko i wysyła mi SMS, ale widzę że przez takie coś sporo osób ma problemy.

    O matko sorry że tyle pisze, zaraz mnie wyrzucicie 😂

    Neytiri lubi tę wiadomość

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 18 listopada 2020, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia - pisz, pisz, nie wyrzucimy :)
    Mały ma 8miesiecy. Moim celem było karmienie 6m, cel osiągnęłam. Do jego 4,5m pił jedna butle mm na wieczór. Z dnia na dzień się od tej butli odstawił. Próbowałam moje mleko w butelce mu podawać - też nie chciał. Butelki 3 różne przetestowane. Niekapki 3 przetestowane. Nawet ostatnio wody z niekapka nie chce - łyżeczką podaję (a też pił w niewielkich ilościach z niekapka). Smak mm chyba jest ok, bo kaszki na mm, je ze smakiem ale łyżeczką. Podziwiam mamy mające cierpliwość do blw - mojemu można jedzonko przed nosem położyć, i nawet nie wpadnie na to, że można samemu do buzi włożyć. 🤦‍♀️

    Paczka się znalazła... Zmaterializowała się w mojej skrzynce na listy parę godzin po tym, jak zostala 'livre'. Gdzie była w tym czasie, nie mam pojęcia.

    Neytiri lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 18 listopada 2020, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia, my naturalnie poki co. U mnie jest problem z owulacja, stąd stymulacja idzie na pierwszy ogień. Jestem w trakcie schodzenia tez z podwyższonego tsh. Nie wykluczam ivf w przyszłości, ale do tego czasu chce zdiagnozować wszystko co sie da. Doktorek jest bardzo oszczędny w badaniach, wiec go troche nakręcam 🤭 ja z tych co to mądrzejsze od specjalisty, ale no oj tam oj tam, nikt tak o nas nie zadba jak my same.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 18 listopada 2020, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri - wow no to sporą dawkę miałaś 😱 wyciszenie i odpoczynek tez w tym wszystkim jest ważny ! Trzymam mocno kciuki żeby się udało ✊🏼✊🏼ja narazie tez już zaczynam mieć powoli dość wsYstkiego 🤦🏻‍♀️ Od tygodnia próbuje się umówić na badania hysterosonogrsphie dacie wiarę ze w szpitalu gdzie chodzimy do pma pierwszy wolny termin 4 styczeń 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ A ja chciałam podejść do następnego Icsi w styczniu jak mówiła lekarka tragedia szukałam na doctolibie znalazłam ok 250€ badanie plus drugie ile mi zostało jajeczek ( nie pamietam już nazwy 150€ teraz mam mętlik w głowie czy czekać aż do 25 stycznia ( jeśli wszystko pójdzie dobrze z okresem ) bo musi to być w 6-12 dniu cyklu to czekać i zrobić to echo w szpitalu czy iść prywatnie ? Co radzicie ? Co byście zrobiły ?😞

    Neytiri lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 18 listopada 2020, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do tematu paczek to u mnie tragedia 🤦🏻‍♀️ Ile razy bym nie zamawiała gdzie przez co paczka albo nie dociera albo uwaga zostawiają ja na wierzchu czyli na skrzynkach ze każdy ja może wziąć 🤦🏻‍♀️Albo np dzwonią ze stoją pod drzwiami i zebym wyszła bo oni nie wejdą ma górę 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Wiec ostatnimi czasy to nic nawet nie zamawiam bo jakos się boje 🤦🏻‍♀️

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 19 listopada 2020, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia - jeśli zależy Ci na czasie, to szłabym na te badania prywatnie. Wybulisz, ale secu i mutuelle zwrócą Ci większość tej kasy. Pamiętam, że za badanie rezerwy jajnikowej płaciłam ok. 100euro, i jako że miałam receptę, to dostałam zwrot. W prywatnym gabinecie do którego chodziłam, trzeba było zadzwonić w pierwszy dzień miesiączki i znajdowali termin 'na już'. Po prostu trzymają parę rdv na takie 'okazje', kiedy trzeba coś zrobić na początku cyklu - wiadomo, nie każdy ma cykle jak w zegarku.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 19 listopada 2020, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia - tak wogóle to fajnie mieć doradcę laktacyjnego na wątku :)
    Na antydepresantach wogóle się nie znam, więc nie mogę nic ci doradzić. Z endometriozą też zachodzi się w ciążę, więc dacie radę! Mam znajomą cierpiąca na ciężką endomendę - jej synek jest 2 miesiące starszy od mojego, ale zaliczyli dwa lata trudnych starań (miała operacje, długo nie mogła dojść do siebie). udało im się naturalanie :)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 19 listopada 2020, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    Basiu ja robiłam droznosc w 17 dzielnicy ( centrę d’Imagerie Medicale Juras) 117, rue Cardinet 75017 tel. 01.47.64.00.00
    Jak chcesz to zadzwoń tam. W 1dc umawia się na rdv. Niestety nie pamietam ile płaciłam.

    Neytiri trzymam mocno kciuki, odpoczywajcie, łykajcie suple, styczeń musi być szczęśliwy :)

    Mia witaj na wątku :)

    EllaDe jak widzę jakie masz problemy z butelką to jednak się ciesze z tego mojego laktatora 😅

    Miałam napisać więcej ale dziecko mi się budzi....

    😘

    Neytiri lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 19 listopada 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli a czy miałaś do wykonania takie same badania jak ja ?
    Compte follicularie antral
    Hysterosonogrsphie
    Bo znalazłam ta klinikę na doctolib i nie wykonują takich badań

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 19 listopada 2020, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A przepraszam ja miałam HYSTÉROSALPINGOGRAPHIE i roznica jest taka że po wstrzyknięciu płynu w jajowody miałam prześwietlenie rentgenowskie, przy tym Twoim jest usg ;) w takim razie nie wiem, musiałabyś zadzwonić.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 186 187 188 189 190 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ