X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla, i jak tam sprawy u Was? 🤞

    Dziewczyny, udało mi się dodać stopkę w końcu, tylko mam pytanie skąd Wy bierzecie te wszystkie emotki, znaczki itp. na kompie? Trochę męczące jest jeśli trzeba szukać u innych żeby skopiować 😅

    Miłego dnia!

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia super że udało Wam się z tą lekarką, jeszcze po polsku 😅ale szczęście 🤪
    Co do emotek to chyba tylko na tel można je zrobić.

    Lejla jak tam? Już nie wiem kiedy to miałaś mieć to usg, dzisiaj 🤔

    Olive czujesz już ruchy?

    Mimi co u Was?

    Nam szykuje się do wyjścia 3 ząbek 🙈 maruda straszna ..dobrze że chociaż nocki się poprawiły odkąd zaczęła spać na brzuszku, nawet smoczka umie sobie sama znaleźć, także plus💪nie muszę za każdym razem wstawać żeby jej podać 😃

    Mia88 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie jestem po usg dziewczyny 600 gram szczęścia ❤️ Potwierdzone ze chłopczyk 🥰 23 tydzień ciąży 🥰 ahhhh wszystko u nas w jak najlepszym porządku.

    Mia88, Evli, EllaDe, Koora, Susanne, Olive lubią tę wiadomość

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla super że wszystko w porzadku. 😁 Aż zajrzałam sobie do pamiętnika. Dokładnie rok temu 16 kwietnia miałam połówkowe (22+3) i moja Nina ważyła 450 gram😍 teraz to już jakieś 9 kilo 😂

    Lejla92 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil ale ten czas leci co? Chciałabym już małego utulić ❤️

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Koora Autorytet
    Postów: 598 1860

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leila gratuluję 🥰🥰 no i jeśli dobrze rozumiem, to test tez. był negatywny, wiec same dobre wieści 😊

    Evli ani się nie obejrzysz a już będzie komplet ślicznych perełek 😊

    Mia u mnie prawy klik myszką i mam opcje dodać emotki, te same co w telefonie. To może zależy od komputera, ja jestem na Mac-u. W każdym razie ze stopką od razu jaśniej 😁 Poumawialiscie się już na jakieś badania?

    Lejla92, Mia88 lubią tę wiadomość

    preg.png
    🇫🇷
    👩🏻 35, wszystkie wyniki w normie ✅
    🧔🏻 41, OAT

    IVF ICSI, pierwsze podejscie:
    20.02 punkcja 🐣🐣🐣🐣
    25.02 transfer B5AA 💚
    9dpt - hcg 200
    11dpt - hcg 457
    19dpt - hcg 15020
    28dpt - 1 USG - mamy serduszko! 💓 zarodek 7-8mm
    20/04 - 2 USG - 3,6cm
    04/05 - b.prenatalne - dzidzia 6.1cm, wszystko dobrze 🙏🏻
    22/11/2021 - mamy córcię! 💓💓💓

    17/11 - FET blastki 4.1.1 / 11 dpt beta <5 😞

    20/12 - FET bl 3.1.1 cykl sztuczny + embryoglue + ananas
    8dpt 23,1 hcg --- 10dpt 34,8 hcg
    14 dpt 149,7 hcg --- 16dpt 385,9 hcg
    18dpt 1015,8 hcg --- 22dpt - 3490 hcg
    31dpt - 1 USG - jest serduszko !!!💓Kropcio ma 10,4mm 🥰
    10w1d - 2 USG - 3,2cm 🥰
    12w2d - prenatalne - wszystko w normie 🥳 bobo 6cm, prawdopodobnie dziewczynka 🎀

    Została ❄️ B2
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test był negatywny, mężu już dobrze się czuje jedynie jest słaby śpi dużo w dzień i ciężko go rano tez obudzić. Zawsze wstawal 5,6 a teraz potrafi sobie pospać do 9 gdyby nie sąsiedzi co robią remont to by spał i spał... ale musi się zregenerować..
    Wizyta przebiegła miło, już umowilam rdv na usg 3 trymestru na 24 czerwiec dacie wiarę ? :D kiedyyy to zleciało omg 😂 dopiero co w wigilie słyszałam serduszko a już 600 gram miłości nosze pod sercem, to dla mnie niesamowite chwile dziewczyny.. jeszcze ja się tak dobrze czułam od początku to ta ciąża dla mnie spełnienie marzeń...
    Koora a ty masz jakieś objawy!?
    Olive kiedy następna wizyta?
    Evil gdybym się dziś dowiedziała ze będzie córka to była by Nina :D
    Wkręciłam się w vinted i dużo fajnych rzeczy zamówiłam dla małego, zostało mi tylko zamówić kosmetyki na aptekagemini w PL, kilka rzeczy z H&M i gotowe :D
    Tzn jeszcze meble muszę zamówić już wybrane ale wstrzymuje się z tym jeszcze do czerwca i wózek 🥰 omg 🤣🤣
    Tylko pogody ładnej brakuje do weny 🤩

    Mia88 lubi tę wiadomość

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla jeszcze nic straconego, następnym razem może będzie córa 😅 Oj ten czas leci leci, korzystajcie, pozniej z obejrzeniem wiadomości będzie problem 😂 Mąż to się zawsze śmieje że o 19h45 zawsze Nina ma najwiecej do powiedzenia 🙈
    Tez się wkręciłam w vinted, założyłam by sprzedać pare rzeczy a zamiast tego to kupuje 🤦🏻‍♀️

    Lejla92, Mia88, Olive lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mi też podoba się imię Nina 😁 ale akurat dla dziewczynek jest sporo fajnych imion i ja bym miała problem z wyborem... Dlatego myślę że z chłopcami jest prościej bo jak komuś się podoba jakieś imię to wybiera i już, ale to tylko moje zdanie, niektórzy uważają że właśnie dla chłopców są ładniejsze imiona.
    Wygląda na to że Lejla ma termin podobnie jak Evli urodziła, czy się mylę? 🤓
    Ja się cieszę że jednak jeszcze nie muszę wybierać wyprawki bo póki co to muszę uporać się ze swoją szafą... W ciągu pół roku przytyłam prawie 10kg (a rok temu miałam niedowagę) i teraz na wiosnę wychodzą tego skutki bo NAPRAWDĘ nie mam się w co ubierać 😂 także też chyba założę konto na vinted i może uda mi się coś sprzedać zanim stary wygoni mnie z chałupy że robię kolejne zakupy😅 no i powinnam trochę z jakimś sportem ruszyć bo te kg poszły nie tam gdzie trzeba 🤭

    Koora wlasnie a Ty jak się czujesz?
    Z tymi emotkami to nie sprawdzalam jeszcze ale podejrzewam że u mnie to tak nie działa, mój komp to staruszek i prosi się o wymianę ale póki działa to go trzymam bo teraz mało korzystam.

    Nie dodawałam badań do stopki bo jeszcze czekałam na ostatnie RDV i nie wiem czy to robić bo wyjdzie tego trochę.
    Ale tak po kolei to mam w maju echografie taką rozszerzoną z liczeniem jajeczek, oceną jamy macicy i szukaniem endometriozy i histerosonografię (wszystko razem).
    Później mam IRM też pod kątem endometriozy.
    Mamy jeszcze spotkanie z biologami (to chyba w kontekście czy kwalifikujemy się do in vitro), no i badania z krwi. Ja mam jakieś immunologiczne różne przeciwciała, tarczyca, glikemia i hematologiczne z genetycznymi pod kątem chyba bardziej zaburzeń krzepnięcia bo mam w wywiadzie rodzinnym. A mąż standardowe ma głównie na wykrycie różnych wirusów.
    Kusi mnie żeby już iść na te swoje bo jestem ciekawa co tam wyjdzie, ale chyba poczekam do miesiączki i pójdę w maju 🙃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2021, 10:15

    Koora lubi tę wiadomość

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nic nie pisałam ale Was podczytuje 😁 Ostatnio mam dużo pracy, plus jeszcze przed ciążą wzięłam kilka prywatnych zleceń coby nie myśleć tylko o staraniach, no i teraz cisnę żeby to jak najszybciej pokończyć 🙈
    Badania połówkowe mam 30.04 i już od jakiegoś czasu nie mogę się doczekać 😂 mam nadzieje, że małej nic nie urośnie miedzy nogami bo przyzwyczaiłam się mówić do niej po imieniu - będzie Laura 😁
    No i w końcu czuje jej ruchy 😁 😍 dzięki temu czuję się spokojniejsza.

    Mia fajnie, że pierwsza wizyta za Wami. Teraz musi być już z górki 🤞
    Widzę w stopce że masz amh 3,20. Samym tym wynikiem się nie przejmuj. Ja rok temu w maju miałam 6,38 i resztę badan ok, a lekarka mówiła, że bardzo prawdopodobnie będę dobrze reagować na zastrzyki. No i tak było. Tzn. podczas zwykłych stymulacji u gina brałam gonal po 75 i było ok. Do inseminacji dostałam puregon w tej samej dawce no i za dużo wyhodowałam jajeczek, musieliśmy odpuścić tamten cykl, a do kolejnego zmniejszyć dawkę o połowę. Twój wynik to bardzo dobry wynik 😀 no i trzymam kciuki za resztę badań 🤞

    Lejla nawet nie wiesz jak się ciesze, że w końcu Twój mąż czuję się lepiej, no i że Tobie nic nie jest 🤗 600g wow 😍

    Koora jak się czujesz? Mam nadzieję, że dalej bez nudności 😁

    Mimi współczuję Ci przeżyć 🤗 fajnie, ze drugi poród był całkowicie inny 😀

    Evli 9kg do kochania i całowania 😍

    Reszta dziewczyn co u Was?

    Lejla92, Koora lubią tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli dzieki że pytasz, u nas leci pomału , u nas też zabkowanie na całego ale naszczęście zazwyczaj dwa dni kiedy ma sie zabek przebić to jest dramat i sa płacze żale i slinotok a później wszytko mija i tak do nastepnego :)
    Mały opanował pełzanie pomieszane z raczkowaniem( starsza też typowo nie raczkowała tylko po tym etapie zaraz poszła). Oczywiście nadal najwieksza frajda jest stanie wiec staje gdzie tylko uda mu sie chwycić i podciagnać z tym że teraz próbuje sie przemieszczać ale mu to jeszcze nie wychodzi wiec nie ma opcji aby go na chwile z oczu spuścić no i też zaczyna próbować stać sam bez trzymania nawet mu sie to udaje a szczególnie jak sie zapomni że sie nie trzyma to nawet dłuższa chwile postoi.
    U nas już ponad 9 kg w czwartek mamy szczepienie wiec go zmierzy dokładnie. A tak to młoda z przedszkola znowu przywlekła coś i oboje byli rozłożeni tym razem na maxa mały aż głos stracił biedny nie mógł krzyczeć i piszczeć a przecież to najfajniejsze.

    Musze ogarnać też sprzedaż rzeczy jak łóżeczko dostawke chicco next2me i wanienki bo w sumie mam dwie razem z pied de baignoire nie wiem jak to sie po polsku nazywa. wozek też bede sprzedawać ale nawet nie wiem jak cene wystawić....

    Olive Laura ładne imie. Ja też byłam stymulowana gonalem i przytyłam 5 kg straszne sa te hormony.

    Olcia widziałam że pisałaś trzymam kciuki za latwy i szybki porod no i aby maluszek był zdrowy dawaj znać , wyprawke już masz pewnie ogarnieta i brawo dla kordianka ze tak super wyszedł na prosta.

    Reszta dziewczyn czytam was ale ciezko mi zapamietac co ktora pisała , oczywiscie ciezaroweczki fajnie ze wasze maluszki rosna w brzuszkach i ze juz daja wam znac kopniakami najwspanialsze uczucie korzystajcie ni teraz przed wami kompletowanie wyprawki z pierwszym dzieickiem to czlowiek nakupi z drugim to tak z dystansem aczkolwiek nadal wpada w szał a z kolejnymi gdzieś widziałam mem że to tylko sie kupuje materac i stawia na srodku pokoju dzieciecego 🤣

    Lejla92, Olive lubią tę wiadomość

  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi a jak Ci się sprawdziła dostawka chicco next2me ? :)
    Takie bobasy zaczynające chodzic są dla mnie najsłodsze :D już jest jakaś komunikacja i szybko jakieś postępy w rozwoju, wiem wiem ze bieganina i trzeba uważać ale to dla mnie największe słodziaki 🐭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2021, 16:58

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla u mnie sie nie sprawdziła bo mały spał może z 5 razy w dzień spał w gondoli a w nocy ze wzgledu ze go karmie piersi to jest mi wygodniej jak spi ze mna na łóżku bo tylko wyjmuje piers podaje a szczegolnie jak byl chory to dość czesto sie wybudzal nie zawsze zjesc ale sie napic i takie ciagle wstawanie bylo by meczace. Na poczatku go brałam i karmiłam w pozycji siedzacej ale on tez sie czesto nie budził potrafił przespać 5-8 godzin wiec luz poźniej mu sie przestawiło i budził sie nawet co godzina wiec z pozycji siedacej przeszlam na lezaca i tak sie karmimy do dzis. Tak że ze wzgledu na moj komfort nie korzystalam z dostawki moze gdyby był taki jak corka ze napila sie mleka i dalej spała to pewnie by spal w dostawce a ze on za kazdym razem jak go bralam do karmienia to nie zawsze po dal sie odłożyć a tak jak spal ze mna to najadl sie i dalej spał, wiec wszyscy bylismy wyspani. I tak moja dostawka jest nowa bo prawie wogole nie używana, wiec jak ktoras chetna to w komplecie daje dwa przescieradla do materaca i moskitiere.

    Lejla92 lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olive piękne imię i dla Francuzów nie będzie problemem 😃

    Mimi super macie postępy, moja tez opanowała pozycje czworaczą ale zamiast ruszyć to narazie się kiwa w przód i w tył niczym Małysz przy wyjściu z progu, Próba ruszenia do przodu kończy się z twarzą na podłodze. Do tylu jedynie jej wychodzi ale w formie pełzania :)
    Przebija nam się górna jedynka wiec nie mam czasu na nic, jest wycie i wyjcie 😖 mam nadzieje ze dziś jak się obudzi to już będzie lepiej 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
    Co do sprzedaży rzeczy to polecam Marketplace na Facebooku. Mi się tak udało sprzedać łóżeczko. Ogłoszenia są z Twojego regionu wiec łatwiej trafić na kogoś kto potrzebuje takiej rzeczy i mieszka obok i sobie po nią przyjdzie. Co do cen to już od Ciebie zależy jaką dasz, a jak nie to zobacz po ile inni sprzedają by nie odstawać za bardzo :)
    Pozdrawiam dziewczyny 😘 trzymajcie kciuki za mniej płaczu dziś ✊

    EllaDe, Olive, Lejla92, Koora lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Koora Autorytet
    Postów: 598 1860

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny :)

    Bylismy wczoraj na drugim USG ☺️ Maluch tanczy jak mala malpeczka, słodziątko takie😍
    Mierzy 3,6cm i przez momencik moglismy posluchac serduszka, 170 uderzen na minute.
    Juz umowilismy prenatalne, te 1 trymestru na 4 maja 😱 USG z pomiarami a nastepnego dnia krew na czczo. Jak u Was wygladalo to badanie dziewczyny? Czy obraz jest wyrazniejszy niz klasycznie? Mozna zobaczyc malucha w 3d? Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze z bablem, co prawda moj J mial badany kariotyp i nic nie wyszlo, ale ja nie mialam... A co jesli cos wyjdzie? 😰
    A jesli chodzi o samopoczucie, to bez zmian, nie dolega mi nic 🤷🏻‍♀️ Jedyne co to boli mnie kregoslup kiedy za dlugo stoje, np wczoraj robilam dosyc zlozone ciasto i ze dwie godziny na stojaco spedzilam w kuchni, no i bolalo. Ale to i tak tez nie wiem czy za sprawa ciazy, bo od wielu miesiecy ja w ogole jestem odzwyczajona od stania, wiec na dwoje babka wrozyla. Tak czy siak czuje sie swietnie, oby tak dalej :)

    Olive, Mia88 lubią tę wiadomość

    preg.png
    🇫🇷
    👩🏻 35, wszystkie wyniki w normie ✅
    🧔🏻 41, OAT

    IVF ICSI, pierwsze podejscie:
    20.02 punkcja 🐣🐣🐣🐣
    25.02 transfer B5AA 💚
    9dpt - hcg 200
    11dpt - hcg 457
    19dpt - hcg 15020
    28dpt - 1 USG - mamy serduszko! 💓 zarodek 7-8mm
    20/04 - 2 USG - 3,6cm
    04/05 - b.prenatalne - dzidzia 6.1cm, wszystko dobrze 🙏🏻
    22/11/2021 - mamy córcię! 💓💓💓

    17/11 - FET blastki 4.1.1 / 11 dpt beta <5 😞

    20/12 - FET bl 3.1.1 cykl sztuczny + embryoglue + ananas
    8dpt 23,1 hcg --- 10dpt 34,8 hcg
    14 dpt 149,7 hcg --- 16dpt 385,9 hcg
    18dpt 1015,8 hcg --- 22dpt - 3490 hcg
    31dpt - 1 USG - jest serduszko !!!💓Kropcio ma 10,4mm 🥰
    10w1d - 2 USG - 3,2cm 🥰
    12w2d - prenatalne - wszystko w normie 🥳 bobo 6cm, prawdopodobnie dziewczynka 🎀

    Została ❄️ B2
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora fajnie tak popodgladac malucha a szczegolnie na poczatku jak to wszystko wydaje sie takie abstrakcyjne a ty jak jeszcze nie masz zadnych dolegliwosci to wogole no ale lepiej tak ja w dwoch ciazach i wymioty i mdlosci i wszytko inne wiec nie masz za czym tesknic. A kregoslup moze bolec bo twoja postawa sie zmienia i uklad ciezkosci tez.

    Co do usg to ja zawsze mialam 3d nawet na poczatku jak był kropeczka a co do badań genetycznych pierwszego trymestru to trwa dłuzej niz zwykle bo lekarz mierzy malucha ja mialam przez brzuch ale jak nie daje sie maluch zmierzyc to moze zbadac cie przezpochwowo. Robilam test pappa i dopiero jak lekarz dostal wyniki ze ryzyko wad chromosonalnych jest bardzo niskie to nie widzial wskazan do testu dna z krwi, ale zawsze mozesz zrobic na wlasna reke chyba cos okolo 400 euro kosztuja w laboratorium chyba ze masz wlasnie wskazania wtedy jest refundowany. Bedzie wszytko dobrze juz zaraz bedziesz czuć ruchy maluszka , a no i wlasnie mi lekarz na wizycie genetycznej powiedzial płeć małego, a z córka czekalam az do polówkowych.

    Koora lubi tę wiadomość

  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora wkleiłam wam kiedyś zdjęcie z usg 1 trymestru, tak robił 3D wszystko mierzył, sprawdzał, oglądał, tłumaczył. Zaczynał przez brzuch ale słabo było widać i spróbował dopochwowo. Wtedy już wszystko elegancko mały pokazywał, jeszcze wtedy nie wiedziałam ze chłopczyk bo miał między nóżkami pępowinę, ale wiem ze są dziewczyny które już na tym etapie znają płeć bo maluch się tak ułoży. Na następny dzień robiłam trisomie21 i pappa z krwi, za kilka dni był wynik i doktorek dzwonił ze ryzyko niskie i wszystko Ok.
    Witaj w gronie przyszłych mam co nie wiedza co to mdłości wymioty itp :D co do kręgosłupa to mnie tez bolał na początku, i podbrzusze ale gina powiedziała ze wszystko się rozciąga. Na tym etapie (24tc) tez mnie kręgosłup boli jak się dużo poschylam w domu..
    co do kariotypow nie badaliśmy. Moja gina to miała swoje sposoby które ja często nie rozumiałam bo to co dla mnie było ważne dla niej bezużyteczne i na odwrót, ale jej zaufałam :) nie martw się na zapas! Będzie wszystko Ok :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2021, 12:30

    Koora lubi tę wiadomość

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora ja nie miałam w 3d. Podczas badania byłam tak zestresowana że nawet nie pomyślałam żeby o to zapytać. Tak jak dziewczyny pisza to badanie trwa dłużej niż zwykle usg bo lekarz wszystko mierzy i sprawdza. Jeśli smarujesz czymś brzuch to lepiej zrób przerwę na dzień, dwa przed badaniem wtedy lepiej będzie widać przez brzuch, ale i tak przygotuj się też na badanie przezpochwowe. Oprócz pappy zrobiłam też test dpni, niestety płatny jeśli nie masz wskazań. Ja w laboratorium Cerba zapłaciłam 396e. Wykrywa tylko trisomie 13, 18 i 21 no i nie masz podanej płci. W trakcie starań oboje badaliśmy też kariotypy, a mimo to miałam i dalej, jak pomyślę to, mam stresa czy wszystko z malutką ok. Niestety ten strach już zostanie do końca 🤷 wiec lepiej wrzuć na luz bo osiwiejesz 😱🤣😜 i włącz pozytywne myślenie 🧘😁
    Co do pleców to mnie nie tyle kręgosłup boli co tyłek od siedzenia 🙈 codziennie mówię sobie, ze zacznę robić jakieś ćwiczenia no ale na gadaniu się kończy. Ale i tak jestem z siebie dumna bo zawzięłam się i codziennie chodzę na krótki spacer 💪😁
    Olcia Ty już chyba urodziłaś 😁🤞 czekamy na newsy 😁
    Evli jak ząbki?
    Ps. Dziś miałam super sen 😁 śniło mi się, że urządziłyśmy sobie piknik na jakiejś plaży, było przyjemnie ciepło, a my rozmawiałyśmy na temat starań i dzieciaków 🤣

    Koora lubi tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Koora Autorytet
    Postów: 598 1860

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widzisz Olive to ciekawe co piszesz na temat smarowania brzucha, kiedy zaklepalam rdv na doctolib to faktycznie było zaznaczone, by nie smarować niczym brzucha przez tydzień przed badaniem i zastanawiałam się skąd takie wskazanie.

    Czyli z tym 3D nie ma pewności, lepiej nie będę się nastawiać.

    Jeśli chodzi o badania krwi, oświećcie mnie proszę, test pappa to to samo co bilan serique maternel ? To jedyne badanie genetyczne jakie mi zlecił w całym zestawie, i jeśli dobrze rozumiem to pozwala na oszacowanie ryzyka wystąpienia jedynie trisomii 21, ale nie innych wad chromosomowych, tak?

    Nie mogę się doczekać na wiadomość o płci 🤗 bardzo bym chciała dziewczynkę, ale mamy oboje ogromne przeczucie ze będzie to chłopiec, nie wiem dlaczego.
    Olive wrote:
    Ps. Dziś miałam super sen 😁 śniło mi się, że urządziłyśmy sobie piknik na jakiejś plaży, było przyjemnie ciepło, a my rozmawiałyśmy na temat starań i dzieciaków 🤣
    Ja jestem na tak 🙋🏻‍♀️😂
    Tez mam ostatnio jakieś poryte sny, ostatnio śniło mi się ze szlam takim pomostkiem wzdłuż jeziora i widziałam kilku topielców przywiązanych rękami do tego pomostka, no masakra jakaś 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2021, 16:32

    Lejla92, Olive lubią tę wiadomość

    preg.png
    🇫🇷
    👩🏻 35, wszystkie wyniki w normie ✅
    🧔🏻 41, OAT

    IVF ICSI, pierwsze podejscie:
    20.02 punkcja 🐣🐣🐣🐣
    25.02 transfer B5AA 💚
    9dpt - hcg 200
    11dpt - hcg 457
    19dpt - hcg 15020
    28dpt - 1 USG - mamy serduszko! 💓 zarodek 7-8mm
    20/04 - 2 USG - 3,6cm
    04/05 - b.prenatalne - dzidzia 6.1cm, wszystko dobrze 🙏🏻
    22/11/2021 - mamy córcię! 💓💓💓

    17/11 - FET blastki 4.1.1 / 11 dpt beta <5 😞

    20/12 - FET bl 3.1.1 cykl sztuczny + embryoglue + ananas
    8dpt 23,1 hcg --- 10dpt 34,8 hcg
    14 dpt 149,7 hcg --- 16dpt 385,9 hcg
    18dpt 1015,8 hcg --- 22dpt - 3490 hcg
    31dpt - 1 USG - jest serduszko !!!💓Kropcio ma 10,4mm 🥰
    10w1d - 2 USG - 3,2cm 🥰
    12w2d - prenatalne - wszystko w normie 🥳 bobo 6cm, prawdopodobnie dziewczynka 🎀

    Została ❄️ B2
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora nie pamiętam co miałam napisane na skierowaniu 🤷 a wyników nie dostałam bo laboratorium przesłało je do mojej gin. Jedynie od niej dostałam wyniki dpni i to na nich byłam skupiona, co do reszty to mówiła że wszystko jest ok. Na ten test pappa mówiła tritest. W laboratorium podczas pobrania możesz podpytać, które to jest badanie.
    Mój mąż od początku był przekonany, że będzie syn i nawet mnie w to wkręcił choć wiedziałam, że nie ma co się nastawiać. To chyba takie typowe męskie marzenie dotyczące pierwszego dziecka 😂🙈 Jak lekarka powiedziała, że na jej oko to dziewczynka to był nie tyle rozczarowany co wystraszony czy będzie umiał się nią zająć i bawić z nią bo u niego w rodzinie sami chłopcy 🤣 dopiero w tym roku pojawily się 2 dziewczynki 😁 A teraz to już jest córeczka tatusia 🤣🙈

    Dziewczyny mam nadzieje, że wczoraj moje roztargnienie osiągnęło swoje maksimum i już będzie lżej 😤 bo wyprałam mój ulubiony, kaszmirowy, ręcznie robiony na drutach sweter. Z pralki wyciągnęłam sweterek na lalkę, jak to zobaczyłam to aż mi się płakać chciało 😭🤬 nawet nie mam odwagi go wyrzucić 😭

    Koora lubi tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
‹‹ 214 215 216 217 218 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ