X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 2 października 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Neytiri widziałam ze dziś testowalas :( :(
    Ja czuje się jak co miesiąc, bolące piersi i czasem brzuch. Sikne sobie w piątek, to będzie 11dpo.
    Ano niestety jedna kreska, i sluz juz jak przed @. Daje sobie serio czas do konca roku i potem ide chociaz podstawowe badania zrobic by wiedziec co i jak. W najblizszych miesiacach przynajmniej zajme glowe urzadzaniem domu.

    Trzymam kciuki za ciebie Evli :*

    Ams, porod juz tuz tuz! Wyobrazam sobie co masz teraz w glowie :o

    ams lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 2 października 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ams dzięki za słowa otuchy :)!! u Ciebie jeszcze chwilka i malutka będzie z Wami :):) kącik zrobiłaś przesliczny :):)

    neytiri przykro mi ze w tym miesiącu się nie udało.. ale walcz dalej! :)

    evli zrob test :) aaa nie objawy jak na okres hehe :) bedzie dobrze:) wysyłam wirusyyy ciążowe :)

    olcia jak tam?? jak się czujesz? mam nadzieje ze juz lepiej ??:)

    Ja dzisiaj robiłam chrust (faworki) miałam taka ochote od weekendu że musiałam :) delikatny katar jest i gardło boli :( no ale siedze pod kocem z ciepłą herbatka z cytrynką mam nadzieje ze pomoże!!!

    ams, Evli, olcia77 lubią tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 2 października 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:
    Ams dzięki za słowa otuchy :)!! u Ciebie jeszcze chwilka i malutka będzie z Wami :):) kącik zrobiłaś przesliczny :):)

    neytiri przykro mi ze w tym miesiącu się nie udało.. ale walcz dalej! :)

    evli zrob test :) aaa nie objawy jak na okres hehe :) bedzie dobrze:) wysyłam wirusyyy ciążowe :)

    olcia jak tam?? jak się czujesz? mam nadzieje ze juz lepiej ??:)

    Ja dzisiaj robiłam chrust (faworki) miałam taka ochote od weekendu że musiałam :) delikatny katar jest i gardło boli :( no ale siedze pod kocem z ciepłą herbatka z cytrynką mam nadzieje ze pomoże!!!
    A masz jakis sprawdzony przepis? Slyszalam, ze do nich trzeba dodac kwasnej smietany, mozna to czyms zastapic? Chetnie bym zrobila faworki, bo za 2 tyg robie imprezke dla znajomych i chce jakis polski akcent :)

    olcia77 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 2 października 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:

    Ja dzisiaj robiłam chrust (faworki) miałam taka ochote od weekendu że musiałam :) delikatny katar jest i gardło boli :( no ale siedze pod kocem z ciepłą herbatka z cytrynką mam nadzieje ze pomoże!!!


    Jaaaa, za mna tez chrusciki chodza od weekendu i tez sie zastanawiam czy dzisiaj ich nie zrobic hahaha :D

    olcia77 lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 2 października 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    ams - kącik Szarlotki jest `trop mignon` :)

    Basia i Olcia - trzymajcie się ciepło, jesień nadciąga pełną parą.

    Evli - do twojego terminu testowania jeszcze dużo czasu. Dużo dziewczyn pisało, że zanim zobaczyły pozytywny test, to też czuły się jak na @.

    Neytiri - zakup domu to super przygoda - mamy to za sobą :) Kupiliśmy jakieś 3 lata temu. Wasze gniazdko będzie w takim stanie, że będziecie się mogli od razu wprowadzić, czy planujecie jakieś odświeżenie? No i urządzanie domu to też świetna sprawa. Oglądanie katalogów z meblami, wizyty w marketach budowlanych etc. Potem oczekiwanie na dostawę... eh, fajne czasy.

    Pozatym co do innych pytań o mnie, to nie mam zamiaru się testować do 35 dnia cyklu - @ z reguły przychodzi między 28 a 32 dniem, ale 35 też mię kiedyś tam zdarzyło. Tak więc nie mam zamiaru się testować przed jakims dużym opóźnieniem. No i opóźnienia raczej się nie spodziewam... Tak się właśnie zastanawiałam, że jakbym w tym cyklu zaciążyła, to byłaby to niezła ironia losu, bo jest to jedyny cykl od 4 lat, gdzie mam plany z ciążą bardzo kolidujące. :D

    Evli, ams, olcia77 lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 2 października 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heheheh to teraz wam zdradze :P niestety z prawdziwym chrustem jest troche pracy ... wiec poszłam na szybkość i łatwiznę hihih zrobiłam chrust z ciasta francuskiego i polecam przepyszny!!!!

    ams, olcia77 lubią tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 2 października 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :*

    Ams piekny kacik dla malutkiej :) lozeczko kupowalas tutaj czy w Polsce?
    Masz racje nie powinnam tak sobie do glowy dobierac z tym szpitalem ale ja dopiero przestane sie martwic jak zobacze dziecko cale i zdrowe.. po poronieniu kazdy dzien z tylu w glowie jest strach. Do tego naczytam sie glupot co podwojnie powoduje strach. Ale juz nie czytam bo to bez sensu. Staram sie myslec pozytywnie.

    Dziekuje dziewczyny za troske. U mnie tak raczej bez zmian. Glowa czesto boli ogolnie chodze jak na kacu, ale ja juz sie do tego przyzwyczilam.. chociaz ams dobrze piszesz moglo by juz przejsc. Ile mozna... czekam caly czas :)

    Evli, neytiri i ellade wezcie tych mdlosci ode mnie troche! Ja bardzo chetnie bym sie podzielila :D
    Trzymam kciuki za Was i bardzo bym chciala zeby sie udalo :)
    Evli ja mam nadzieje ze druga ciaza bedzie lzejsza, bo powiem wam w tajemnicy ze planujemy drugiego malucha w krotkim odstepie czasu po pierwszym. Ale jak sobie pomysle o wymiotach 30 razy dziennie.. mam dreszcze na ciele :( no ale co sie nie robi dla malucha.

    Basia jeszcze chwile i bedziesz miala prenatalne. Super. Bedzie wszystko dobrze. Ja jak jade na wizyte co miesiac to placze w aucie, stresuje sie tak samo ale pozniej sie okazuje ze niepotrzebnie.

    Ale mi smaka zrobilyscie na chrust :) mniammm

    Buziaki dziewczyny milego dnia

    Evli, ams lubią tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 2 października 2018, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale żeście się rozpisały, zapomniałam już co i komu miałam napisać :P ... hmm tak wiec:

    Ams no kurcze wierze że stresik jest, każda kobieta w ciąży się raczej obawia porodu.. Jeszcze chwila i będziesz miała kruszynkę przy sobie :) Mąż będzie z Tobą przy porodzie? Mama przyjeżdża Ci pomoc na początku?

    EllaDe no czesto tak jest, że wtedy, jak nie pasuje to buum kropek! Kiedyś mi ktoś powiedział że to nie my (przyszli rodzice) wybieramy dobry czas na dziecko, to dziecko wybiera odpowiedni czas dla siebie :) Kiedy macie tą wycieczkę, bo sklerozę mam?

    Basia zaczęły się zachcianki? :P

    Neytiri ja bym Ci radziła zrobić podstawowe badania niebawem. Szczególnie wymazy z szyjki, bo czesto są bakterie nie dające objawów i toxoplasmoze.

    Olcia mam nadzieje że dzień nie był męczący :)

    ams, olcia77 lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 2 października 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia Ty "oszustko" ahaha :D

    Olcia, lozeczko kupowalam tutaj w Ikei i co jest najsmieszniejsze, na kartonie bylo "Made in Poland", moj Maz nie mogl uwierzyc jak to zobaczyl, haha

    Evli, tak Maz bedzie przy porodzie (chyba, ze cos sie takie stanie, ze nie da rady dojechac etc - pracuje okolo 40 min drogi od nas, ale mysle, ze powinno byc ok :) ).
    Mamuska ma przyjechac 21.10 ale wszyscy mi mowia, ze za pozno bla bla bla, wiec we wtorek mam usg i zobaczymy, czy mi powiedza cos konkretnego (w stylu, ma pani jeszcze okolo 2tyg), to wtedy kupie Jej bilet na 14.10 :)


    Ja dzisiaj wysprzatalam cala kuchnie. Nie wiem co mnie wzielo... Ponoc sie sprzata przed porodem... Masakra haha

    Evli, olcia77 lubią tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 2 października 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dzisiaj rano meczylo, teraz jest lepiej.

    Ams piekne to lozeczko, bede wiedziala gdzie sie rozgladac :) co do porodu, normalne ze sie denerwujesz . Ale bedzie wszystko dobrze i zycze szybkiego rozwiazania. Dobrze ze bedziesz miala przy sobie meza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2018, 17:41

    Evli, ams lubią tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 2 października 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ams słuchaj ja mam termin @ na 08/10 to chętnie przejmę brzuszek :P :P Także ten, wiesz, szykuj się :D haha
    Nie no żartuje, niech malutka sobie posiedzi jeszcze w ciepłym :) :P

    ams, olcia77 lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 2 października 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli ja doloze troche moich mdlosci! :D

    ams lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 2 października 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Olcia ale tak umiarkowanie :D rozdzielimy na nas 3 :)

    ams, olcia77, EllaDe lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 2 października 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, mam ochote Ci powiedziec "pourquoi pas?" :)
    chcialbym urodzic w sumie jak Mamuska juz bedzie u nas no ale... :)

    Evli, olcia77 lubią tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 2 października 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli tak jak kiedys pisalam, wez te mdlosci ale tak troszke tylko :D a na was 3 to bedzie idealnie rozlozone :)
    Ams super ze mama przylatuje Ci pomoc. U mnie tez wstepnie ustalone ze jak urodze to moja mama przyleci.

    Evli, ams lubią tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 3 października 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sobie dzis siknelam zeby sprawdzic czy ciazowe testy tez nie są ferelne i wysikalam piekna gruba bordową kreske ale jedna :P

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 3 października 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    'made in Poland' jest tu dosłownie plagą! :D Jak zaczęłam zwracać na to uwagę, to nie mogłam w to uwierzyć! haha mnóstwo różnych mebli z Ikei, urządzenia sanitarne i parkiety z różnych marketów budowlanych, przyczepki i części samochodowe, trochę AGD, szkło (przepiękna lsa), no i oczywiście jeśli zamawiacie coś z amazon.fr to też przyjdzie to to z Pl!
    A swoja drogą, czy któraś oglądała wczoraj oraz tydzień temu `l`histoire d`une nation` na fr2? Polecam, dowiedziałam się z niego, że np. na północy fr, na dawnych terenach górniczych 10% populacji ma polskie korzenie :P

    Co do mnie, to wycieczka już za dwa tygodnie :) ale szybko zleciało :) nie mogę się doczekać :)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 3 października 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - co to za moda na sikanie na testy tyle przed terminem? :P
    Rozumien ciekawość, nadzieję etc. ale...
    ...Szansa, żeby wynik był miarodajny jest, ale niewielka i tylko z najczulszymi testami. Wydziałam na owu mnóstwo postów, typu `zrobiłam sikacza 5 dni po owulacji, był negatywny, czy jest sznsa na ciążę?`. WTF??? wróżenie z fusów normalnie ... Jak dla mnie to tylko dodatkowy stres, bo w sumie test jest negatywny, ale tyle przed terminem, więc wynik nie jest na 100%, no i tak będzie go trzeba powtórzyć za parę dni...

    Evli, ams lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 3 października 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe dzieki za sprowadzenie na ziemie hehe! W sumie to ja nie wiem co chcialam na tym tescie zobaczyc ;D

    Mnie osobiscie to denerwuje ze wycinaja polskie lasy zeby sprzedac meble we Francji. Niech Francuzi sobie u siebie powycinaja :P

    EllaDe, ams lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 3 października 2018, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    A ja sobie dzis siknelam zeby sprawdzic czy ciazowe testy tez nie są ferelne i wysikalam piekna gruba bordową kreske ale jedna :P


    Evli, czyli wadliwe ... :) a tak swoja droga to EllaDe ma racje ! :)

    Poczekaj i sikniesz sobie za kilka dni :)


    Co do Made in Poland, to w Polsce jest duza frabryka Ikei i to dlatego :)
    A swoja droga "dobre, bo Polskie". Ja wiem, ze jak cos jest zrobione w PL to jest zrobione dobrze ! i mnie to cieszy :) (dlatego tez cala wyprawke mam z Polski :D)

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ