X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 21 września 2015, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka alinsien skad jestes ? :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 21 września 2015, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Hejka alinsien skad jestes ? :)
    Z okolic Worms, Mannheim - mowi Ci to coś?

    werni lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2015, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dortmund wrote:
    hej dziewczyny :)
    Ja już po Becie i niestety wielka lipa.
    Mam pytanie,jak nazywa się po Niemiecku badanie drożności jajowodów (albo udrażniania,kurde nawet nie wiem jak poprawnie jest po polsku :) )
    I kiedy wykonuje się to badanie(który dzień cyklu) ?????
    Ja to badanie miałam robione w 6 dniu cyklu. Robi sie je na pewno na początku cyklu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Alinsien. Miło, ze do nas dołączasz. Gdybys miała ochotę to poczytaj troche ostatnie wpisy, dyskutowalysmy tam właśnie na temat KWZ i badań. Ale tak w skrócie to moje osobiste zdanie jest takie, ze im wcześniej KWZ tym lepiej. I to ze pójdziesz do KWZ wcale nie oznacza od razu sztucznego zapłodnienia. Ja jestem tego żywym przykładem. Moj wcześniejszy gin endokrynolog stymulował mnie a po czterech nieudanych cyklach zrobił inseminacje. Zmieniłam go na KWZ i tam lekarz na dzień dobry powiedzial, ze żadna inseminacja a na in vitro mamy jeszcze czas. Próbuje ogarnac moje PCOS i walczymy póki co zupełnie naturalnie tylko na metforminie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2015, 18:42

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 21 września 2015, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Cześć Alinsien. Miło, ze do nas dołączasz. Gdybys miała ochotę to poczytaj troche ostatnie wpisy, dyskutowalysmy tam właśnie na temat KWZ i badań. Ale tak w skrócie to moje osobiste zdanie jest takie, ze im wcześniej KWZ tym lepiej. I to ze pójdziesz do KWZ wcale nie oznacza od razu sztucznego zapłodnienia. Ja jestem tego żywym przykładem. Moj wcześniejszy gin endokrynolog stymulował mnie a po czterech nieudanych cyklach zrobił inseminacje. Zmieniłam go na KWZ i tam lekarz na dzień dobry powiedzial, ze żadna inseminacja a na in vitro mamy jeszcze czas. Próbuje ogarnac moje PCOS i walczymy póki co zupełnie naturalnie tylko na metforminie.
    Co oznacza PCOS?nie znam na razie wszystkich skrótów

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 21 września 2015, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ta metarmofine to przepisali Ci w Kinderwunsch czy dostępna bez recepty, czy jak?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2015, 18:59

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PCOS to zespół policystycznych jajników. Receptę na metformine dostaje od lekarza. Najpierw dostawałam od zwykłego gina, potem od endo gina a teraz dostaje receptę od lekarza z KWZ ;) co do badań, to wszystkie konieczne wykonają Wam w KWZ wiec naprawde ńie ma co zwlekać. Mówisz ze dziwni ci lekarze. No ja mam inne wrażenie, badania tutaj są robione w ramach ubezpieczenia, ja o nic jakoś specjalnie nie musiałam sie nigdy prosić, lekarze reagowali zanim ja pomyslałam. Gdy czytam jak w Polsce dziewczyny prywatnie badania robią i o wszystkim same musza myślec, to cieszę sie, ze ja tak nie muszę :)

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 21 września 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I krysiak powiedz mi proszę. Jak płatności w Kinderwunsch? Bo słyszałam różne wersje,że musimy być chajtnieci żeby ubez. Pokryło jakiekolwiek badania ? I że tylko jedno ubezpieczenie pokrywa? Itd. Zapewne pisze gdzieś to w postach ale będę bardzo wdzięczna jak mi odpowiesz/ odpowiecie. I najważniejsze pytanie czy w weekendy badania robią?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A miałaś wykonane jakiekolwiek już badanie? Dwa lata staran to już sporo. Chcesz pójść do KWZ?

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 21 września 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    PCOS to zespół policystycznych jajników. Receptę na metformine dostaje od lekarza. Najpierw dostawałam od zwykłego gina, potem od endo gina a teraz dostaje receptę od lekarza z KWZ ;) co do badań, to wszystkie konieczne wykonają Wam w KWZ wiec naprawde ńie ma co zwlekać. Mówisz ze dziwni ci lekarze. No ja mam inne wrażenie, badania tutaj są robione w ramach ubezpieczenia, ja o nic jakoś specjalnie nie musiałam sie nigdy prosić, lekarze reagowali zanim ja pomyslałam. Gdy czytam jak w Polsce dziewczyny prywatnie badania robią i o wszystkim same musza myślec, to cieszę sie, ze ja tak nie muszę :)
    No widzisz, a mnie jakoś olali. Mialam zrobione u gin zwykłe badanie a w zasadzie u 2 różnych i stwierdzili że wszystko ok. I wysyłali do Kinderwunsch więc może tam właśnie dostaniemy POMOOOOCCC

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 21 września 2015, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oprócz standardowego badania i tarczycy nic. Dlatego chcemy iść do KWZ

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2015, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alinsien wrote:
    No widzisz, a mnie jakoś olali. Mialam zrobione u gin zwykłe badanie a w zasadzie u 2 różnych i stwierdzili że wszystko ok. I wysyłali do Kinderwunsch więc może tam właśnie dostaniemy POMOOOOCCC
    Koniecznie sie wybierzcie. Co do kosztów to hmmmmm.... Nie chce Ci nic złe powiedzieć ale jestem prawie pewna ze samo przyjęcie do KWZ i przeprowadzenie badań nie powinno być uzależnione od stanu cywilnego. Faktem jest ze niektóre kasy chorych nie refundują np in vitro u par, które nie są po ślubie ale po pierwsze gdzież tam jeszcze od badań do in vitro a po drugie musisz zorientować się w Twojej kasie chorych. Co jeszcze? Badania w weekendy? Moje KWZ oferuje terminy w weekendy wiec poszukaj sobie takiego w okolicy, w którym byłoby to możliwe. No i jeszcze tylko powtórzę, co już kiedys napisałam, ze na niektóre pytania Roxa będzie mogła udzielić Ci rzetelniejszej informacji niż ja ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2015, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja mam pytanie do Roxy: jutro mam termin w KWZ. Dobrze myśle, ze nawet jeśli bedą mi robili badanie hormonów to nie muszę być na czczo, prawda?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2015, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinsien witaj! Ja jestem w pracy teraz ale jak wroce udzielę ci wszystkich info... jak masz jakies pytania przygotuj mi zestaw pytan haha... narazie napisze tyle ze w KWZ musicie byc malzenstwem zeby Kk pokryla koszty chyba ze jestes w KK ktora pokrywa niezaleznie od stanu cywilnego koszta ale bardzo malo takich... Co do badania droznosci ja mialam to dopiero w KWZ robione...

    Krysiaczku nie nie musisz byc na czczo ;-)

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 21 września 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roxa wrote:
    Alinsien witaj! Ja jestem w pracy teraz ale jak wroce udzielę ci wszystkich info... jak masz jakies pytania przygotuj mi zestaw pytan haha... narazie napisze tyle ze w KWZ musicie byc malzenstwem zeby Kk pokryla koszty chyba ze jestes w KK ktora pokrywa niezaleznie od stanu cywilnego koszta ale bardzo malo takich... Co do badania droznosci ja mialam to dopiero w KWZ robione...

    Krysiaczku nie nie musisz byc na czczo ;-)
    Roxa po 1 to gratuluję bo widzę, że jesteś w ciąży? Udało się? Super zazdroszczę. Nigdy nie przypuszczałam, że zajście może tyle trwać i tyle walczyć trzeba będzie

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 21 września 2015, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde znow mi całego tekstu nie wysłało grrr jestem tu nowicjuszka hihi ja jestem w ikk orientujecie się jak tam z płatnościami KZW przez ikk? I czy są tu jakieś Panie z okolic Worms/Mannheim? Bym wiedziała jak tu u nas z KWZ ;) jasne Roxa odpiszesz jak będzie czas. Rozumiem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alinsien wrote:
    Roxa po 1 to gratuluję bo widzę, że jesteś w ciąży? Udało się? Super zazdroszczę. Nigdy nie przypuszczałam, że zajście może tyle trwać i tyle walczyć trzeba będzie
    Dziękuję, ale to suwaczek odliczający jak długo się już staramy ;-) Fakt raz nam się udało (w 5 cyklu z KWZ) ale niestety w 10tc poroniłam... Teraz jestem w trakcie pierwszego cyklu po poronieniu

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 21 września 2015, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roxa wrote:
    Dziękuję, ale to suwaczek odliczający jak długo się już staramy ;-) Fakt raz nam się udało (w 5 cyklu z KWZ) ale niestety w 10tc poroniłam... Teraz jestem w trakcie pierwszego cyklu po poronieniu
    Ochhh... teraz doczytałam do końca. Ojj głupia ja! Tak to jest jak się 5rzeczy na raz robi, przepraszam! Moja siostra 3 razy poroniła przed 1 ciąża a teraz ma już córkę a nastepne były bliźniaki

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 21 września 2015, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec głowa do góry jakby co ;) widzisz ile jeszcze NAS czeka ;) tzn mam na nadzieję, że tego dobrego!

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 21 września 2015, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxa to wiesz może jak tam z ubezpieczeniem z ikk?

‹‹ 65 66 67 68 69 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ