X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • KATHARINKA Ekspertka
    Postów: 125 189

    Wysłany: 22 maja 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do wysokosci doplaty to w kazdym landzie jest inaczej, ja mieszkam w Bawarii, wiec wybieram sie do KinderwunschCentrum w Norymberdze i tam sie wszystko dowiem o kosztach, tu mi lekarz powiedzial ze w moim wieku tzn 35 po 6 mcach staran bezowocnych wprowadza sie leczenie
    a z tym slubem, to niestety Prawda i troche mnie to wkurzylo ze Taki liberalny niby kraj a tak to stawia...

  • Alicja83 Autorytet
    Postów: 292 151

    Wysłany: 22 maja 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja znowu slyszalam ze aby kassa chorych poniosla koszty leczenie to nalezy przedstawic plan leczenia pacjentki
    klinika nieplodnosci powinna zalozyc kartoteke i zasymulowac jak leczenie bedzie wygdladac jakie badanie beda robione , zabiegi itd.
    jescze na tym etapie nie jestem mam nadzieje ze uda sie naturalna droga z malymi wspomagaczami :)clomi i jego przyjaciele w drugiej fazie

    ug37p07wjuiy1hl1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anette, dokladnie to w kleinstadt Trittau, 20 min za Hamburgiem. A ty ? jesli mozna wiedziec =)?

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 22 maja 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja83 wrote:
    Anette

    dzieki za Twoja odpowiedz, u mnie wlasnie po tych 7 dniach od owulacji to ja wogole nic nie czuje , biore progesteron dwa razy dziennie w tabletkach
    tak bym chciala aby po 2 latach wkoncu sie udalo

    to czekanie jeste naprade najgorsze dlamnie

    ciaooo

    Jakie tabletki bierzesz jako progesteron, jak sie nazywaja ?
    Ja po luteinie dopochwowej mialam/mam w kazdym cyklu objawy ciazy. Lekarz mi wlasnie mowil ze tak dziala progesteron. Moze ale nie musi, jedyne co zawsze jest to podnoszenie temperatury.
    Uda sie, zobaczysz :-)

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 22 maja 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATHARINKA wrote:
    co do wysokosci doplaty to w kazdym landzie jest inaczej, ja mieszkam w Bawarii, wiec wybieram sie do KinderwunschCentrum w Norymberdze i tam sie wszystko dowiem o kosztach, tu mi lekarz powiedzial ze w moim wieku tzn 35 po 6 mcach staran bezowocnych wprowadza sie leczenie
    a z tym slubem, to niestety Prawda i troche mnie to wkurzylo ze Taki liberalny niby kraj a tak to stawia...

    To u nas bedzie podobnie, leci 5 cykl staran ( razem z poronieniem). Tylko mamy juz jedno dziecko, ciekawe jak na to beda patrzec..... I juz sie boje tych kosztow :-/
    Kurcze, my slubu nie mamy wiec tez bedzie problem ah....w kolko cos nowego!

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 22 maja 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga....ja mieszkam w Hamburgu- dzielnica Eidelstedt.
    To mamy do siebie niedaleko :-)

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • Alicja83 Autorytet
    Postów: 292 151

    Wysłany: 22 maja 2014, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anette

    niestety nie umiem Ci teraz odpowiedziec
    jestem w pracy a tabletki mam w domu ale napewno dam znac
    wiem jedynie ze maja opakowanie bialo niebieskie


    Dziewczyny
    mozecie mi podpiwedziec jakie sa alternatywy gdy po kuracji clomi+predalon nie uda sie zaciazyc
    co stosuja badz proponuja wam wasi lekarze ?

    pozdrowionka

    ug37p07wjuiy1hl1.png
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 22 maja 2014, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja a jak dzialaja te leki ktore bierzesz?

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • Alicja83 Autorytet
    Postów: 292 151

    Wysłany: 22 maja 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie to samo pytanie zadaje sama sobie
    ja po braniu tyk tabletek nic nie czuje i zastanawiam sie czy one wogole cos dzialaja
    wiem ze skladnikiem tyk tabletek jest progesteron ktory w drugiej fazie ma za zadanie podczymac potencjalna ciaze - tak mi powiedzial lekaz

    znasz ty inne dzialanie tych tabletek

    pozdrawiam

    ug37p07wjuiy1hl1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z Nurnberg i nam się udało po kilku miesiącach opieki mojego ginka (dokładnie chodziłąm do niego od grudnia 2013), dość szybko dostałam od niego Metformin, powiedział, ze daje mi go nie na problemy z cukrem (bo są one niewielkie) ale na to, ze ten lek pomaga też w zagnieżdżeniu...brałam 3 pełne miesiace i się udało. Monitoring zaproponował sam, ale nie zdążyłam iść bo wizyta monitoringowa ale będzie ciążowa. Aha...i powiedział jakieś 2-3 miesiace temu, ze jak sie nie uda do czerwca to będziemy stymulować organizm, a wyniki badań miałam wszystkie idealne (oprócz tego cukru) i dużą rezerwę jajeczkową.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2014, 15:53

    Anette, KATHARINKA lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec dokladniej wszysto opisywac i "prosic" sie nie musialas ,takich lekarzy to tylko ze swieca szukac =) Nie kazdy od razu reaguje..moj nawet nie zaproponowal Monitoringu :/ wcisnol mi kwas foliowy i tak sie mnie pozbyl :/ zrobilam sobie termin do innego lekarza,a temu to juz nawet do fotela sie przykleje jesli bedzie to konieczne... ktorys w koncu musi pomuc.. czy ten Metformin wywoluje rowniez owulacje ?

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 22 maja 2014, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcz widzicie, a ja mysle ze wlasnie mam problem z zagniezdzeniem zarodka-poronienie i jeden cykl mialam bete powyzej 10 a jednak @ przyszla. Moj lekarz powiedzial ze nic poza progesteronem (duphaston 10mg) nie ma. A tu sie dowiaduje ze jednak jest.
    Zreszta ten progesteron to tez wymusilam.
    Monitoring tez chce teraz wymusic, no chyba ze wczesniej bedziemy juz w klinice.

    Alicja- progesteron tez biora dziewczyny ktore maja bardzo dlugie cykle zeby je skrocic. Biora i od razu przestaja, wtedy automatycznie przychodzi@

    Monika- gratuluje i trzymam kciuki za dzidzie :-)

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • KATHARINKA Ekspertka
    Postów: 125 189

    Wysłany: 23 maja 2014, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM wrote:
    Ja jestem z Nurnberg i nam się udało po kilku miesiącach opieki mojego ginka (dokładnie chodziłąm do niego od grudnia 2013), dość szybko dostałam od niego Metformin, powiedział, ze daje mi go nie na problemy z cukrem (bo są one niewielkie) ale na to, ze ten lek pomaga też w zagnieżdżeniu...brałam 3 pełne miesiace i się udało. Monitoring zaproponował sam, ale nie zdążyłam iść bo wizyta monitoringowa ale będzie ciążowa. Aha...i powiedział jakieś 2-3 miesiace temu, ze jak sie nie uda do czerwca to będziemy stymulować organizm, a wyniki badań miałam wszystkie idealne (oprócz tego cukru) i dużą rezerwę jajeczkową.
    witaj, moze moglabys mi dac namiary na tego Gina....bo moja z Lauf, w sumie tylko badania zrobila kazala badac temp, stwierdzila na podstawie wykresu ze jest owulacja i kazala sie starac...i nic wiecej, zaden Monitoring, medykamentacja itd nic. nawet moich wynikow nie widzialam, obejrzala je na wizycie i powiedziala ze jest ok, sprawdzila czystosc drog rrodnych i budowe i tez alles ok. i tyle..nie wiem co dalej robic? staramy sie juz od pazdziernika 2013

  • KATHARINKA Ekspertka
    Postów: 125 189

    Wysłany: 23 maja 2014, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anette wrote:
    To u nas bedzie podobnie, leci 5 cykl staran ( razem z poronieniem). Tylko mamy juz jedno dziecko, ciekawe jak na to beda patrzec..... I juz sie boje tych kosztow :-/
    Kurcze, my slubu nie mamy wiec tez bedzie problem ah....w kolko cos nowego!
    ja tez mam jedno dziecko z pierwszego malz w dodatku moj Partner jest Niemcem wiec na slub potrzebuje znowu tysiac papierkow z Polski a nie chce tak dlugo czekac! poronienia mam dwa :( starania od pazdziernika 2013

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2014, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry dziewczyny ,czy moglybyscie spojrzec na moj wykres..przez trzy dni mialam taka sama temperature a dzisiaj ona bardzo spadla.. :/ Co to moze oznaczac ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2014, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga241 może to oznaczać, ze organizm przygotowywał się do owulki, jednak "stwierdził" ze jajeczko jest jeszcze nie gotowe i sie wstrzymał, albo, ze nagle urosło drugie "lepsze" i zaraz sie zrobi owulka. Ja zazwyczaj przed owulką miałąm spadki, nie duze ale było, u Ciebie może to być nic szczególnego jak też taki spadek przed owulką.

    Katharinka...mój lekarz jak spojrzał na wykresy to mimo, ze oF zaznaczało mi owulkę on powiedział, ze wg niego to od października do grudnia owulki mogło nie być. Na pewno w DE jest tak, ze jak mówisz ze nie starasz się pełnych 12 miesiecy to nic z Wami dziewczyny nie zrobią. Więc moze ciut "zawyżcie" miesiace starań ;) Ja chodzę do dr Andreasa Kossakiewicza do Pränatalmedizin Nürnberg na Bankgasse 3, tu masz ich stronkę: http://www.praenatal.com/de/
    Na pierwszą wizytę czeka sie miesiąc, lekarz jest rzeczowy ale nie jest typem przymilaska - mnie odpowiada. Tzn. w tej klinice jest chyba z 9 lekarzy, ale ja wybrałam jego bo na samym poczatku mój język był mega słaby, więc do polaka było mi lepiej. Tylko tak szczerze, to przygotuj się, ze może on Ci nie zrobić nawet usg na początku, bo mnie od razu skierował na badania, tak samo moją koleżankę...tak na dobrą sprawę to chodząc do niego od grudnia to dopiero we wtorek będę miec pierwsze usg :) Aha...podobno jego żona jest "milsza i fajniejsza" ale nie mam pojęcia, tylko do niej są odleglejsze termny bo ona zajmuje się też genetyką.
    Ja na samym początku pobytu tutaj trafiłam do jednego polskiego konowała, bo miałam mega długie cykle, to mimo, ze usg mi zrobił to nie miał dla mnie nawet 5 minut zeby podagać, a jak już się uparłam, ze chcę pogadać to z łaską i sapaniem powiedział to siadaj i "mów co chcesz powiedzieć" myślałam, ze go trzasnę w beret! To była ostatania wizyta - wolę rzeczowego lekarza :)

    Anette dziękuję bardzo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2014, 07:07

    KATHARINKA, Anette lubią tę wiadomość

  • Alicja83 Autorytet
    Postów: 292 151

    Wysłany: 23 maja 2014, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzien dobry wsztyskim

    moje cykle trwaja okolo 30 / 32 dni jedyne co mam to dlugie plamienie przed okresem okolo 5 dni dlatego tez ciezko mi wybrac dzien na poczatek z clomi

    wiem ze przed leczeniem nie mialam takich problemow
    to tez nie moze byc wynikiem odstawienia tabletek antykoncepcyjnych bo te odsatwilam w maju 2012 to juz naprawde dawno temu

    musze jeszcze 7 dni brac progesteron i zobaczymy

    ale sama czuje ze ciazy to zadnej niema

    wieze w gdybym byla w ciazy to w 8 dniu po owulacji cos juz bym czula

    ah szkoda

    ug37p07wjuiy1hl1.png
  • Alicja83 Autorytet
    Postów: 292 151

    Wysłany: 23 maja 2014, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha podpowiedzcie czy olejek z wiesiolka moge kupic w niemzech bez recepty i jak sie to po niemiecku nazywa

    dzieki

    ug37p07wjuiy1hl1.png
  • KATHARINKA Ekspertka
    Postów: 125 189

    Wysłany: 23 maja 2014, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja83 wrote:
    aha podpowiedzcie czy olejek z wiesiolka moge kupic w niemzech bez recepty i jak sie to po niemiecku nazywa

    dzieki
    nazywa sie nachtkerzenöl i bez recepty spoko sie kupi tylko trzeba zamowic, bo na stanie apteki tego nie Maja. nie to cow Polsce

    Maxima lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2014, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mozna tez go kupic bez zamowienia w reformhaus =)

    Maxima lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ