X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 25 grudnia 2021, 03:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja również dołączam się do pięknych życzeń Koory! Niech Wam wszystkim wiedzie się jak najlepiej, a wraz ze Świętami przyjdzie spełnienie marzeń, szczęście, zdrówko i morze miłości ♥

    Ps. Dzisiaj tak na szybko bo już późno, trochę Was podczytywalam, próbowałam nawet coś napisać ale zawsze "coś" lub ktoś skutecznie mnie od tego odrywal.
    Święta spędzamy w Polsce, trochę dużo ostatnio się działo i czas uciekał niewiadomo kiedy, trochę rodzinka mi się pochorowala, przed samym wyjazdem nas też coś dopadło (na szczęście testy były negatywne) i szczerze to cieszę się że ten rok juz się kończy 😅 Mam nadzieję że wtedy jakoś juz się ogarnę i będę częściej mogła tu zaglądać.

    Pozdrawiam Was ciepło z zaśnieżonej i mroźnej polskiej wsi - wreszcie mamy śnieg! ❄⛄😉

    Koora, Zuz.ka lubią tę wiadomość

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, co tu tak cicho? Staraczki, co u Was ?

    Melduję, że dziś wieczorem biorę pierwszy zastrzyk gonalu, więc za jakieś 15 dni podchodzimy do transferu ❄️.

    Jak tam nasze młode mamusie?

    Mia88 lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, no to kciuki za udaną stymulacje i informuj nas tu kiedy transfer 💚💚💚
    Czy we FR mrożenie zarodków i ich przechowywanie jest płatne? Jak to wygląda?

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne - przez jakiś czas nie jest płatne. W sumie nasze mają ponad 2 lata i jeszcze nic nie płaciliśmy. Za to co roku przysyłali nam list z pytaniem, czy chcemy je nadal trzymać (lub oddać do 'adopcji zarodkow' lub przekazać do badań medycznych). Jak sytuacja u was?

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa okej! No to bardzo fajne podejście.
    My trafiliśmy do nowej gin, młodej, energicznej babeczki z kliniki zajmującej się PMA, inseminacjami i ivf. Wczoraj dopiero mialam pierwsza wizyte, ale wreszcie czuje się zaopiekowana. Na razie robimy badania, powtarzamy badanie nasienia, a za miesiąc zaczynamy stymulacje. Jak w kilka cykli nie będzie rezultatu to uderzamy w inseminacje. Takze mysle, ze wreszcie coś ruszy do przodu 👌✊

    EllaDe, Mia88 lubią tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    EllaDe super wieści, trzymamy mocno kciuki za udany transfer ☺ dawaj znać jak się czujesz w czasie tej stymulacji, być może i nas będzie to czekać 🙈

    Susanne, mam nadzieje ze szybko uda Wam się zrobić komplet badań i faktycznie coś ruszy do przodu! Również trzymam kciuki 🤞

    U mnie wszystko stoi w miejscu, a nawet się rozjechało, ten estrofem to nie był dobry pomysł, poprzedni cykl wydłużył mi się do 37 dni a obecny trwa już 46! Jestem załamana, mialam nadzieję że może jednak zaskoczy coś ale testy negatywne, zresztą w tym cyklu miałam non stop różne infekcje począwszy od połowy grudnia, do tej pory nie czuje się za dobrze, brałam mnóstwo różnych leków żeby jakoś to przeżyć, poza tym trochę zabalowalismy w Sylwestra więc chyba to musiałby być nawet pech gdyby właśnie teraz się udało 😅
    Ale raczej to niemożliwe bo przy tym estrofemie ciężko mi było wychwycić owulację, temperatury miałam jakieś dziwne więc podejrzewam że on mi ją po prostu zablokował. Mam nauczkę żeby nic nie brać bez dokładnego wyjaśnienia i jakiegoś monitoringu. Swoją ginekolog mam dopiero 7 lutego, umówiłam sie wcześniej na wszelki wypadek jakbym jednak była w ciąży, ale chyba będę musiała iść tak czy inaczej na ogólną roczną kontrolę.
    Co do kliniki to muszę czekać aż ktoś będzie mógł ze mną tam zadzwonić żeby pomoc mi wyjaśnić całą sytuację i czemu przez tyle miesięcy się nie odzywalismy, pewnie będziemy musieli powtórzyć niektóre badania ale zastanawiam się właśnie czy w razie czego nie zdecydować się też od razu na in vitro.

    Z dobrych wieści to szwagierka urodziła synka w Nowy Rok, byliśmy u nich chwilę zanim wyjechaliśmy i muszę się pochwalić że całkiem dobrze to zniosłam, podobnie było w święta gdy widziałam ją jeszcze z brzuszkiem. Wiadomo była iskierka zazdrości, najgorzej było jak się dowiedziałam że jest w ciąży a teraz przez chwilę jak urodzila bo mi kiedyś z owulacji wychodziła taka sama data porodu. No ale szybko się ogarnęłam i cieszę się że wszystko było ok, poród w miarę lekki i szybki, oboje zdrowi więc to najważniejsze 🥰

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia, a ten estrofem mialas przepisany w konkretne dni cyklu?
    Mysle, ze klinice nie jesteście winni żadnych wyjaśnień. W końcu to Wasza sprawa. Teraz to takie wszystko jest pogmatwane przez tego covida, że pewnie machną reka, tak czy siak :P trzymam kciuki zeby udało się zadzwonić i umówić na wizytę. I dawaj znać!

    Mia88 lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne, miałam powiedziane że mam brać od 5 dnia cyklu do pozytywnego testu ciążowego. I właśnie tutaj nie pamiętałam czy mialam więc brać cały czas od tego pierwszego cyklu czy robić przerwę w momencie przyjścia miesiączki i zacząć znów od 5 dnia. Więc raz zrobiłam tak a raz tak... No i ponad tydzień już od odstawienia a okresu dalej brak. Piersi tylko mi spuchły więc raczej coś się zbliża ale nie mogę się już doczekać bo chciałam odczekać pierwszy dzień (na wypadek zlego samopoczucia) i zrobić sobie taki mały detoks aloesowy z dietą i ćwiczeniami.
    No i zakupiłam monitorek clear blue i wlasnie też chciałabym zacząć używać ale też z drugiej strony zastanawiam się czy jest sens po tak rozregulowanym cyklu 😅

    Susanne lubi tę wiadomość

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia, też zamówiłam ten monitorek :D Właśnie czeka na pierwszy cykl testowania. Podobno w pierwszym cyklu wymaga dość dużo tych testów, żeby nas poznać. Ja ogólnie mam nieregularne cykle i wahałam się czy to ma sens, ale przeczytałam duuużo opini i jak najbardziej. Jak masz cierpliwość to możesz odczekać 1 cykl, ale czy to ma sens? :P 🤷‍♀️

    Mia88 lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie, chyba brakuje mi tej cierpliwości 😅 zaczęłam plamić trochę więc może już jutro się rozkręci, muszę tylko ogarnąć porządnie instrukcję. No i ciekawa jestem ile tych testów będzie potrzeba, też mam różnej długości cykle, a na razie mam tylko jedno opakowanie ale w sumie to nie problem, o ile dalej będą dostępne na Amazonie. Monitorek zamówiłam w czwartek w nocy bo bałam się że w piątek juz dostanę okres, była opcja dostawy do godz. 13 i o 10 rano obudził mnie już kurier.
    Muszę chyba też więcej poczytać na temat tego monitorka, bo tak kupiłam go prawie się nie zastanawiając, kiedyś coś czytałam że jest polecany ale nie zgłębialam się za mocno jak zaczęliśmy chodzić do kliniki. Żałuje troche tylko że nie wpadłam na ten pomysł we wrześniu gdy wiedziałam że nasze starania się przeciągną. Ale lepiej późno niż później 😂

    No i cieszę się Susanne że również go masz, będę czekać na Twoje wrażenia i trzymać kciuki żeby nam obu to pomogło 🙂

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo, halo coś tu nam cisza co chwile zagląda 🙈

    Susanne ptaszki mi ćwierkały o dobrych nowinach 😉😘👏😍 😁 Ogromne gratulacje!!! Opowiadaj jak się czujesz?

    EllaDe jak wygląda sytuacja u Ciebie?

    Mia, a u Ciebie? Monitorek o którym piszesz to ten z uśmiechniętymi buźkami w trakcie owulacji?

    Dziewczyny co u was?

    Ja rzadko sie odzywam bo przez ostatnie tygodnie chodzę jak zombie 🙈 w skrócie byliśmy w Polsce na święta, 2 tygodnie temu wróciliśmy i cały czas dochodzimy do siebie (ręka w górę, która wraca z Polski wypoczęta i może zdradzić jak to robi?) Na dodatek Laurka przechodzi regres snu i ząbkuje 🥴 jeden ząbek już jest🦷😁
    A teraz ironia życia staraczki 🙈 w grudniu wrócił mi okres po porodzie i do tej pory nic. W ruch poszły testy ale wychodzą negatywne 🙄 wyczytałam, że podczas karmienia piersią okres może być nieregularny ale cały czas stresuję sie, że zaraz wyjdzie pozytywny 🙈.tak, tak, dobrze czytacie 🧐 przez te lata starań ani razu nie pomyślałam, że będę oczekiwać okresu jako potwierdzenia, że jednak nie jestem w ciąży ale ostatnie tygodnie sa dla mnie tak ciężkie, że aż sie boje co by było gdyby 🙈🙉🙊

    Susanne, EllaDe, Mia88 lubią tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olive, ah te ptaszki. 🙈🍀
    Miałam ochotę sie tu pochwalić, ale ciągle jakos to wszystko do mnie nie dociera. Dopóki nie zobscze poprawnego obrazu na usg, to tak będę żyć w takim zawieszeniu :)
    Czuje się zupełnie nieciazowo. Jedynie jajniki bola lekko naprzemiennie i ucinam sovie parę drzemek w trakcie dnia, co mi się nie zdarza.
    W 28dc bylam u mojej nowej ginekolog z centrum PMA. Oznajmiła mi wtedy, że jestem świeżo po owulacji. Trochę w szoku bylam, bo u mnie takie owulacje spotnaniczne bez stymulacji zdarzają się bardzo rzadko. No ale ok, czekamy w takim razie na @. Jednak coś mnie podkusilo i zatestowalam, najpierw cień cienia cienia cienia, następnego dnia juz widoczny cień No i co baba zrobila? Poleciała na betę. Wynik 13, także "wiem, że nic nie wiem". 2 dni później przyrost 250%, później troche zwolniła. Ostatnia beta z wczoraj 252 - prawdopodobnie 17/18dpo, ale ciężko dokladnie to określić. Póki co mam czekać i w następnym tygodniu powtórzyć badanie, tak by wynik był grubo ponad 1000 i zadzwonić do lekarki. Takze tak sprawa wygląda. Jest jeszcze bardzo bardzo wcześnie.

    A do tego wszystkiego Stary się rozchorował, generalnie, nie wiem jak u Was, ale u nas covid szaleje. Już chyba wszyscy których znam go mieli lub wlasnie przechodzą. U mojego męża pozytyw, a ja dziś obudziłam się z tymi samymi objawami. Planuję temperatury, bo podobno gorączka w tak wczesnej ciazy jest niezalecana. No i zobaczymy. Póki co to niech się dzieje wola Nieba. Pozostaje mi tylko czekać. Takze bardzo proszę Was o wszystkie kciuki na pokład 🙈🍀🙏🙏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2022, 13:22

    Mia88 lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli powinnaś mnie pamiętać 🤗

    Po ponad dwóch latach walki z rakiem trzonu macicy zobaczyłam dwie kreski 😭 aktualnie jest 10 tc 😭
    Obszerny opis dałam na "Clo".

    Na pewno się Ucieszysz 😊😊❤❤
    Ściskam 😍😘

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Olive - zorumiem twój strach przed ewentualną ciąża w tym momencie ;) to normalne. Powiem Ci, że z czasem robi się łatwiej. Mój maluszek niedługo skończy 2 latka I chociaż czasami tylko łazi za mną i jęczy bez powodu, to i tak jest naprawdę fajny i jestem w szoku jaki on jest już kumaty :)

    Suzanne - kciuki za was x

    U nas szykuje się transfer we wtorek. W tym tygodniu 'cudem' uniknęliśmy covida (testujemy się domowymi testami co dwa dni) i mieliśmy stracha, że będzie trzeba odwołać. Już tydzień od 'kontaktu', więc chyba już jesteśmy bezpieczni :p

    To będzie 6dniowy zarodek, mamy tylko jeden w takim wieku. Trochę się boję, że nie przetrwa rozmrażania i do transferu nie dojdzie. We wtorek rano ma do nas dzwonić biolog i jak zarodek będzie o.k. to powie nam o ktorej godzinie mamy się stawić w klinice. Więc byle do wtorku!

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    Susanne cały czas trzymam kciuki ✊ wyłapałaś bardzo wczesną ciąże to i beta jeszcze niziutka. Ja z Niną jak się zorientowałam to już było ponad tysiąc 🙈

    Olive gratuluje pierwszego ząbka 😊 szybko wyszedł. Mojej pierwsze wyszły dopiero jak miała 7,5 miesiąca.
    Hehe z płodnością w czasie laktacji trzeba uważać 😜 mi tak Nina wyskoczyła 🙈 Rozumiem że masz strach w oczach 😬

    Mia co u Ciebie? Dzwoniłaś już do kliniki ?

    EllaDe mam nadzieje że wszystko będzie zgodnie z planem i już we wtorek wrócisz do domku z kropeczkiem 😍

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 1 lutego 2022, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, u mnie kicha, zarodek nie przetrwał rozmrażania :( następne podejście (po ostatni zarodek) na cyklu marcowym. :(

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 1 lutego 2022, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Co za wieści?!
    Podczytywalam Was ale nie miałam jak i kiedy nawet napisać, co się zabrałam to zawsze coś a teraz i mnie dopadł covid 😅

    Susanne, wielkie kciuki i gratulacje! 🥰 Jak się czujesz, co z tym covidem?
    Ja właśnie też jestem chora, objawy od soboty, w niedzielę autotest pozytywny i wczoraj potwierdzony antygenowy w aptece. Babka coś mówiła że można iść na PCR, wyczytałam że nie wszędzie są honorowane antygenowe i sama nie wiem co robić, nie chce za bardzo łazić nigdzie dodatkowo bo słaba jestem. A z drugiej strony może lepiej zrobić i mieć prawo wyjechac gdzieś za granicę w razie czego. Nie wiem 😅

    Olive, jeśli jeszcze nie jesteś gotowa to trzymam kciuki żeby jednak wszystko było po Twojej myśli 🤞 współczuję ząbkowania, ale tego etapu niestety się nie ominie, życzę dużo sił i cierpliwości, żeby ten czas minął Wam jednak jak najlagodniej.

    Ten monitorek chyba nie pokazuje buziek, nie wiem bo zaczęłam go używać od 6 dnia cyklu (okres przyszedł 18 stycznia) i cały czas pokazywal mi wysoki poziom estrogenów, być może jeszcze po tym estrofemie, po kilku dniach zaczęłam plamić i teraz mam znów normalne krwawienie od kilku dni i przestałam robić te testy bo już sama nie wiem o co chodzi... Mam wizytę u swojej gin w poniedziałek, mam nadzieję że będę już negatywna żeby chociaż mogła mi zajrzeć i powiedzieć na jakim etapie cyklu w końcu jestem, bo już w ogóle nie mam pojęcia kiedy spodziewać się owu 🙈
    I właśnie do kliniki jeszcze się nie dodzwonilam, może to i lepiej w tej sytuacji...

    EllaDe tak mi przykro, a myślałam o Tobie cały czas z nadzieją że jednak się uda od razu 😟 mam nadzieję że jakoś się trzymasz i nie poddajesz, będziemy dalej trzymać kciuki za ostatniego kropka!

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 1 lutego 2022, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia współczuję covida 😬 może to on Ci namieszał w cyklu bo słyszałam że ten wirus lubi właśnie namieszać, tak jak i szczepionka. W skutkach ubocznych właśnie są problemy z @ :( mi teraz po szczepieniu (miałam 15 stycznia) się skrócił cykl ..

    Co do testu to teraz nie trzeba powtarzać pcr jeśli się zrobiło antygenowy w aptece

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2022, 14:17

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 1 lutego 2022, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, bardzo mi przykro 😪 trzymam kciuki za kolejny cykl ✊✊

    Mia, witam w klubie. Dziś zrobilam test w aptece i wyszedl pozytyw. Wolałam zrobic, bo w innym wypadku moj pass sanitaire traci ważność 6 lutego (nie zdążyłam się 3 raz zaszczepic). Jako ozdrowieniec będę miała przedluzony o te kilka miesięcy. A później zobacze, jeżeli będę dalej w ciazy, czy się zaszczepię czy nie.
    Takze no u mnie covid, obiawy mam od piątku, nic innego jak zwykle przeziebienie. Pilnowałam temp, ale nie było goraczki, raz troche rosła wiec wzielam doliprane. Izolacje mam do soboty, mam nadzieję, że wtedy wyjdzie negatyw i udam się na badania. Dziś zrobilam zwykle testy ciążowe, wyszły tłuste krechy i "enceinte +3" na elektronicznym clearblue, także wierze, ze wszystko jest ok! Jakos jak nie latam na ta bete co chwile, to czlowiek spokojniejszy 🙈
    Co do objawów, to nadal brak. Cycek raz zaboli, raz zakluje, a raz nie. Jajniki to jeden, to drugi. Od wielkiego dzwona lekkie bóle podbrzusza. No i lekkie wahania nastroju. Zobaczymy co to będzie! 🍀

    Co do monitorku Mia, to nie zdarzyłam użyć. Chciałam sobie nawet ciążowe zrobic, to się nie da, bo trzeba rozpocząć nowy cykl. Tazke nie wiem co on tam swiruje.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 1 lutego 2022, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, Susanne to mam nadzieję że już żadnych więcej objawów nie będziesz miała oraz skutków ubocznych. Słyszałam o kilku takich przypadkach na początku ciąży i wszystkie dobrze się skończyły, myślę że mamy szczęście że jednak teraz omicron szaleje bo te objawy i skutki uboczne są łagodniejsze.

    Evli, właśnie sama nie wiem co myśleć z jakiego to powodu, ja po szczepieniu miałam normalny cykl jak dobrze pamiętam. Teraz miałam 3 dawkę przyjąć w czwartek ale z wiadomych przyczyn odwołałam. Teraz czekam aż mąż zachoruje, ale skubany na razie się trzyma i nawet do pracy chodzi, rano będę go testować. A ten PCR to właśnie mój kuzyn zrobił (razem złapaliśmy najprawdopodobniej od tej samej osoby) i wyszedł mu omicron z jakimś tam symbolem, najpopularniejszy teraz i wlasnie zalecają je robić jeśli ktoś chce mieć certyfikat ważny też za granicą bo nie wszędzie honorują testy antygenowe, tylko taka jest różnica.

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
‹‹ 226 227 228 229 230 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ