X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • Kuba12 Autorytet
    Postów: 1018 443

    Wysłany: 28 listopada 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa 🤞🤞🤞 Życze Ci zeby z clo gładko poszło i szybciutko i zebys nam sie tu chwaliła postępami ciąży.

    Justbelieve, u nas sabsimplex niezbyt pomagał. Teraz problemy z brzuszkiem praktycznie minęły ale jak byly to bardziej pomocny byl masaż. Super ze Patryś taki grzeczny. Buziaki

    Cierpliwa, na pewno bylo Ci przyjemnie.

    A ja mam teraz dziwnie sie czuje. Tu maluch przy piersi a tu dorastajacy syn. Mowie Wam, mamy w domu apogeum dorastania i burzy hormonow nastolatka. Sie dzieje...

    Mamaxa lubi tę wiadomość

    km5stv737l6i1n6l.png
    961lha00h9qbpz3i.png
  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 28 listopada 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    To my też się meldujemy
    U nas też po staremu, byłam ostatnio u mojej gin się zbadać bo moja @ po cesarce kiedy chce wtedy se przychodzi, czasem 2 razy w msc czasem raz :/
    Rozregulowana mam chyba gospodarkę hormonalna na amen..
    Moja gin mnie zbadala i mówi, jak to Cierpliwa mówi, że to moja uroda i to się kiedyś ureguluję w końcu 🙈🤣 kiedyś w końcu
    Brałam 1 i 2 skladnikowe tabsy i @ była to gin mówi mi, że może mi dać silniejsze tabsy jak chce, ale ja nie chcę wcale..
    Odlozylam je i już, źle się czuję z tą antykoncepcja :/
    Wysłała mnie do rodzinnego badać tarczyce bo to pewnie tarczyca moja szaleje.. Choć sama może mi zbadać, ale po co :/
    Siedzę właśnie u rodzinnego, zapytam czy mi zbada tarczyce..
    Zobaczymy

    Mały zdrowy, rządzi, biega już..
    Słoneczko nasze, tyle radości mamy z niego :)
    Te gorączkę miał 1.5 dnia ale szybko zwalczyl :)

    Mamaxa życzę, żeby Ci się szybko uregulowalo, jak na złość cykl musi tak długo trwać :(

    Kuba a Jagódka już fajna dziewczyna 😁 plus dorastający syn, musicie mieć rzeczywiście wesoło 😄😊

    Cierpliwa ale macie fajny Team w pracy, rzadko bywa 😊

    Mamaxa, Kuba12 lubią tę wiadomość

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 28 listopada 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa, ehhh szkoda, ze to wszystkie takie pokomplikowane i jak z pierwssym tak ciezko bylo, to chociaz teraz nie moze wyjsc prosto...
    Ale clo bym w takiej sytuacji sprobowala, chociaz 2-3 cykle, zeby jajniki sie otrzasnely...
    Ja tez jestem zdania, ze jak ktos takiej drogi nie przeszedl to nigdy tego nie zrozumie... i to nawet nie jest tak, ze jie wie co powiedziec, tylko jak dla mnie to poprostu taka osoba nie wie co mowi, bo nigdy w takiej sytuacji nie byla...

    Co do pracy, to jest dokladnie tak jak pamietasz ;) moja umowa wygasla z dniem 1 maja tego roku ;) a mimo wszystko nadal jak organizuja jakies jedzenie i inne imprezy z naszego oddzialu, to nadal jestem zapraszana i bez przerwy pytana, czy wroce i kiedy wroce... ale to nawet pacjenci pytaja...
    Juz mega mile bylo to, ze na bv, a pozniej po porodzie bylam zapraszana wszedzie, ale teraz to dopiero mi sie milo zrobilo...



    Kuba, oj to masz teraz wesolo z twoja dwojeczka🙈 hormony vs gazy...



    Ewelina, ty wiesz... mi to juz na ta gin szkoda slow i tyle...
    Daj znac co rodzinny powiedzial...



    Moje dziecko dzis pobilo wszelkie przyzwoitosci dobrego snu! Nie dosc, ze spala 20:30-9:50 to jeszcze ani razu nie obudzila sie na mleko😲

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2019, 11:24

    Mamaxa, Kuba12, Ewelina_90 lubią tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczynki za miłe słowa. No i skoro mówicie żebym spróbowała z clo to spróbuję 😊Receptę noszę od miesiąca w portfelu, wykupie I jak okres przyjdzie to zacznę brać. Mój lekarz to w ogóle mówi że max 3 cykle, że on więcej sensu nie widzi więc jest ok.

    A dzisiaj miałam taką spontaniczną rozmowę z szefową i zapadła już decyzja że ta dziewczyna zostanie zwolniona. Jeszcze ma być rozmowa z niezależnym Mediatorem ale już nawet ta pani psycholog po rozmowie telefonicznej stwierdziła, że ona nie widzi tu szans na poprawę...

    Cierpliwa, no niemożliwa jest Mia. Mój spał dzisiaj do 7.20 ale to dlatego że wczoraj po przedszkolu wzięłam go jeszcze na probestunde do szkoły tańca na rytmike. Była też jego żłobkowa koleżanka i co oni tam wyprawiali 🙄😳. Kurs sobie a oni sobie. Jak tylko muzyka zaczynała grać to oni jakby motorków w pupach dostawali i w pęd dookoła sali. Załamana byłam, bo naprawdę nie robili tego co reszta dzieci tylko swoje wariactwa.pani na koniec przyszła I mówi że widzi potencjał i żeby ich znowu przyprowadzic. Ja chciałam dla niego coś dla odmiany, myślałam jeszcze o Turnen, może pójdziemy w poniedziałek przetestować a potem zdecydujemy...

    Ewelina współczuję problemów z hormonami... My tu wszystkie chyba na jednym wózku jedziemy 😊😂 uwielbiam stwierdzenie że taka uroda.... Jak można do dorosłej kobiety tak powiedzieć... Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić że to z powodu mojej urody nie dostaje przez 60 dni ikresu 😊😊 a wezmę metformine i moja uroda zanika i okres przychodzi szybciej. Ewelina, zdecydowanie musisz popracować nad Twoją urodą 😂😂😂
    a tak serio, to spróbuj odstawić te tabletki i zobaczysz jak Twój organizm będzie się zachowywał. Trzymam kciuki żeby było dobrze a przynajmniej lepiej 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2019, 11:43

    Kuba12, Ewelina_90 lubią tę wiadomość

  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 28 listopada 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tak dziewczyny z tą uroda też mi się śmiać chce.. 🙈
    Jak pacientka mówi, że się źle czuje i chciałaby badania hormonów to, to na prawdę taki majątek kosztuje?
    Ta moja gin jest na prawdę dziwna
    Szczególnie, że przez 5 lat leczenia u niej ani razu takich badań mi nie robiła 😐😖
    Ale na szczęście mam w miarę spoko rodzinna lekarke, mam na następny piątek na 7 na czczo być, zrobi mi takie większe badania krwi, też tarczyce..
    Zobaczymy co będzie

    Mamaxa no musze coś z tą uroda moja poczynić 🤣🤣🤣
    Tylko co ja biedna dama mogę 🤣🙈

    Cierpliwa, aleeee masz świetnie spiace dziecko 🥰😍 choć mój lobuz nie śpi najgorzej
    Od ok 3 msc jak się połozy około 21.30 to do tej 6.30 bez ani jednej pobudki
    Może jak gorączka, albo jak od 18 śpi to pobudka na 00.00 na flaszkę i śpi do 6.30
    Teraz od kilku dni śpi do 8.15 codziennie
    Oby tak zostało 😄😄😋😋🤗🤗

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie, w szoku jestem... Spotkałam się wczoraj z tą koleżanka która leczy się w tutejszym KWZ... Ona mi już kiedyś mówiła że babka jej tam powiedziała że stymulują maksymalnie 3-4 razy a potem już tylko künstliche Befruchtung... No i ona zakończyła właśnie 3 cykl, jeszcze chce jeden spróbować. Ale zadzwoniła do swojej Krankenkassy jak to jest bo ta lekarka twierdzila, że KK tylko 3 podejścia refunduje. I okazało się, że tak jest, bo ta klinika co jakiś czas nowa umowę podpisuje z KK i tam jest właśnie zapis ile podejść. I ta klinika ogranicza się do 3 max 4 cykli stymulowanych. To tylko potwierdza moja tezę, że w związku z tym, że nie mają tutaj konkurencji mogą sobie na takie coś pozwolić. Jest to naprawdę smutne bo moja koleżanka mimo, że baaaardzo pragnie dziecka chciałaby kilka cykli na stymulacji jeszcze poprobować a klinika nie zgadza się... I zero jakiegoś podejścia indywidualnego. Jak ja sobie moja wizytę w KWZ przypomnę, gdy lekarz mówił że I z 5 lat mozemy próbować naturalnie... Co to jest 3 cykle stymulowane!!! Zwłaszcza że ona ma syna którego splodzili naturalnie. Zero jakiejś głębszej diagnostyki. 3 cykle gonalem i od razu ivf... W styczniu maja mieć Beratungsgespräch, ciekawa jestem czego się tam dowiedzą....

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 29 listopada 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa, to fakt! 3 cykle to malo... ja w pierwsza ciaze zaszlam w 5 stymulowanym gonalem...
    U mnie wnklinice chyba byla stymulacja + starania w domu bez ograniczen, ale moge sie mylic...

    A co do künstliche Befruchtung to nie jest tontylko ivf ;) künstliche Befruchtung to tez inseminacja... zarowno dla kliniki, jak i kk...
    Kk w zaleznosci od tego jaka ma sie kk refunduje kb rowniez do 3 podejsc w 50-100% i liczy inseminacje i in vitro jako jedno ;) czyli np jak przed in vitro mialo sie dwie inseminacje, to tylko 1 podejscie do ivf bedzie refundowane...
    Wiec tutaj jeszcze pytanie o jaki Künstliche Befruchtung im chodzi, czy faktycznie odrazu ivf, czy najpierw iui...

    A i jeszcze taka wzmianka, ze 3x jest refundowane przy stymulacji gonandotropinami, ale jesli stymulacja clo to inseminacje refunduja do 8x

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie Cierpliwa oni mają te rozmowę w styczniu i dowiedzą się o co chodzi ale patrząc na całą tę historię to myślę że im tylko ivf zaproponują. Bo już na pierwszej rozmowie kobieta coś takiego sugerowała... Ta moja koleżanka jest bardzo rozgoryczona i wręcz załamana. Bo ona naprawdę nie neguje ivf ale mówi, że ona nie musi mieć dziecka już I teraz, ona marzy o dziecku w ogóle ale chciałaby jeszcze tak z pół roku czy rok poprobowac.... A tak to taki nacisk i naprawdę niefajnie. Ona ogólnie mówi że atmosfera w tym KWZ kiepska. No ale wyboru nie ma. Jest jeszcze jedna klinika ale z tego co zrozumiałam jak opowiadała to w tej robią tak jakby tylko symulacje do naturalnych starań a jeśli dochodzi do ivf to wtedy odsylaja do tej kliniki w której ona właśnie jest....

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 29 listopada 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetolek, pomyslalam jak ty, ale zalozylam, se musi byc w wynikach wszystko ok, jesli tak jej na tym zalezy...
    Tzn to takie moje myslenie, bo jakby u nas jakies parametry meza byky nie tak, to sama bym naciskala na ivf😂


    Mamaxa, to moze w takim wypadku niech idzie do tej drugiej, tak dlugo jak nie zdecyduje sie na inna metode ;)

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetolek, jej mąż ma akurat dobre wyniki a moja koleżanka miała badane tylko hormony.... To ja nie będąc w KWZ a u Edno pod opieką miałam przed pierwsza ciąża robione już badanie droznosci.... A ona nic...
    Jej mąż nie widzi problemu, podszedłby do ivf już dzisiaj natomiast widze, że ona potrzebuje jeszcze na to czasu. Więc albo zrobią sobie przerwę albo pójdą za ciosem.
    Wydaje mi się, że dobrze byloby gdyby ona sama dojrzała do tej decyzji...
    Chodzi mi o to, że to naprawdę dziwne, że klinika zabrania wręcz stymulacji do starań naturalnych. Zrozumiałabym gdyby byli jakimś trudnym przypadkiem i mimo iluś tam prób i kiepskich wyników się nie udawało. Jej jajeczka się stymulowaly więc gdyby miała szansę jeszcze poprobowac i przekonac się, że nie jest w stanie naturalnie zajść w ciążę to łatwiej przyszłaby jej ta decyzja.

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 29 listopada 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa, ja mialam droznosc robione tez w KWZ w czwartym cyklu z gonalem... tez sie dziwie, bo moze np tam jest problem i warto wiedziec, bo raz, ze wtedy iui tez nie mialaby sensu, dwa, ze wtedy czlowiek nie gdyba, bo wie ze nic z tego

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:

    Mamaxa, to moze w takim wypadku niech idzie do tej drugiej, tak dlugo jak nie zdecyduje sie na inna metode ;)
    No, to jest pomysł 😊🤔

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Mamaxa, ja mialam droznosc robione tez w KWZ w czwartym cyklu z gonalem... tez sie dziwie, bo moze np tam jest problem i warto wiedziec, bo raz, ze wtedy iui tez nie mialaby sensu, dwa, ze wtedy czlowiek nie gdyba, bo wie ze nic z tego
    Ja myślę że głębsza diagnostykę może im właśnie dopiero wdroża, zanim dojdzie do czegokolwiek dalej. Tak mi jej wczoraj szkoda było bo widzę że jest w fatalnym stanie psychicznym... Stymulacja też to potęguje, przytyła mocno, mówi że nabrała wody...
    Przypomina mi mnie sprzed 5 lat, kiedy po prostu byłam takim człowiekiem z szarą twarzą bez uśmiechu, wiecznie zamyślona i smutna. Bardzo źle wspominam ten czas dlatego ja się teraz tak wzbraniam przed stymulacją bo wiem jak to ostatnio znosilam...

    Ja notomiast jeśli chodzi o mnie to nie mam pomysłu na siebie za bardzo. Gdy przyjdzie okres będę brać clo a potem to sama nie wiem... Albo odpuszczę i będę czekać na cud albo spróbuję tej kliniki...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2019, 15:36

  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 30 listopada 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa przykro mi z powodu tej znajomej twojej i teraz też z twojego, jak opisujesz te wasze negatywne emocje podczas stymulacji do starań naturalnych to aż mi się samej smutno zrobiło ☹️
    Wysyłam uściski i buziaczki 🤗💋💕i trochę pozytywnej energii od siebie..
    Mam nadzieje, że znajomej się w końcu uda, że odnajdzie spokój duszy i będzie mieć upragnionego dzidziusia i Ty tak samo, żebyś nie musiała przechodzić znowu tych samych ciężkich chwil ☹️😍🥰💕
    Trzymam bardzo mocno kciuki za was & & & & & & &
    Ja sama nie mam pojęcia co czujecie bo my poszliśmy do kwz, dokrorka zbadala nas parę razy, poinformowała, że będzie ivf icsi i tyle, nie miałam żadnych przeciwwskazań bo tak bardzo pragnęłam dzidziusia, że było mi obojętnie a na zajście naturalne nie miałam już ani 0.01 % nadziei ☹️

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 30 listopada 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Tak czytam Was i zastanawiam się nad swoim przypadkiem. Nam też we wrześniu w kiwu powiedzieli, że tylko 3 cykle z gonalem, a jak się nie uda to in vitro... co prawda lekarka powiedziała, że to dlatego, że ja w ciążę zachodzę, ale problem jest z jej utrzymaniem i to podobno na związek z moimi hormonami, ale teraz się tak zastanawiam czy to na pewno o to chodzi.
    Zresztą ja tak jak Ewelina nie mam żadnych problemów z tym czy to będzie naturalne poczęcie czy przez in vitro. Najważniejsze, żeby w końcu doczekać się naszego tak upragnionego dziecka.

    Ewelina_90 lubi tę wiadomość

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 30 listopada 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa, ciezka sprawa :(
    Ja ci powiem, ze mnie stymulacja nie meczyla, w ogole pierwsze miesiace to luzik... ale meczylo mnie bardzo po 2 latach jezdzenie do kwz... uwielbialam lekarzy, panie z przodu i w ogole klinime, ale laczenie dalekich dojazdow z zyciem codziennym mnie z czasem zaczelo wykanczac...
    Za samym jezdzeniem nie tesknie, ale leczenie bardzo milo wspominam...



    Karolcia, ja ci powiem, ze to podejscie indywidualne w twoim przypadku, bo ja bylam wiele miesiecy stymulowana tylko... tzn u mnie to wygladalo tak, ze po 4 cyklu gdzie wszysfko niby idealnie na gonalu, po hsg super, a ciazy brak, lekarz zaproponowal iui, ja sie oczywoscie zgodzilam, bo sama mialam dosc tych negatywow i nadzieje, ze sie tak uda...
    Powiedzial, ze probujemy jeszcze raz, a w miedzy czasie przygotowujemy podklad pod iui... no i sie udalo ten ostatni stymulowany...
    Pozniej po poronieniu temat iui nie wrocil, bo powiedzial, ze skoro sie udalo, to warto jeszcze sprobowac tak, chyba, ze ja bardzo chce... wiec sie dalej stymulowalismy... pozniej zrobilismy sobie przerwe na odpoczynek i maly kryzys malzenski i jak wrocilismy po tej przerwie, wakacjach, wypoczeci, to ustalilismy z lekarzem, ze odrazu iui, juz sie nie bawimy w polsrodki... a juz po 3 iui, gdzie dwie iui ciaza biochemiczna zakonczone, zapadla decyzja o ivf...
    3 miechy przerwy na zmiane kk i ppdchodzilismy do procedury...

    Wiec jak lekarka u ciebie mowi, ze tak lepiej, to nie z zasady 3 stymulowane i ivf, a wlasnie z indywidualnego podejscia... widocznie uwaza, ze tak lepiej...
    Ona robila mi transfer Mii, ona tez utrzymala ciaze kuzynce meza, ktora 4 wczesniejsze stracila i nie doczekala nawet bicia serca, a teraz ma w domu 4 i 2 latka ;) wiec ja wierze, ze wie co mowi i radzi z pelnym przekonaniem ;)

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie dziewczyny, ja nie neguje Waszych KWZ. Mnie chodzi o to, że ja inne doświadczenie miałam wtedy w KWZ w Monachium, zupełnie inne podejście. Tutaj doświadczenia nie mam ale to co mi koleżanka opowiada to trochę jestem rozczarowana. Pamiętam Cierpliwą stymulująca się latami... No i to, że widzę, że ta moja koleżanka nie jest gotowa. Choć powiem Wam że gdy ja o pierwszą ciąże się starałam a im udało się po pół roku na samej metforminie to gdy zrozpaczona do niej dzwonilam i mówiłam, że nie wiem co dalej robić to ona mi mówiła, że jej byłoby wszystko jedno i podchodzilaby bez zastanowienia do ivf... A tymczasem widzę jaki wewnętrzny dramat przechodzi gdy już stoi o krok od tego....
    Chociaz życie jest tak przewrotne, moze jakiś cud się zdarzy 😊

    Karolcia, ja w żadnym wypadku nie chce nikomu mącic w głowie. Mnie chodzi tylko i wyłącznie o te 3 symulacje i koniec. Twoja klinika podejrzewam ma inną politykę a te 3 symulacje wiążą się z tym, by spróbować jeszcze naturalnie ale już nie ciągnąć tego w wieczność. Ale pewnie gdybyś się uparla na 6 stymulacji to tyle może nawet miałabyś.

    No i zazdroszczę Wam tego zdeterminowania co do ivf... Bo ja jednak mam opory... Już przy pierwszych staraniach miałam i teraz widzę że mam tak samo. Tyle że teraz wynika to z tego, że niby wiem, że mogę naturalnie zajść. Ale gdybym te 4 lata temu nie zaszła to pewnie też zmieniłabym swoją decyzję..

  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 30 listopada 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa a dlaczego masz obawy przed ivf?

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 1 grudnia 2019, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa, ja sie ciesze, ze mialam takie podejscie i nawet mnie czasem juz troche irytowaly te stymulki... wiem, ze jak ktos ma opory, to.musi miec mega ciezko...
    Ja niby tez wiedzialam, ze moge zajsc naturalnie, bo skoro raz sie udalo, ale tak naprawde to jakby lekarz po.poronieniu odrazu powiedzial ivf a nie stymulka, to szlabym jak w dym!
    Ja w ogole nawet teraz jak mysle o drugim, to.powiem ci, ze najchetniej po podjeciu decyzji odrazu szlabym na ivf, w ogole nawet nie probowala naturalnie...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 1 grudnia 2019, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No rzeczywiście pewnie tak jest jak mówicie... teraz jestem po drugiej stymulacji, 7dpo i czuje że tym razem znowu nic :( no ale chwilowo mam dużo innych stresów i spodziewam się, że w takich warunkach do zapłodnienia dojść nie może.
    Jeżeli chodzi o lekarke, to Ty cierpliwa mówisz chyba o dr Niehoff? Nie wiem czy wiesz, teraz oprócz niej i profesora są dodatkowe dwie takie młode i my jesteśmy u jednej z nich. Ogólnie nasza Pani doktor jest bardzo miła, ale jakoś wolałabym do tych bardziej doświadczonych, chociaż z drugiej strony oni chyba pracują wspólnie i się konsultują...

    Jeżeli chodzi o metody zapłodnienia, to nam jest to naprawdę obojętne. Po tylu latach starań i po tych wszystkich porażkach jesteśmy otwarci na wszystko. U nas podobno po tych 3 stymulacjach, jeżeli się nie uda, iui nie wchodzi w grę tylko od razu ivf...

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
‹‹ 735 736 737 738 739 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 porad, jak ubrać dziecko na zimowy spacer

Niekiedy zimowa aura za oknem może zniechęcać do spacerów... Tymczasem jest to świetny sposób na budowanie odporności, dotlenienie organizmu i zapewnienie aktywności fizycznej dla dziecka. Jak zatem przygotować się na zimowy spacer? Sprawdź 7 porad, jak ubrać dziecko!

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ