X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z UK
Odpowiedz

Staraczki z UK

Oceń ten wątek:
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 28 października 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzianka nie, krew mi pobierali najpierw na spotkaniu pre op (moje bylo jakieś 3 miesiące wcześniej) i potem drugi raz już w szpitalu.

    Wiesz tutaj co szpital to inne procedury, pewnie Twój pobyt też będzie trochę inaczej wyglądał niż mój, ale generalnie myślę że powinno być podobnie. Nie stresuj się za bardzo, oni tutaj są mili i starają się żeby jak najmniej się pacjent denerwował.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 28 października 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co musiałaś zabrać ze soba do szpitala?

    p19us65glzzsn3k4.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 28 października 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na spotkaniu pre op babka zaznaczyla mi że list ze szpitala, szlafrok i kapcie. I to wystarczy :)

    Żeby zabic czas mialam jeszcze książkę i telefon.

    Z rzeczy niepotrzebnych: woda mineralna, coś do przebrania, jakbym miala zostać na noc, podpaski, środki przeciwbólowe (jak potrzebujesz to Ci dają).

    Przydala mi się za to bezbarwna pomadka, już po.

    I ubierz się w coś luźnego jakieś legginsy, sweter. Po pierwsze łatwiej nalożyć przed wyjściem i nie obciera o brzuch. A i ja wzielam jeszcze stanik sportowy, przydał się, bo zwyklego nie moglam dopiąć.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 28 października 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A odrazu powiedzieli Tobie czy udało sie udrożnić jajowod? I ile naciec robią na brzuchu?

    p19us65glzzsn3k4.png
  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 28 października 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Ja tez w UK juz od 10 lat. Ale laparo i hsg robilam w Polsce, na urlopach. W Uk czekalam na laparo jajnikow prawie rok i sie w koncu wkurzylam :P Zadzwonili do mnie 2 tygodnie po moim powrocie z Polski, miesiac po operacji. Nie jestem zadowolona z tutejszej sluzby zdrowia i raczej wiekszosc osob sie ze mna zgadza, sa do kitu ;)
    2,5 roku im zajelo stwierdzenie pcos. Pogubili wyniki badan hormonow z 3 miesiecy (dwa razy na miesiac mnie kluli), musialam sie upominac o wszystkie badania upierdliwie do skutku, nawet glupie usg. Masakra.

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 29 października 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    NewAgeMissK właściwie to po staremu, czyli ciąży nadal brak, jeden jajowód zablokowany (nie udalo sie odblokować). Ale od następnego cyklu zaczynam działać, nie ma się co poddawać.

    Tak trzymaj! Pozytywne nastawienie na kontynuacje walki są najważniejsze. U nas tez bez ciazy z oligozoospermia i jakieś światełko na jedno podejście in vitro refundowane - ale niestety tylko jedno.

  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 29 października 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat83 to zależy na jakich lekarzy sie trafi u mnie wszystko idzie w miarę sprawnie od badania HSG do laparoskopi to okres u mnie 3 miesięcy a ogólnie cala diagnostyka czyli od pierwszej wizyty u gp teraz w listopadzie minie rok. Potraktowali nas poważnie. Teraz żyjemy nadzieja ze tego 27 listopada uda sie lekarza podczas laparoskopi udrożnić jajowody i będziemy mieli szanse na naturalna ciążę.

    p19us65glzzsn3k4.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 29 października 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzianka mam dwa nacięcia, jedno w po lewej stronie na podbrzuszu, wygląda bardziej jak nakłucie i jest male, o ile dobrze widzę w lusterku mam tylko jeden szew. A drugie w pępku, mam glęboki pępek i lekarz wbił się tak jakoś z boku i od środka, mam wrażenie nic nie będzie widać.
    Widzę że jesteśmy na podobnym etapie, ja do gp zgłosiłam sie na początku grudnia zeszłego roku, wiec w ciągu roku trochę zrobili, tym bardziej że część wizyt sama odwołałam, samą laparoskopię miałam mieć już w sierpniu, potem był termin na wrzesień, ale mi nie pasowało. Jakby nie to, to pewnie już bym była na dalszym etapie leczenia.

    NewAgeMiss nie mamy wyjścia musimy myśleć pozytywnie :). A Twojemu partnerowi zaproponowali jakąś terapię? Bierze coś na poprawę wyników? Przeciez u mężczyzn można leczeniem też bardzo fajne efekty osiągnąć.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 29 października 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzianka po operacji nie rozmawialam z lekarzem, pielęgniarka się mnie zapytala czy chcę wiedzieć i ona mi powiedziała że nie udało się udrożnić.

    A dostałaś może od lekarza albo od pre op takie ulotki/książeczki na temat operacji, samej laparo i narkozy? Jeżeli tak to przejrzyj je sobie, bo tam w zasadzie wszystko jest dosyć dobrze opisane i raczej się sprawdza.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 29 października 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakieś zwolnienie lekarskie dostałaś? I kiedy możesz wrócić do pracy?

    p19us65glzzsn3k4.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 29 października 2017, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 tygodnie zwolnienia są

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 30 października 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krropka mój M mal tylko suplementów etapie wizyt w szpitalu ze specjalista od niepłodności. Nie wiem jak będzie już w klinice , może dostanie jakieś dodatkowe zalecenia i badania. Nie mam pojęcia póki co.

  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 30 października 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krrropka a skąd w uk jesteś?

    p19us65glzzsn3k4.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 30 października 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    okolice Liverpool
    a Ty madzianka skąd?

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 30 października 2017, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scarborough bliżej Leeds

    p19us65glzzsn3k4.png
  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 31 października 2017, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 tygodnie zwolnienia? Fajnie, ale nie wolno sie wysilac za bardzo nawet do 3 miesiecy.
    Ja mialam laparo jajnikow przy pcos, a przy okazji usuniety miesniak ze scianki macicy. Op w sierpniu a blizna dalej dokucza czasem, choc lekko, jesli sie zapomne.

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 31 października 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scarborough to w ładnej okolicy mieszkasz.

    Kat83 u mnie jest ten "problem" że wlaśnie nic mnie nie boli i bardzo łatwo się zapominam. Dobrze że wciąż mam plastry, one mi przpominają, żeby nie szaleć.

    Dziewczyny u Was też taka piękna pogoda? Az mnie nosi.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 31 października 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nad samym morzem. U mnie dzis zimno i deszczowo.

    p19us65glzzsn3k4.png
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 1 listopada 2017, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny

    Mozna sie dolaczyc do grupy? Ja tu jestem nowa. Mieszkam w Londynie. I troche problemow z zajsciem jak my wszytkie :(
    Jakie sa wasze doswiadczenia z NHS i pomoca itd My sie staramy od 24 miesiecy i nic i mam wraznie ze jestesmy sami z tym wszytkim bo na NHS nie mozna liczyc przynajmiej tutaj w Londynie. Prosze o jakies rady itd

    Pozdrawiam

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 1 listopada 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Ila

    w jakim sensie nie możecie liczyć na NHS? Nie chcą Was umówić z GP czy jak?

    thumb.png
    My Ovulation Chart
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ