X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa ja tez rozumiem Twoje rozkminy z praca. Dobrze by było jakbyś wróciła do pracy najpierw bo wiadomo ze bv by Ci bez promblemu wystawili a przynajmniej pieniądze inne byś dostawała później za siedzenie w domu póki nie urodzisz. Ja tez się ucieszyłam jak dostałam ta prace w tamtym roku (w czerwcu zmieniałam) bo mimo ze staraliśmy się już dawno to ciagle zastanawiałam się co będzie jak zajdę w ciąże i będziemy mieć tylko jeden dochód. W ciąże zaszłam po prawie 9 miesiącach przepracowanych na papiery 😅 wcześniej miałam tylko minijob 😬

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, z kupnem domu/mieszkania to kwestia bardzo indywidualna. My gdy decydowalismy się na kupno mieszkalismy w Monachium. Ceny niemożliwe, tam nie było nawet takiej opcji by kupić. Braliśmy dwie inne pod uwagę: albo kupimy w mieście rodzinnym męża i wynajmiemy a my zostajemy w Monachium albo przeprowadzimy się. No i stało się jak się stało. Przeprowadziliśmy się. Mieszkanie kupiliśmy w sumie w centrum nie małego miasta, 250.000 mieszkańców. Też nie jakoś tanio, bo dosyć sporo zapłaciliśmy. Zastanawialiśmy się nad kupnem domku pod miastem lub wielorzedowego ale ja sobie domu z moim mężem nie wyobrażam. Gdy ktoś lubi koło domu robić to pewnie ze to super opcja. Zwłaszcza mając dzieci. Ale mój mąż się po prostu do takich rzeczy nie nadaje 😀 a tutaj mieliśmy już wszystko jakoś tak do grane, żłobek, przedszkole, szkoła pod nosem. Niania za rogiem. Blisko do centrum. Do przedszkola idziemy 2 min na piechotę, szkoła jest tuż obok, nawet tak, że maxik nie będzie musiał iść ulicą tylko takim deptakiem. Mieszkanie się tutaj znalazło w którym się od razu zakochalismy więc trzeba było kupować 😀
    Ale chłopak który nam remontowal, kupil dom na wsi, w jednej części mieszka on z rodziną a resztę wynajmuje. Zależy jakie koszty kuona ale jest to możliwe spłacać kredyt z najmu. 😊

    Ewelina_90 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieriwa a co do oddawania dziecka do żłobka... Ja gdybym miała inna możliwość np babcie do opieki to nie oddałabym do żłobka ale tak jak i Wy wszystkie tutaj, babci brak więc żłobek się kłaniał.nie jestem tym zachwycona bo wiem jak dziecko miało ciężko ale też widzę ogromne plusy. Moje dziecko od dawna jest mega samodzielne i wynosi z tego wiele. A ja mimo, że go kocham nad wszystko na świecie nie byłabym w stanie zostać dłużej w domu. Po prostu nie nadaje się do tego i rok był dla mnie już zdecydowanie wystarczająco. Nieraz gdy miałam doła i targaly mną wyrzuty sumienia to przypominałam sobie, że moja siostra zostawiła z moim tata trzymiesiecznego syna i wracała do pracy...
    Fajnie, że są różne opcje i można sobie wybrać jak komu co pasuje.

    U nas ze zlobkiem to jest tak, że opłaty są naliczane na podstawie dochodu. Gdy Maxik szedł do żłobka ja byłam jeszcze na Elternzeit, opłata za żłobek wynosiła 26€ miesięcznie plus 50€ za wyżywienie. Później gdy poszłam do pracy opłata została na nowo przeliczona i wynosiła 250€ no ale wtedy już też zarabialam...

    Nie zebym chciała Cię namawiać do szybszego powrotu do pracy tylko chciałam coś sprostowac. To nie jest tak, że jeśli wrócisz wcześniej, Elterngeld przepada. Gdy się to odpowiednio zaplanuje to nie przepadnie nic. Bo jest tak, że raz można zmienić model Elterngeld.

    Ja tak zmieniłam. Ja poszłam na dwa lata Elternzeit ale brałam Basiselterngeld czyli do 1rż dziecka. W planie miałam wrócić po 1 urodzinach Maxia do pracy, będąc jeszcze na Elternzeit i pracować Teilzeit. Ale ponieważ już będąc na Elternzeit zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę i wiedziałam, że w nowym miejscu nie ma szans bym wróciła w maju do pracy to zmienilam ten model. I było tak że do grudnia brałam Basiselterngeld a od stycznia Elterngeldplus. Zmiana jest możliwa też w droga stronę. Czyli jeśli dojdziesz no do wniosku, że chcesz wrócić wcześniej do pracy i zrezygnować z Elterngeldplus na rzecz Basiselterngeld to te miesiące które jeszcze zostały zostaną zamienione. Nie wiem czy to w miarę zrozumiale wytłumaczyłam.

    Na tym infoabend o którym kiedyś tutaj wspominałam było wiele takich rzeczy wyjasnionych. Przeciętny człowiek po prostu często nie wie, jak pozna to pokombinować a ta kobieta właśnie super to wyjaśniła

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa, ja jestem na elterngeld plus i juz po czasie basiselterngeld ;)
    Moge pracowac do 30h tygodniowo, ale wtedy jesli moj dochod przekroczy bodajze 300€ (juz przeliczalam ale nie pamietam dokladnej kwoty) to wtedy moj elterngeld zmniejszy sie do najnizszego jaki musza mi wyplacac, czyli 150€ miesiecznie z tego co mam teraz, po tym jak zflosze, ze znow pracuje...

    Ja pracuje tylko 20h tygodniowo, wiec moja pensja szalowa nie jest, a moj maz zarabia sporo, wiec biorac nasze wspolne dochody, to musielibysmy placic pewnie te 250€ plus wyzywienie (kuzynka meza ma co prawda w przedszkolu nie zlobku, dochod mniejszy jak mu i tyle placi)...
    To nie jest tak, ze ja jestem przeciwna zlobkowi, czy cos, bo ja uwazam, ze to super dla dziecka i pozytywnie wpływa i w ogole...
    Mi bardziej chodzi o to, ze jak od mojej pensji na pol etatu odejme koszty zlobka, odejme koszty dojazdow (w weekend jak mam mieszany dyzur to musze zrobic 40km na samych dojazdach) i to, ze bede musiala miec grafik ulozony pod mala i meza, wiec najprawdopodobniej kazdego dnia krotsze dyzury, bo mohe godziny pracy nie sa stale, wiec codzienne dojazdy plus co drugi weekend, to tak naprawde z wyplaty zostanie mi prawie to samo, co mam teraz na samym elternzeit, wiec nue do konca widze sens powrotu dla samego powrotu...
    Nie wspominajac juz o tym, ze znow bedziemy mieli doplate do podatku...

    Ja mam zamiar tak czy inaczej blizej 2 roku zycia dac Mie do zlobka, zeby miala kontakt z dziecmi, no i ogolnie wiadomo, ze ja nie bede tak kreatywna jak panie w zabawach itp...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa, ale ja właśnie o tym mówię... Ty zgłosiłas że chcesz Elterngeldplus, na dwa lata. Wzięłaś rok czyli powiedzmy 12 miesięcy połowy z Basiselterngeld, czyli tak jakby 6 miesięcy Basiselterngeld. Teraz mogalybys zmienić w drugą stronę i zamiast kolejne 12 miesięcy brać Elterngeldplus to wziac 6 miesiecy Basiselterngeld. To jest dopuszczalne. Ale tylko dla miesięcy które jeszcze nie zostały wypłacone. Czyli nie mozna zmienić zdania i powiedzieć, że jednak pójdę już od razu do pracy i kazać sobie wypłacić tego co jest jeszcze nie wypłacone np jednorazowo.
    Jedyne czego do końca nie wiem to czy to można dowolnie czy np najpóźniej do 14 mż dziecka ale to trzebaby po prostu dopytać. A Mia nie ma jeszcze 14 mies 😉

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej mi dziewczyny, ze rozumiecie...
    Bo ja w pierwszym momencie jak o tym pomyslalam, w sensie taki plan uknulam, ze wroce i odrazu sie starac zaczniemy, to pomyslalam sobie, ze w sumie mysle jak "pazerna baba myslaca jak wykorzystac pracodawce" :P
    Ale tak naprawde oni nie lepiej postapili, bo zrezygnowali z dania mi umowy na czas nieokreslony i dali na określony, przez to ze doszlo do nich, ze chce sie starac o dziecko...
    Moj hausleitung walczyl jak mogl, ale nic sie jie dalo zrobic, bo jego wredna zastepczyni nagadala i juz byla decyzja podjeta i powiedzial mi wprost, ze tylko przez to "gora" tak zadecydowała...
    Co najsmieszniejsze to kirchliche Einrichtung, wiec powinni sie cieszyc...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te 30 godzin tygodniowo dotyczą Elternzeit.
    A mnie chodziło o Elterngeld, niezależnie od Elternzeit i o to, że mogłabyś przyspieszyć wypłacanie Elterngeld i wcześniej wrócić do pracy i wcześniej zajść w ciążę 😉🤭
    tzn tak tylko czysto teoretycznie chciałam wytłumaczyć, że to jest możliwe

    a masz nadal umowę jeszcze? Jesteś w Twojej pracy na Elternzeit?
    Ja np przeprowadziłam sie ale byłam na Elternzeit. W sierpniu skończyło mi się Elterngeld ale na Elternzeit byłam jeszcze do listopada, już bez Elterngeld. Od grudnia szłam do nowej pracy więc z koncem listopada wypowiedziałam stara i w kasie chorych zgłosiłam zakończenie Elternzeit. I mogłam zacząć nowa prace.

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa, aaa tak to mialas na mysli... ja myslalam, ze tylko jesli jeszcze nie minal rok...
    No tak czy inaczej zostalo mi jeszcze 8 miesiecy elterngeldplus, bo w tym wypadku jest tak, ze mutterschaftsgeld jest liczone jako basiselterngeld, czyli automatycznie z 24 miesiecy elterngeldplus robi sie 20 bo te 4 miesiace sa jako 2 miesiace basiselterngeld liczone czyli odchodza 4 miesiace w przyoadku elterngeldplus...
    Ogolnie mam do kwietnia te plus, a jesli faktycznie daloby sie zmienic, to do grudnia bym miala i z nowym rokiem koniec...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, dokładnie 🤭 o to mi chodziło 👍👏

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa, wlasnie skonczyla mi sie umowa, ale szef tzn hausleitung powiedzial ze zawsze moge wrocic takze spoko...
    No z tym wczesniejszym rozpoczynaniem to tak troche lipa, bo w styczniu bym staran tak czy inaczej nie rozpoczela niestety, z wlasnego widzimisię jakim jest niechec do tp pozna jesienia/pelnia zimy... pewnie celowalabym na najwcześniej wczesna wiosne z tp, a najchetniej od poznej wiosny przez lato... wiec z jednej strony jesli elterngeld skonczylby mi sie w kwietniu to od np czerwca moglabym juz zaryzykowac z tp na marzec...

    Ze sie wczesniej nie zgadalysmy, wtedy bym faktycznie to przemyslala tak, zeby sie juz teraz jesienia moc starac... a tak lipa😂 ach te rozkminy 😝

    Z pierwszym jakos latwiej, czlowiekowi wszystko jedno byle bylo...
    A z drugim szukanie odpowiedniego momentu, rozkminy o tyl kiedy bedzie najlepszy czas i inne takie 🤦‍♀️

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dokładnie. Mimo, że człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że to nie takie hop siup ale wymyśla 🤔🤭
    Ale odnośnie tego żeby wrócić do pracy i pójść na bv to ja mam takie samo zdanie i nie powinnaś mieć żadnych wątpliwości. Ja wiem ze w Twojej branży jest zapotrzebowanie na ludzi więc na pewno każdy z otwartymi rękoma Cię przyjmie. A jeśli na później niekoniecznie wiazesz z nimi jakieś plany to już w ogóle nie powinnaś mieć zahamowań 🤭

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa:*
    No ja ci powiem, ze ja jesli o to chodzi to mysle sobie nie ci to inni, bo wlasnie jak mowisz zapotrzebowanie duze, a takich miejsc wiele...
    No i nie jestem pewna czy chce wrocic pozniej na grafik do pracy gdzie nie bedziemy miec weekendow dla rodziny, bo wlasnie ja bede pracowała, a maz sam weekendy z dziecmi...
    Mysle czasem o ausbildungu (i w tej kwestii rowniez przemawia to szybsze drugie, zeby troche odchowac i moze jeszcze cos zawodowo polepszyc/zmienic i zeby byl na to czas, nie na ostatnia chwile... mysle tez o jednym kursie i w ogole inna branza...
    Wiec pomyslow sporo, zeby np czesciowo realizowac w czasie ciazy, jesli np Mia bedzie juz w placowce do tego czasu...
    Nie jestem wlasnie przywiazana az tak bardzo, zeby miec poczucie, ze nie moge im tego zrobic itp, czy ze nie chce palic mostow...
    Tym bardziej, ze oni tez sie srednio fajnie w stosunku do mnie zachowali...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry!
    Ale tu cisza od rana...
    Ja wlasnie dzwonilam przesunac Mii szczepienie, bo miala miec jutro, ale ze w zeszlym tygodniu byla chora, to dzwonilam troche odwlec, bo swiezo po chorobie nie bardzo, no i mmr to podwojnie na nie, zeby takie szczepienie zaraz po infekcji dostala

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde tak czytam Was dziewczyny i z każdym kolejnym postem jestem coraz bardziej zielona 😂 nie ogarniam tego wszystkiego, elterngeld, elternzeit na tyle czy tyle czasu 🙈 no czarna magia 😁

    A co u reszty dziewczyn?
    Karolcia gdzie jesteś?

    Karolcia89 lubi tę wiadomość

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze troche i bedziesz tez wprawiona ;)
    Ja w ciazy dopiero zaczelam ogarniac o co chodzi i martwilam sie jak ja te wszystkie papiery ogarne, a tymczasem naprawde dziecinnie proste to wszystko bylo, ze sie pozniej sama smialam z tego przezywania😂

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest dokladnie tak jak Cierpliwa pisze choc wiem, ze brzmi to przerazajaco. A potem sie okazuje, ze to trzeba kilka rzeczy wypelnic i samo idzie. Ja do konca nie czailam kiedy co. Dla mnie wrecz na poczatku Elternzeit i Elterngeld to bylo jedno i to samo :-)

    Cierpliwa, slucznie, ze przesunelas szczepienie, nie ma co na sile.

    Kuba nic sie nie odzywa....

    Aleksa, w piatek mial byc transfer... Jest juz jakas decyzja w zwiazku z tymi wynikami krwi?

  • Aleksa87 Autorytet
    Postów: 987 339

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustBelieve nie denerwuj sie tymi papierami.
    Wszystko zaczyna sie po porodzie, najlepiej tak szybko jak bedzie to mozliwe idzcie po porodzie po akt urodzenia ( termin najlepiej zeby maz zrobil zaraz po urodzeniu jak juz bedzie chwilka oddechu)

    Bo dopiero z aktem urodzenia mozna zalatwiac Elterngeld (w Jugendamcie), lub Kitagutschein (w Bürgeramcie) itd. wtedy po otrzymaniu Aktu urodzenia mozecie udac sie do jugendamtu gdzie pani wszystko wam wyjasni.

    My chcielismy byc sprytni i jeszcze przed urodzeniem tam poszlismy i dowiedzielismy sie wszystkiego, ze dopiero po porodzie, ale juz wzielam formularze i w domu juz sobie spokojnie wypelnilam bo tego jest sporo. Jak czegos nie wiesz to oddajac wniosek babeczka ci podpowie co i jak.

    Ja tylko tyle moge powiedziec, ale na pewno wszystko po porodzie sie zalatwia.


    Kuba pewnie nie moze juz w tych upalach.. a dzis w berlinie ma byc 34stopnie.
    Kochana nie wychodz dzis z domu chyba ze na basen... <3
    Masz juz mocniejsze skurcze?

    Mamaxa dziekuje ze pytasz. JA mam dzis termin na 13.00 do USG i krwi takrze pewnie dopiero jutro bedzie wynik ;( mam zle przeczucia..
    Jeszcze niegdy nie mialam cysty ani torbieli/a (?)

    Z wynikiem bety zadzwonila do mnie inna lekarka i powiedziala mi ze mam spokojnie zaczynac stymulacje. Ja pytam czy na pewno bo moge odczekac a ona; nie nie prosze zaczynac wyniki sa swiatne...

    NO wczoraj jeszcze prawie w nocy do Cierpliwej pisalam czy mam ten estridol mimo wszystko zaaplikowac bo skoro mam go za duzo, to moze nie... ale napisala zeby nie zaburzac stymulacji, bo moze akurat sie uda i wtedy zaprzepaszcze szanse...

    Juz mnie to meczy ale brne dalej

    Boje sie tylko o moje maluszki bo w pon rozmrozili 5 w Kernstadium i teraz jesli transfer bedzie odroczony to nie wiem czy beda mogli znowu je zamrozic.

    poza tym czy ktorys z nich przezyje :(



    1) 16.01.18 crio ivf - 1 mrozaczek ;(,
    2) 27.03.18 transfer- 1 embrio ;(
    3) 18.05.18 Crio-transfer-2 mrozaczki 5-dni UDALO SIE!
    [*]14.02.19 Annabelle-Aniolek - cichy porod w 42tc
    4) 30.07.19 transfer- 1 embrio ;(
    5) 21.09.19 Crio-transfer- 1 embrio UDALO SIE!
    8599gov33b6h6gc5.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja tez wole ztobic pozniej jak za wczesnie...
    Chcialam chociaz 2tyg od konca infekcjinodczekac, zeby miec pewnosc, ze juz jest ok...

    Alekska wiem, ze dzis chyba popoludniu ma miec usg w zwiazku z tymi wynikami...

    Tez myslalam o tym, ze cos Kuba milczy🤔

    Karolcia nam gdzies calkiem przepadla cos...



    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa to trzymam kciuki za dzisiaj. i oby Twoje przeczucie Cie mylilo. I oby zarodki pieknie sie rozwijaly (moja terminologia zwiazana z ivf lezy i kwiczy, wiec jesli cos nazywa sie inaczej niz ja pisze to prosze wybaczyc....) W sumie pomysl sobie, ze co ma byc to bedzie. I tak nie masz juz na to za bardzo wplywu. Po prostu poplyn z tym!

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa, kochana bedzie dobrze:*
    Pamietaj, ze jesli nie bedzie teraz transferu, to lepiej jak go nie bedzie jak ryzyko, ze niepotrzebnie stracisz zarodki ;)
    Ja wiwrze, ze bedzie dobrze!
    Pamietasz, przed ciaza z Annabelle tez mialas pod gorke, nawet z transferem, bo nie mogli sie do macicy przedostac i w ogole... tez bylas zrezygnowana i juz nie wierzylas, nie chcialas dalej, mialas robic przerwe... ale po kazdej takiej burzy wychodzi slonce:*

    Ja bylam tak tymi latami wykonczona, ze do ivf nawet podchodzic nie chcialam, odetchnelam 3 miesiace na zmiane kk i ruszylam... ale podczas szpitala mowilam, ze drugi raz tego nie przrtrwam... a teraz... moglabym robic ivf nawet jutro...
    Pamietaj, kazda z nas ma chwile zalamania, bardzo przezywa zawody, ma dosc i chcialaby uciec od tego daleko... ale zawsze sie pozamartwiamy, wyplaczemy, zalamiemy, po czym podnosimy wysoko glowe, poprawiamy korone i ruszamy do dalszej walki...
    No nie da sie ujryc, jestesmy tu silne babki:*

    Aleksa87 lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
‹‹ 674 675 676 677 678 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ