X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika '90 vol.2
Odpowiedz

Staraczki z rocznika '90 vol.2

Oceń ten wątek:
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie winogronka wcinam myślałam że za dużo sobie wzięłam do pracy a tu zaraz koniec hehe Wiem że warzywa zdrowsze ale kurcze ostatnio najbardziej samkują mi owoce. Od jakiegoś czasu porzuciłam kanapki do pracy więc ratuję się owocami Trochę zdrowszą dietę próbuję wprowadzić, oczywiście ciemne pieczywo i makarony zamiast białego. A może macie sprawdzone proste i szybkie przepisy/pomysły na przekąski do pracy? :)

  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem najgorszym przykładem zdrowego odżywiania niestety :( za bardzo kocham jeść i na dodatek słodkie. Aż dziwię się, że już 3 lata trzymam się cały czas na poziomie 57 kg. Wczoraj kolejny raz badałam glukozę i dalej na poziomie 99.

    Z takich zdrowszych rzeczy to śniadanie. Codziennie jem owsiankę z owocami to już zależy co mam akurat w domu a czsem robię mieszanki owocowe. Mój mąż też się przyzwyczaił już do takich śniadań :) Ostatnio dodaję jeszcze mleko. Z racji tego, że pomimo panującej MODY na gluten i laktozę ja faktycznie tej laktozy nie przyswajałam to jemy albo z mlekiem b/laktozy albo kokosowym/ryżowym/sojowym i jest pyszne i takie śniadanko w pracy bardzo jest dla mnie syte i daje energii. Poza tym marchewka, której niestety jem mniej "w całości" ze względu na aparat na zębach, boję się, że wypadnie :D

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owsiankę z różnymi dodatkami też lubię :) Myślę pokombinować coś z kaszą z suszonymi pomidorami może papryką kukurydzą i tuńczykiem w sosie własnym ale ciekawe co z tego wyjdzie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2018, 10:44

  • wKratke Autorytet
    Postów: 530 120

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2021, 20:47

    7 cykl staran
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo z makaronem to nie robiłam :) Trzeba będzie spróbować :) Ja na szybko do pracy to jeszcze ser typu włoskiego + mozarella + pomidor i polane sosikiem koperkowo ziołowym (oczywiście z gotowca) :D Kobiety drogie zmieniając po raz kolejny temat, chcę zakupić łóżko. Podoba mi się to ale przeraża mnie jego wysokość :D https://allegro.pl/lozko-tapicerowane-160x200-z-materacem-23cm-i7451615332.html#thumb/1 czy tylko ja mam wrażenie że będzie dziwnie niskie? Chcę zmienić bo śpimy na mojej sofie jeszcze panieńskiej :D którą z koli chcemy przestawić do pokoju dziennego te które aktualnie stoi w tamtym pokoju zutylizować :)
    Zamówiłam sobie głupek testy owu+ ciążowe :D Na ten cykl jeszcze mam bo to lada moment owulacja ale ja się zbroję już na kolejny :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2018, 10:59

  • wKratke Autorytet
    Postów: 530 120

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2021, 20:47

    7 cykl staran
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    Oooo z makaronem to nie robiłam :) Trzeba będzie spróbować :) Ja na szybko do pracy to jeszcze ser typu włoskiego + mozarella + pomidor i polane sosikiem koperkowo ziołowym (oczywiście z gotowca) :D Kobiety drogie zmieniając po raz kolejny temat, chcę zakupić łóżko. Podoba mi się to ale przeraża mnie jego wysokość :D https://allegro.pl/lozko-tapicerowane-160x200-z-materacem-23cm-i7451615332.html#thumb/1 czy tylko ja mam wrażenie że będzie dziwnie niskie? Chcę zmienić bo śpimy na mojej sofie jeszcze panieńskiej :D którą z koli chcemy przestawić do pokoju dziennego te które aktualnie stoi w tamtym pokoju zutylizować :)
    Zamówiłam sobie głupek testy owu+ ciążowe :D Na ten cykl jeszcze mam bo to lada moment owulacja ale ja się zbroję już na kolejny :D


    hmm Abi może i tak ale zdjęcia czasem kłamią tym bardziej, że to chyba wizualizacja. Napisz do nich zapytaj się jaka jest wysokośc do materaca bo tam jest 78 cm ale to chyba z zagłówkiem, tak mniemam :D

    U nas jest jeszcze gorzej bo do nowego mieszkania kupiliśmy super materac wygodny, a jakoś stelaża brak :D i chyba dorosłam do decyzji, że już mi się za nisko śpi na tym materacu i poszukuję właśnie czegoś fajnego

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam do nich jaka jest wysokość od ziemi do górnej powierzchni materaca (powierzchni spania) a kobieta mi odpisała : wysokość boku ok 25cm więc teraz wysokość materaca 23cm to max 48 cm ale na pewno jest wgłębienie na materac i tak ooooo muszę zmierzyć łóżko rodziców dla porównania. Kwestia pryzwyczajenia napewno. Tez najpierw myślałam żeby kupić sam materac a później stelaż ale za około 3 lata i tak będziemy kupować nowe do własnego domu bo tam chcę mieć mega duże:)
    A i pochwalę się efektem naszej pracy nad altanką bo kiedyś pisałam ze robimy na działce :) https://zapodaj.net/7edbc5f15beb0.jpg.html :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2018, 11:49

  • wKratke Autorytet
    Postów: 530 120

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2021, 20:47

    7 cykl staran
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sami sami wszystko od podstaw :) Mam zdolnego męża hehe bo ja to tylko podawałam i malowałam ewentualnie :)

  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wow ekstra Abi !!!! piękna ta altana naprawdę ! Uwielbiam jak ludzie robią takie rzeczy sami ja też staram się być Zosią samosią. Póki co mam za sobą przerobienie kuchni w wersji niskobudżetowej :D i tez jestem z niej bardzo dumna ba! nawet teściowa mnie pochwaliła! pierwszy raz chyba :P

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • marta_kwk Autorytet
    Postów: 478 202

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W którym dniu cyklu bada sie prolaktyne?

    k0kdi09k1llqhe99.png
    relg4z17a4wdju0z.png
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta_kwk wrote:
    W którym dniu cyklu bada sie prolaktyne?

    Marta w 2-3 dniu cyklu na czczo. Raczej staraj się nie współżyć dzień wcześniej, nie pić alkoholu itp. no ale to jak przed każdym badaniem

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patkaaxx90 wrote:
    Hej dziewczyny pamięta mnie tu jeszcze ktoś Marcowa jak się czujesz ??? RUBI JAK PRZEBIEGAJĄ STARANIA???
    Czesc Patka pewnie ze pamietamy! Jak sie czujesz kochana? Co tam u Ciebie opowiadaj?!

    A u mnie wlasnie zbliza sie owulacja. Wczoraj na monitoringu mialam pecherzyk 23 mm i endo 9,3 mm meza sciagnelam z delegacji i bedzie dzisiaj kolo 19 - 20 moze uda sie wstrzelic w ten moment odpowiedni. Ale to sie okaze dopiero za ok 2 tyg :-)

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • wKratke Autorytet
    Postów: 530 120

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2021, 20:47

    7 cykl staran
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udalo sie udalo :D powiedzial w pracy ze musi z zona na badania jechac i wzial wolne na jutro i w czwartek ucieka znow na dwa dni. Jakies szanse sa. Moze sie uda :-) moze ten sprzet u ginekologa po kobiecie ciezarnej mnie zarazi :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2018, 16:15

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celujcie blizniaki :-) u mnie jeszcze nie bylo owulacji bo sobie tescik strzelilam wiec my będziemy jeszcxe chyba do konca tego tygodnia celowac :-D hihihi

  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po owu tez mozecie serduszkowac dla przyjemnosci :D o blizniakach nawet nie osmielam sie marzyc ale bardzo bym sie cieszyla z dwoch dzieciatek. Ale bede szczesliwa jak chociaz jedno bedzie :-)

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po tez będziemy, jasne :-) tylko teraz pilnujemy zeby co 2gi dzien bylo :-)

  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sie zdazy dzien po dniu to tez nic sie nie stanie. My tam sie nie pilnujemy jak maz jest to co kiedy najdzie ochota to dzialamy. Pojawilo sie u mnie wiecej plodnego sluzu i jajnik z pecherzykiem bardziej boli. Wiec to chyba jest to :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2018, 17:41

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
‹‹ 192 193 194 195 196 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ