X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2015, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie skomplikowane... Ja na szczescie tego zwyklego mam tez endo i caly czas jestem jego pacjentka mimo ze malo kiedy go widuje bo od grudnia caly czas w KWZ i w sumie od pazdziernika bylam u niego 2 razy lacznie z tymi wizytami teraz...

    krysiak lubi tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 29 lipca 2015, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się lecze jak narazie w pl. W październiku jak będę też będę musiała zrobić chlamydie i inne badania, które kazał mi zrobić gin-endo.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez taka brzydka pogoda u Was?

  • marjotka Autorytet
    Postów: 422 277

    Wysłany: 29 lipca 2015, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni a dlaczego w pl ? Tutaj też jest sporo lekarzy mówiących po polsku :)


    Mam pytanie, bo w sumie sama nie wiem na co sie nastawiać, jeśli mamy plemniki, poniżej 10% prawidłowej budowy to mamy szanse na inseminacje ? Czy to kwalifikuje od razu in vitro ?

    Żyje swoim życiowym mottem<" Dopóki oddycham, nie tracę nadziei..." > ,
    74dii09ks5ackuu5.png
  • marjotka Autorytet
    Postów: 422 277

    Wysłany: 29 lipca 2015, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kubecek wrote:
    Malaslonjia fajn ie ze do Krefeld sie przeprowadz\acie fajne miasto ja do centrum mam tramwajem jakies 20 minut :) ten mój gin tu w Krefeld no coż nie mam wyjscia do niego chodzic musze bo z językiem jeszcze sobie az tak nie radze zeby isc do niemieckiego gin
    kubecek w jakiej dzielnicy krefeld mieszkasz ?

    Żyje swoim życiowym mottem<" Dopóki oddycham, nie tracę nadziei..." > ,
    74dii09ks5ackuu5.png
  • Alicja83 Autorytet
    Postów: 292 151

    Wysłany: 29 lipca 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej pytalyscie w czym mialam problem, a wiec produkowalam wiele pecherzykow ale zaden nie bald tym dominujacym i pzez to nie moglo dojsc do zaplodnienia.

    Po nad polroku mialam Therapie hormonalna z zastrzykiem predalon na wywolanie owulacji- niestety bez rezultatow

    ug37p07wjuiy1hl1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2015, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxa, jeszcze jedno pytanie mam. Czytalam raz Twoj wpis, ze rozmawialas o swojej sytuacji z szefowa. Jaki byl konkretnie powod, ze zdecydowalas sie na te rozmowe? Bo ja nic nie mowie u mnie w pracy a z drugiej strony coraz trudniej brac mi tak wolne kiedy mi sie zachce i zastanawiam sie, czy nie pogadac z szefowa by wiedziala, dlaczego tak sobie te wolne dni wymyslam. Troche a wrecz nawet bardzo boje sie jej reakcji, bo juz kilka razy slyszalam od niej aluzje, ze ma nadzieje, ze nie jestem w ciazy itp ale z drugiej strony gdyby wiedziala co i jak, to moze i przestalaby sie tak do mnie odnoscic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2015, 15:52

  • Alicja83 Autorytet
    Postów: 292 151

    Wysłany: 29 lipca 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczas terapi hormonalnej sex tylko wedlug wskazan lekarza, co bardzo obciazylo nnasza psychike i zycie malzenskie. Ja wyladowalam u psychologa a min März stracil jakosc plemnikow
    Po polrocznej przerwie przystapilismy do inseminacji, czyli podania najlepszych plemnikow prosto do macicy. Strasznie stresujaca sodass bo hohe wejscie do macicy bylo za waskie i musialam na zywca byc nacinana aby doktor möglich sie przecisnac z dawka plemnikow. Zero rezultatu.

    ug37p07wjuiy1hl1.png
  • Alicja83 Autorytet
    Postów: 292 151

    Wysłany: 29 lipca 2015, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 1 inseminacji podjelismy probe jeszcze jednej, zanim doszlo do 2 inseminacji zrobiono mi plukanie jajowodow niestety takze ta proba sie nie powiodla

    ug37p07wjuiy1hl1.png
  • Alicja83 Autorytet
    Postów: 292 151

    Wysłany: 29 lipca 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W listopadzie 2014 z racji mojego wieku 31 lat i 3 lat prob zajscia w ciaze zaczelismy przygotowania do ISCI , IVF nie wchodzilo w gre poniewaz min maz stracil jakosc weich plemnikow-tak nas to wszytsko psychicznie obciazylo

    ug37p07wjuiy1hl1.png
  • Alicja83 Autorytet
    Postów: 292 151

    Wysłany: 29 lipca 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W styczniu 2015 przy badaniu krwi i wyliczaniu dokladnej dawki hormonow stwierdzono je jestem w 5 tygodniu Claus, zaden lekarz nie mogl nam wytlumaczyc jak to sie stalo

    ug37p07wjuiy1hl1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiak u mnie to było tak, że zaszłam w ciążę to pierwsze zwolnienie miałam od Hausarzt jak zadzwonili, że się udało i beta wysoka i odrazu zabronili iść do pracy ze względu na jej charakter... no a pozniej miałam zwolnienie z KWZ więc zdecydowałam się powiedzieć, że to ciąża bo jak by sprawdzili skąd jest zwolnienie to by i tak wiedzieli, że to nie grypa... ale oczywiście zaznaczyłam że nie wszystko jest super i nie wiadomo jak będzie... No a teraz wszystko w zeszłym tygodniu powiedziałam, jak byłam ze zwolnieniem od gina, bo nie wiedziałam, czy nie będzie wkońcu ciąży pozamacicznej, a wtedy kolejne zwolnienia i zabieg i wogóle, więc postanowiłam powiedzieć, że poroniłam i że nie wiem jak długo mnie jeszcze nie będzie bo są podejrzenia cp i wogóle i jesli tak to czeka mnie kolejny zabieg...
    Ale moja szefowa bardzo dobrze to przyjęła i wogóle była bardzo wyrozumiała, zwłaszcza że sama 4 razy poroniła w tym 2 razy po ivf... No i ogólnie teraz juz wie, że będziemy sie dalej starać bo to teraz nasz priorytet i jakos mi tak ulżyło z jednej strony, że nie muszę się już z tym czaić w pracy...
    A co do wychodzenia to ja nie mam tego problemu, bo pracuje na grafiku, więc mogę dostosować terminy do grafiku albo grafik do termonów jeśli jakieś mam wyznaczone na miesiąc do przodu... no albo się z kimś zamienić...

    Możesz pytać o co chcesz i ile chcesz ;-) Ja na każde pytanie chętnie odpowiem...

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 30 lipca 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka Krysiak pogoda w kratkę, mam pytanie skad taki nick? Mój brat ma żonę o imieniu Krystyna i czasem mowi do niej Krysiak :) Marjotka niestety tu nie mam ubezpieczenia. A poza tym tam zaczelam się badac z różnymi lekarzami. To narazie tam porobie badania.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2015, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Hejka Krysiak pogoda w kratkę, mam pytanie skad taki nick? Mój brat ma żonę o imieniu Krystyna i czasem mowi do niej Krysiak :) Marjotka niestety tu nie mam ubezpieczenia. A poza tym tam zaczelam się badac z różnymi lekarzami. To narazie tam porobie badania.
    Witaj Werni, no ja tez Krysia jestem. W sumie z wlasnej glupot taki Nick wybralam, teraz zdecydowalabym sie na inny, ale jak to mowia, Polak madry po szkodzie. Krysiak mowi na mnie moj szwagier ele krysiak to dlatego ze to k na koncu od mojego nazwiska na k ;-) A ja dzisiaj sluzbowo w Düsseldorf. Niektore z Was tutaj w okolicy mieszkaja, czyz nie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2015, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marjotka wrote:
    werni a dlaczego w pl ? Tutaj też jest sporo lekarzy mówiących po polsku :)


    Mam pytanie, bo w sumie sama nie wiem na co sie nastawiać, jeśli mamy plemniki, poniżej 10% prawidłowej budowy to mamy szanse na inseminacje ? Czy to kwalifikuje od razu in vitro ?
    Marjotka, ja osobiscie nie wiem jakie sa normy nasienia do iui. U nas nasienie w porzadku, przynajmniej bylo, zobaczymy czy nie wyjdzie w badaniu nic nowego. W temacie jestem zbyt zielona by udzielac odpowiedzi, mimo ze sama juz jestem po jednej iui, ale tak jak mowie, u nas nie ma problemow z zolniezykami.

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 30 lipca 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam nadzieję że mój wkoncu rzuci palenie i będą lepsze plemniory kiedy będziemy się starać.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2015, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiak o to dziś jesteś bliżej mnie ;-) ja do Dusseldorf mam ok 150km ;-)

    krysiak lubi tę wiadomość

  • marjotka Autorytet
    Postów: 422 277

    Wysłany: 30 lipca 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiak ja do Dusseldorf mam jakieś 25 km :)

    krysiak, kubecek lubią tę wiadomość

    Żyje swoim życiowym mottem<" Dopóki oddycham, nie tracę nadziei..." > ,
    74dii09ks5ackuu5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2015, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majotka o to musisz gdzies mieszkac tez ok 150km odenie...

    Dzwonilam do KWZ bo chcialam zapytac o te starania i czy musze isc na wizyte do mojego gin tam zeby tez skontrolowal sprawe, ale pani powiedziala ze skoto moj gin mowi ze jest ok w srodku i moge to znaczy ze tak jest... musialam podac tylko wartosci ostatnich hcg pani ktora odebrala i wpisala to w moja karte i chciala zapytac jakiegos lekarza co mysli bo moj gin na urlopie ale wszyscy akurat pacjentow mieli wiec powiedziala ze zapyta jak ktorys wyjdzie i jak nie zadzwoni zaraz to znaczy ze raczej moge po pierwszej @ zaczynac tylko po poniedzialkowej becie jak bede miala wyniki mam zadzwonic podac wynik i jak bedzie bliski 0 to jak dostane @ to moge w 1dc przyjechac na oznaczenie hormonow i po recepty i zaczynamy... Teraz byle do wtorku - srody i bede wiedziala juz w 100% wszystko...

    marjotka, krysiak lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2015, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już spowrotem w domku ;) super Roxa, trzymam mocno za Ciebie kciuki. Abyś mogła wystartować w tym cyklu.

    marjotka lubi tę wiadomość

‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ