X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 8 lipca 2021, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja się nie odzywałam bo wakacje mnie pochłonęły do reszty, telefon poszedł w odstawkę tak na 99% chyba pierwszy raz w życiu.
    Cieszę się że u Was wszystko w porządku, przynajmniej u tych które się odzywają. Mam nadzieję że reszta również dobrze się miewa.
    Ja jeszcze w Polsce do przyszłego piątku, gdyby nie druga dawka szczepienia to bym już została bo później wracamy na prawie cały sierpień. Mąż musiał wczesniej wrócić do pracy bo terminy gonią a ja trochę się obijam a trochę ogarniam różne sprawy i pomagam rodzince na ile mogę. Byliśmy w Chorwacji i porządnie się zresetowałam. Teraz myślę co będziemy robić w sierpniu ale już siostra męża poprosiła go żeby im pomógł przy remoncie kuchni to pewnie będziemy uwiązani. Wczoraj dowiedzieliśmy się że spodziewają się dziecka, już mieli badania prenatalne wiec trochę byliśmy w szoku ze nic nie powiedzieli wcześniej... No i pierwszy raz w życiu jest mi jakoś przykro. Niby cieszę się że udało im się bez problemów ale nie rozmawialiśmy o tym że będą się już starać (w tamtym roku wzieli ślub, teraz kupili mieszkanie) więc byliśmy zaskoczeni. Mąż też trochę przybity że go młodsza o 8 lat siostrzyczka wyprzedziła. No ale cóż, jakoś musimy to przełknąć, miałam ich odwiedzić ale chyba teraz sama nie dam rady bo boje sie że się rozkleję. I tak na widok bobasow się rozklejam 😅
    Jakoś pierwszy raz w życiu nie mogę się doczekać września, może w końcu się uda i nam.
    Także tak wyglada u mnie teraz sytuacja, w niedzielę zabieram jeszcze mamę i siostrę na 3 dni na babski wyjazd wiec będzie mam nadzieję kolejny reset i nie będę o tym wszystkim myśleć.
    A tymczasem podczytuje Wasze posty o przygotowaniach z nadzieją że wkrótce mi się przydadzą hehe 🙂
    Pozdrawiam

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 8 lipca 2021, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia jak się porzadnie za wszystko weźmiecie to napewno i wam się uda :) póki co odpoczywaj na wakacjach ile się da!!
    Podziwiam was ze chce się wam rodzince pomagać na wakacjach 😅 my z dała uciekamy zawsze od takich akcji bo człowiek wraca jeszcze bardziej zmęczony…:)
    Ale babski wyjazd super! Mam nadzieje ze pogoda wam dopisuje.
    Niech nie będzie Ci przykro, chociaż wiem co czujesz kiedy to ja dowiadywałam się jak jedna po drugiej kuzynce lub koleżance zachodziła w ciąże a my dalej nic… i teksty ze coś słabo nam idzie a z tylu głowy były te wszystkie problemy mimo uśmiechu na twarzy… także głowa do góry!

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 10 lipca 2021, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia każda z nas, w większym lub mniejszym stopniu, przeżywała info o ciążach w otoczeniu. Przy przeciągających się staraniach nie da się tego uniknąć. Ja jak dowiedziałam się, że siostra jest w ciąży nawet nie byłam w stanie jej pogratulować bo czułam, że jak się odezwę to się rozpłacze przed nimi i to nie z radości. Dobrze, że mąż jakoś to ogarnął. Później tak ją unikałam, że w czasie jej ciąży i nawet kilka miesięcy po porodzie bardzo rzadko rozmawiałyśmy, dosłownie kilka razy od ogłoszenia nowiny 🙈 A każdą rozmowę odreagowywałam płaczem, że czemu udało im się tak szybko, kiedy my, czy w ogóle nam się uda itp. A już nie wspomnę o wyrzutach sumienia, że czuje zazdrość i się nie cieszę 🤷 Ale co zrobić, jesteśmy tylko ludźmi 🤷 Teraz korzystaj z wakacji, ładuj baterie samymi pozytywnymi emocjami bo wrzesień coraz bliżej i wiedz, że macie wszystkie nasze kciuki 🤞🤞🤞
    Udanego babskiego wypadu 🙈 😇 😁

    Evli dzięki za porady 😘 w ogóle, za każdym razem jak o coś zapytam to odpisujesz w tak spokojny sposób, że czuje jak ten spokój mi się udziela 😂
    Udanych wakacji 😁

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 10 lipca 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe odpisuje w spokojny sposób 🙈🤗 dzięki 😁

    Mia tak jak pisze Olive przy dłuższych staraniach każde info o ciąży jest ciężkie do strawienia 😌
    Ile ja się tez napłakałam. Pozniej jak w końcu się udało to bałam się tez krzyczeć z radości znowu w drugą stronę, by komus innemu nie zrobić przykrości …heh

    Ja się urlopuję, grilluje itp 😛🤩

    Wzięliśmy się teraz z mężem za wybór pomniczka dla Alicji 😢 chodziłam po cmentarzach i szukałam inspiracji …finalnie wybraliśmy z tabliczka w kształcie serduszka a na jej gorze będzie leżał aniołek ..
    Co myślicie o takim napisie?
    „Nic tak nie boli jak smierć spełnionego marzenia..spij córeczko” ? Wydaje mi się że chyba najbardziej „pasuje”.. …

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 11 lipca 2021, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli przepiękny tekst, ściskający serce i gardło 🥺 Jestem pewna, że wasz aniołek patrzy na was z góry i się wami opiekuje 🤗

    Evli lubi tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 11 lipca 2021, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, aż mam ciary. Piekny, a zarazem bolesny napis. Ściskam Cie mocno.

    Evli lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 15 lipca 2021, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil piękny wzruszajacy tekst.. 🙏🏼

    Dziś wizyta z anastazjologiem dziewczyny. Ostatnio wam pisałam ze nie robimy pokoju a jednak mnie coś naszło i zamówiłam meble… wózek jest już z nami 😍 dom wyglada juz dzidziusiowo 😍

    Koora puk puk, Comment ça va ? 🤰🏽

    Evli lubi tę wiadomość

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 16 lipca 2021, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które rodziły, jestem po tej wizycie z anastazjologiem i spoko wszystko ale powiedzcie mi na waszych przykładach, boje sie trochę tego ze źle coś pójdzie, źle sie wkłuje, ze nie odzyskam czucia- zaczęłam strasznie panikowac od wczoraj 😵‍💫

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 16 lipca 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla wszystko będzie dobrze 🤞🤞🤞 Zawsze ryzyko jest ale jak przy wszystkim, nawet paracetamolu można mieć skutki uboczne 🥴
    Także spokojnie 🤗

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 25 lipca 2021, 03:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka Kobietki,
    Dziękuję Wam za dobre słowa, wszystko czytałam w miarę na bieżąco, próbowałam nawet coś napisać i w końcu nie wyszło bo raz mi się zaciela apka, później coś znów z telefonem i w końcu nie miałam kiedy.

    Evli jestem tak poruszona Waszą historią że mogę tylko powiedzieć że Was podziwiam i na więcej brak mi słów. Napis na pomniczek również rozwalił mnie na łopatki, lepiej bym tego nie ujęła... ❤

    Ja od tygodnia jestem w Paryżu i znów mam spadek nastroju, zaczynam poważnie zastanawiać się nad szybszym powrotem do Polski, ewentualnie powinniśmy zmienić mieszkanie bo w tej klitce już się nie mieścimy i źle się tu czuje. Ale jakoś przeraża mnie myśl o kolejnej przeprowadzce, w tym miejscu mieszkam najdłużej od czasów wyprowadzki od rodziców, za czasów studenckich zmieniałam mieszkania co najmniej raz w roku 😅 kolejne miało być już własne ale na razie jeszcze nas nie stać i nie wiemy co robić. Jeśli uda się zajść w ciążę to nie wyobrażam sobie tu zostać a z drugiej strony jeśli wkrótce mielibyśmy wracać do PL to bez sensu teraz zmieniac mieszkanie... I weź tu człowieku bądź mądry.

    Kwestie ciąży szwagierki jakoś już przetrawiłam, choć osobiście z nimi nie rozmawiałam... Spotkanie będzie trudne ale teraz już cieszę się że im się powiodło tak szybko. Mąż rozmawiał z siostrą i wyszło że starali się bo mieli obawy że może coś pójść nie tak - tak jak u nas. Tak więc cieszę się że tylko my mamy pecha 😅
    Postanowiłam że teraz pójdę jeszcze w Polsce do ginekologa na cytologię, posiewy i monitoring cyklu żeby mieć pewność że nic złego się nie dzieje i będziemy działać.
    A co tam u Was? Jak lato? Wakacje? Samopoczucie?

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 25 lipca 2021, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Ale cisza się zrobiła …..

    Mia ja już za tydzień załapie doła.. jak sobie myśle o powrocie do Fr to mi źle😶
    Nie wiem co będę robić.. mąż pójdzie do pracy a ja będę siedzieć całymi dnami sama z córką 😬 Nawet nie będzie z kim się spotkać 🥴

    Powiedz mi czy robiłaś test na powrót do Francji?
    ( ja się zastanawiam czy uda mi się śmignąć przez granice bez 🧐)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 27 lipca 2021, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli tak, robiłam test bo leciałam samolotem, więc nie miałam wyboru ale teraz można zrobić dużo taniej bo honorują też antygenowe a nie tylko PCR. Ale jeśli jedziecie autem to nie wiem czy są kontrole jakieś na granicach przy powrocie, szczerze to wątpię ale ja jestem boidupa i pewnie bym zrobiła na wszelki wypadek😉
    Teraz z powrotem też będziemy musieli zrobić testy bo nie miną dwa tygodnie od szczepienia więc jeszcze nie możemy użyć tego certyfikatu.
    A nie masz możliwości żeby zostać jeszcze z małą w Polsce? Dołek na pewno byłby trochę mniejszy 🙃🙂

    Evli lubi tę wiadomość

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny co u Was słychać? Wracacie powoli z wakacji czy dopiero wyjeżdżacie?
    Lejla jak sie czujesz? Dalej w dwupaku?
    Koora co u Ciebie?
    Evli wróciłaś już?
    Mia wróciłaś już do "normalnosci" po powrocie?
    U mnie ok. Brzuch tak mi urósł, że w którymś momencie ciężko było mi sie przyzwyczaić i co chwile o coś się obijałam 😂 No ale na ostatniej wizycie u położnej okazało się, że ładnie mi sie przytyło bo w miesiąc 3 kg, więc wszystko jasne 😂 No i wyszły mi pierwsze rozstępy 🙈 W poniedziałek byłam na dodatkowym usg, żeby ocenić wagę małej - waży już jakieś 2500g i cały czas siedzi główką w dół tak wiec super 😁 Jednak zdecydowalam sie na te seanse u położnej przygotowujace do porodu i powiem Wam, że nie żałuję. Czuję się po nich taka spokojna, przygotowana na każdą ewentualność. Za to mąż mi sie stresuje 😂

    Evli, Mia88 lubią tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Olive, my dalej w dwupaku 😭 już chciałabym być po nie dość ze ciężko to woda się zatrzymała… jutro wizyta w szpitalu, ostatnio po badaniu w szpitalu odszedł mi czop ale nic nie ruszyło… ostatnio pisałam ze pokoju nie robię a jednak się zdecydowałam stresowałam się ze nie zdążę poukładać posprzątać przed porodem a tu już wszystko gotowe się kurzy 😂 dobrze ze troszkę chłodniej to można odetchnąć bo w upały nie dość ze nogi puchły to jeszcze ciężko w nocy spać…

    Dlatego spimy już w ‚butach’ i czekamy na Nikosia ❤️

    Evli, Mia88 lubią tę wiadomość

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dziewczyny ja Wam zazdroszczę pogody tego lata bo rok temu się roztapiałam przy 40 stopniach 🙈
    Jeszcze chwila i powitacie Wasze maleństwa 🥰
    Ja nie wiem kiedy to zleciało, moja już na dniach będzie miała roczek 🥳🥰

    My wróciliśmy w zeszły weekend. Na szczęście mała dobrze zniosła podróż 🤞😊
    Dziwnie zawsze tu jest w sierpniu, niby pusto..spokojnie ale tak wole, we wrześniu zacznie się tłum i szum🥴
    Trochę mi się nudzi bo nie ma do kogo buzi otworzyć no oprócz mojego małego gada, który mówi po swojemu 😅 jej ulubiony wyraz który udaje jej się powiedzieć to jest „niee”😆 jeszcze tak fajnie przeciąga te eeeeee😅

    Piszcie dziewczyny co tam u Was 😊

    Lejla92, Mia88 lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest niesamowite jak czas leci, już roczek 🥳 wszystkiego najlepszego dla Ninki 🎈ja tez bardzo lubię sierpień w Paryżu, jest pusto i taki spokoj 🥰 ani się nie obejrzysz i będziesz małą za 2 lata wyprawiać do przedszkola na wrzesien! Szok!!

    A mi lekarz na dziś odmówił rdv w szpitalu… jestem taka zła bo dostałam tylko smsa nikt do mnie nawet nie zadzwonił. Myślisz Evil ze jak pojadę na urgence to zrobią mi ktg ? Teraz to najważniejsze… martwię się i boje

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla mi nigdy nie odmówili na urgence, zresztą nie mogą odmówić. Zawsze możesz pojechać i powiedzieć że nie czujesz ruchów np.od wczoraj i ci zrobią ktg. Ja byłam raz czy dwa wlasnie z tego powodu i mialam monitoring za każdym razem.

    Lejla92 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Lejla - jeśli pojedziesz na urgence i powiesz, że od jakiegoś czasu nie czujesz ruchów, to na 100% zrobią Ci ktg. Ja na ktg na koncowce umawiałam się z położną u której miałam seanse przedporodowe.

    Olive - eh, mi ta końcówka ciąży strasznie się dłużyła... Dobrze, że jesteś spokojna, to jest najlepsze dla maluszka.

    U nas Mały ostatnio jakiegoś wirusa złapał - 'roséole', z rodziny ospowatych (nie różyczka). I mieliśmy nieźle odjazdy 🤦‍♀️ podobno jednym z objawów jest drażliwość dziecka, i wczoraj przyszedł ten objaw 🤦‍♀️ myślałam, że nie dam rady tego dnia przetrwac. Pod wieczór mąż się pyta, czy na pewno chce jeszcze jedno dziecko.... Eeee... Dzisiaj raczej nie 🤣🤣🤣
    Pozatym mamy wysyp kuzynków 🤩 siostra męża urodziła tydzień temu dziewczynkę, a moja bratowa ma termin gdzieś za miesiąc :)

    Lejla92, Mia88 lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla i jak byłas?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny byłam na urgence okazało się ze mam niewyczuwalne skurcze które się pisza na ktg i rozwarcie 1,5 cm. Włożyli balonik i wywołują poród, leżę już na sali. Trzymajcie kciuki ❤️ Miała któraś balonik? Skurcze mam co 4,5 min ale czekamy aż wypadnie balon i się zrobi rozwarcie.

    Mia88 lubi tę wiadomość

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
‹‹ 220 221 222 223 224 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ