X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni, no fajnie by było gdyby Twój mężczyzna pojechał jednak z Tobą na święta i super byłoby gdyby jakimś cudem dało się go zbadać. Ty możesz się cała przebadać i leczyć ile chcesz ale może jest tak, ze to u niego jest coś nie halo. Nie życzę Wam tego, w żadnym wypadku no ale badanie nasienia niejako należy do podstawowych badań w tej kwestii. Może on faktycznie tak wymyśla, bo nie chce się dać zbadać. Kurczę, mam nadzieje, ze jakimś cudem uda Ci się go zaciągnąć do tego lekarza.

    werni lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a nie dość, ze taka niewyspana jestem, to dzisiaj na 20-ta idziemy na firmowa kolacje. Na 20! Czujecie?! Kto idzie jeść o tej porze i jeszcze w tygodniu. Jutro to sie chyba z łóżka nie zwloke bo druga noc będzie zarwana albo nie dotrę na to jedzenie bo padnę ze zmęczenia z powodu nieprzespanej nocy....

    Kinga. lubi tę wiadomość

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    No a nie dość, ze taka niewyspana jestem, to dzisiaj na 20-ta idziemy na firmowa kolacje. Na 20! Czujecie?! Kto idzie jeść o tej porze i jeszcze w tygodniu. Jutro to sie chyba z łóżka nie zwloke bo druga noc będzie zarwana albo nie dotrę na to jedzenie bo padnę ze zmęczenia z powodu nieprzespanej nocy....
    U męża imprezy firmowe są co 2 miesiące (takie zakrapiane) i zawsze w czwartki. Często kończą się nad ranem, więc w piatek jest masakra, bo niektórzy nie zdążą wytrzezwieć... Do tego w piątki chodzą na wspolny Mahlzeit (czesto do greka), no i szczenka mi zjechala, jak się dowiedzialam, ze na przystawkę dostają surówkę i kieliszek uzo... Także Krysiaj wierzę w ciebie, dasz radę ;) Najwyzej wypijesz słabą kawę, jedna dziecku nie powinna zaszkodzić.

    Werni trzymam Kciuki, by udało wam się przebadać, tak jak planowaliscie. Jeśli twoj partner też bardzo chce mieć dzieci, a będzie się wzbraniać przed badaniami, to może spróbuj mu wjechać na ambicję. U mnie to zawsze działa... Co prawda nie lubię robić z siebie małej nieporadnej dziewczynki, no ale czego nie robi się od czasu do czasu dla dobra związku ;)

    werni lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jakos dałam radę, nawet obudziłam się już o 5.30 ;) z imprezy wyszłam jako jedna z pierwszych ale było już po 23. Wszyscy pili piwo czy wino a ja zażyczyłam sobie..... herbatę. Gardło i głowa mnie wczoraj popołudniu rozbolało i jadąc tam zastanawiałam się czy nie skręcić do domu ale jednak stwierdziłam, ze trzeba się "integrować". Wzięłam kompa z sobą do domu, ze w razie czego bede pracować dzisiaj z domu ale w sumie obudziłam się i jest oki wiec myśle, ze pojadę do pracy. Mam teraz dużo pracy a w biurze mam dwa monitory i tak łatwiej idzie mi praca. A w piątek powtórka z rozrywki z tym, ze wczoraj to było Weihnachtsessen z moim działem a w piątek to już cała firma. No i już nie na 20 tylko 18 wiec lepiej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A za dwa dni idę do lekarza. Już sie nie mogę doczekać. Wczoraj powiedziałam koledze z zespołu o ciazy. On ma status "urzędnika" i wierzcie mi, nie przepracowuje sie. Na początku to cała prace na mnie zrzucał ale nauczyłam sie sobie z nim radzić i teraz mam spokój. W każdym razie gdy powiedziałam mu, ze jestem w ciazy to reakcja była: NIE!!! I nie przesadzam, tak było. A potem co rusz powtarzał ze jest w szoku nadal i ze on nie chce przejmować mojej pracy. Nauczył sie leniuchować, inny kolega zawsze sie z niego śmieje gdy np rozmawiamy w biurze, ze musimy mowić szeptem, żeby naszego urzędnika nie zbudzić.

  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;)
    Powie mi ktos gdzie w Niemczech mozna zrobic bete? Tylko ginekolog? Czy jednak mozna normalnie u lekarza rodzinnego?

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosax3 wrote:
    Hej ;)
    Powie mi ktos gdzie w Niemczech mozna zrobic bete? Tylko ginekolog? Czy jednak mozna normalnie u lekarza rodzinnego?
    Podejrzewam, że mozna zrobić u rodzinnego. Dla pewności zadzwon i zapytaj czy można i czy wtedy będzie bezpłatnie czy trzeba będzie z własnej kieszeni płacić. Zrobiona u gin. jest bezpłatna

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u gin wiem ze bezplatna alebkiedy bylam na wizycie w poniedzialek nie zrobil mi bety tylko pobral krew czy byla owulacja. Kazal przyjsc jak dostane @ po tabletki zebym brala od 5 do 9 dc na jajeczka by dojrzaly i wgl. Albo jak nie dostane tez mam przyjsc bo pewnie w koncu sie udalo (ponad 2 lata staran) no i sie zastanawiam czy isc na betke czy jednak poczekac.

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedlug wyniku krwi na nastepny dzien owulacja byla

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ten moj suwaczek to tak z innego forum ;) taki na szczescie pozakladalysmy ;)

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz zapytać rodzinnego, ale w takiej sytuacji gdzie nie masz pozytywnego testu, to nie sądzę by zlecił betę. Na twoim miejscu kupiłabym czuły test ciążowy i zrobiła w dniu miesiączki. Mi dopiero po takim tescie gin zleciła betę. Chyba, ze leczysz sie w KWZ, to tam to trochę inaczej sie to odbywa.

    Krysiak gratuluję, wiedziałam że dasz radę na tej imprezie :). My jutro idziemy na usg 2 trm. ;) W ogóle szefowa męża zaczyna się wczuwać w naszą ciążę. Dzis przysłała nam rozpiskę z dniami otwartymi w tutejszych szpitalach. Wczoraj, zapewniała ze jesli zdecyduje sie na Elternzeit, to w firmie nie ma problemow, tylko żeby wcześniej zgłosił. No jestem pod wrażeniem, ale to pewnie dlatego, ze sama z tego co mowiła miala problemy z zajściem, a potem donoszeniem.

    Dziewczyny pamiętajcie, ze jeśli zamierzacie sie zapisać na szkołę rodzenia, to w niektórych landach w tym u mnie sa mega problemy (termin trzeba z dużym wyprzedzeniem rezerwować), no ale u nas są nawet problemy z przyjęciem na porodówkę... ;(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2015, 12:32

    rosax3 lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak to bedzie z tymi badaniami, w tym cyklu pewnie odpada eh dobija mnie jeszcze wykres, czasami mam ochote wogole juz nie mierzyc.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Nie wiem jak to bedzie z tymi badaniami, w tym cyklu pewnie odpada eh dobija mnie jeszcze wykres, czasami mam ochote wogole juz nie mierzyc.
    No nie przesadzaj z tym wykresem, jest względnie prawidłowy. Trochę niska temp., jak mi nie wierzysz to wejdź w wyszukiwarkę innych wykresow, zaznacz sobie pcos i/lub wysoką prolaktynę i zobacz jak to może wyglądać... Co mają powiedziec te laski co przez cały cykl mają sinusoidę i nie można u nich wyznaczyć nawet fazy wyższych i niższych temperatur? Uszy do góry im więcej się dowiesz o swoim organizmie, tym szybciej pewnie się dowiesz co musisz naprostować.

    werni lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, do szkoły rodzenia meldowałam sie w 9tc :) wtedy tez udało mi sie w końcu znaleźć położna wiec wierz mi, wiem o czym mówisz. Teraz jeszcze dumam nad szpitalem w którym miałabym rodzic ale widzę ze i tam terminy gonia wiec muszę sie szybko zdecydować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2015, 18:39

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosax3, nie chce wprowadzać w błąd ale myśle, ze lekarz rodzinny nie zrobi bety nawet jesli powiesz, ze zapłacisz.... Ginekolog nie robi a co dopiero rodzinny. Ja miałam zrobiona w KWZ a moj gin który mnie prowadzi nawet jej nigdy nie powtórzył mimo, ze nigdy wyników z KWZ nie dostał.

  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poprzedniej ciazy mialam zawsze bete badana od samego poczatku a wlasnie nie wiedzialam czy tak sama od siebie moge ja tu gdzies zbadac. Niestety moj lekarz domowy robi rozne badania ale betki nie chcial zrobic..

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczorajszy dzien byl do kitu ale wieczorkiem bylo super, dawno tak nie bylo. Moj zrobil nam kolacje spagietti i kapiel z babelkami i winkiem :) co do tempki, prawda przesadzilam, dzis tempka poszla w gore.

    Co do bety to nie podpowiem bo tu sie nie lecze. Dzis sprobuje zadzwonic do nastepnej kliniki w Rzeszowie.

    Kinga. lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni i dobrze, nie zwieszamy głowy tylko brniemy dalej do przodu :) powodzenia :*

    werni lubi tę wiadomość

  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, upewnijcie mnie, że test ciążowy się nie myli. Jutro zrobię następny dla pewności, ale na razie usiedzieć spokojnie nie mogę!!!!!!
    Po trzech przepisowych minutach kreska była dużo jaśniejsza niż kontrolna, a teraz to już z daleka widoczna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Jeszcze jedno, mam chyba jakąś infekcję i używałam maści Clotrimazorium, a teraz przeczytałam na ulotce, że nie wolno... Chyba nic strasznego się nie stało?

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oo daj znac makota :)jak wyszedl drugi test

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
‹‹ 150 151 152 153 154 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ