X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej marjotka, niekoniecznie znam sie na tym, gdyz nigdy nie stosowalam takich zeli ale polukalam troche w necie i sa takie, np Gleitmittel bei Kinderwunsch SASMAR Conceive Plus Gel. Nie wiem czy o to Ci chodzilo. Mozesz popatrzec na linku: http://www.kiwu-portal.de/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie, tez mieszkamy w DE juz prawie 5 lat na stale :) mieszamy na Sylcie, o nasza fasolke staramy sie juz rok, na początku oczywiscie naturalnie bez stresu póki w jednym z cykli jajeczko nie przeroslo sie w 5 cm torbiel. Oczywiscie zaraz na drugi dzien wykonano laparoskopie. Stwierdzono Pcos, i teraz wlasnie jestem w drugim cylku z Clomifenem, dzisiaj bylam na wizycie jejeczka popenkaly wiec cierliwie czekam oby @ nie przyszla :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Ulcia, fajnie ze do nas dołączyłas. Trzymam kciuki za starania. A ja mam do Was pytanko, zapewne już je tutaj kiedyś ktoś zadał ale jestem zbyt leniwa by szukać. Ponieważ jeszcze nigdy nie udało mi się u siebie zaobserwować śluzu płodnego postanowiłam wypróbować wiesiołka i siemię lniane. Polukalam na regałach w Rossmannie i dm ale nigdzie nic nie znalazłam. Wiec podeszłam do apteki i poprosiłam o jakieś preparaty zawierajace te substancje. Pani spytała w jakim celu chce je zażywać no i powiedziałam co i jak. Mega, ale mega dziwnie na mnie spojrzała i orzekła ze pierwszy raz o czymś takim słyszy. Teraz myśle ze mogłam skłamać bo ona myślała ze potrzebuje tego na poprawę trawienia. Czy któraś z Was kupowała to tutaj w De i jeśli tak to gdzie? Dzięki z góry za podpowiedz.

  • marjotka Autorytet
    Postów: 422 277

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Hej marjotka, niekoniecznie znam sie na tym, gdyz nigdy nie stosowalam takich zeli ale polukalam troche w necie i sa takie, np Gleitmittel bei Kinderwunsch SASMAR Conceive Plus Gel. Nie wiem czy o to Ci chodzilo. Mozesz popatrzec na linku: http://www.kiwu-portal.de/

    Dzięki krysiak :) włąsnie o to mi chodziło :)

    Żyje swoim życiowym mottem<" Dopóki oddycham, nie tracę nadziei..." > ,
    74dii09ks5ackuu5.png
  • candela Autorytet
    Postów: 581 341

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Witaj Ulcia, fajnie ze do nas dołączyłas. Trzymam kciuki za starania. A ja mam do Was pytanko, zapewne już je tutaj kiedyś ktoś zadał ale jestem zbyt leniwa by szukać. Ponieważ jeszcze nigdy nie udało mi się u siebie zaobserwować śluzu płodnego postanowiłam wypróbować wiesiołka i siemię lniane. Polukalam na regałach w Rossmannie i dm ale nigdzie nic nie znalazłam. Wiec podeszłam do apteki i poprosiłam o jakieś preparaty zawierajace te substancje. Pani spytała w jakim celu chce je zażywać no i powiedziałam co i jak. Mega, ale mega dziwnie na mnie spojrzała i orzekła ze pierwszy raz o czymś takim słyszy. Teraz myśle ze mogłam skłamać bo ona myślała ze potrzebuje tego na poprawę trawienia. Czy któraś z Was kupowała to tutaj w De i jeśli tak to gdzie? Dzięki z góry za podpowiedz.
    Na mnie dziwnie patrzyli w aptekach jak poprosiłam o termometr z dwoma miejscami po przecinku...dwóch nawet stwierdziło, że czegoś takiego nie ma.

    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cykl starań
    druga ciąża <3 złoty strzał!
    RwFEp2.png 7lpqp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marjotka wrote:
    dziewczynki a wiecie może czy jest jakiś odpowiednik niemiecki żeli ułatwiających zajście w ciąże ?
    w pl wiem że jest np preespeed, Conceive Plus . w internetowej aptece nie ma.. moze któras z was sie orientuje ? podobno działają cuda :)
    Ja dostalam w aptece (oczywiscie na zamowienie ale byl tego samego dnia) zel pre seed... cudow nie zdzialal ale zawsze mozna popróbować; -)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiak kupisz w DM olej z wiesiolka nazywa sie Nachtkerzenöl a siemie lniane mozesz kupic do zaparzania w calosci lub mielone Leinsamen sie nazywa i stoi tam gdzie te wszystkie maki, sezamy, kasze itp albo mozesz kupic w kapsulkach i to sie nazywa Omega 3 Leinöl - musisz zwocic uwage bo maja omega 3 roznego pochodzenia (chciazby rybiego)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roxa wrote:
    Krysiak kupisz w DM olej z wiesiolka nazywa sie Nachtkerzenöl a siemie lniane mozesz kupic do zaparzania w calosci lub mielone Leinsamen sie nazywa i stoi tam gdzie te wszystkie maki, sezamy, kasze itp albo mozesz kupic w kapsulkach i to sie nazywa Omega 3 Leinöl - musisz zwocic uwage bo maja omega 3 roznego pochodzenia (chciazby rybiego)
    Dzieki Roxa,w rezultacie ta pani w aptece zgodzila sie zamowic mi i olej z wiesiolka i siemie w kapsulkach. Ale na przyszlosc bede szukac jeszcze raz w dm. A no i gratulacje ;-)

    roxa lubi tę wiadomość

  • renate Przyjaciółka
    Postów: 82 39

    Wysłany: 27 czerwca 2015, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Mogę dołączyć?
    My mieszkamy w Dortmundzie o drugiej dzidzi myślimy od paru miesięcy, ale właściwie dopiero taki na "poważnie" to pierwszy cykl starań za nami niestety nieudany dziś wyszedł kolejny test negatywny... a dziś wiem że to już wynik ostateczny także nie udało się :/ czekam na @ i zaczynamy od nowa...

    mybvl0p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2015, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Renate. Miło ze postanowiłaś do nas dołączyć. Życzę powodzenia i trzymam kciuki za owocne staranka. Ja w czwartek dostałam wreszcie po 60 dniach @ od poniedziałku znowu zaczynam z CLO no i to ma być nasze pierwsze podejście do iui. Nowy cykl, nowe nadzieje

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 2 lipca 2015, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka wczoraj zjechalam do mojego, ale narszie odpuszczamy starania. Muszę uregulować hormony.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2015, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Werni! A ja w poniedziałek na kontrole sprawdzić jak się sytuacja przedstawia i jeśli wszystko dobrze, to w przyszłym tygodniu iui..

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 4 lipca 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To trzymane kciuki :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 4 lipca 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie plany na weekend? :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Jakie plany na weekend? :)
    Ja dzisiaj na urodziny do kolezanki. Dobrze ze wczoraj przyslala wiadomosc z przypomnieniem bo ja kompletnie zapomnialam, wiec pewnie nie poszlabym. A tak poza tym to czyste lenistwo.... przy tych temperaturach.... A u Ciebie jakie plany?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2015, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Dzieki Roxa,w rezultacie ta pani w aptece zgodzila sie zamowic mi i olej z wiesiolka i siemie w kapsulkach. Ale na przyszlosc bede szukac jeszcze raz w dm. A no i gratulacje ;-)
    No to dobrze ze ci zamowila mimo oporow... no ale na przyszłość spokojnie wszystko mozesz dostac w dm ;-) jak cos to pisz ;-)
    Dziekuje za gratulacje ale dopiero sie okaze ostatecznie czy jest czego...

    krysiak lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i trzymam za twoje iui!!!

    krysiak lubi tę wiadomość

  • marjotka Autorytet
    Postów: 422 277

    Wysłany: 7 lipca 2015, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :)
    ja dzis byłam u ginekolog no i na naturalne poczecie szanse mamy mini mini minimalne.
    Czeka nas wizyta w Kinderwunsch .
    ktoś się orientuję jak wygląda cenowo i wgl np inseminacja ?

    Żyje swoim życiowym mottem<" Dopóki oddycham, nie tracę nadziei..." > ,
    74dii09ks5ackuu5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marjotka wrote:
    hej dziewczyny :)
    ja dzis byłam u ginekolog no i na naturalne poczecie szanse mamy mini mini minimalne.
    Czeka nas wizyta w Kinderwunsch .
    ktoś się orientuję jak wygląda cenowo i wgl np inseminacja ?
    Hej Mariotka, po krotce jak to bylo u mnie. Tyle ze ja nie lecze sie w Kinderwunschzentrum tylko u ginekologa endokrynologa. Do tej pory gdy mialam monitoring (tak od okolo roku) placilam za usg 35€, bo moja kasa chorych tego nie pokrywa. Oprocz tego leki, ale te na recepte wiec po 5€. Teraz podchodze do inseminacji i to troszke inaczej wyglada. Od lekarza dostaje sie wycene i z ta wycena idzie sie do kasy chorych i sklada wniosek o przyznanie dofinansowania. Dofinansowanie wynosi z reguly 50% kosztow ogolnych. W te koszty sa juz wliczone usg, leki, wizyty i sam zabieg. Tak wiec w sumie daje to okolo 200-250€ za podejscie, ktore trzeba samemu pokryc. Wtedy tez leki na recepte sa drozsze, wczesniej placilam 5€ a teraz okolo 12€ czy jakos tak. My dostalismy zgode od kasy chorych na 8 podejsc, lekarz mowi, ze zrobimy 3 i wiecej nie ma sensu. Ale mysle, ze o wszystkim tak naprawde zdecydujemy gdy przyjdzie na to pora.

  • marjotka Autorytet
    Postów: 422 277

    Wysłany: 9 lipca 2015, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha, czyli inseminacja nie jest refundowana z kasy chorych ? a w jakiej krankenkassie jestes ?

    Żyje swoim życiowym mottem<" Dopóki oddycham, nie tracę nadziei..." > ,
    74dii09ks5ackuu5.png
‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ