X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    To normalne że potrzebujecie trochę czasu. Trzymam kciuki żeby życie Was jeszcze zaskoczyło i żebyście zaliczyli tzw.”wpadkę” :)

    O tak! Wpadki eM80 życzę. :)


    eM80, Evli lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie po mojej dość długiej nieobecności :) i tym samym wszystkiego dobrego w nowym roku :) u Mnie wszystko dobrze przed swietami jakoś nie było czasu żeby się tutaj odzywać za duzo pakowania itd... a na swieta w Polsce odpuscilismy telefony facebboki instagramy itd totalne odmurzdzenie ..:) wrocilismy we wtorek i musiałam dojśc do siebie po podróży (zmęczenie mega spuchniete nogi) bo jak jechalismy do Polski wszystko było ok... Malutka rośnie jak na drożdzach juz 26 tydzień mała pod koniec 25 tygodnia wazyła 980gr i lekarz w polsce zasugerował ze za duzo .... zalecił mi zrobić glukoze i mam lekko wysokie ale nie jest na granicy .... juz w srode idziemy na pierwsza wizyte do szpitala i juz sie stresuje ... ;/ 21 mam usg bo na ostatnim prenatlnym wyszło mi po lewej stronie podwyższone cisnienie przepływu krwi ....i musze to kontrolować bo zagraza to małej ze w przyszłośći nie bedzie rosła.... także same zmartwienia..... musze się cofnąc w watku i nadrobić wszystko :) ale mam nadzieje ze u was wszystko w jak najlepszym porzadku !!:):) buziaki :*

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olcia77 wrote:
    Noo wlasnie cos reszta dziewczyn wcielo.

    Ams mam pytanie do Ciebie. Moglabys mi powiedziec jak to wyglada jak przejmuje mnie szpital? Bede miala jeszcze wogole usg robione? I jak czesto sa wizyty mniej wiecej?


    Jesli mialas juz usg z 3 trymestru to juz raczej nie bedziesz miec, chyba, ze na pierwszym spotkaniu z polozna zaleci Ci usg to wtedy dadza Ci wizyte na usg :)
    Ja mialam usg w szpitalu raz robione tylko dlatego, ze mialam zapisane, ze dzidzia moze miec problem z rosnieciem :)

    Ty mowisz po francusku czy tak srednio ?

    a co do ilosci wizyt zalezy od szpitala... ja mialam co 3 tygodnie, ale to bylo takie pitu pitu, w sumie zadnych konkretow...

    olcia77 lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia kciuki za wizytę. Napewno będzie wszystko ok.
    Ja dziś na wizycie, usłyszałam dlaczego jeszcze nie zapisałam się do szpitala? Przecież to jest od 6mc niby ale już od kolejnej osoby słyszę „dlaczego jeszcze nie?” (??)

    Także ja już po wizycie. Lekarz dał nam wybór miedzy badaniem z krwi a biopsja.
    Tyle że to oczywiście wszystko skomplikowane...ja nie wiem i ten lekarz tez się dziwił - dlaczego moj ginekolog nie wysłał mnie do szpitala publicznego tylko prywatnego (byłam w hopital américaine )... To badanie krwi w szpitalu prywatnym (400e) nie jest zwracane, a w publicznym tak..... Biopsja 800e.... Tyle że biopsja, mimo ryzyka poronienia daje 100% i nie jest tylko na trisomie ale tez na inne nieprawidłowości w kariotypie.

    Także wzielismy za i przeciw i oczywiście zdanie lekarza co w mojej sytuacji lepiej zrobić i jutro mam biopsje o 9h.. wynik do 2,3 dni.
    Proszę o kciuki za nasza wiercipięte :) Mam nadzieje że obędzie się bez komplikacji ..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ams dziekuje :) no nic zobaczymy co to w tym szpitalu bedzie, mam nadzieje ze beda szyjke chociaz kontrolowac na usg bo skraca sie, zobaczymy jak teraz w czwartek czy dalej sie skraca oby nie..
    Evli trzymam kciuki najmocniej jak sie da! Bedzie wszystko dobrze, dawaj znac co i jak. No wlasnie czemu wyslal cie prywatnie? Jakis w tym interes ma czy co? Dziwne rzeczywiscie.
    Basia a mialas robiona glukoze po obciazeniu? Ja zas mam za nisko cukier.
    Badania wyszly mi teraz srednio, amenia i tarczyca do gory poszla takze zwiekszone dawki mam. A do tego wrocily poranne wymioty... jak maly skopie po zoladku to masakra. Jeszcze 2,5 miesiaca. Odliczam juz

    ams lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli juz teraz trzymam kciuki !!!
    Daj znac koniecznie :*

    Co do tego zapisu do szpitala, to wcale nie takie dziwne, ze tak reaguja, bo chodzi o to, ze jest malo miejsca i malo wolnych terminow i trzeba sie "wbic" :)

    Olcia, jesli masz w raportach, ze jest problem z szyjka, to na pewno beda sprawdzac :) nie martw sie :)

    a ja co do wizyt to caly styczen chodze na reedukacje krocza :D, a w czwartek idziemy z Charlotte do Pediatry na bilans trzeciego miesiaca :D Dzisiaj mija juz 12 tygodni !!! :o

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia juz bliżej niż dalej :) Jeszcze trochę i będziesz miała maleństwo przy sobie :) ale że Cię jeszcze mdłości męczą .. :(
    Czemu prywatnie nie wiem.. Najpierw babka u której robiłam usg dzwoniła do mnie ze złymi wynikami i mówiła żebym skontaktowała się z moim ginekologiem, bo najpewniej wyślę mnie do tego szpitala, poszłam do niego no i wysłał mnie do tego co mówiła ta babka.
    Mogłabym iść do publicznego ale nie chce już czekać na nastepne spotkanie ze specjalistą a pozniej na zabieg, pewnie dłużej się czeka.. a tak w tym prywatnym już w tym tyg będę wiedzieć czy dziecko jest zdrowe czy nie.
    Mam nadzieje że podjęliśmy dobra decyzje i nie będzie komplikacji. Jutro po zabiegu czeka mnie leżenie w domu przez jakieś 48h.

    Ams hmmm.. na czy polega ta reedukacja krocza :O :D
    Ale ten czas leci już 3mc, jeszcze trochę i będzie biegać po domu :D

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia - tak glukoze robiłam w Polsce ... bo tutaj moja ginekolog powiedziała ze wyniki sa ok ...??;/ boze wspołczuje ci tych mdłości... ale juz niedługo bedziecie we 3 :)

    Evli - Powodzenia dzisiaj daj znać koniecznie jak poszło..!! też bym wybrała prywatnie żeby nie czekać miesiacami ! dobra decyzja!!:)nie przejmuj sie i nie zamartwiaj chociaz wiem ze tak cięzko! ale będzie dobrze!!!:) zobaczysz.. a co do szpitala moja ginekolog kazała mi sie zapisac juz na 1 wizycie u niej ...;o także jezeli chcesz rodzić w szpitalu publicznym to lepiej sie zapisz jak najszybciej zeby pozniej sie nie okazało ze w tym szpitalu w ktorym chcesz rodzić nie ma miejsca ;o straszne jakies to wszystko tutaj... mi ustalili juz spotkania z góry na styczen luty i marzec a jak czytałam to pod koniec ciązy powinny byc wizyty co 3 tyg .. nie wiem zaczynam się juz przejmować i zamartwiać tym wszystkim.:(
    Ams - no twoja księzniczka juz taka duża:) super!! powiedz mi długo czekałaś na rdv w polskiej ambasadzie w paryzu na wyrobienie dowodu dla malutkiej?? bo chyba wyrabiałaś ... ??;>

    Mnie w piatek wzieło przeziębienie chyba przeszło z męża i jakoś delikatnie jeszcze trzyma do dziś ...a juz mam go dość ... w ogole dopadła mnie jakaś "zimowa depresja " jakis dziwny straszny okres!.. wyprawke juz kompletujemy mamy łóżeczko wózek nosidełko wanienke dla mnie rózne podkłady wkładki itd... dla malutkiej tez rózne rzeczy... troszkę ciuszków.. pieluchy kocyki itd hehe:)ale jakoś nie mam jak sie tym cieszyć bo juz z tyłu głowy zamartwiam sie kwietniem .. jak to będzie jak porod jak sobie dam rade itd...
    co do wózka bo tez czytałam że pisałyście o tym my wybraliśmy Bebetto Luca 2018 2w1

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia ja myślałam że największy stres jest przy staraniach, pozniej że będzie już ok po 3 mc a tu się okazuje że chyba to już tak będzie...
    Jakie trzeba mieć dokumenty żeby zapisać się do szpitala? Jak to w ogóle wyglada? Tak się tam idzie i mówi „chce się zapisać?”
    Ams z tego co pisała to wyrabiała dowód bo ma obywatelstwo z tego co mi się wydaje.

    Ja już po, źle nie było. Trochę wbicie igły w brzuch bolało. Teraz mam przymus leżenia, mąż na szczęście jest w domu i koło mnie lata :) Lekarz ma do mnie dzwonić jutro wieczorem z wynikami lub w czwartek...będzie chwila prawdy..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli ! od rana mam zacisniete kciuki !!!
    wszystko bedzie dobrze :*

    Dziewczyny, wiem, ze porod przeraza kazda z nas, ale nie martwcie sie tym... - "samo sie zrobi" :) to przychodzi naturalnie :) Ja sie meczylam 30h, a mimo to "podobalo mi sie" :D masochistka :D tutaj jest ten plus, ze dostaje sie znieczulenie :)


    Co do dowodu dla Szarlotki, to poki co ma obywatelstwo francuskie i papiery tez francuskie :) bede Ja rejestrowac w Polsce, w lutym jak tam pojade, zeby nie nabijac kieszeni ambasady :D

    A reedukacja krocza, jest po to, zeby trzymac siusiu :D Wkladaja Ci taka sade (troche jak wibrator:D) wiadomo gdzie i trzeba cwiczyc miesnie tam w srodku :) a wyniki widac na kompie :D fajna sprawa !

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do szpitala zapisywałam się przez internet póżniej ktoś ze szpitala do Ciebie oddzwania i mowi w jakich datach masz rdv...jutro mam 1 wizyte to napisze co i jak .. :) chciałabym też pokój tylko dla siebie ... zeby mąż był przy porodzie i takie rzeczy chyba jutro sie zalatwia ....

    Evli - tak ja tez myslalam że stres bo in vitro bo zastrzyki czy sie uda czy nie... pózniej czy dziecko bedzie zdrowe... teraz juz 7 miesiac zaczynamy i stres dalej jest... eh...to sie chyba nigdy nie zmieni....

    Ams - aaa to Ci fajnie bo my chcąc jechac w sierpniu z Małą do Polski musimy jej wyrobić dowód osobisty ... i słyszałam własnie ze z ta ambasada w Paryzu to róznie bywa ;/

    Evli lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki. Evli ciesze sie ze juz jest po. Czekam na wyniki razem z Toba! Bedzie wszystko dobrze!
    Taka juz nasza natura, ze zamartwiac sie bedziemy do konca. Ja po poronieniu do tej pory schizuje czasami, licze ruchy kazdego dnia. Jak tylko otwieram oczy to pierwsze co to sprawdzam czy maly sie rusza. I tak zostanie do samego rozwiazania.
    Basia ja bylam przekonana ze mi zrobia glukoze, ale jednak nie mialam robione wogole. Mam za nisko delikatnie cukier i ginekolog mi powiedziala ze przy takim wyniku nie grozi mi napewno cukrzyca.
    No niestety mdlosci sa, czytalam ze od ostatniego trymestru nastepuje wzrost hormonow i moga sie pojawic. U mnie sie pojawily, do tego malutko miejsca w zoladku, naciska juz wszystko i jak maluszek wymierzy kopniaka prosto w zoladek to konczy sie to u mnie wymiotami. Ale juz tyle przeszlam ze teraz zostalo naprawde nie duzo.
    Ams przepraszam nie odpowiedzialam na wczesniejsze pytanie. Ja po francusku praktycznie tyle co nic, ale partner chlonie jak gabka, na poziomie komunikatywnym. Takze wszedzie jezdzi ze mna :)

    U mnie troszke inaczej z tym szpitalem bylo. Na przedostatniej wizycie u gin powiedziala mi zebym powoli sie zapisala do szpitala.
    Zadzwonilismy i mam rdv do poloznej i anestezjologa. Tez chce porod rodzinny i osobna sale, niewiem czy to gdzies sie zglasza czy cos?

    Ams ale ten czas zlecial. Rosnie malutka jak na drozdzach. A co do krocza nawet niewiedzialam ze jest cos takiego . W szpitalu normalnie ci to robia?

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olcia77 wrote:

    Ams ale ten czas zlecial. Rosnie malutka jak na drozdzach. A co do krocza nawet niewiedzialam ze jest cos takiego . W szpitalu normalnie ci to robia?


    W szpitalu przy wypisie dadza Ci skierowanie/recepte :) potem to sie odbywa w gabinecie u poloznej. W moim przypadku to jest ta sama polozna, ktora przyszla do domu jak wyszlysmy ze szpitala :)

    Basia, Olcia, chodzicie na zajecia przygotujace do porodu, cos w stylu szkoly rodzenia? Polecam!! mi przy porodzie bardzo to pomoglo :)

    w razie pytan, piszcie :)

    olcia77 lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedziec :) ciekawe czy u mnie w szpitalu jest cos takiego. Mam nadzieje ze natrafie na jakas normalna polozna w lutym.
    Ja nie chodze ale tylko ze wzgledu na jezyk. Moj pracuje i da rady ze mna jezdzic. A ja ani slowa bym nie zrozumiala niestety.

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli kciuki non stop !!! <3
    Jak sie czujesz po tej biopsji ?

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję ❤️
    W sumie czuje się dobrze. Czasem coś mnie zakluje lekko czy zaboli to biorę spasfon. A tak to leżę od wczoraj, mąż mi wszystko pod nos podstawia :) wstaje tylko do toalety. Już mnie tyłek boli od tego leżenia ;) i czekam ;)

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoniła że szpitala babka żeby mi powiedzieć że muszą zmienić technikę bo „tą szybka” nie mogą odczytać wyniku. Mam go mieć jutro, coś słabo to widzę :( :(

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, ja już po pierwszym podglądzie. Na razie pęcherzyków jest 11, ale są małe. Nastepny podgląd w piątek.

    Co do języka, dziewczyny, jeśli francuski jest problemem, ale znacie angielski, to dołączcie do jakiś angielskojęzycznych grup na facebooku, typu `english speakers in Paris/Bordeaux etc.` Są w nich tysiące ludzi, i zawsze można zadać pytanie o angielskojęzyczne zajęcia, lekarzy, a potem `Moms and Tots` etc. polecam! Nie ma co się zamykać w 4 ścianach ze względu na problemy w komunikacji.

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, będzie dobrze!

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli bedzie dobrze :*
    fajnie,ze zadzwonila i poinformowala :)

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
‹‹ 73 74 75 76 77 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ