X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 6 listopada 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia gratulacje ❤️
    Evli bardzo mi przykro z powodu straty córeczki 😢 ciężki czas przed Tobą ale mając córeczkę obok będzie „ do przejścia „ brzydko napisane ale napewno będzie Ci troszkę lżej patrząc ze masz ja obok siebie 🙏🏼
    Nathalie straszne co przeszliście .... tez nie ufam lekarzom tutaj i pozatym ze szczepiła Hanię i byliśmy kilka razy u pediAtry który i taktwoerdzil ze wszystko jest dobrze 🤦🏻‍♀️ I o wszystko trZeba było sid upominać itd .... jednak również wole pójść do lekarza w Polsce.
    Ja dzisiaj byłam na wizycie u ginekologa zdolowala mnie jescze bardziej moje amh jest kiepskie 1.25 powiedziała ze na to żeby zajść s ciąże to cud i szczęście mam mało jakecZek produkuje mimo dużej dawki hormonów 🤷🏻‍♀️☹️Ehhh powiem wam ze po tej wiZycie zdolowalam się jeszcze bardziej😭

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 6 listopada 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie, Olcia, wasze historie mnie przerażają😱 Nie chce sobie nawet wyobrazac przez co przeszłyscie 😳 Tylko czytajac mialam ciarki na całym ciele. Jednoczesnie podziwiam ze determinacje i walkę 🙂

    Co do placzu dziecka to moja sasiadka jest AM i ma teraz dzieciaczka, podejrzewam ze nie ma jeszcze roczku i wyobrazcie sobie, ze on codziennie placze, a dokladniej to od placzu sie zaczyna bo pozniej to sie drze. I tak codziennie, mniej więcej o tej samej godzinie🤔 i trwa to tak 1-2h. Za kazdym razem walcze z soba zeby nie isc i nie zapytac co sie dzieje 😂



    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 7 listopada 2020, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia jeśli Twoja lekarka twierdzi że przy Twoim amh to cud żeby zajść w ciąże...to moja Nina jest nadzwyczajnym cudem bo ja nawet połowy Twojego amh nie mam 🙆‍♀️

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 7 listopada 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie, nawet nie wiem, jak skomentować waszą historię. Brak słów... Aż chyba mojemu Malemu się udzielo, bo jak nigdy nie wymiotuję i nawet nie ulewa, to dziś puścił takiego pawia, że szok 😱🤮 a ja analizuję , co zjadł...

    Basia - twoje amh wcale takie niskie niej jest 🤔

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Koora Autorytet
    Postów: 598 1860

    Wysłany: 10 listopada 2020, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny.

    Nasz spermogramme zostal wykonany w czasie rekordowym, pobor nasienia w sobote rano, telefon z laboratorium z wynikami wczoraj wieczorem. I jestesmy zalamani.
    Norma liczebnosci plemnikow w 1ml zaczyna sie od 15 milionow. U nas jest to 0,1 miliona. I tylko 17% z ruchem postepowym.
    Babka z labo wprost nam powiediala, ze w naszym przypadku jedynie in vitro wchodzi w gre, bo do inseminacji potrzeba minimum 10 milionow, czyli sto razy wiecej 😔😔😔
    Spodziewalismy sie zlych wynikow, ale nie az tak zlych, scielo nas to z nog 😭😭

    preg.png
    🇫🇷
    👩🏻 35, wszystkie wyniki w normie ✅
    🧔🏻 41, OAT

    IVF ICSI, pierwsze podejscie:
    20.02 punkcja 🐣🐣🐣🐣
    25.02 transfer B5AA 💚
    9dpt - hcg 200
    11dpt - hcg 457
    19dpt - hcg 15020
    28dpt - 1 USG - mamy serduszko! 💓 zarodek 7-8mm
    20/04 - 2 USG - 3,6cm
    04/05 - b.prenatalne - dzidzia 6.1cm, wszystko dobrze 🙏🏻
    22/11/2021 - mamy córcię! 💓💓💓

    17/11 - FET blastki 4.1.1 / 11 dpt beta <5 😞

    20/12 - FET bl 3.1.1 cykl sztuczny + embryoglue + ananas
    8dpt 23,1 hcg --- 10dpt 34,8 hcg
    14 dpt 149,7 hcg --- 16dpt 385,9 hcg
    18dpt 1015,8 hcg --- 22dpt - 3490 hcg
    31dpt - 1 USG - jest serduszko !!!💓Kropcio ma 10,4mm 🥰
    10w1d - 2 USG - 3,2cm 🥰
    12w2d - prenatalne - wszystko w normie 🥳 bobo 6cm, prawdopodobnie dziewczynka 🎀

    Została ❄️ B2
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 10 listopada 2020, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora, przykro mi 😟
    Wiem, ze w takich momentach ciezko zobaczyc jakies pozytywy ale zaryzykuje - super, ze postawiliscie na swoim i zaczeliscie diagnostyke wczesniej. Wyobrazasz sobie czekac jeszcze kilka miesięcy żeby sie dowiedziec ze nie mieliscie szans przez ten czas, ale za to mielibyscie poczucie, ze grzecznie odczekaliscie rok na badania?
    Zrobiliscie ogromny krok do przodu 🙂
    Zaryzykuje jeszcze raz i powiem, ze juz wiesz na czym stoisz 🙂 A zaraz tez podejmiecie decyzje co dalej.
    Kiedy masz spotkanie z gin od pma?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2020, 13:25

    EllaDe, Evli, Susanne, Koora lubią tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 10 listopada 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora - przykro mi z powodu złych wyników, ale to nie koniec świata. Naturalne zajście może się zdarzyć i przy gorszych wynikach... Jeśli u ciebie wyniki będą dobre, to jesteście wymarzonym przypadkiem do ivf. :) dacie radę!

    Koora lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 10 listopada 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora przykro mi z powodu złych wyników ale jak dziewczyny piszą to jeszcze nie koniec świata, dobrze że zaczęliście wcześnie się badać. Głowa do góry!

    EllaDe od którego mc zaczelas rozszerzać dietę?
    Tak w ogóle jak to jest z rozmiarami pampersow bo widzę że moja idzie mniej więcej w schemacie, 1mc- 1, 2mc-dwójki, 3mc- trójki ...tak wiec jesteśmy na 3 i zastanawiam się kiedy waga się trochę zatrzymuje. Fajna promocja jest w Carrefourze 120 pampków wychodzi za 9euro ale boje się robić wielkich zapasów by nie wyrosła, z drugiej strony chyba nie będzie zmieniać rozmiaru co miesiąc bo by się rozmiary skończyły 😅

    Koora lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 10 listopada 2020, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Evli, mój mały jest średniakiem :D waży ciut ponad 8kg i nosi t3. Jeszcze trochę je ponosi, bo nie sądzę, żeby dobił do 9kg przed świętami ;) ogólnie to zaczął wolniej rosnąć po osiągnięciu 70cm. W okolicy ząbkowania przez jakieś 3tyg też wogóle nie miał apetytu, i dopiero teraz zaczął lepiej jeść. Zaczęliśmy rozszarzac dietę jak mial 5,5m, czyli dość późno. Ale po nim było widać, że nie był gotowy wcześniej. Na początku robiłam mu kaszki i próbowałam go karmić 2x dziennie, żeby chociaż wywołać odruch połykania... O ile się nie mylę, dopiero po dwóch tygodniach załapal, że trzeba otworzyć buzię, pomlaskac, przełknąć, czasem wypluć.. Nie robiłam tego na siłę, tylko cierpliwie podstawiałam pod nosek, dotykałam łyżeczką buzi... Na początku nawet nie miał ochoty buzi otwierać, wiadomo, że nie przymuszałam. I dość szybko zaczęłam mieszać warzywka. Jak już parę razy czegoś spróbował, to mieszałam papki, żeby jakiś smak to miało ;)

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3482

    Wysłany: 10 listopada 2020, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora, przykro mi, szkoda, ze baba z labu nie powiedziała ile jest czynników wpływających na wyniki i jakość nasienia. Najłatwiej od razu rozłożyć rece.
    Zgadzam się z Olive, trzeba patrzeć na pozytywy, byc moze tu jest powód niepowodzeń. Dzięki badaniu macie dodatkowa wiedzę i na tym trzeba się skupić.

    Nie wiem jak się prowadzi Twoj partner, ale jak chcesz odezwij się na priv, to podesle Ci kilka wskazówek jak można wpłynąć troche na jakość nasienia. Zawsze można o to powalczyć.

    I pamietaj, moze to banalne, ale żeby sie udało, potrzebny jest tylko jeden żołnierz. Tu na forum sa ciążę z gorszych wyników.


    Koora lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3482

    Wysłany: 10 listopada 2020, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja wczoraj poraz pierwszy bylam u osteopaty. Za namową szwagierki skusiłam się. Nie wiem czy ktoras z Was korzystala?
    Wyslzam jak nowo narodzona, jak Was temat zaciekawi to mogę troszke wiecej opowiedzieć;)

    Olive, Koora lubią tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Koora Autorytet
    Postów: 598 1860

    Wysłany: 10 listopada 2020, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny.
    Ogladalam na watku meskim wyniki innych, i zalamuje sie jeszcze bardziej, bo juz nawet duzo lepsze wyniki od naszych sa uwazane za bardzo zle ☹️
    Wizyte u gin od pma mamy 8 grudnia, ale sprobuje przyspieszyc o tydzien. To ten sam lekarz ktory leczyl bezplodnosc obu braci mojego J., to mi daje troche nadziei ze jednak damy rade, tak jak oni.
    Bez zastanowienia zgodzimy sie na fiv jesli lekarz nam tak doradzi.
    Przeraza mnie jednak procedura in vitro, widzialam jak bratowa jezdzila niemal codziennie na jakies badania, kontrole.. Czy ktoras z Was ma ten proces za soba?

    preg.png
    🇫🇷
    👩🏻 35, wszystkie wyniki w normie ✅
    🧔🏻 41, OAT

    IVF ICSI, pierwsze podejscie:
    20.02 punkcja 🐣🐣🐣🐣
    25.02 transfer B5AA 💚
    9dpt - hcg 200
    11dpt - hcg 457
    19dpt - hcg 15020
    28dpt - 1 USG - mamy serduszko! 💓 zarodek 7-8mm
    20/04 - 2 USG - 3,6cm
    04/05 - b.prenatalne - dzidzia 6.1cm, wszystko dobrze 🙏🏻
    22/11/2021 - mamy córcię! 💓💓💓

    17/11 - FET blastki 4.1.1 / 11 dpt beta <5 😞

    20/12 - FET bl 3.1.1 cykl sztuczny + embryoglue + ananas
    8dpt 23,1 hcg --- 10dpt 34,8 hcg
    14 dpt 149,7 hcg --- 16dpt 385,9 hcg
    18dpt 1015,8 hcg --- 22dpt - 3490 hcg
    31dpt - 1 USG - jest serduszko !!!💓Kropcio ma 10,4mm 🥰
    10w1d - 2 USG - 3,2cm 🥰
    12w2d - prenatalne - wszystko w normie 🥳 bobo 6cm, prawdopodobnie dziewczynka 🎀

    Została ❄️ B2
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 10 listopada 2020, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora - my jesteśmy po ivf. Jest też Basia, Lejla, a Neytiri czeka na kolejne podejscie :) nie masz się czego bać!
    Opowiem Ci o moich odczuciach... Mam wrazenie, że ivf jest napiętnowane w Polsce a przy czym wiele osób nie rozumie tej procedury. Dla mnie było to raczej łatwe. Ale ja mam specyficzną osobowość - procedury medyczne, to procedury medyczne, nie spodziewam się, że ktoś mnie będzie glaskal, trzymał za rączkę, czy pocieszał. Trzeba zostawić własną 'delikatność' za drzwiami gabinetu i uzbroić się w cierpliwość. Mój mąż trochę narzekał na brak takiego 'ludzkiego' podejścia w klinice, mnie to zwisało. Zresztą mieliśmy 'ludzką ' rozmowę z psychologiem w klinice (u nas była obowiązkowa), to w sumie mój m już taki rozmowny juz nie byl i narzekał po co to komu 🤦‍♀️ facetowi nie dogodzisz :p ale już bez narzekania robił wszystko co musial zrobić :p
    IVF to zastrzyki, które robisz sobie sama, oraz wizyty w klinice co dwa dni na usg i badanie krwi - by oszacować ilość pęcherzyków i ich rozwój. Jak będą dojrzałe, to jest punkcja. Pewnie w waszym przypadku, tak jak w naszym, pewnie zastosują metodę icsi, czyli biolog wybierze 'dorodne' plemniki i wstrzyknie je w komórki jajowe. Potem transfer i będziemy trzymać kciuki za waszą betę 🤞🤞🤞
    Moja rada : zachowaj spokój. Nie ma w tym nic strasznego :)

    Koora lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Koora Autorytet
    Postów: 598 1860

    Wysłany: 10 listopada 2020, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe ile to wszystko trwa? Zdaje sobie sprawe, ze kazda para ma swoje wlasne i indywidualne czynniki migace wplywac na caly proces, ale tak.. powiedzmy "normalnie", ile czasu trzeba sie przygotowywac do ostatecznego transferu zarodka? Czy mozna to zrobic w jednym cyklu? Czy zupelnie odwrotnie, trzeba kilku miesiecznego przygotowania farmakologicznego? Jak to u Was wygladalo? Czy jest szansa, ze wybiora "zlego" plemnika, i w rezultacie plod z wada? Tak strasznie sie boje i mam tak wiele pytan... Z lzami w oczach czytalam Twoja odpowiedz, w takim jestem ukrytym stresie..
    I nawet nie chodzi tu o same procedury medyczne, mam w rodzinie lekarzy i mame pielegniarke wiec tak jak Ciebie, nie ruszaja mnie te kwestie. To taki lék przed jakims ludzkim bledem, zle podjeta decyzja, ktore moga miec dramatyczne konsekwencje, to to mnie przeraza...

    preg.png
    🇫🇷
    👩🏻 35, wszystkie wyniki w normie ✅
    🧔🏻 41, OAT

    IVF ICSI, pierwsze podejscie:
    20.02 punkcja 🐣🐣🐣🐣
    25.02 transfer B5AA 💚
    9dpt - hcg 200
    11dpt - hcg 457
    19dpt - hcg 15020
    28dpt - 1 USG - mamy serduszko! 💓 zarodek 7-8mm
    20/04 - 2 USG - 3,6cm
    04/05 - b.prenatalne - dzidzia 6.1cm, wszystko dobrze 🙏🏻
    22/11/2021 - mamy córcię! 💓💓💓

    17/11 - FET blastki 4.1.1 / 11 dpt beta <5 😞

    20/12 - FET bl 3.1.1 cykl sztuczny + embryoglue + ananas
    8dpt 23,1 hcg --- 10dpt 34,8 hcg
    14 dpt 149,7 hcg --- 16dpt 385,9 hcg
    18dpt 1015,8 hcg --- 22dpt - 3490 hcg
    31dpt - 1 USG - jest serduszko !!!💓Kropcio ma 10,4mm 🥰
    10w1d - 2 USG - 3,2cm 🥰
    12w2d - prenatalne - wszystko w normie 🥳 bobo 6cm, prawdopodobnie dziewczynka 🎀

    Została ❄️ B2
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 11 listopada 2020, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora - po zakwalifikowaniu się do procedury (wszystkie badania i rdv, jakiegoś leczenia farmakologicznego nie ma, są suplementy lub leczenie zakażeń bakteryjnych, które czasem się zdarzają) stymulacja to pierwsza połowa cyklu, kończy się 'owulacją' i punkcją. I po 3-5 dniach robia transfer zarodka. Albo czekają do następnego cyklu i robią transfer mrozaczka miesiąc później.
    Co do twojego pytania o wadliwego plemnika, to nie wiem jak na to jednoznacznie odpowiedzieć... Statystycznie, szansa na wadliwy płód jest zbliżona do szansy jak przy naturalnych staraniach. Obecnie medycyna uważa, że prawdopodobnie większość tych wcześnie poronionych ciąż (zarówno naturalnych jak i po leczeniu) , to mogły być ciąże z wadami i natura sama je w porę usuwa. Myślę, że twój strach jest spotęgowany sytuacją w Polsce, newsami typu 'dziecko chazana' i kampania prawicy przeciwko ivf. Jak pewnie wiesz, we Fr płód z wadami można usunąć, ale też szansa, że taka sytuacja zajdzie jest niewielka. Zresztą popatrz na śliczne dzieciaczki twoich szwagierek! A ludzki błąd? Na wyeliminowanie błędów, kliniki stosują różne procedury etc. Wszystko sprawdzają po parę razy. Nie można zakładać, że ktoś specjalnie zrobi coś źle...
    Myślę, że powinnaś zorganizować spotkanie ze szwagierkami i z nimi pogadać o twoich odczuciach i ich doświadczeniach. I potem przemyśleć waszą sytuację i pogadać z partnerem obawach i opcjach. Nie myśl też, że ivf to 'skrot' i że szybko pójdzie. Niewielu kobietom udaje się za pierwszym podejściem, czasem trzeba powtarzać wielokrotnie i trzeba się na to przygotować psychicznie. Ale musisz pamiętać, że w dzisiejszych czasach, to pewnie najlepsza opcja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2020, 11:50

    Olive, Koora, Lejla92 lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Koora Autorytet
    Postów: 598 1860

    Wysłany: 11 listopada 2020, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe cos musi w tym byc, bulwersuje mnie sytuacja w Polsce i moze rzeczywiscie stad ten lék. Musze zaczac uprawiac joge i sie wyluzowac, przeciez tak jak mowisz, tu jest inaczej 😌🧘🏻‍♀️

    Kusi mnie by skontaktowac sie z tym gin telefonicznie i spytac, czy przez te 3 tygodnie ktore nam zostaly do pierwszej wizyty, nie chcialby zlecic nam dodatkowych badan i juz miec wiecej danych kiedy sie spotkamy. Z drugiej strony nie chce sie narzucac i mowic mu co ma robic.. Ech 😔

    Susanne podsunelas dobry temat, od mojej ostatniej wizyty u osteopaty minal juz ponad rok. Umowie sie, chetnie dam sie na nowo polamac 😁

    preg.png
    🇫🇷
    👩🏻 35, wszystkie wyniki w normie ✅
    🧔🏻 41, OAT

    IVF ICSI, pierwsze podejscie:
    20.02 punkcja 🐣🐣🐣🐣
    25.02 transfer B5AA 💚
    9dpt - hcg 200
    11dpt - hcg 457
    19dpt - hcg 15020
    28dpt - 1 USG - mamy serduszko! 💓 zarodek 7-8mm
    20/04 - 2 USG - 3,6cm
    04/05 - b.prenatalne - dzidzia 6.1cm, wszystko dobrze 🙏🏻
    22/11/2021 - mamy córcię! 💓💓💓

    17/11 - FET blastki 4.1.1 / 11 dpt beta <5 😞

    20/12 - FET bl 3.1.1 cykl sztuczny + embryoglue + ananas
    8dpt 23,1 hcg --- 10dpt 34,8 hcg
    14 dpt 149,7 hcg --- 16dpt 385,9 hcg
    18dpt 1015,8 hcg --- 22dpt - 3490 hcg
    31dpt - 1 USG - jest serduszko !!!💓Kropcio ma 10,4mm 🥰
    10w1d - 2 USG - 3,2cm 🥰
    12w2d - prenatalne - wszystko w normie 🥳 bobo 6cm, prawdopodobnie dziewczynka 🎀

    Została ❄️ B2
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 11 listopada 2020, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora - myślę, że przez te 3 tygodnie po prostu się wycisz, powyginaj ( jak mowisz: joga i osteo), pogadaj że szwagierkami. Jak spotkasz się z tym ginem za 3 tyg to porozmawiacie na spokojnie i przepisze wam co będzie trzeba (badania, czy suple). W którym dniu cyklu jesteś? Hormony robi się z regoly i tak na początku cyklu. Spermogramow też nie robi się co tydzień ;)

    Koora lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 11 listopada 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kopta Ja jestem po Icsi , mój Mąż ma azoospermie. Jak odebraliśmy wyniki nasienia to był szok niedowierzanie nie pije nie pali zdrowy tryb itd. Płacz i wszystko co najgorsze.... pierwsze podejście do in vitro w Polsce bałam się we Francji ( bo ze bez znajomosci języka nie znamy żadnych szpitali itd) i tak lataliśmy do polski. Zrobili mężowi biopsje igłowa. I miało być super .... niestety był tylko 1 zarodek z czego nie dożył do 5 doby. Moje odczucia co do in vitro Polsce ? Masówka wyciąganie od biednych ludzi pieniędzy !!!!( od biednych mam na myśli to ze ludzie przychodzą tam z różnymi rodzajami niepłodności marzą o dziecku biorą często kredyty zapożyczają się gdziekolwiek by mieć wymarzone dziecko.... niestety w mojej klinice liczyły się tylko pieniądze wizyta trwała 5 min lekarz schematycznie ( jakby oduczonego wierszyka w szkole ) mówił do Ciebie jeśli o coś pytałaś już sytuacja się stawała dziwna atmosfera nerwowa wiec lepiej wogole cicho siedzieć o nic nie pytać dramat ! Mówię tutaj o swoich odczuciach. Idzie na to naprawdę bardzo dużo pieniążków ! Nigdy nie żałowałam tej decyzji ze podchodziliśmy w Polsce !!! Ale to co przeszliśmy zostaje głęboko w serduchu i w głowie .... następna procedura była we Francji na całe szczęście nie musieliśmy robić badań bo mieliśmy „ważne” te z polski badania genetyczne itd mężowi zrobili biopsje metse czyli rozcinali i wybierali najlepsze plemniki ( nie tak jak w Polsce igłowa może się coś znajdzie a może nie ) znaleźli plemniki to było najważniejsze, później moja stymulacja produkuje mało jajeczek no ale udało się mieliśmy 1 zarodek !!!!! Wytrwał do 5 dnia. I dzisiaj mamy córeczkę Hanię 😊nasz mały cud !!! Tak cud do tej pory to powtarzam i jestem wdzięczna za nią !!!! Nasze 3 podejście niestety beta spadła ☹️ ale nie poddajemy się walczymy dalej!!!! Jutro mamy video consultacje i mam nadzieje na zielone światło żeby startować kolejny raz w tym miesiącu.🙏🏼✊🏼✊🏼
    Same zastrzyki da się przeżyć nie są bolesne , najgorsze pierwszy raz , ja mam zawsze strach przed punkcją bo nie mam pod narkoza ... ale zawsze mam w głowie ze muszę i tyle nic nie zrobię innego .
    In vitro to huśtawka nastojow niepewności strachu ( dla mnie) najpierw cieszysz się czujesz podekscytowanie ze to już zaczynasz później podglądy mało jajeczek punkcja to już wogole płacz strach ze nie będzie zarodków i później czekasz do spotkania w strachu czy cokolwiek zostało.... niestety takie realia...
    ale jak widzisz my jesteśmy w gorszej a nawet beznadziejnej sytuacji a mamy córkę !! Wiec i Wam się uda napewno ! ❤️ Trzymam za Ciebie za Was kciuki ✊🏼
    Przepraszam rozpisalam się ...

    EllaDe, Koora, Olive lubią tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Koora Autorytet
    Postów: 598 1860

    Wysłany: 11 listopada 2020, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 dziekuje za Twoje slowa 😭❤️ Z calego serca trzymam kciuki, by Hania miala niedlugo wymarzone rodzenstwo 💓
    Czy przy biopsji meza znalezli wiecej plemnikow, i uzywajac jednego reszte zamrozili i dzieki temu mozecie znow podejsc do procedury? Czy ta biopsje musicie powtorzyc ?
    EllaDe wrote:
    W którym dniu cyklu jesteś? Hormony robi się z regoly i tak na początku cyklu. Spermogramow też nie robi się co tydzień ;)
    Dzis 18 dzien cylku, wiec faktycznie bez sensu.
    A jakie ewentualne badania wchodza w gre?

    preg.png
    🇫🇷
    👩🏻 35, wszystkie wyniki w normie ✅
    🧔🏻 41, OAT

    IVF ICSI, pierwsze podejscie:
    20.02 punkcja 🐣🐣🐣🐣
    25.02 transfer B5AA 💚
    9dpt - hcg 200
    11dpt - hcg 457
    19dpt - hcg 15020
    28dpt - 1 USG - mamy serduszko! 💓 zarodek 7-8mm
    20/04 - 2 USG - 3,6cm
    04/05 - b.prenatalne - dzidzia 6.1cm, wszystko dobrze 🙏🏻
    22/11/2021 - mamy córcię! 💓💓💓

    17/11 - FET blastki 4.1.1 / 11 dpt beta <5 😞

    20/12 - FET bl 3.1.1 cykl sztuczny + embryoglue + ananas
    8dpt 23,1 hcg --- 10dpt 34,8 hcg
    14 dpt 149,7 hcg --- 16dpt 385,9 hcg
    18dpt 1015,8 hcg --- 22dpt - 3490 hcg
    31dpt - 1 USG - jest serduszko !!!💓Kropcio ma 10,4mm 🥰
    10w1d - 2 USG - 3,2cm 🥰
    12w2d - prenatalne - wszystko w normie 🥳 bobo 6cm, prawdopodobnie dziewczynka 🎀

    Została ❄️ B2
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 11 listopada 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora wrote:
    Basia92 dziekuje za Twoje slowa 😭❤️ Z calego serca trzymam kciuki, by Hania miala niedlugo wymarzone rodzenstwo 💓
    Czy przy biopsji meza znalezli wiecej plemnikow, i uzywajac jednego reszte zamrozili i dzieki temu mozecie znow podejsc do procedury? Czy ta biopsje musicie powtorzyc ?


    Nie ma za co 😊 szczere odczucia dziękuje mam ogromna nadzieje ze się uda 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Po biopsji zamrozili 7pajetek ( słomek) zostało 5 .

    Koora lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
‹‹ 184 185 186 187 188 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ