X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika '90 vol.2
Odpowiedz

Staraczki z rocznika '90 vol.2

Oceń ten wątek:
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 5 listopada 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii wrote:
    Dziewczyny dnia 03.11.2019 o godz 10.20 przyszedł na świat Adaś ważył 4720 g i mierzy 60 cm.

    Gratulacje kochana! Duży chłopak <3

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 6 listopada 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii kochana... CUDOWNIE!!!
    Gratulacje dla Ciebie, świeżo upieczonej mamusi i syneczka ;*
    Niech się wam zdrowo chowa <3

    PS. Jeśli bedziesz chciała się podzielić to czekamy na zdjęcia ;) ;*

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 7 listopada 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj złożyliśmy pierwszy większy „mebel” dla małego i do tego mobilny ;) łóżeczko na dół

    Jest cudowne a jak spojrzałam sobie tak do niego od góry łzy mi stanęły w oczach jak wyobraziłam sobie w nim śpiącego mojego bąbelka <3
    który teraz właśnie chce wywiercić sobie dziurę na te stronę brzucha 😂 tlumacze mu ze nie tedy droga ale wie lepiej :p

    487692375670.jpg

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 8 listopada 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za gratulacje dziewczyny. My od środy w domku już jesteśmy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2019, 19:39

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 8 listopada 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi Gratulacje !!!!! My w piątek wizyta i odliczamy dni do następnej krio, zobaczymy co będzie bo po cb sierpniowej rozjechal mi się cykl zupełnie... raz 40 dni raz 20 no i same skrzepy. Ten transfer z zastrzykami na krzepliwosc. Czy któraś z Was miała zastrzyki po transferze albo po IUI? Podzielcie się opinią

    Rubii lubi tę wiadomość

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 9 listopada 2019, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże jakie cudne cudeńko ten Twój Adaś ;* same śliczności i słodkości

    Proszę wycałować i wytulać malucha od cioci :)
    <3

    My dzisiaj po wizycie i USG III trymestru i wszystko jest super. Mikuś zdrowy i duży. Ma już 1790g 😱
    Buziuchne cały czas chował i nie chcia pokazac ;)

    Rubii lubi tę wiadomość

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 9 listopada 2019, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii jeszcze jedno pytanko czy tez prośba :)

    Mnie bardzo nurtuje zawsze sam przebieg porodu, jak to się zaczęło i wogole

    Czy byłabyś skłonna podzielić się historią? Oczywiście do poziomu który będzie dla Ciebie odpowiedni
    Ja już się zaczynam bać porodu i stad tez ta ciekawosc jak to przebiegło i co się wydarzyć może

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 11 listopada 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to było już 4 dni po terminie i byłam w szpitalu od 31.10 miałam rozwarcie na 2 palce ale nie szło dalej. Założyli mi cewnik i za 2 h sam wypadł ale że to był wieczór to już nie chcieli dalej wywoływać porodu więc poszłam spać . Od 4 nad ranem zaczęłam czuć jakieś silniejsze skurcze i już wiedziałam że coś się dzieje. O 6 prosiłam położna o ktg bo skurcze zaczęły być coraz mocniejsze takie że aż zginęły w pół ale były do wytrzymania. Wcale nie były aż takie bolesne jak każdy opowiada. Po ktg zabrali mnie na porodowka ok 7 a o 7.30 dostałam już znieczulenie i kompletnie nic nie czułam ani jednego skurczu. Tylko jak szedł skurcz to czułam takie napinanie na dole o wtedy położna kazała mi przec żeby mały się zsuwal w dół. Ból odczuwalna tylko jak główka już była nisko w kanale to wtedy był jedyny moment kiedy naprawdę bardzo bolało A że mały okazał się być bardzo duży to musieli to wyciągać vacuum bo inaczej by nie przeszedł i jak już główkę wyciągnęli to była duża ulga reszty już nic nie czułam. Położyli mi bobasa na piersi i o wszystkim się zapomniało. Jakbyś chciała coś jeszcze wiedzieć to pisz. A worek owodniowy przebili mi już na sali. Rozwarcie u mnie szło bardzo szybko. Od 7.30 do 10.20 trwał mój porod

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • Domi90 Znajoma
    Postów: 20 12

    Wysłany: 18 listopada 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii gratulacje !!
    Dziewczyny tak z ciekawości jakie wybrałyście wózki dla maluszków?

    Rubii lubi tę wiadomość

  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 19 listopada 2019, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Domi <3

    My mamy wózek babyactive mommy model air

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2019, 17:46

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 20 listopada 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi90 wrote:
    Rubii gratulacje !!
    Dziewczyny tak z ciekawości jakie wybrałyście wózki dla maluszków?

    My mamy Mutsy Evo :)

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 21 listopada 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy Bebetto Luca Pro

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co tam u was???

    Rubii jak tam ogarnianie życia w nowej roli? :)

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • emmka16 Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    nadal w to nie wierze i bardzo się boję, ale we wtorek (25dc) beta 6,4, a w czwartek (27dc) była już 40,9. Robiłam te badania w takich dniach cyklu zgodnie z zaleceniem mojego lekarza. Przyrost w normie, ale o około 530% 😄 ciekawe co to oznacza, ciąża mnoga? ;) niestety w moim przypadku może to być ciąża wysokiego ryzyka w ciągu pierwszych kilku miesięcy. Jestem na heparynie i masie innych leków...

    Dopiero jutro mam termin spodziewanej miesiączki, w tygodniu wybieram się do lekarza. Testu ciążowego jeszcze nie robiłam. Nie wiem jak to się stało, co to za cud i jestem za niego wdzięczna w każdej sekundzie mojego życia. Do końca nadal w to nie wierze i przez to, ze staraliśmy się tak długo to bardzo, ale to bardzo boję się, że coś pójdzie nie tak... jak to zwalczyć?

    Mam nadzieje, że wizyta u lekarza potwierdzi, że wszystko jest w porządku. Dam wam znać, a wy trzymajcie kciuki.

    Odkad tu dołączyłam marzyłam każdego dnia, aby kiedyś móc tu pochwalić się taką wiadomością :) nadal w to nie wierzę i o tym głośno nie mówię.

    Przy okazji, jak myślicie, czy powinnam jeszcze zrobić jedną czy dwie bety? Pewnie lekarz mi wszystko powie, ale będę dopiero u niego we wtorek/środę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2019, 10:53

    Rubii, Martek&M lubią tę wiadomość

    • starania 1 rok i 7 miesięcy
    • wszystkie badania ok

    Szczęśliwy listopadowy cykl 🥰 trzymajcie kciuki, aby wszystko było dobrze!
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmka gratulacje!! Co za świetne wieści!! <3 trzymam kciuki żeby wszystko poszło dobrze. Daj znać po wizycie u lekarza.

    Martek ogólnie to na nic nie ma czasu :-D więc się przygotuj :-D mały pochłania cały wolny czas. Teraz jeszcze po lekarzach jezdzilismy na rutynowe badania i jeszcze czeka nas szczepienie. I niestety ale chyba nam się na wieczór kolki zaczynają. Szukam jakiegoś dobrego sposobu ale narazie nic nie działa. Jak ktoś może coś doradzić to przyjmuje każda radę :-D

    Nasz wielkolud ma już 5 tyg i waży 5900g. Po całym dniu to tak bolą ręce i kręgosłup że ciezki się ruszyć :-D ale jest kochany gdyby nie te kolki to wcale nie płacze, wieczory są najgorsze ale damy radę.

    A co u Ciebie? Jak się czujesz? Ile Wasz bobasek już waży? Jest już stresik przed porodem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 09:58

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emmka16 wrote:
    Dziewczyny,

    nadal w to nie wierze i bardzo się boję, ale we wtorek (25dc) beta 6,4, a w czwartek (27dc) była już 40,9. Robiłam te badania w takich dniach cyklu zgodnie z zaleceniem mojego lekarza. Przyrost w normie, ale o około 530% 😄 ciekawe co to oznacza, ciąża mnoga? ;) niestety w moim przypadku może to być ciąża wysokiego ryzyka w ciągu pierwszych kilku miesięcy. Jestem na heparynie i masie innych leków...

    Dopiero jutro mam termin spodziewanej miesiączki, w tygodniu wybieram się do lekarza. Testu ciążowego jeszcze nie robiłam. Nie wiem jak to się stało, co to za cud i jestem za niego wdzięczna w każdej sekundzie mojego życia. Do końca nadal w to nie wierze i przez to, ze staraliśmy się tak długo to bardzo, ale to bardzo boję się, że coś pójdzie nie tak... jak to zwalczyć?

    Mam nadzieje, że wizyta u lekarza potwierdzi, że wszystko jest w porządku. Dam wam znać, a wy trzymajcie kciuki.

    Odkad tu dołączyłam marzyłam każdego dnia, aby kiedyś móc tu pochwalić się taką wiadomością :) nadal w to nie wierzę i o tym głośno nie mówię.

    Przy okazji, jak myślicie, czy powinnam jeszcze zrobić jedną czy dwie bety? Pewnie lekarz mi wszystko powie, ale będę dopiero u niego we wtorek/środę.

    Najszczersze gratulacje! <3

    Ja bym zrobiła, szczególnie dla własnej spokojności (ja bete robiłam chyba z 5 razy ;) se byłam spokojna i wiedziałam że ten ważny na początku parametr rośnie ładnie)
    Tylko pamiętaj ze teraz może nie byc już przyrostu dwudniowego na poziomie aż 530%

    Beta ma to do siebie ze na początku rośnie szybko i w wyższych wartościach niż podwajanie się :) ale taka wartość jak u ciebie może oznaczać zarówno silna i zdrowa ciąże jak i bliźniacza :)

    Lekarz wszystko powie. Trzymam kciuki

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii wrote:
    Emmka gratulacje!! Co za świetne wieści!! <3 trzymam kciuki żeby wszystko poszło dobrze. Daj znać po wizycie u lekarza.

    Martek ogólnie to na nic nie ma czasu :-D więc się przygotuj :-D mały pochłania cały wolny czas. Teraz jeszcze po lekarzach jezdzilismy na rutynowe badania i jeszcze czeka nas szczepienie. I niestety ale chyba nam się na wieczór kolki zaczynają. Szukam jakiegoś dobrego sposobu ale narazie nic nie działa. Jak ktoś może coś doradzić to przyjmuje każda radę :-D

    Nasz wielkolud ma już 5 tyg i waży 5900g. Po całym dniu to tak bolą ręce i kręgosłup że ciezki się ruszyć :-D ale jest kochany gdyby nie te kolki to wcale nie płacze, wieczory są najgorsze ale damy radę.

    A co u Ciebie? Jak się czujesz? Ile Wasz bobasek już waży? Jest już stresik przed porodem?

    Ja słyszałam w szkole rodzenia ze na te kolki lub na ich złagodzenie pomaga taki dzienny rytuał. Mianowicie w dzień spacerek (dzidziuś lekko się wytrzesie, treść z żołądka i jelit ruszy „w dół” i układ pokarmowy bedzie lepiej pracował), wieczorem przed kąpielą (jakies 40min przed) nakarmić, ponosić, pobawić się i podać krople SabSimplex (ale wersje z Niemiec) ciężej ja dostać ale jest o niebo lepsza niz ta na rynku polskim). W kąpieli i po kąpieli malucha wymasowac żeby ten zoladeczek i jelita sie ruszyły i nakarmić ponownie i ułożyć do snu (dobrze jest spróbować odbić )

    No i sprawdzaj czy mały dobrze zasysa się do piersi bo może połyka jakieś nieznaczne ilości powietrza.

    A u nas wszystko w najlepszym porządku - ciąża w dalszym ciągu mi nie dokucza. Śmigam jak nie wiem co ze rodzice się śmieją się po mnie nie widać ciazy ;)

    Maluszek mój na ostatnim badaniu miał 2700 a to końcówka 35tc była wiec nir najgorzej. Większość parametrów ciutenke powyżej 50centyla, tylko nogi będzie mieć jakieś długie bo te są między 70 a 80 centylem xD
    Nie wiem po kim to ma bo z mezem jesteśmy prawie jednakowego wzrostu (ja 169, mąż 173)... no i po kim te usta odziedziczył to ja nie wiem... chyba po mleczarzu 😂😂😂
    e7f5349da517.jpg

    A jakiś miesiąc temu z brzusiem skarbusiem prezentowaliśmy się tak
    10ead2fada5a.jpg

    Ja aż z tego wszystkiego boje się spakować do szpitala xD bo jeszcze wywołam :p
    Trochę się boje bo to nieznane mi rzeczy i nir wiem czego się spodziewać. Moja mama miała tak (mimo ze pierworódka) ze nie zdarzyła pojechać do szpitala i urodziła mnie w domu. Mówi ze ból był ale do zniesienia i szybko poszło. Mam nadzieje ze to dziedziczne :p
    Jedziemy do teściów na święta na Śląsk (o ile na 4dni przed wigilia będzie wszystko pozamykane na 4 spusty) ale torbę i fotelik bierzemy na wszelki wypadek ;)

    Rubii lubi tę wiadomość

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek super! Co za laska z Ciebie!! <3
    Ja też pierwszy poród i u mnie też nie było żadnego silnego bólu A i poród poszedł nawet szybko w 3h koleżanka co leżała ze mną na sali cała nad jeczala że rodzi zabrali ja przede mną na poeodowke i rodziła jeszcze cały dzień także to zależy od kobiety. Ten Wasz synek też przystojniak :-D mój też ma długie nogi ale powiem Ci że wcale tego nie widac dopiero jak chcesz mu założyć pajacyka to nogi ma akurat a rękawy wszędzie za długie.

    Oby maluszek grzecznie poczekal do terminu <3

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek jaka Ty ładna jesteś :) jak tam końcówka? ;)

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi sie coś odzywala? Chyba dawno nie... :(

    Zuzi jak się czujesz?

    Liliputkowo90 jak tam u Was?

    Emmka a u Ciebie jak tam?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2019, 14:14

    3i49f71x2dxie3wa.png
‹‹ 332 333 334 335 336 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ