X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 27 kwietnia 2022, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziekuje za kciuki, niestety...

    Druga ciaza biochemiczna.

    Za tydzien ide do gin zobaczymy co powie.

    Evil kochana !!! Ale super wiadomosc !!! Bardzo sie ciesze i gratuluje !!! Duzo zdrowka ❤️

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 27 kwietnia 2022, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ams przykro mi 🥺

    Lejla dobrze że udaje Wam się dogadać 😉 oby było tylko lepiej ✊

    Olive, Lejla Wy nie wróciłyscie do pracy? Chodzicie do jakiś klubików z dziećmi ?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 28 kwietnia 2022, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ams przykro :( trzymaj się 🤞🏽

    Evil jak się czujesz? Masz jakieś dolegliwości? :p
    Nie wracam do pracy zostaje z Nikosiem aż pójdzie do przedszkola:) chodzimy na spacery z kolezankami co maja dzieci w nikosia wieku lub ciut starsze widujemy się tez u siebie w domach także ma towarzystwo :D

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 28 kwietnia 2022, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żadnych 🙈 głód może częściej łapie 😛
    9/05 mam pierwsze usg to zobaczymy w która stronę się wszystko potoczy..

    Lejla to super że masz koleżanki w pobliżu i jeszcze z dziećmi 👌
    Ja nie miałam nikogo to takie klubiki to super sprawa jak dla mnie 😉

    Ams opowiadaj co u Ciebie? Długo Cię nie było ..Dalej w szkole pracujesz?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 28 kwietnia 2022, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ams bardzo mi przykro 😥

    Evli gratuluję!!! Łezka szczęścia zakręciła mi się w oku jak przeczytałam Twój wpis. Bo to właśnie z pamiętników się dowiedziałam 😁 zaglądam do Misi i któregoś razu zauważyłam znajomy nick 😉

    Lejla super, że powoli wychodzicie na prostą. Nikos juz raczkuje? Zuch chłopak 😁 Laurka dopiero zaczyna pełzać do przodu🙈 Ale nasza to ewidentnie leniuszek 🤣 a do tej pory jak chciała gdzieś dojść to się turlała 🤣🤣🤣

    Evli w naszej okolicy jest centrum kultury w którym za opłatą 15euro (!) na rok można brać udział w organizowanych zajęciach. No i mają też "zajęcia" dla takich maluchów. Byłam raz. To salka z zabawkami itp i każdy rodzic musi sam pilnować/bawić swoje dziecko. Fajne miejsce ale mi się tam nie spodobało bo oprócz mnie były same Arabki, które rozmawiały tylko między sobą w swoim języku. Czułam się bardzo obco. I chyba to nie tylko mi przeszkadza bo na ścianach wiszą kartki żeby rozmawiać po francusku 🤷
    Pytasz czy pracuje, jestem na urlopie. Jakoś nie mogliśmy z mężem ogarnąć się, żeby znaleźć crèche czy assistance maternelle dla Laurki, a czas leciał i w końcu podjęłam decyzję że zostaję z małą w domu. Przez długi czas zastanawiałam się czy to dobry wybór ale życie to zweryfikowało bo obecnie jesteśmy w Pl. Po powrocie ze świąt zdecydowaliśmy na próbę zamieszkać w Pl i powiem Wam, że już po miesiącu stwierdziliśmy, że nasze miejsce jest jednak we Fr 🤣🤣🤣 Tak więc decyzja czy wracamy do Pl czy zostajemy na stale we Fr została podjęta. Tyle tylko, że postanowiliśmy oddalić się od Paryża, a nawet regionu paryskiego. Teraz powoli szukamy "naszego miejsca", a do tego czasu zostajemy w Pl i spróbujemy nacieszyć się rodziną 🤣

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 29 kwietnia 2022, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olive synek Misi jest chyba najbardziej wyczekiwanym dzieckiem na forum 😊

    U mnie w klubiku płaci się 5 euro na rok 😅 w sumie są dwie sale, pełno zabawek no i przychodzą rodzice z dziećmi. Przeważnie chodzimy po południu jak wstanie ze siesty. Ja tam lubię, fajne są babki co tam pracują, rodzice w sumie tez. Szkoda że Ty źle trafiłaś.
    My tez będziemy musieli się przeprowadzić 🙆‍♀️ Brak windy jest masakryczny z dzieckiem a co dopiero z dwójka, już nigdzie nie wyjdę 🤯 wątpię że znajdziemy coś lepszego w rejonie Paryskim ( na jednej pensji będzie ciężko) także chyba będzie Normandia 🤔

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 30 kwietnia 2022, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny za wsparcie.
    Tak pracuje w dalszym ciagu w podstawowce i pewnie to sie nigdy nie zmieni. Szarlotka chodzi juz do szkoly (nie do "mojej"), petite section. Podoba Jej sie.
    Aktualnie jestem w Polsce n'a feriach, jak wroce do Francji to pewnie z mezem zbierzemy sie znowu do roboty. Nie chcemy zeby Szarlotka byla sama.
    W piatek ide do ginekologa zobaczymy co powie na te dwie ciaze biochemiczne.

    Evli mam nadzieje,ze bedziesz miala fajna,spokojna ciaze.

    Wyobrazcie sobie,ze przy dwoch ciazach biochemicznych mialam objawy... Zrobilam raz test bonnawet mdlosci mialam. Masakra.

    Udanego weekendu dziewczyny !!

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 6 maja 2022, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak Wam minął weekend? Bo to już kolejny się zaczyna 😅 czy Wam też tak czas ucieka?

    Evli masz rację co do Misi i Bartusia 😂 ja na ogłoszenie tej dobrej nowiny czekałam jakby chodziło o kogoś bardzo mi bliskiego 😂 baa nawet sie poryczałam 😂
    A Ty jak się czujesz? O której mamy trzymać kciuki w poniedziałek?
    Wiesz, że my też myślimy o Normandii. Póki co jeszcze nie zdecydowaliśmy gdzie konkretnie, bo ja chciałabym żeby w końcu to była nasza ostatnia przeprowadzka. Więc do wakacji dajemy sobie czas na podjęcie decyzji, a później powrót do Fr i będą nas czekać 2 przeprowadzki. Z tego mieszkania w Pl i tego we Fr bo cały czas je wynajmujemy 🤯

    Susanne kiedy testujesz? Czy od razu idziesz na bete?

    Ams jak po wizycie u ginekologa?

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 6 maja 2022, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zapraszam na słoneczne południe 🤫 chociaż czasem sami sie zastanawiamy ile tu wytrzymamy 😅
    Choć tęsknota za PL jest ogromna, to wizja powrotu tam kiedykolwiek rozmyła sie w pył. Dobrze nam tak jak jest, póki co.


    Olive, mi tez czas leci, chociaż teraz akurat sie dłuży, jak to od owu do testowania 😅
    Mam zrobic bete 15 dpovi czyli wypada środa. Czy tyle wytrzymam bez testowania - to sie okaże.
    Tak sie zaopatrywałam ostatnio na moje wyniki i LH wydało mi sie malutkie raz ogólnie jak na mnie, a dwa tym bardziej jak na 12dc. Ale nie mam na to wpływu, będzie co będzie.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 8 maja 2022, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oh Normandia jest piekna, ale ja kocham IDF :)
    Tesciow mam w Pau, tam tez jest cudownie... W ogole we Francji wiele pieknych zakatkow.

    Evli, napisz koniecznie jutro po wizycie !! bardzo trzymam kciuki :)

    Mi ginekolog powiedziala, ze mamy jeszcze probowac i jesli trzeci raz z rzedu sie ciaza nie rozwinie, to mam przyjsc i bedziemy szukac przyczyny. A jesli sie rozwinie to tez mam przyjsc i bedziemy szukac serduszka :)

    Teraz chyba sobie odpuscimy z dwa miesiace, bo tak nie bardzo usmiecha mi sie leciec na wakacje i wymiotowac.
    Ale wiadomo, co ma byc to bedzie :)

    Mi tez czas szybko leci... dzis koncza mi sie ferie, od kilku dni pracuje, zeby przygotowac ostatni semestr i potem miec 'luzik', no ale nie zawsze tak sie da...

    Susanne, koniecznie napisz jak tam tescik w srode. Badz dzielna, wytrzymaj do srody :) chociaz wiem, jak ciezko czasem sie czeka...
    Trzymajcie sie !

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 8 maja 2022, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) jutro poproszę o kciuki o 14h30 🥺 boje się co tam zastane na tym usg 🥹

    Ams to rzeczywiście jeśli macie w planach super wakacje to może lepiej by było je spędzić bez mdłości 🙄
    Z Charlotte Cię chyba męczyły nie ?
    Niemniej trzymam kciuki by już za trzecim razem się udało ✊

    Susanne wytrzymasz do środy 🤪 kciuki ✊

    Olive 🙈 wynajmujecie dwa mieszkania na raz 😂 nieźle 👌macie gdzie wracać na początek 👌

    Ja już mam dość IDF, jedynie co mnie tu trzyma to to że wszystko jest pod nosem. Ale już coraz bardziej chce się stad wynieść bo na jednej pensji coraz ciężej tu żyć, wiem że mielibyśmy całkiem inną jakość życia trochę dalej od stolicy 😊 jedynie przeraża mnie to szukanie i pracy (dla męża) i mieszkania na odległość, w ogóle nie wiem za co się zabrać 😑

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Em-Mi Koleżanka
    Postów: 64 14

    Wysłany: 8 maja 2022, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salut les filles ! Można do Was dołączyć? Staramy się z mężem od 2 lat, teraz czekamy na in vitro, a kolejki są u nas ogromne... więc najwcześniej jakiś październik/listopad.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2022, 15:24

    👰38
    🤵40
    🛏💕2020
    👩‍⚕️🏥2021
    💊 💉IUI1❌
    💊 💉IUI2❌
    💊 💉IUI3 ❌
    💊 💉🔬 IN VITRO: punkcja & udany świeży transfer: 09/2022 🤰, poronienie zatrzymane 11/2022
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 8 maja 2022, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Em-Mi, witamy. :) powiedz coś więcej o sobie. Gdzie we Fr jesteście?

    AMS - Pau, w sumie niedaleko od nas. Uwielbiam te południowe regiony :) rozumiem dwumiesięczną przerwę. Wakacje z dzieckiem, to nie najlepszy czas na poranne nudności.

    Ja czekam na @ I ruszamy z kolejnym podejściem do transferu. Najbardziej mi działa na nerwy to, że jak znowu nic z tego nie będzie, to powrót do kliniki dopiero we wrześniu. I nie wiem, czy nie zrezygnujemy w takim układzie...

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Em-Mi Koleżanka
    Postów: 64 14

    Wysłany: 8 maja 2022, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe wrote:
    Cześć Em-Mi, witamy. :) powiedz coś więcej o sobie. Gdzie we Fr jesteście?


    Ja czekam na @ I ruszamy z kolejnym podejściem do transferu. Najbardziej mi działa na nerwy to, że jak znowu nic z tego nie będzie, to powrót do kliniki dopiero we wrześniu. I nie wiem, czy nie zrezygnujemy w takim układzie...


    Dzięki! :-) Mieszkamy w Alzacji, jestem tu od ok. 14 lat. Przyjechałam do pracy na rok, i tak już zostało ;-) Z mężem poznaliśmy się dość późno, bo już po trzydziestce... więc starania i cała reszta też przyszły późno. W tym roku miałam 2 inseminacje, w czerwcu pewnie trzecią, w oczekiwaniu na ciąg dalszy.

    A Ciebie co sprowadziło do FR ? :-)
    Trzymam kciuki za transfer!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2022, 15:54

    👰38
    🤵40
    🛏💕2020
    👩‍⚕️🏥2021
    💊 💉IUI1❌
    💊 💉IUI2❌
    💊 💉IUI3 ❌
    💊 💉🔬 IN VITRO: punkcja & udany świeży transfer: 09/2022 🤰, poronienie zatrzymane 11/2022
  • Em-Mi Koleżanka
    Postów: 64 14

    Wysłany: 8 maja 2022, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ams wrote:
    Dziekuje dziewczyny za wsparcie.
    Tak pracuje w dalszym ciagu w podstawowce i pewnie to sie nigdy nie zmieni. Szarlotka chodzi juz do szkoly (nie do "mojej"), petite section. Podoba Jej sie.

    Cześć! O, ja też pracuję w szkole - z językiem polskim:-) Marzy mi się, żeby kiedyś mieć u siebie swoje dziecko ;-)

    👰38
    🤵40
    🛏💕2020
    👩‍⚕️🏥2021
    💊 💉IUI1❌
    💊 💉IUI2❌
    💊 💉IUI3 ❌
    💊 💉🔬 IN VITRO: punkcja & udany świeży transfer: 09/2022 🤰, poronienie zatrzymane 11/2022
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 9 maja 2022, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest serduszko i wymiary zgodnie z OM ❤️

    Susanne, Olive lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 9 maja 2022, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Evli jeszcze raz gratuluje! 😍😍😍 Jak się czujesz?

    Witaj Em-Mi 👋 może trzecia inseminacja będzie właśnie tą 😁 tak było w naszym przypadku, a też już szykowaliśmy się do in vitro.
    Jak przeczytałam, że przyjechałaś do Fr do pracy tylko na rok to zaczęłam się śmiać, bo jak byłam na studiach to jeździłam do Fr do pracy na wakacje, no i zaraz po studiach znowu przyjechałam TYLKO na wakacje, które trwają do dziś 😂😂 😂

    Susanne kusisz tym słonecznym południem 😁 boję się tylko, że tam to zrobię się jedną wielką wiórką od słońca 😂
    Ehh ten czas od owulacji to testu 🙈 ✊ Dajesz rade wytrzymać?

    Ams w takim wypadku trzymamy kciuki za Wasze plany✊✊✊

    Em-Mi lubi tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 10 maja 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, wspaniałe wieści! rośnijcie zdrowo 🥰

    Olive, ja tu przy tych ludziach wyglądam jak córka piekarza 😂 ciagle mnie się pytają czy jestem chora o czemu jeszcze nie jestem opalona. A ja mojego kremu z spf nigdy nie porzucę, bo nie chce wyglądać jak skwarek😅 ale trzeba przyznać, ze życie tu płynie jakby wolniej.

    Nie wytrzymałam i już testowałam wczoraj i dziś. Na obu testach pozostałości ovitrelle, bardzo baaardzo blade kreski, widoczne chyba tylko dla mnie i mojej wyobraźni 😂 także już się nie łudzę. Jutro dla pewności zrobię betę tak jak babeczka kazała i odstawiam proga. Jestem dziś 12dpo i 14 dpovi.
    No nic, może następnym razem 😉

    Trochę mnie poryły te hormony, mam ochotę zrobić cykl przerwy, ale nie wiem czy nie lepiej iść za ciosem.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 10 maja 2022, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny :) czuje się w sumie ok. Muszę jedynie jeść częściej bo mnie muli🙄 mam nadzieje że nie przytyje za dużo, dopiero udało mi się wrócić do wagi w przedostatniej ciąży 🙈

    Em_mi witaj :)

    Susanne trzymam kciuki ✊ może to już nie jest ovitrelle 😉

    Em-Mi, Olive lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Em-Mi Koleżanka
    Postów: 64 14

    Wysłany: 10 maja 2022, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olive wrote:
    Evli jeszcze raz gratuluje! 😍😍😍 Jak się czujesz?

    Witaj Em-Mi 👋 może trzecia inseminacja będzie właśnie tą 😁 tak było w naszym przypadku, a też już szykowaliśmy się do in vitro.
    Jak przeczytałam, że przyjechałaś do Fr do pracy tylko na rok to zaczęłam się śmiać, bo jak byłam na studiach to jeździłam do Fr do pracy na wakacje, no i zaraz po studiach znowu przyjechałam TYLKO na wakacje, które trwają do dziś 😂😂 😂

    Super, że Wam się udało!
    Tak to bywa z tym wyjazdem "na trochę" ;-) Ja w sumie co roku zostaję na rok, bo od 14 lat mam roczne umowy o pracę... która zresztą cały czas wiąże mnie z PL, więc czasem sobie myślę, że może bym kiedyś wróciła... na jakiś czas chociaż. Np. mając dziecko bardzo bym chciała móc spędzić kilka newralgicznych lat w Polsce, dla dobra poziomu języka polskiego;-)
    Trzecia inseminacja w czerwcu, ale dziś dostałam wiadomość, że w lipcu mamy zgłosić się na wizytę w sprawie in vitro. To naprawdę cud, bo oczekiwanie u nas jest bardzo długie: od złożenia dokumentów do procedury mija prawie rok! A wiesz, jak jest u Was?

    👰38
    🤵40
    🛏💕2020
    👩‍⚕️🏥2021
    💊 💉IUI1❌
    💊 💉IUI2❌
    💊 💉IUI3 ❌
    💊 💉🔬 IN VITRO: punkcja & udany świeży transfer: 09/2022 🤰, poronienie zatrzymane 11/2022
‹‹ 228 229 230 231 232 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ