X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Evli, my mieszkamy w bloku z windą na pierwszym piętrze więc akurat o to się nie martwię ale przydałby się dodatkowy pokój żeby mieć normalną sypialnię bo już spanie na kanapie robi się coraz bardziej dokuczliwe, ale póki co to chyba po prostu kupimy jakąś wygodniejszą inaczej rozkładaną a o mieszkaniu będziemy myśleć jak zdecydujemy gdzie chcemy mieszkać bo na razie ciężko nam cokolwiek planować. Jakby tutaj się jakies mieszkanie trafiło to byśmy może zostali pod warunkiem że byłoby położone z drugiej strony bo teraz mamy od ulicy i jest bardzo głośno.
    Marzy mi się też jakiś mały domek z kawałkiem ogródka ale to raczej jeszcze nie na teraz marzenie 😅

    A jeśli chodzi o stymulację to właśnie zrobiłam zastrzyk. Czytałam na innym wątku że dziewczyna miała inseminację w 10dc więc może po prostu u mnie też przyspieszą jeśli będzie wcześniej jakiś pęcherzyk. A jak będzie więcej to będę się martwić później. Mam nadzieję że za tydzień na usg spotkam moją lekarkę i poproszę ją o jakiś kontakt do niej bezpośrednio bo z resztą ciężko mi się dogadać.

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia, polecam południe 🙈 choć w mojej mieścinie życie nie tętni, a raczej pika i to w rytmie „cza….” A może później „cza”, to muszę przyznać, ze nie zamieniłabym na nic innego.

    To mamy prawie synchronizację cykli, u mnie 3dc, tez krótki cykl (jak na mnie nawet bardzo), bo 26 dni, ale jest ok. Wole tak niż 56 xd
    Tez mnie wkurza, ze nie mam bezpośredniego kontaktu do mojej gin. Te babki z recepcji to tak mi działają na nerwy. Już raz miałam sytuacje, kiedy przy gonalu nagle miałam krwawienie srodcykliczne i chciałam się dowiedzieć co mam robić, to najpierw nie odbierały, a później zapomniały oddzwonić. W efekcie sama odstawiłam stymulację i wszystko się posrało.
    Nie wiem jak to będzie przy IUI 🤭 aż strach się bać.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to Susanne witam w klubie 😅 mam nadzieję jednak że przy IUI będzie u Ciebie lepiej, ruszacie już teraz czy jeszcze czekacie na jakieś konsultacje? Chyba wspomnialas gdzieś o lutym a to w sumie już za pasem.

    A co do południa to jak najbardziej jestem na tak, tęsknię za ciepełkiem i słońcem a tam zawsze lepsza pogoda a w sumie my jeszcze nigdzie nie byliśmy nawet pozwiedzać 😂 Teraz kuzyn kupuje dom gdzieś w okolicach Biarritz więc będzie możliwość żeby ich odwiedzać i przy okazji coś zobaczyć i skorzystać z pogody. Już się śmialiśmy że będą mieli turnusy gości non stop 😅 A tak poza tym to właśnie niedawno dowiedziałam się że spodziewają się dziecka więc kolejny młodszy członek rodziny który nas wyprzedza ale teraz jakoś mnie to nie rusza. Jak nam się w końcu uda to przynajmniej będą dzieci w podobnym wieku 😊

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 8 marca 2023, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia88, Susanne jak wasze iui?

    Co u reszty dziewczyn ? Naskrobcie coś w wolnej chwili 😉

    U nas w końcu już lepiej 🙏 Kolki zażegnalismy i mam nadzieję że nie zapeszam i już nie wrócą 🤗 W końcu mam uśmiechającego bobasa a nie wiecznie wyjącego 🤯 Od jakiegoś czasu śpi też już w łóżeczku (wcześniej nie było mowy bo go tam położyć od razu był ryk ) no i już robi dłuższe przerwy bez jedzenia w nocy 😀
    I mam nadzieję że pisząc to, to nie sypnie się wszystko jutro 😆

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 8 marca 2023, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli gratulacje! I trzymam kciuki za brak kolek 🤞Chapeau bas za przeprowadzkę z dwójką małych dzieci 👏👏👏 Jak wrażenia z 95?

    My na dniach wracamy na stale do Francji. W Polsce zostaliśmy na dłużej niż planowaliśmy. Przez chwilę nawet myśleliśmy zostać na stałe ale jednak "nasz dom" jest we Francji. W międzyczasie przeprowadziliśmy się jeszcze dalej i czeka nas adaptacja do całkiem nowego miejsca 😱
    Laurka pięknie rośnie i się rozwija. Czasami nie mogę się napatrzeć i nadziwić jak szybko zdobywa nowe umiejętności. No i weszła w pełną mamoze 🤯
    Mi różowy kisiel zamiast mózgu nie minął. Powiedziałabym nawet że zgęstniał i nabrał koloru 😂😱😂

    Dziewczyny, za którą trzymać kciuki? 🤞

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 8 marca 2023, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jak fajnie ze się odezwalyscie, ten czas tak szybko leci, dzieciaczki szybko rosną więc mam nadzieje ze teraz już tylko same dobre chwile przed Wami po przeprowadzkach i trochę stabilizacji będzie🙂
    Evli trzymam więc kciuki żeby nic Wam się nie sypnęło chociaż ja nie wierzę raczej w przesądy. Bądź dobrej myśli. Pewnie nie miałaś czasu jeszcze za bardzo się odnaleźć w nowym miejscu czy już trochę coś ogarnęłaś?

    Olive, a Was gdzie poniosło tym razem? Gratuluję decyzji bo ja dalej nie wiem gdzie chce mieszkać, mąż chyba chciałby do Polski a ja mam mieszane uczucia, ciągnie mnie tam gdzie mnie nie ma, ale jak już tam jestem to jest mnóstwo rzeczy które wkurzają... Póki co zostajemy jednak we Francji ze względu na starania a z decyzją się nie spieszymy choć pewnie później też będzie ciężko.

    A moje IUI w lutym nie wyszło,
    (Teraz mój długi wywód dla wytrwałych) miałam po nim taki okres że myślałam że umrę, bolało mnie dosłownie wszystko: brzuch, żołądek, kręgosłup, kolana i przelezalam w łóżku dwa dni. W dodatku znowu to był weekend więc ciężko mi było się skontaktować ze szpitalem. Pisałam do nich po negatywnej becie (czwartek), na skierowaniu bylo żeby kontaktować się z pielęgniarkami, one odpisały w piątek ze im przykro i żeby kontaktować się z sekretariatem, a sekretariat odpowiedzial dopiero w poniedziałek ze to sprawa do pielęgniarek. Więc jak już w sobotę dostałam okres to w pon pisze do nich z pytaniem czy mogę zacząć stymulację bo dostalam od razu w dniu IUI receptę na leki, a one znów żeby się kontaktować z sekretariatem. Rozumiecie to?
    No taka byłam wkurzona ze w końcu im screeny wysłałam z ta korespondencja i pytaniem kto w końcu czym się tam zajmuje. Otrzymałam w odpowiedzi we wtorek taki gotowy formularz ze mam zacząć stymulację Puregonem i kiedy przyjść na monitoring. Po czym po południu korekta leku bo na recepcie był Gonal. A w poniedzialek już płakałam ze kolejny cykl na straty i chciałam pisać do Was żebyście mi polecily może swoich lekarzy czy kliniki. Już wolałabym chyba prywatnie chodzić i mieć trochę komfortu.

    No a teraz ciag dalszy - przygotowania do kolejnej IUI: byłam na podglądzie i krwi wczoraj i dzisiaj i miałam brać Ovitrelle dzisiaj a w piątek IUI ale po południu dzwonią ze jednak jeszcze chcą zaczekać bo wyniki krwi im nie pasują wiec jutro znowu tam idę i uj wie co dalej bo w sumie dzisiaj pęcherzyk faktycznie dość mały mi się wydawał (niecale 16mm). A stary wraca jutro specjalnie z południa 😂

    Sorki jak zwykle się rozpisałam 😅

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 9 marca 2023, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, super, ze w końcu troszkę spokojniej✨

    Olive, tez jestem ciekawa gdzie Was poniósł francuski wiatr :D

    O jeżyku Mia, nie napawa ta Twoja historia optymizmem 🙈 jakoś tak czytając Twoja wypowiedz, przed oczami miałam moje babki z kliniki 😂
    O losie, trzeba mieć kupę cierpliwości do tego wszystkiego!
    Przykro mi, ze pierwsza próba nieudana, ale
    Nie poddajemy się i lecimy dalej!
    My jesteśmy po wizycie z biologiem. Jeszcze została nam psycholog, ale babka nie odpowiada na telefony, innej formy kontaktu nie ma, a do tego podobno złamała nogę. Pytałam biologa, czy nie może być ktoś inny, w końcu chodziłam na terapie i mam swoją psychoterapeutkę, ale nie, ma być ta konkretna i koniec 😵‍💫 komisja 14/03, zobaczymy.
    wiec, przy dobrych wiatrach, właśnie wyjechałam w ostatni cykl przed IUI, które wypadało by na początek kwietnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2023, 00:16

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 9 marca 2023, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O masz, Susanne a my nie mieliśmy żadnych psychologów wiec z tej strony było łatwiej.
    Ja coś czuje ze spotkamy się terminowo na kolejna moja IUI.
    Właśnie wracam ze szpitala, pęcherzyk 17mm, IUI przełożona na poniedziałek ale jeszcze mogą dzwonić i coś pozmieniać w zależności od badań krwi. I weź tu bądź człowieku spokojny. Mąż przyjeżdża dzisiaj i wróciły mu problemy z kręgosłupem wiec już jest na lekach a wczoraj dostałam dla niego receptę na silniejsze i boje sie ze to wpłynie na nasienie chociaż lekarka mówiła ze nie powinno 🙈 umówiłam go na jutro na IRM i zobaczymy co tam się dzieje bo już miał jedna operacje

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 9 marca 2023, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olive chyba długo byliście w tej Polsce ? Z rok 🤔
    Gdzie Was teraz wywiało ? Jakieś plany o rodzeństwo macie?

    Mia88 masakra z tą organizacją u ciebie w szpitalu 🤯 oszaleć można 🙄

    Kciuki za Ciebie i Susanne ✊

    Ja się już odnalazłam w nowym miejscu. Na początku myslam że wszędzie jest daleko ale jednak nie, wszystko pod nosem, może nie tak jak miałam wcześniej bo bardziej miastowo było ale wszędzie mogę sobie dość na nogach z dziećmi 🙂

    Myslam że nie poradzę sobie z jednym wózkiem i dostawką ale spoko, starsza się słucha i można z nimi wyjść 😅 jest mi o wiele łatwiej teraz, ogromny plus mieć windę 🤗

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 9 marca 2023, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    A my dzisiaj mieliśmy transfer. Świeży, na tym cyklu miałam stymulację, dali mi jeden dwudniowy zarodek.
    Poweim tak, odpowiedź mojego organizmu na tą stymulację to porażka... Cztery lata temu wyprodukowałam 11 dojrzałych jajeczek, teraz 2, z czego jedno się nie zapłodniło. Dawka leków była 2x większą niż poprzednim razem. Więc jeśli ten świeżaczek z nami nie zostanie, to dla nas to będzie game over.
    Tyle dobrze, że nasz Mały za kilka dni będzie obchodził trzecie urodziny. :)
    Pozdrawiam x

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 9 marca 2023, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe trzymam bardzo mocno kciuki 🤞🤞🤞Nie macie żadnych mrozaczków? Buziaki dla Małego 😘😘😘

    Mia, Susanne współczuję tych przygód 😔

    Mia masz jakieś wiadomości ze szpitala?

    Susanne a co jesli do 14.03 nie uda Ci sie spotkać z tą psycholog? Jest szansa, że bez jej opinii wszystko ruszy jeśli jest niedostępna?

    Evli pytasz o rodzeństwo i nie wiem co powiedzieć. Ostatnio zaczęliśmy z mężem o tym rozmawiać i póki co odłożyliśmy decyzję na jakiś czas. Dla męża wszystko jest jasne - chce się starać, a ja potrafię podać 1001 powodów dlaczego nie chce drugiego dziecka i tylko 1 dlaczego jednak tak i ten jeden powód nie pozwala mi podjąć ostatecznej decyzji 😔

    Tym razem przeprowadzamy sie do Amiens. Nie pytajcie czemu tam bo nie wiem 🤷🙈 Ale powiem, że mam już dość przeprowadzek, a to niestety nie jest ostatnia 😔 W Polsce spędziliśmy lekko ponad rok. Nie mam pojęcia kiedy to minęło, tym bardziej, że mieliśmy zostać tylko 2-3miesiace 😱🤷

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 10 marca 2023, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    ja mam już serdecznie dość. Mam iść jeszcze jutro na podgląd więc nawet nie jestem pewna czy w poniedziałek ta IUI się odbędzie bo najwyraźniej moj organizm gorzej reaguje na gonal. Mąż miał jechać w weekend z powrotem na południe a ja może z nim a tymczasem nawet nie wiemy co powiedzieć w jego pracy 😅 jeszcze dzisiaj do niego dzwonili z laboratorium ze szpitala że miał rdv i czemu go nie ma 🤣 więc naprawdę nie wiem czy śmiać się czy płakać na to co oni tam wyprawiają.

    Susanne, mam jednak nadzieję że mimo podobieństw to jakoś ominą Cię takie kłopoty, oby z psychologiem jednak się udało 🤞

    EllaDe, mocne kciuki za Was!🤞 Jejku mam nadzieje ze jednak ten zarodeczek się ładnie u Ciebie zadomowi bo przykro czytać ze to już miałby być koniec.
    A jak tam mlody 3-latek? Daje popalić? Dobrze ze teraz będzie miał urodziny to może trochę oderwiesz się od niepokojących myśli 🎂🥳🍀💐

    Evli, super ze masz wszystko w zasięgu ręki, mam nadzieje ze dobrze Wam się będzie tam mieszkało, a Ninka to już duża dziewczynka, fajnie ze się słucha a niedługo pewnie będzie Ci chciała we wszystkim pomagać 😁

    Olive, powodzenia również z przeprowadzką, a czemu już szykujecie kolejną? Może akurat w nowym miejscu Wam się spodoba 🙂
    A co do kolejnego dziecka to rozumiem że to ciężka decyzja, ostatnio rozmawiałam z siostrą na ten temat, jej synek będzie miał 9 lat w tym roku i przez ten cały czas nie mogli się zdecydować, raz wpadka była ale poroniła i teraz też mówi że świadomie się nie zdecydują, chyba że wlasnie kolejną wpadkę zaliczą.
    Może więc takie rozwiązanie nie jest zle 🙊😊

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 13 marca 2023, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Podczytuje, ale nie mogę się nigdy zebrać żeby coś napisać..
    staraczki - kciuki ✊🏼

    U nas co… Nikoś rośnie jak na drożdżach jest cudownym chłopcem🥰

    Wiec melduje się, podglądam was ale u nas z mężem dalej nie ciekawa sytuacja :( wiec nawet nie wiem co wam mam napisać. Trzymajcie za nas kciuki (za mnie i za N) kiedyś razem staniemy na nogi.. :(

    Tulimy was z moim największym szczęściem 😘✊🏼❤️

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 14 marca 2023, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla tak mi przykro, to my Was tulimy! Jeszcze wyjdzie dla Was słońce a póki co wierzę że dacie z Nikosiem radę, najważniejsze że macie siebie 😘 jeśli dalej mieszkasz w okolicach Paryża to jakbyś miała ochotę czy potrzebę pogadać czy po prostu spotkać się z kimś to oferuję swoją osobę 😊 trzymaj się i fajnie ze się odezwalas 💪

    A ja wczoraj miałam iui więc teraz czekamy na betę, pójdę 27 marca. Mam lepsze przeczucia ale na nic się nie nastawiam w sumie 🙈

    Lejla92 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 14 marca 2023, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia trzymam mocno kciuki 🤞
    EllaDe Tobie również 🤞 a kiedy idziesz na bete?

    Lejla oczywiście że trzymamy kciuki 🤞 Jesteś w Polsce czy we Francji? Pytam z ciekawości bo pamiętam, że też trochę kursowałaś 😉

    Susanne jak u Ciebie sytuacja?

    My już we Francji i toniemy w kartonach 😱🤯 z każdą przeprowadzką mamy coraz więcej rzeczy🤯 a i tak wydaję mi się, że to takie nasze minimum 🤔
    Mia zakładam, że nie pomieszkamy w tym mieszkaniu zbyt długo. Wynajęliśmy je online i niby ma wszystko to na czym nam zależało ale ma 2wady i zobaczymy jak długo nie będą nam przeszkadzać.

    A i muszę Wam powiedzieć, że przez rok przyzwyczaiłam się do równych i co najważniejsze czystych chodnikow w Polsce 😂 Myślałam, że krzywe chodniki i 💩 na nich to cecha charakterystyczna dla regionu IDF ale jednak nie tylko. W Amiens jest podobnie 😤

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 15 marca 2023, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia, No to teraz byle do bety, trzymam kciuki🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻

    EllaDe, No wlansie, kiedy beta?

    Olive, te 💩chodniki to chyba taka wizytówka narodowa 😅 nie wiem, ze wszystkich francuskich miast to chyba Bordeaux wydało mi się najczystsze, ale i tak już nauczyłam się patrzeć pod nogi 🙈 ludzie (No bo pieseł sam po sobie nie posprząta) to potrafią zostawić nam czasami kupsko prosto pod bramka🙈

    Ja dziś dostałam info, ze komisja pozytywnie rozpatrzyła wniosek, także obyło sie bez tej wizyty u psychologa 😊 w piątek mam wizytę. 🍀

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 15 marca 2023, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny to ja chyba jestem jakas dziwna bo mi się zawsze wydawało że we Francji jest lepiej z tymi chodnikami choć w Paryżu to jest głównie asfalt a w PL jak układają kostkę to często właśnie się zapada i wychodzi to nierówno. No ale w sumie jak jestem w PL to u nas głównie autem się poruszamy i dopóki nie będę miała wózka przed sobą to nie będzie porównania 😅

    Susanne super wieści! Kciuki za piątek i mam nadzieję że już ruszycie w nastepnym cyklu 😊 dawaj nam tu znać

    Olive udanego rozpakowywania i żeby jednak okazało się że dobrze Wam tam bedzie 🙂

    EllaDe wlasnie kiedy beta? Bo po transferze chyba jakoś szybciej można robić niż po iui?

    Lejla, dodam jeszcze że byłam całkiem niezła nianią więc jeśli może bardziej byś wolała wyjsc ze swoimi znajomymi to mogłabym się zająć Nikosiem 😉

    A ja w pociągu do ciepełka, na południu jutro podobno 27 stopni 😍 zazdroszczę Susanne 😁

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 15 marca 2023, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia jesteś niesamowita 😃😍
    Jasne ze możemy się poznać 😍

    Olive masz racje z tymi chodnikami, nawet ostatnio rozmawiałam z mama i mówię ze jak jestem w Polsce to buty mam czyste chodniki proste nie ma kałuży i kup…
    A tutaj nie dość ze koła od wózka wiecznie brudne to butyyy… Tak sobie pomyślałam ze jakbym ja miała się przeprowadzać to musiałabym wynająć tira… ciuchów tona i zabawek 😂

    Sussane ten psycholog jest obowiązkowy? Nigdy nam nic nie proponowali.

    Evli gdzie was poniosło? Winda to zbawienie, ja nawet nie wiem które drzwi mam na klatkę schodowa oczy moje nigdy jej nie widziały 😂 dodam ze mieszkamy na 9 pietrze 😵‍💫

    Mia88 lubi tę wiadomość

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 15 marca 2023, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla, u nas rozmowa z psychologiem (konkretna osoba do tego przeznaczona) to teoretycznie był obowiązkowy punkt do spełnienia przed datą komisji.
    Pytałam się jeszcze biologa czy to konieczne, to potwierdził, że tak.
    Finalnie jak widać nie było to takie obowiązkowe, bo obeszło się bez 🙈 bałam się, ze może ona ma jakaś opinie wydać o nas, czy coś, no ale jak widać nie.

    Mia88 lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 16 marca 2023, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla oby wszystko Wam się ułożyło 😘

    Mia super że już po, teraz trzymamy kciuki ✊ wymysliliscie jakąś "excuse" dla męża patrona ?

    Susanne kciuki ✊ dobrze że odpadł Wam psycholog 😀

    Olive zazdroszczę że mogliscie sobie pozwolić na taki rok w Polsce ❤️ My to tylko żyjemy z tych 5 tygodni urlopowych w roku 😔

    Co do chodników to masakra 😅 wcześniej mieszkałam " bardziej miastowo", kup pełno, ludzi pełno, czasem ciężko było przejechać wózkiem, ale ogólnie równo wszędzie było. Teraz kup mniej, ludzi mniej, ale chodniki tragedia 🤦 wszędzie krzywo, wąsko ... Zapisałam starsza w poniedziałek do szkoły na wrzesień i pierwsze co jak zobaczyłam jaką szkołę nam " przyznali" to mówię do męża -" Serio? Widziałeś jaki tam jest chodnik ? Ja mam codziennie tamtędy chodzić z wozkiem ?"😂 Mąż się zaczął śmiać że muszę złożyć podanie o zmianę szkoły bo chodnik mi nie pasuje 😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2023, 12:55

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 231 232 233 234 235 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ