X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika '90 :)
Odpowiedz

Staraczki z rocznika '90 :)

Oceń ten wątek:
  • ona 24:-( Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem tu nowa i mam nadzieje że będę tu mogła pogadać z wami:-) my z mężem staramy się od sierpnia i nic:-(

    nadzieja....
  • fablous Ekspertka
    Postów: 233 109

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas minął już rok bezowocnych starań :(
    ale nie poddajemy się

    3i49p07w0kmpd0v3.png
  • agus3004 Autorytet
    Postów: 677 637

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam już też stuknął roczek...
    tutaj zawsze możesz napisać, o wszystkim, jest Nas coraz więcej więc może bardziej rozruszamy ten watek

    Moja miłość <3 IGOREK <3
    f2wlx1hp21wq3sfq.png
  • fablous Ekspertka
    Postów: 233 109

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz czekam na laparoskopię i mam nadzieję, że uda się choć trochę udrożnić te jajowody nieszczęsne. Za trzy tygodnie szpital a póki co robię sobie okłady z borowin. Jestem sceptycznie nastawiona do takich naturalnych sposobów ale jak się okazuje, życie zmusza człowieka do chwytania się przeróżnych metod.

    Dziś wieczorem odwiedzamy rodzinę TŻta, bardziej z obowiązku bo ja naprawdę średnio za nimi przepadam. I jestem pewna, że pojawią się głupie pytania i uwagi w stylu "co tak się obijacie, kiedy w końcu dziecko". Będę musiała mocno zęby zaciskać żeby nie warknąć czegoś :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2015, 11:45

    3i49p07w0kmpd0v3.png
  • Mama Kasia Koleżanka
    Postów: 50 3

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mój rocznik:) mam Synka 4letniego, a teraz zamarzyla mu sie siostrzyczka:) wiec do dzieła!

    Mama Kasia
  • anka17189 Przyjaciółka
    Postów: 147 39

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pojawią się głupie pytania i uwagi w stylu "co tak się obijacie, kiedy w końcu dziecko". to standard za każdym razem gdy ja jade do rodziny swojej moje siostry doszukują sie ciąży... Eh ja z mężem staram sie o dziecko juz 1,5 roku i nic... mam umówioną wizytę na 11.02 zobaczymy co powie...

    "Bo każdy z nas ma takie marzenie,
    za którego spełnienie oddał by wszystko"

  • aniesiack Ekspertka
    Postów: 242 433

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fablous wrote:
    aniesiack możesz napisać coś więcej na temat procedury rządowego invitro? jakie musieliście spełnić wymogi? problem jest tylko po Twojej stronie czy po stronie męża również?

    fablous u mojego męża jest wszystko w porządku (na szczęście). Problem jest po mojej stronie. Nie dość,że nie udało ich się w żaden sposób udrożnić to mam bardzo zaawansowane PCOS:(

    Co do rządowego ivf to musieliśmy porobić wszystkie badania min.: Chlamydia, Toksoplazmoza, Przeciwciała IgG i IgM, Cytomegalowirus, AMH, wit D metabolit, posiewy. Zakwalifikowalismy się bez problemu.

    Jesteśmy po wizycie startowej. Podpisaliśmy umowe i czekam nadal na @, która jak na złość się spóźnia:/

    f2w3rjjg9i651cla.png
  • aniesiack Ekspertka
    Postów: 242 433

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka17189 wrote:
    trzymam kciuki :)
    jesli mozesz to powiedz czy wy płacicie za jakieś badania czy wszysko jest refundowane... przepraszam za pytanie ale jestem ciekawa, gdyż z M staramy sie od 1,5 roku i nic więć zastanawiamy sie nad in vitro... jesli możesz to powiedz jakie saprocedury.

    My płaciliśmy tylko za badania przygotowujące do kwalifikacji, o których napisałam w poście wyżej. Wizyta startowa jest bezpłatna, badania z krwi (na AIDS, HCV,kiła i grupa krwii) też są bezpłatne. Posiewy trzeba zrobić 5 dni przed wizytą startową- posiew nasienia, posiew z pochwy i posiew z szyjki macicy- każdy 40zł.
    Musieliśmy też zapłacić za zastrzyki- GONAL F- 291zł, bo jest refundacja. Normalnie kosztują ponad 1000zl. Jakbyście miały jakieś pytania to piszcie :)

    anka17189 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg9i651cla.png
  • anka17189 Przyjaciółka
    Postów: 147 39

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniesiack wrote:
    My płaciliśmy tylko za badania przygotowujące do kwalifikacji, o których napisałam w poście wyżej. Wizyta startowa jest bezpłatna, badania z krwi (na AIDS, HCV,kiła i grupa krwii) też są bezpłatne. Posiewy trzeba zrobić 5 dni przed wizytą startową- posiew nasienia, posiew z pochwy i posiew z szyjki macicy- każdy 40zł.
    Musieliśmy też zapłacić za zastrzyki- GONAL F- 291zł, bo jest refundacja. Normalnie kosztują ponad 1000zl. Jakbyście miały jakieś pytania to piszcie :)


    Dziękuję za odpowiedz :)

    "Bo każdy z nas ma takie marzenie,
    za którego spełnienie oddał by wszystko"

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja tez jestem rocznik `90 :)
    mega wiele razy bylam pewna, ze jestem w ciazy i lipa , @ ...
    ponadto calkowicie rozlegulowal mi sie mój idealny cykl, gdy przytylam i schudlam (z drobnej 57/54 do 66 i znowu na 61)... ostatnio wkurzylam sie i stwierdzilam, ze cos jest nie tak, i albo jestem w ciazy albo chora jakas. Dostalam slabszej @ 1stycznia; bez skrzepów.. Bylam u ginekolog pare dni temu i okazalo sie, ze co...ze w ogóle owulacji nie mialam przez dobre pól roku. Podejrzewam,ze niszczacy wplyw mial alkohol, stres i wahania wagi, wiec zaczelam na siebie uwazac. Staram sie normalnie jesc, alkohol odstawilam i skrupulatnie odmawiam, w skutek czego mialam owulacje 21stycznia po wielu miesiacach... nie wiem co o tym myslec? Jestem rocznikiem 94... Ale od dziecka bylam chorowita... P. ginekolog zalecila mi przestac sie stresowac byle czym, odpoczac i zrobic test za 2tyg (21.01)., jesli nie dostane @ . wiec czekam...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja również rocznik 90 także dołączam do Was :)
    Zaraz będzie 2 lata jak staramy się o dzidziusia i do tej pory nic:/ jestesmy już po 3 IUI i teraz w czwartek czeka mnie beta chociaż to tylko formalność bo wiemy od początku że się nie udało.

  • anka17189 Przyjaciółka
    Postów: 147 39

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga90 wrote:
    Hej ja również rocznik 90 także dołączam do Was :)
    Zaraz będzie 2 lata jak staramy się o dzidziusia i do tej pory nic:/ jestesmy już po 3 IUI i teraz w czwartek czeka mnie beta chociaż to tylko formalność bo wiemy od początku że się nie udało.

    Witam cie ;) trzymam kciuki :) bedzie dobrze :)

    "Bo każdy z nas ma takie marzenie,
    za którego spełnienie oddał by wszystko"

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powodzenia wszystkim życzę. Ja czekam na @ bo mam mieć w środę. Robiłam testy w 10 dpo i 12 dpo (dziś) oczywiście negatywne. To dopiero 3ci cykl starań a ja już świruję bo podejrzewamy u męża żylaki powrózka...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!!
    Zaczynam właśnie starania o dziecko, jestem po odstawieniu tabletek i przed pierwszą owulacją więc to są dopiero moje początki.
    Życzę powodzenia wszystkim dziewczyną! i mam nadzieje że tak jak my jesteśmy jednym rocznikiem to nasze dzieci też nim będą.
    Pozdrawiam!

  • anka17189 Przyjaciółka
    Postów: 147 39

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj Agnesia na naszym forum :):)

    "Bo każdy z nas ma takie marzenie,
    za którego spełnienie oddał by wszystko"

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2016, 12:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    życzę wam wszystkim szybkiego fasolkowania:)

  • myszm Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czersc Dziewyczyny 90!
    Pytam tylko z ciekawosci, jako ze jestesmy tu jednym z najmlodszych rocznikow :D, odpowiedzcie jak bedziecie mialy ochote. Czy wszystkie jestescie juz po slubie? Mowicie o staraniach najblizszym? Pracujecie/studiujecie?
    Milo by bylo sie poznac! :)

    Ja studiuje na IV roku. Pierwotnie plan byl taki, zeby zaczac starania jak juz bede na V (mniej zajec itd.) ale jakos instynkt przejal kontrole :). Poza tym juz pol roku sie nie zabezpieczamy i niestety- nic :(.
    a o staraniach powiedzialam tylko przyjaciolce :)
    Czekam na wasze opowiesci!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie dziewczyny :)
    Dzisiejsza beta 12 dni po iui tak jak się spodziewałam 0,4 :(

    myszm ja jestem po ślubie już 2,5 roku (tak ten czas szybko leci heh) o naszych staraniach wiedzą tylko rodzice, rodzeństwo i najbliżsi przyjaciele.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2016, 12:05

‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ