X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 1 października 2015, 05:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A przyjaciółka córcie,której chrzestna jestem....

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 1 października 2015, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Głupie pytanie, ale zielono oznaczone pola oznaczają, że zbliża sie ovu inw tych dniach się kochać czy prawdopodobnie już jest ovu?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alinsien wrote:
    Głupie pytanie, ale zielono oznaczone pola oznaczają, że zbliża sie ovu inw tych dniach się kochać czy prawdopodobnie już jest ovu?
    Ja nie powiem, niech mówią dziewczyny. Ja nigdy zielonego pola nie miałam zaznaczonego. Tylko zielona kropka ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzicie dziewczynki, ja z kolei mam troche inna sytuacje. Moja mama zmarła gdy miałam osiem lat(zmarła zreszta bardzo młodo, mając 39 lat), moj tato osiem lat temu, mam tylko moje siostry i braci (po dwie sztuki, z czego z młodszym bratem kontaktu brak, jako dziecko bardzo zle zniósł smierć mamy, potem dorastanie bez niej i taka ogólnie trudna sytuacja). Reszta rodzeństwa pozakładała rodziny, porodziła lub poplodzila dzieci no a ja czesto tam jeżdzę, bo nikt inny mi na świecie nie został. Nieraz myśle sobie, ze moja tęsknota byłaby inna gdyby rodzice żyli, natomiast po śmierci taty to wręcz taka pustka mnie ogarnęła, ze teraz to już do nikogo nie należę, zostałam sama... Ale na szczęście mam siostry, myśle, ze to dlatego mnie do nich tak ciągnie. Poza tym te ich dzieciaki, no po prostu uwielbiam. A mimo, ze cześć z nich rodziła sie dopiero gdy ja byłam już w De to mam z wszystkimi super kontakt, nigdy żadne z nich sie mnie nie wstydziło czy coś w tym stylu. Przyjeżdżam a one przybiegają do mnie jakbym ich co tydzień odwiedzała. Kocham to po prostu :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaaaa! I patrzcie, przegapiłabym!!!! Dzisiaj mam rocznice, 10 lat mieszkania w De ;)

    Kinga. lubi tę wiadomość

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 1 października 2015, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alinsien wrote:
    Głupie pytanie, ale zielono oznaczone pola oznaczają, że zbliża sie ovu inw tych dniach się kochać czy prawdopodobnie już jest ovu?
    Te zielone pola, to statystycznie wyznaczone dni przez ovufrienda, w których może, ale nie musi dojść do owulacji. Jak połączysz temperaturę z testem owulacyjnym, to względnie precyzyjnie uda się przewidzieć kiedy będzie owulacja (do ok 12 h od pozytywnego testu owulacyjnego). Jeśli po piku lh wzrosnie temperatura. to prawdopodobnie odbyła się owulacja. Jeśli nie, to mogła się ona przesunać ze wzgl na jakiś "czynnik" np stres. Od strony męskiej, to dobrze, aby plemniki nie były za "stare" czyli przerwa od ostatniego seksu nie powinna być dłuższa niż 5-7dni. Dodatkowo jeśli jakość spermy nie jest najlepsza, to powinno się ograniczyć ilość zbliżeń, bo może się okazać, że w decydującym momencie nie zdąży się wyksztacić odpowiednia ilość "prawidlowo zbudowanych plemników" i wtedy niektóre źrödła w okresie okołoowulacyjnym zalecają seks co 2 dni (to w przypadku obniżonej płodności męskiej)

    Mam nadzieję, że zrozumiale to wytłumaczyłam, a jeśli nadal czegoś nie rozumiesz, to pytaj :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2015, 09:11

    krysiak lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, po prostu wyczerpujaca odpowiedz na 5 :-) Jestem pod wrazeniem :-) Ja tam swoje wiem, ale Wasza wiedza to mnie normalnie rozbraja :-)

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 1 października 2015, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie odpowiedź na 5+ zresztą jak wszystkie Wasze ;* dziękuję resztę napisze po pracy hihi
    Krysiak juz 10lat,o wow... ja AZ 3 hihi

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 1 października 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cóż, nasze starania trochę trwały, więc miałam czas, by się dokształcić ;)

    Teraz dla odmiany robię listę rzeczy dla dziecka (tych niezbędnie potrzebnych, no i tych mile widzianych, no i przy każdej pierdole mam 1000 wątpliwości;), zwłaszcza, że zaczynam od tych drogich rzeczy (łóżeczko, wózek, fotelik, komoda itp) i wychodzę z założenia, że skoro mam to wszystko kupić, to muszę sie dobrze zastanowić, by po kilku dniach za bardzo nie kląć :) A z drugiej strony trochę ogranicza mnie budżet, zwłaszcza, że nie mam pewności czy zdążymy spłodzić kropkowi rodzeństwo, które mogłoby później z tych rzeczy korzystać...

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 1 października 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka a ja sie ciesze ze wyjezdzam, moze przestane glupot pisac :) znow zobaczylam co napisalam ostatnio zamiast napisac do pracy to napisalam do pl. Ehhhhh

    Krysia gratulacje mozesz ubiegac sie o obywatelstwo :) jesli jeszcze nie masz :)

    Jak dobrze pamietam zielone sa przy testach owulacyjnych, gdy sa plusy to jajniki przygotowuja sie do owulki :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiak no my tak mamy z chrzesnica meza ona to taka rozpacz jak wyjezdzamy a jak wie ze mamy przyjechac to tak przezywa ze sie w nocy budzi...

    Kinga bardzo wyczerpujaca odpowiedz z tym ze zeby plemniki nie byly za stare to znowy to co mi wiadomo to 3-5 dni no i nawet do badan nasienia kazali tak trzymac odstep... ale to prawie tak samo kojarzymy ;) A co do sexu co 2 dni to jest to najlepsza metoda bez względu na jakosc plemnikow, bo przy codziennym nagle moze sie okazac ze chlop nie nadaza z produkcja :P w koncu kaza do badan robic ta przerwe miedzy 3-5 dni bo podobno wtedy sperma jest najwyzszej jakosci...

    Alinsien co to zielonych pol dobrze ze ci Kinga wytlumaczyla bo ja nie mam pakietu premium wiec pojecia nie mam... bo ja to wogole jesli o wykres chodzi to korzystam z innej stronki tutaj to tylko jak mi sie przypomni... no teraz bardziej regularnie bo do was wpadam regularnie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni, dokumenty o obywatelstwo juz zlozone, teraz czekam na decyzje. Wtedy pani mowila, ze potrwa do 6 miesiecy ale gdy slysze w radio co sie dzieje, to mysle, ze i z rok to potrwa....

    werni lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga ja sie ciesze ze w kwestii zakupow dla dziecka tych wiekszych rzeczy jestem juz prawie zdecydowana... tzn. wiem miedzy ktorymi fotelikami bede wybierac, wiem jakie wozki chce zmacac zeby sie ostatecznie zdecydowac, wiem mniej wiecej jakie lozeczko i komode chce (jesli o funkcjonalnosc chodzi) no i wiem jaka nianie chce... reszta to juz chyba takie drobniejsze rzeczy...
    Matko... wlasnie sibie uswiadomilam ze moja lista bedzie nieci nudna bo wiekszosc najwaziejszych rzeczy wiem...

    Werni zauwazylam to z pl... ale juz nic nie pisalam bo nie chcialam cie dolowac a sie domyslilam i co chodzi hehe...


    Ja cudownie miec wolne :D

    werni lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiak oby dlugo nie trwalo! Ja bede skladac za rok...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roxa wrote:
    Krysiak oby dlugo nie trwalo! Ja bede skladac za rok...
    Dzisiaj w radio uslyszalam, ze nasze KVR w Monachium od teraz kazdy pierwszy tydzien miesiaca ma zamkniete dla klientow, aby mogli ponadrabiac zalegle stosy podan. A moja kolezanka rok temu dostala obywatelstwo i czekala na nie rok. Urok mieszkania w takim duzym miescie :-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni, bedziesz sie do nas odzywac bedac w Pl? Mam nadzieje, ze tak.

    werni lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiak a no wszystko ma plusy i minusy... Ja w jakiejś metropolii nie mieszkam więc liczę że latami czekać nie będę... Ale ja jeszcze rok musze poczekać...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na te zakupy dla dzieciatka to ja sie tak ciesze :-) Ale sie wyszaleje... My tak spartansko wyposazylismy poki co nasze biuro, bo w planie bylo, ze gdy bedzie dzidzia to wlasnie tam zamieszka a biuro przeniesiemy do czwartego pokoju, ktory poki co za moja szafe na buty sluzy :-) Jeszcze niedawno mowilam, ze koniec czekania i urzadzamy to biuro juz konkretnie, bo ciazy sie chyba nie doczekamy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2015, 12:39

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie my mamy trzeci pokój w rozsypce bo nie wiemy co z nim zrobić... Póki co stoi tam łóżko dla gości u nas nocujących... ale kurcze już mnie to tak złości, najchętniej kupiłabym i wstawiła tam jakąś komodę czy coś... No ale z drugiej strony przyjdzie czas na zrobienie pokoju dziecięgego i co wtedy z tymi rzeczami... ehhh naprawdę tak mnie czasem frustruje ten pokój...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heheh, chyba wiele kobiet w naszej sytuacji ma z tym problem :-) My mamy czteropokojowe mieszkanie i czasami taka pustka w nim. Dzieciatko potrzebne :-) Domy z dziecmi kojarza mi sie z takim cieplem i przytulnoscia.

‹‹ 89 90 91 92 93 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ