X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wszystko się pochrzaniło spowrotem :( Cały czas coś :( Dzwonił lekarz mam ryzyko trisomie 1/77......będę musiała robić test dna....

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli trzymam kciuki, zeby wszystko bylo dobrze.
    a na usg z karku wyszlo, ze wszystko jest ok ?
    Ostatnio znajoma od meza z parcy miala to samo... kark ok, krew wyszla nie tak, ale potem zrobili jeszcze raz badania i wyszlo wszystko ok.
    U Ciebie vedzue tak samo ;*

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No te z usg wyszły ok, oprócz tej pępowiny i maluszek jest troszke mniejszy.
    Ide zaraz do mojego lekarza z tym wynikiem i mi powie co i jak.
    Już mam szczerze dość tej ciąży, non stop coś. Cieszyłam się ile ? 24 godz od usg wczorajszego a tu znowu cios, zamiast się z niej cieszyć to ja większość czasu przepłacze :(

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj koniecznie znac co lekarz Ci powiedzial !!! Zacisniete kciuki mam najmocniej jak sie da... Trzymaj sie kochana <3

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jejku Evli trzymaj sie!! Badz dobrej mysli, mam nadzieje ze bedzie wszystko wporzadku. Byly tutaj watki gdzie wyszly dziewczynom zle wyniki a pozniej sie okazalo ze maluszek jest calkiem zdrowy. Trzymam kciuki! ❤️
    Ams no ja wlasnie zamowilam prawie wszystko z musteli i dzisiaj mi przyszlo, fakt pieknie pachnie ale zel do mycia przyszla cala pompka roztrzaskana i musze to odeslac.

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u mojego lekarza i ma mi wziąć rdv w szpitalu (dziś sie nie dodzwonił) na dodatkowe badanie. Powiedział że tam mi wszystko wytłumaczą i zaproponują jakie są opcje. Jedno to jest badanie dna, drugie jakaś biopsja i coś jeszcze (?).
    Swoją droga to patrzyłam w internecie że samo DNA kosztuje 400 euro, nie chce wiedzieć ile kosztuje reszta...
    Powiedział żebym się nie przejmowała za bardzo bo to są statystki tylko.. no ale przy takim wyniku trzeba sprawdzic.
    Także muszę się uzbroić w cierpliwość ...

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny spotkanie w szpitalu ze specjalistą mam dopiero w poniedziałek ;)
    Wyczytałam teraz że wyszło mi bardzo niskie białko pappa, co najpewniej spowodowane jest tylko jedna tętnica pępowinowa i są gorsze przepływy, a beta za wysoko i dlatego tak wysokie wyszło mi ryzyko trisomi.... Bo przezierność karku ma 1,5 także w normie (niby powyżej 3 jest źle). Ja nie wiem jak mam przetrwać te dni, nawet jak wybiorę które badanie chce to i tak na wyniki się czeka :(

    Olcia jakoś teraz miałaś mieć wizytę nie?

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli zobaczysz wszystko bedzie dobrze!!! wynik "z karku" jest bardzo dobry !!!! takze nie martw sie :* <3 (wiem, ze sie bedziesz martwic i tak, no ale :) .


    Urodzisz pieknego, zdrowego maluszka !!! :)

    Macie preferencje co do plci? Pamietam, ze Ci sie Hania marzyla, nie? :)

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli bedzie dobrze wszystko! Trzymam kciuki za Was, najwazniejsze ze przeziernosc karkowa jest w normie. Te wyniki jeszcze o niczym nie swiadcza, porobia Ci dodatkowe badania i zobaczysz ze bedzie wszystko okej, urodzisz zdrowego brzdaca ❤️
    W nastepny czwartek nam wizyte rano, juz sie doczekac nie moge. Jest to ostatnie moje spotkanie z moja ginekolog nad czym ubolewam bo naprawde czulam sie u niej bardzo bezpiecznie. 15 lutego mam wizyte u poloznej, mam nadzieje ze bedzie wporzadku bo kolezanka na straszna jedze natrafila..

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nad imieniem Hania myślała Basia. A tak na boczku to gdzie Cię wcięło kobieto? ;)

    Mi i mężowi się marzy Alice ale w tej sytuacji to chcemy mieć zdrowego brzdąca, płeć schodzi na daaaaaleki plan ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo wlasnie cos reszta dziewczyn wcielo.

    Ams mam pytanie do Ciebie. Moglabys mi powiedziec jak to wyglada jak przejmuje mnie szpital? Bede miala jeszcze wogole usg robione? I jak czesto sa wizyty mniej wiecej?

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, nie martw się. Ten test pappa nie jest najlepszy. Tak jak piszą dziewczyny, usg jest bardziej wartościowe. No i prawdopodobieństwo 1/77 to też mało. Wszystko będzie o.k.

    Ja zaczynam się kłuć jutro. Miałam przeboje z apteką - w skrócie: zamiast gonalu w penach (stilo -fr), wydali mi jeden pen i jedno opakowanie ze strzykawkami. Na recepcie było wyraźnie napisane o tych penach, i babka z kliniki kazała mi tam iść i wymienić. W skrócie skończyło się dżihadem - zadzwoniła tam moja lekarka, bo facet nie chciał wymienić. Lekarka ponoć napisała na niego zażalenie do nadzozu nad aptekami. No i ten `p`tit con` zbanował mnie ze swojej apteki. hahaha było to tak żałosne z jego strony, że aż się uśmiałam.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lol, EllaDe no to niezle przeboje! Na szczęście aptek jest na każdym rogu, także znajdziesz sobie inną :)
    Powodzenia w kłuciu, aj ;) Ja miałam na szczęście tylko raz ovitrelle w tym długopisie i i tak poleciałam do lekarza żeby mi to wbił bo samą siebie nie widziałam w tej czynności ;D Kciuki za wyhodowanie dorodnego kurnika :D

    Olcia Ty jeszcze tydzień do wizyty. Chciałam powiedzieć „szybko zleci”, ale jak się na coś czeka to się ciagnieeee ;)

    Próbuje myśleć pozytywnie. Dużo czytam i w sumie jakoś mnie to podbudowuje. Większość ludzi nie robi tego testu i dzieci ma zdrowe. Wyczytałam nawet że te niskie białko i wysoka beta, może być od stymulacji. Na początku ciąży jak robiłam progesteron to tez to się w żadnej normie nie mieściło. No nic trzeba szukać pozytywów bo oszaleje ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2019, 20:10

    EllaDe, ams lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny

    Dokladnie Evli , nie doluj sie , ja mam dwie znajome gdzie tez cos im tam wyszlo, jedna robila te badania o ktorych piszesz z krwi druga nie wiem jak to sie fachowo nazywa ale cos na ksztalt biopsji , obie maja zdrowe dzieci jak rybki :)

    EllaDe , nic nie boli gonal w penie , gorzej jest z tymi drugimi co maja przeciwdzialac zbyt szybkiemu rosnieciu jaj, nie wiem co masz bo jest ich kilka na rynku, ale jedno moge ci doradzic po 8 stymulachach , wyjmuj wszystko z lodowki na 15 min przed wstrzyknieciem niech dojdzie ciut do tem pokojowej wtedy jest duuuzo lepiej. powodzenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2019, 12:36

    Evli, EllaDe lubią tę wiadomość

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 a Ty jak się trzymasz? Zdecydowałaś co dalej?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki Evli ze pytasz :)

    jest juz troche lepiej , ochłonęłam, miałam chwile ciężkie, nawet wpadłam w jakaś panikę , ale minęło ... nie wiem co dalej , lekarze mówią KD , lub adopcja , ale to jest tak ciężki temat :(, raz mi sie wydaje ze dam rade , raz ze potrzeba mi może psychologa , a znów za chwile mam wątpliwości. Boje sie po prostu tego wszystkiego , co będzie jak zdecyduje sie na komórkę dawcy tak samo jak tego co będzie jak zdecyduje sie na bezdzietność. Maz pomimo ze stara sie jakoś wspierać to mu to nie wychodzi, jest jeszcze bardziej "rozważny" jak ja, tez to przezywa. No i tak to... huśtawka emocjonalna.

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze :( napewno jest to bardzo ciężki czas dla Was :( Nie wiem co Ci doradzić to już Ty z mężem musicie postawić sobie jakiś cel na przyszłość. Żadne z tych trzech wyborów nie będzie łatwe..
    Mi osobiście wybór KD wydaje się najlepszy, bo adopcja może trwać latami. Tak w ogóle to możnecie przystąpić do adopcji we Francji czy musielibyście wrócić do Polski?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem Evli jak to jest dokładnie , swojego czasu jak czytałam o adopcji we Francji to tez żeby się zakwalifikować jest jakaś procedura która trwa około roku a później cala reszta (moglibyśmy wystąpić o obywatelstwo tez kolo roku chyba schodzi na to) , w Polsce natomiast jest mocny "nacisk" żeby dzieci zostawały w kraju , czyli jednym słowem jak jest rodzina odpowiednia w PL do adopcji to ona będzie miała pierwszeństwo, także tak to wygląda , myślę ze kilka lat to wszystko trwa , nie wgłębiałam się dokładnie bo mój mąż nie bardzo jest przekonany do adopcji, nawet tej prenatalnej także na ta chwile nawet o tym nie rozmawiamy.

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To normalne że potrzebujecie trochę czasu. Trzymam kciuki żeby życie Was jeszcze zaskoczyło i żebyście zaliczyli tzw.”wpadkę” :)

    EllaDe, eM80 lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 - dzięki za radę. Lek na dojrzewanie jaki mi zapisali to Cetrotide, więc wyjmę wcześniej jak mówisz. Rzeczywiście te ampułki wyglądają na duże. Co do gonalu to zaczynam na strzykawkach, kończę na penie - to przez tę całą sytuacje z apteką.

    Rozumiem twój dylemat co do dalszego działania (lub braku działania). Nie jest to łatwa decyzja. Jeśli nam się nie uda z invitro, to pozostaniemy bezdzietni. Nie chcę ani adopcji, a na AZ/KD też bym się chyba nie zdecydowała z różnych względów...

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
‹‹ 72 73 74 75 76 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ