X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa, fajnie ten adamex wygląda. Jaki kolor miałaś? Widzę że można go też na niemieckich stronach kupić... Dlaczego kupowałas w Polsce?

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 21 października 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa wrote:
    Cierpliwa, fajnie ten adamex wygląda. Jaki kolor miałaś? Widzę że można go też na niemieckich stronach kupić... Dlaczego kupowałas w Polsce?
    Kupowalam w de, ale szedl z pl do mnie ;) (w pl ostatni raz bylam przed ciaza😂) tzn kupowalam u nas na ebay...
    Ten ktory szedl z pl byl 100€ tanszy od tego co np z de przy pl.granicy🤦‍♀️
    Kolor mialam r10 chyba🤔 szary z bialym na bialym stelazu w kazdym razie...
    Ja bylam z niego mega zadowolona, zelowe duze kola, ktore funkcjonowaly tak jak pompowane, tylko przebic sie nie dalo, duza gondola, ktorej bardzo dlugo uzywalysmy, bo mala miala mega duzo miejsca, spacerowka byla srednia, ale mowie, mi bylo obohetnie, bo Mia w niej krotko jezdzila...
    To na czym mi zalezalo spelnilo 100% moich oczekiwan...

    Sprzedalam go 170€ taniej niz jak kupilam, wiec naprawde fajnie sie udalo sprzedac...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2019, 22:04

    Mamaxa lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to my tak kupiliśmy łóżeczko. Na ebayu a z Polski jak się okazało 😉

  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 21 października 2019, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa też nie mam proga już niestety, nawet może byłaby data w miarę ok bo dość długo leki są ważne, a ja wrzuciłam chyba z 12 szt tabsow a lutinus właśnie miałam 🙈😐
    Kurde szkoda
    A nie masz jakiegoś lekarza (gina najlepiej) albo ta twoja fajna położna co ci tak pomaga, nie dałaby rady gdzieś recepty załatwic?


    Tak też właśnie myślę dziewczyny, że jednak dobrze zrobiłam nie jadąc, modlitwa tutaj to samo znaczy a na święta pojedziemy ich wesprzeć..
    Mój mały pierdzioszek jakiś mami cycus się zrobił ostatnimi czasy, uczepi mi się nóg i wiecznie by za mną lazil 🤣
    Ja bym chyba z żalu nie wytrzymała w tej pl nawet te 2.dni
    Bo właśnie planowałam po pogrzebie wracać zaraz

    JustBelieve jak samopoczucie?
    Już, coś, gdzieś, jakoś? 😁

    Anetolek ale słodkie twoje 3 aniołki 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰 ale masz całowania i przytulania x 3 😁😁

    Mamaxa nam się niestety darzy z tymi pogrzebami to już 6 w ciągu 5 lat jak tu jesteśmy 🙈 wcześniej jak Adusia nie było to jeździłam normalnie nawet się nie zastanawiałam czy mam możliwość, jakoś się udawało ale tym razem niestety moje dziecko najważniejsze..

    A wózek ten co Cierpliwa pierwszy Adamex vicco z Polski mamy,
    drugi też ten co Cierpliwa spacerówka britax b motion plus teraz z BabyOne,
    fotelik do karmienia tutaj też kupowałam, też taki co ma Cierpliwa,
    fotelik samochodowy pierwszy Kiddy evoluna i size też z polecenia Cioci Cierpliwej
    I niedługo kupujemy taki jak ma Cierpliwa kolejny fotelik samochodowy britax Römer swingfix m i size 🤣🤣🤣
    Zabawki też zresztą zgapiamy od Mii 🤣🤣🥰🥰
    Hahaha

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 21 października 2019, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina😂😂😂😂 a to sie teraz usmialam😂😂😂 czytam i czytam i mysle sobie, niedlugo lodowke otwodzysz a tam ciotka Cierpliwa wyskoczy😂😂😂
    Ciesze sie, ze sluza wam polecane rzeczy😘

    Ewelina_90 lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 22 października 2019, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, tez się posmialam czytając co Ewelina pisze 😂 bierzecie dobry przykład z Cierpliwej 😁

    Co do fotelików to polecam Wam grupę na fb osiem gwiazdek i ich stronę internetowa a jak ktoś ma szanse być w pl to podjechać do sklepu. Z tego co widzę to super profesjonalna pomoc i doradzenie w wyborze odpowiedniego fotelika. Ja kupując fotelik nie wiedziałam np ze nie każdy będzie pasował do każdego samochodu, myślałam np ze skoro jest isofix to wszystko gra.

    Wózek my mamy cybex cbx leotie lux, cena w porownaniu do np mutsy i cybexow tak promowanych w pl dużo niższa a ja póki co zadowolona jestem. Wiadomo ze wszystko wyjdzie w praniu ale tez byłam zdania ze nie ma co dawać 3-4tys zł za wózek którym niewiadomo jak długo pojezdzimy, a w ostatnim czasie trafiły się nam u znajomych dwójka dzieci które gondola parzy i nie ma szans nawet na minutę spokojnej jazdy, jedynie chusta wchodzi w gre😂 no i teraz spacerówki jak już podrosły te dzieci na tyle żeby gondole wymienic 🙈

    Co do wywoływania to niby coś tam wywołujemy 🤣😂 ale nie codziennie bo ja wieczór już jestem tak zmeczona i wszystko mnie boli ze normalnie nie mam sił 🙊 jeszcze te masaże uskuteczniam ale to tez myśle ze nie za wiele mi daje 😅
    Chociaż dziś w nocy dostałam skurczu dwa razy, z tym ze jak dla mnie to był to skurcz dokładnie taki jak ma się np w łydkach ale ja miałam w pachwinach (?) raz w jednej a raz z drugiej strony. Ale jaki to był ból!! O ciężko ten poród widzę jak mnie taki skurcz tak boli 🤯🤣

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Kuba12 Autorytet
    Postów: 1018 443

    Wysłany: 22 października 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak duzo sie tu dzialo jak mnie nie bylo. Jakos sie zakrecilam. Znowu lapie sie na tym, ze za duzo chce i wszystko bym chciala ogarnac. Ale chyba za duzo planuje. Mlody wrocil z ferii i zaczela sie szkola bo przez 2 tyg czulismy sie jak mlode malzenstwo z 1 dzieckiem. Maz ciagle w pracy a ja z Jagoda na obrotach. Przez ostatno czas byla niespokojna, w sumie nieodkładalna. Bolał ją brzuszek , wydaje mi sie ze szkodzi jej mleko, tore ja uwielbiam. Zrezygnowalam z niego i z jogurtu i jest lepiej. Od 2 dni sama jest w stanie pobyć a ja moge sie ruszyc bez niej. Raz nawet jak zasnela (jak sie potem okazalo na 5 min) musialam biec z lazienki, nago oczywiscie bo nie zdążyłam sie ubrac, i chodzilam tak pol godziny z nia bo tak płakała i nie moglam nawet na chwile jej polozyc bo az sie zachodziła. 🤣🤯🥵
    Mam tylko nadzieje, ze ten etap za nami bo jest duzo spokojniejsza odkąd odstawilam nabiał.

    Justbelieve, ale to juz niedlugo. Ja tez czulam sie podobnie w koncowce.

    Ewelina, wspolczuje. Smierc w tak bliskiej rodzinie, bardzo mi przykro.

    Aleksa, teraz bedzie juz dobrze. Mysl pozytywnie i ciesz sie ciążą.

    Cierpliwa, jak sie mieszka w nowym miejscu?

    Anetolek, ale skarby! Cudni sa, ale jak pisze Mamaxa, nie wyobrazam dobie ile przy nich pracy. Ja przy jednej czasem odlatuje.
    Za to spacery uwielbia i jezde samochodem. Jak jedziemy z nia np.na zakupy to budzi sie dopiero w domu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2019, 08:02

    km5stv737l6i1n6l.png
    961lha00h9qbpz3i.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 22 października 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustBelieve, to czekamy na dalszy rozwoj :D
    Co do fotelikow ja polecam jak ktos ma u siebie w pl w poblizu tylem.pl oraz na fb i ig strone fotelove

    Kuba, moze to tylko zbieg okolicznosci? Tzn akurat jak nabial szkodzi to trzeba odstawic wszelki, nawet mleko sojowe mimo, ze to nie bmk, w 95% wedlin jest bialko mleka krowiego, sery, nawet z tego co wiwm pomidory powinno sie odstawic...
    Nie wiem jaki maja zwiazek, juz nie pamietam, ale wiem, ze jak akurat jest zla reakcja na bmk, to trzeba odstawic wielw produktow, o ktorych bym w zadnym wypadku nie pomyslala...
    A jak sie dowiedzialam ile to wyrzeczen to wiedzialam, ze w przypadku alergii pewnie szybko odstawilabym kp, bo chyba juz nic bym nie jadla🙊

    Ooo to u was tydzien szybciej ferie byly :D
    Odpocznij troche kochana, bo sie wykonczysz😘


    Mi sie dzis w nicy pierwszy raz odkad Mia jest na swiecie wlaczyl alarm w monitorze oddechu😓

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Kuba12 Autorytet
    Postów: 1018 443

    Wysłany: 22 października 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musze jeszcze ją poobserwowac i poczytac o tym. Jest lepiej, wiec moze skok rozwojowy a nie alergia. Tylko przed tym, jak sie jazdy zaczęły wypilam szklanke mleka, na drugi dzien na obiad mieso w sosie smietanowym. I jogurty naturalne jadlam codziennie . Nie wiem na pewno, musze jeszcze sie temu przyjrzec. A no i do tego robiła bardzo smierdzace kupki. Od wczoraj robi w normie śmierdzenia 😉

    Syn tez mial cos w stylu nietolerancji laktozy, ale kilka muesiecy i pozniej minelo.

    km5stv737l6i1n6l.png
    961lha00h9qbpz3i.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 22 października 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba, a to nietolerancja laktozy, a alergia na bmk to jeszcze cos innego ;)
    Laktoza to cukier i laktozy sie z mleka matki nie da pozbyc za nic, stalym skladem pokarmu kobiecego jest laktoza ;)
    Pisalam tylko o tej alergii, bo szkoda wyrzeczen dla ciebie jesli nie kialyby wiekszego wplywu ;)
    Ale wiem wlasnie, ze przy alergii na bmk jest zabroniona wiekszosc wedlin, bo malo ktore sa bez dodatku bmk, wykluczone sa tez sery, no i wnogole nawet niektore pieczywo bo zawierka bmk... tutaj to sprawa akurat bardzo zlozona, a mialam okazje dwa razy obserwowac, bo wlasnie i u szwagierki byla alergia na bmk i ostatecznie produkt mlekozastepczy, bo nie udzwignela tak restrykcyjnej diety, a objawialo sie u nich wlasnie krwista kupka, noni u bliskiej znajomej wlasnie byla alergia, tam kupki rowniez z nitkami krwi...
    Ogolnie jak tylko zapach to tez nie na alergie raczej, bo te kupki nawet jak nie zawieraja krwi to sa takie rzadkie bardzo, sluzowate...
    U nas i na kp i teraz sa takie, ze czuc odrazu, a sa takie, ze nawet nie wiem, ze ma kupe i jest zaskoczenie jak sprawdzam pamperka...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba, u mojej kuzynki synka pediatra tez podejrzewala problem z bmk. Maly byl wlasnie bardzo niespokojny i placzliwy, mial tez potworna wysypke na buzce i ciele. I kuzynka stosowala wlasnie bardzo restrykcyjna diete, ale tylko kilka tygodni, bo czasem wlasnie te kilka tygodni starczy by byla poprawa. Moze Jagodka potrzebuje wlasnie takiej przerwy. Wiem, ze kuzynka pila chyba wlasnie mleko migdalowe, to bylo lato wiec jadla tylko sorbet lodowy, specjalne pieczywo itd... :-) po kilku tygodniach zaczela wprowadzac produkty mleczne powoli i obserwowac i nie bylo juz zadnej reakcji. A mysle, ze jedno z drugim mialo zwiazek.

    Jesli czujesz sie na silach sprobuj odstawic produkty mleczne, ale tak jak pisze Cierpliwa, nie chodzi o samo mleko... Choc nie jest powiedziane, ze to nie wystarczy. Moze sprobuj tak stopniowo, jesli bedziesz widziala, ze jeszcze sa problemy to ostawiaj kolejne produkty. Albo odstaw wszystko, odczekaj chwile i zacznij stopniowo wprowadzac. Skoro piszesz, ze jest juz lepiej to mysle, ze nie bedzie tak zle i Jagodka tylko przerwy od tych produktow potrzebuje.

  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 22 października 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Ewelina😂😂😂😂 a to sie teraz usmialam😂😂😂 czytam i czytam i mysle sobie, niedlugo lodowke otwodzysz a tam ciotka Cierpliwa wyskoczy😂😂😂
    Ciesze sie, ze sluza wam polecane rzeczy😘

    Hahaha 🤣🥰 no ba, Adi będzie umiał gadać to na pytanie co je na śniadanie powie to co Ciocia Cierpliwa 🤣🤣🤣

    Mamaxa lubi tę wiadomość

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 22 października 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba kurcze najpierw cukrzyca a teraz znów byś miała z nabialem problemy?
    Jejku pecha byś miała, oby się okazało, że to mała miała po prostu gorszy dzień 😐🥰

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 22 października 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa i jak Mia? Musiałaś coś robić i reagować szybko? Wasz monitor włącza się jak dziecko ma bezdech czy tez jeśli jest za mała częstotliwość oddychania u dziecka? A może to tylko jakaś awaria sprzętu? Ale musiałaś się najeść nerwów 😘 ja ciagle myśle o tym monitorze i chyba po tym Twoim poście się zdecyduje jednak. Jaki macie? Ja to tylko angel care kojarzę ale tez nie wiem czy są różne modele czy jeden tylko..

    Moja koleżanka przy kp metoda prób i błędów odstawiają różne produkty bo wysypywali małego i kupki robił właśnie ze śluzem takie. Wiem ze nie mogła jeść papryki, pomidorów, białka kurzego, no przeróżnych rzeczy, ale ona dość twarda i trzymała się diety, ja nie wiem czy bym umiała tak się pilnować.

    Ja właśnie po wizycie. Mały ma główkę już ułożona w kanale i nie cofał się jak go doktorka dotykała. Wazy koło 3kg, ale widziałam ze miała problem ze zmierzeniem kosci udowej i mówiła ze z pomiaru samej główki i brzuszka wychodzi 3,6kg 🙊 póki co wszystko zamknięte i nic się nie dzieje 🙄 za tydzień mam na ktg przyjść bo całe praxis na urlopie i tylko położna zostaje a za dwa na wizytę jeśli nie urodzę do tej pory. Trzymajcie kciuki żebym jednak urodziła 😂
    A no i na ktg znowu się małemu przysypialo i położna go ruszała i budziła i chyba jakiś zły dzień miała bo nieszczęśliwa chodziła taka i wykrzywiała się jakby to moja wina była ze dziecko śpi 🙄 jak zpbaczyla za zapisie ze on większość czasu śpi to pytała się czy piłam dziś już jakieś płyny (nie wiem w sumie po co), no ciężko żebym nic nie pila jak wizytę miałam o 10:30 🙄🙄

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 22 października 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, bidny Adus jak bedzie jadl to co ciotka😂 za wiele to on nie poje😂


    Ja wlasnie mojego kurczaka spac polozylam i delektune sie cappuccino...
    A zaraz musze ogarnac troche, bo popoludniu jedziemy psiaka do fryzjera odstawic

    Mamaxa lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:

    Ja wlasnie mojego kurczaka spac polozylam i delektune sie cappuccino...
    A zaraz musze ogarnac troche, bo popoludniu jedziemy psiaka do fryzjera odstawic
    Smiesznie jak matki nazywaja swoje dzieci. Mia to kurczak a nasz Maxik to robaczek :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2019, 12:42

  • Kuba12 Autorytet
    Postów: 1018 443

    Wysłany: 22 października 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja Jagodka to kwoczka 🤣🤣albo ropuszka.

    Cierpliwa, jak myslisz o co chodzi z tym oddechem. Co to bylo?

    Jesli chodzi o karmienie, to przy pierwszym dziecku bylo troche przejsc, teraz 2idze, ze tez cos sie dzieje.

    Ja to nie mam idealnych dzieci, sa glosnie, trzeba je nosic, placzą i ogolnie wiele z nimi zachodu. Jak nieraz patrze na dzieci znajomych albo w rodzinie to wszedzie grzeczne, spokijne, nie ma problemow z karmieniem. No te moje to po prostu ewenementy 😂🤪😜

    Justbelieve, no to Jagoda na ktg zawsze szalala jak dzika. I nigdy nie dawala sie dobrze zmierzyc.
    Jakie masz odczucia przed porodem?
    Mi jakos dziwnie ze swiadomoscia ze ostatni raz rodzilam. Bo choc cholernie bolalo to były naprawde piekne chwile. ..🥺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2019, 14:16

    km5stv737l6i1n6l.png
    961lha00h9qbpz3i.png
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 22 października 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba ja już naprawdę chciałabym żeby się zaczęło, a jak zaczynam więcej o tym myśleć to jestem przerażona 😂 boje się tego bólu, chociaż wiem ze przecież nie ja pierwsza i nie ostatnia i tyle kobiet daje radę to ja tez powinnam. Zastanawiam się jak to będzie, czy długo będzie trwał poród, czy dogadam się w tym stresie na porodówce w obcym języku, no myśli mi gonią w różne strony ostatnio.
    Zastanawiam się tez czy będę umiała się zajac takim maluchem i czy mu krzywdy nie zrobię 😅 wiem ze to przychodzi jakoś naturalnie tak ale tyle pytań mam i to taka niewiadoma dla mnie 🙈 wiem, wariatka jestem 🙊

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustBelive, to zupełnie normalne, że masz teraz takie myśli ☺️ niedługo zostaniesz mamą po raz pierwszy, to ogromne wyzwanie. Ja całe życie miałam z dziećmi do czynienia ale w ciąży miałam dokładnie takie same myśli jak Ty. O porodzie starałam się nie myśleć, ale ja to nawet nie miałam za bardzo kiedy rozmyślać. Pracowałam do samego końca a gdy poszłam na Mutterschutz to zaczęłam odwiedzać koleżanki. Maxik urodził się 15 dni przed terminem, nawet nie zdążyłam mieszkania posprzątać 😂 ale zawsze powtarzam, że nie chce wiedzieć co wyrabialabym gdybym musiała na ten poród czekać i czekać ☺️
    Trzymam kciuki, żebys Ty nie musiała za długo czekać i żeby poszło naprawdę sprawnie.
    Poród sam w sobie oczywscie boli ale zobaczysz, że jak się zacznie to będziesz już tylko myśleć o tym, żeby jak najszybciej się skończyło i żeby mieć to z głowy 😉😁 powodzenia już dzisiaj życzę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam do Was teraz takie inne pytanie 😉 czy macie jakieś dodatkowe ubezpieczenia? Np ubezpieczenie od wypadku? Tak pytam bo ja mam takie już od dawna i płaciłam za nie grosze. Kilka dni temu zadzwonił facet i powiedział, że ma dla mnie propozycje, lepszy Vertrag, lepsze Leistung za mniej kasy. Kazałam sobie męża i syna dołączyć do ubezpieczenia. Facet przysłał ofertę, koszty dwa razy wyższe niż były... I tak się zastanawiam czy to w ogóle jest sens..
    I jeszcze mi zaproponował Zusatzkrankenversicherung na Maxia, obejmuje koszty za pokój jednoosobowy w szpitalu w razie pobytu i Chefarztbehandlung. Kosztuje wprawdzie grosze ale jakoś wydaje mi się zbędne. Ciekawa jestem czy Wy macie jakieś dodatkowe ubezpieczenia bo ja mam ich kilka I chyba muszę to posprzątać 😁😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2019, 20:30

‹‹ 722 723 724 725 726 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ