X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • Alicja83 Autorytet
    Postów: 292 151

    Wysłany: 23 maja 2014, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bardzo dziekuje za odpowiedz

    ten lek tez pewnie dopiero po 3 miesiaca daje rezultaty?
    juz sama niewiem co mam sobie kupic albo zrobic zeby zajsc w ciaze

    ug37p07wjuiy1hl1.png
  • KATHARINKA Ekspertka
    Postów: 125 189

    Wysłany: 23 maja 2014, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM bardzo Ci dziekuje! zaraz poprosze o temin u tego lekarza, ja nie mam problemow z jezykiem. ale swoj to swoj, a przymilas nie musi byc, ma pomoc i tyle tylko oczekuje. a nie gdy lekarz mowi, no chyba nic sie nie da zrobic, prosze probowac... ja mam 35lat wiec chce jak najszybciej zajsc bo za duzo czasu juz nie mam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2014, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja83 wrote:
    bardzo dziekuje za odpowiedz

    ten lek tez pewnie dopiero po 3 miesiaca daje rezultaty?
    juz sama niewiem co mam sobie kupic albo zrobic zeby zajsc w ciaze



    Anette juz tu o nim pisala, ze brala jeden cykl i niby widac efekty =) Moze i nam od razu pomoze =) Bierze sie go niby tylkoo do owulacji, co jezeli nie wie sie wcale kiedy ona mniejwiecej wystapi ? jak dlugo go wtedy brac :/ ?

  • Alicja83 Autorytet
    Postów: 292 151

    Wysłany: 23 maja 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy wiecie poczym mozna stwerdzic niedroznosc jajowodu

    wiem ze moja mama mial zabieg przeplukiwania jajowodow i zaraz potym zaszla w ciaze o mnie tez starali sie cale dwa lata

    wspominalam o tym lekazowi i dotej pory nic

    jak myslicie powinnam go o to zapytac jeszcze raz?

    pozdrowienia

    ug37p07wjuiy1hl1.png
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 23 maja 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry dziewczynki!

    MonikaDM ale Ci zazdroszcze, trafic w de na dobrego ginekologa to trzeba miec szczescie.
    Ja w Hamburgu duzo szukam, pytam i szczerze Wam powiem, ze jest ciezko. Ta lekarke co mam teraz to bylam z niej zadowolona gdy prowadzila moja ciaze i do tego chyba tylko sie nadaje. Leczenie lub pomoc w "zajsciu" w ciaze to raczej nie jej dzialka. Sama widze ze duzo dzieje sie "nie tak" a ona tylko probowac, probowac.....z pewnoscia sie uda.

    Aga.....ja tego wiesiolka tak biore do 15 dc, a tez nie jestem pewna kiedy mam owulacje. Wiesiolek moze powodowac skorcze macicy, a to przeszkadza zagniezdzonemu zarodkowi. Tak czytalam na ulotce.
    Kiedys kupilam w Niemczech w internecie, przyszlo nastepnego dnia. A tak w aptece to faktycznie trzeba zamawiac.

    Alicja.....ja mialam ciaze pozamaciczna trzy lata temu i po tym lekarka powiedziala ze trzeba bedzie zbadac droznosc i najlepiej laparoskopia zeby od razu zrosty zlikwidowac. Nie zdecydowalam sie jednak na operacje bo w tym czasie dostalam nowa prace.
    Mysle ze i tak lepiej pojsc do kliniki na badanie- kontrastem-wpuszczaja pod cisnieniem taki plyn w jajowody i patrza na ultraschall gdzie plyn nie dotarl lub dotarl. Wtedy widac niedroznosc lub droznosc.
    Zapytaj o to jeszcze raz lekarza :-)

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 23 maja 2014, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATHARINKA wrote:
    ja tez mam jedno dziecko z pierwszego malz w dodatku moj Partner jest Niemcem wiec na slub potrzebuje znowu tysiac papierkow z Polski a nie chce tak dlugo czekac! poronienia mam dwa :( starania od pazdziernika 2013

    Moj partner tez jest Niemcem, w sumie dokumenty do slubu juz szykowalismy w pierwszej ciazy ale jakos pozniej byla ciaza zagrozona i temat ucichl ;)
    Ja jestem po rozwodzie i mam troche uraz do "slubu" dobrze mi jak jest ;)
    W tym roku mam 37 lat i tez mi ten czas ucieka, nie mam czasu czekac....

    Kochana a mialas jakies badania robione, dlaczego byly poronienia?
    Moja lekarka rzucila ze czasami tak jest, ze moze wina progesteronu ( byl niski ale w normie) a moze wada jakas... Sama nie wie ale badan innych nie robi ( po za pomiarem progesteronu).

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 23 maja 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja...8 dni po owulacji to jeszcze za wczesnie na jakies czucie. Ja w ciazy ze synkiem dopiero dzien przed @ zaczelam cos czuc, a test wtedy i tak pokazywal tylko jedna kreske. Mysl pozytywnie :-)

    Aga...patrzyla, na Twoj wykres, nie wiem ale ja tez czasami mialam spadek przed owulacja.

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • KATHARINKA Ekspertka
    Postów: 125 189

    Wysłany: 23 maja 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pierwsze bylo w 8 tyg ciazy drugie w 10 tc czy tez SSW jak sie to tu nazywa. lekarka zrobila badania i usg i tylko tyle ze to byla ciaza biochemiczna, i ze sie tak czasem zdarza. to byl okres wielkiego stressu (bylam mobbingowana w mojej bylej pracy) tak ze moge moim ex kolezankom i ex szefowej podziekowac. poza tym pracowalam wtedy tez w szkodliwych warunkach (zarazki, promieniowanie itd)
    ja nie chce wiazac tematu slubu z ciaza, ze co, jak bede w ciazy to sie ;ohajtamy; a jak nie to nie?!? powiedzialam ze ja tego tak nie widze, moj Partner niby tez nie ale chce miec ze mna normalna rodzine. no zobaczymy, teraz sprobuje u tego lekarza Polaka w Norymbergii. moze on cos zaradzi i zrobi! a nie tylko gadanie: starac sie starac, co oni mysla jak sie ludzie staraja prawie rok to juz chyba znaczy ze cos nie tak.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2014, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katharinka daj znać jak twoje odczucia juz po wizycie bo jestem strasznie ciekawa :) Mam nadzieję, ze bedzie bardziej konkretny od poprzedniego :)

    Dziewczyny co do wiesiołka w DE to juz tu gdzieś na forum dziewczyny pisały, ze w DM można dostać bez zamawiania.

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 23 maja 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katharinka....bardzo mi przykro z powodu poronien. Wiem co to jest :(
    Normalnie w Polsce jesli kobieta ma wiecej niz jedno poronienie, to lekarz powienien zrobic dokladne badania dlaczego tak sie stalo. W Niemczech podchodza troche inaczej, wiem ze tez gdy sa problemy z ciaza juz na poczatku to nie bardzo walcza o jej utrzymanie. Dopiero po trzecim miesiacu....
    Powiem Ci czytajac co napisalas ze tez zaczelam szukac przyczyny poronienia sama i ( w lutym) wytulumaczylam to sobie tym, ze pewnie przez alkohol ktory wypilam na urodzinach. Nie wiedzialam ze jestem w ciazy i tak wyszlo.
    Teraz tak na wszystko uwazam i domtej pory nic.....
    Co do slubu to kazdy odbieramgo inaczej. Mnie on potrzebny nie jest ale z drugiej strony dla dzieci bym chciala zeby nie pytaly....dlaczego inaczej sie nazywamy itd.
    Mam nadzieje ze mi uraz kiedys przejdzie.

    Tak na marginesie to powiem wam ze to jest straszne zeby walczyc z lekarzami, prosic sie o badania itd. Przeciez to ich zadanie :(

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No straszne,chodzi sie od lekarza do lekarza z nadzieja,ze ktorys z nich w koncu zareaguje..ale chyba lepsze to od BLAGANIA ze tak powiem jednego i tego samego o pomoc.. Tak jak piszesz to ich zadanie, bo do kogo sie z tym zwrucic jak nie do nich :( Kobieta moze nie miec wcale owulacji, a lekarz nawet tego nie sprawdzi, tylko powie " prosze dalej sie starac " To nam ucieka czas i to my wtedy musimy sie meczyc np przez pare lat az ktorys z nich w koncu przeprowadzi badania i pomoze. Ja dzis zadzwonilam do innego i dostalam termin, ale dopiero na 14 sierpnia bo wczesniej sa na urlopie :/ a zegar tyka :/ Mam nadzieje, ze ten mi pomoze.

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 25 maja 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie wlasnie dowiedzialam, ze moja siostra zaszla w ciaze-7 tydzien. Dostala leki- progesteron i leki na stymulacje, jajeczkowanie. Zaszla w drugim cyklu z lekami wywolujacymi owulacje.
    W tym tygodniu wracam z pl do domu i bede rozmawiac z moja gin ! Albo cos zacznie dzialac albo szukam innego lekarza....

    Dziewczyny, jest to mozliwe ze problemy z jajeczkowaniem to moze byc rodzinne, czy raczej nie?

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm ja nie wiem czy to rodzinne, moje siostry nie mialy zadnych problemow ..:/ a jedna z nich ma az 4 dzieci i w kazda ciaze zaszla od razu .. My jak widac niestety takiego szczescia nie mamy :( Tez caly czas przypuszczam ze bedzie z nami tak samo jak z twoja siostra.. problem z owulacja :/ gdyby i nasze lekarze od razu reagowali, chodzily bysmy juz pewnie z brzuszkiem =) Ale niema co sie poddawac, trzeba isc ich troche do sciany przycisnac :) ! Jak juz mowilas to ich obowiazek ! Wiesz moze gdzie twoja siostra do lekarza chodzi ?

  • Alicja83 Autorytet
    Postów: 292 151

    Wysłany: 26 maja 2014, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien Dobry Wszystkim

    z okazji dnia mamy skladam wam wszytstkiego najlepszego i wieze ze za chwile moment wszytskie bedziemy mamami

    u mnie nic sie nie zmienilo,
    mialam fajny weekend, pogoda super, grill i troche sprzetania

    pozdrawiam

    ug37p07wjuiy1hl1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rowniez wam zycze w tym dniu wszystkiego najlepszego,i ze tak jak i ja rowniez mile go spedzilyscie =)

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 27 maja 2014, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja tez spoznione zyczenia dla Was .... Wszystkiego co najlepsze !!!!

    Ja odposcilam ten cykl, pomiary obserwacje.... Nie wyrabiam psychicznie. Dzis wracam do Hamburga, zrobie termin u lekarki i od nastepnego cyklu zaczne z lekami wspomagajacymi owulacje i podtrzymanie ciezy.

    Milego dnia kobietki i owocnych staran!

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2014, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katharinka umówiłaś się już na wizytę? Jestem ciekawa ile musisz czekać, bo wczoraj na wizycie mówili ze straszne obłożenie mają teraz akurat.
    U mnie na wizycie wszystko ok i widziałam serduszko, nawet słyszałam ale cicho. Co ciekawe lekarz powiedział, ze nie ma potrzeby strosowania kwasu foliowego (chyba ze wcześniej kobieta urodziła dziecko z rozszczepem kręgosłupa i czymś tam jeszcze), że to i witaminy prenatalne sa tylko nabijaniem kasy firmom farmaceutycznym, co innego jeżeli jakichś witamin brakuje w organiźmie (ale to okazuje się po badaniach), akurat wierze mu w te słowa skoro od tylu lat prowadzą klinikę prenatalno-genetyczną, to musi sie na tym znać. oczywiscie powiedział, ze jak już mam ten kwas foliowy w domu i ze jak będe się czuła lepiej biorac go to moge brać bo i tak go wysiusiam :) Jestem bardzo spokojna po wczoraszej wizycie.

    Dziewczyny trzymam za Was kciuki, zeby Wam wszystkim się udało i żebyście znalazły w końcu konkretnego lekarza. Tylko jeszcze raz podkreślę, jeżeli powiecie lekarzowi ze nie staracie się jeszcze pełnych 12 cykli to kazdy tu w DE wam powie: "starać się nadal", dopiero po tych 12 cyklach zaczną was kierowac na badania (niektórzy podobno uważają ze to mają być 24 cykle).
    Powodzenia :)

    Anette lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2014, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super ze ci sie udalo =)Moje gratulacje :D slyszec bicie serduszka to cos pieknego .. =) W ktorym tygodniu ciazy jestes ? Co do lekarzy tu w DE to niestety ale musze przyznac tobie racje, ja " starac sie nadal " slysze u kazdego learza u ktorego bylam :/ Zrobilam nowy termin i troche sklamie co do trwania starania.. A tobie spokojnej ciazy zycze =)

  • Alicja83 Autorytet
    Postów: 292 151

    Wysłany: 30 maja 2014, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien Dobry Dziewczyny

    mam nie mila wiadomosc , mianowicie wczoraj rozpoczelo sie plamienie u mnie ktore za dwa badz trzy dni przerobi sie w menstruacje

    tak bardzo myslalm ze sie uda

    dwa lata i nic

    od pol roku stosuje clomi i predalon i progesteron

    meza nawet 3 razy wyslalam na badanie nasienia

    psychika mi tak siadla wczoraj- przeplakalam caly dzien
    raz to nawet powietrza nie moglam zlapac

    dotego mialam wizyte tesciowej ktora jest tak dominujaca osobe ze panicznie sie boje jak ma przyjechac sprawdza kazdy kont czy jest posprzatany , wypytuje mnie co gotuje i to jej gut gut doprowadza mnie do wscieklosci

    moja Mama jest zupelnie inna

    przylatuje cieszy sie na wszytsko co jej sie da do zjedzenia -nic nie wymysla , zartuje z nami, zwiedza okolice -nawet sama udaje sie do sklepiku po drobiazgi

    oh mowie wam

    straszny dzien mialam wczoraj

    dzisiaj nie jest lepiej ale musze jakos funkcjionowac

    ciaooo

    ug37p07wjuiy1hl1.png
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 31 maja 2014, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Alicja!
    Trzymaj sie kochana! Ja tez mam w tym miesiacu taki dol psychiczny. Przestalam mierzyc temperature i czytac wiekszosc wypowiedzi kobiet ktorym sie udalo. Nie robi to dobrze :(
    Jestem przez to wszystko tak nerwowa ze kloce sie duzo z partnerem i jak tak dalej bedzie to sie pewnie rozejdziemy :(

    Moze byl by donry pomysl jak bys zrobila termin do kliniki Kinderwunsch ? Tam maja wieksze doswiadczenie, moze zrobia inme badania itd. Nie trac nadziei. Ja tez robie termin do kliniki, sama juz nic nie wymysle.

    A tesciowa sie nie przejmuj, z pewnoscia jestes wspaniala zona, a tesciowe w wiekszosci takie sa. Chca pokazac ze z nimi synek mial lepiej. U mnie jest identycznie.

    Trzymaj sie cieplo :*

    Ciao

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ