X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z UK
Odpowiedz

Staraczki z UK

Oceń ten wątek:
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka. Ja mieszkam w Irlandii północnej, więc klinikę mam dopiero w południowej, w Dublinie konkretnie.

    Katiii. Tutaj zaczynają się przejmować dopiero po 3 stracie niestety.
    Jednak próbuj, bo też dużo zależy od lekarza. Ja się naczytałam, że w UK nie dają zwolnień w ciąży, albo trzeba się nieźle nagimnastykować, dlatego nawet nie szłam pytać. Dopiero w 5 miesiącu zapytałam przy okazji i okazało się, że dali bez problemu do końca ciąży (na stres i zmęczenie, więc powody nie były "mocne").
    Powodzenia.

    Katiiii lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Katiiii Ekspertka
    Postów: 251 82

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Oleczka. Ja mieszkam w Irlandii północnej, więc klinikę mam dopiero w południowej, w Dublinie konkretnie.

    Katiii. Tutaj zaczynają się przejmować dopiero po 3 stracie niestety.
    Jednak próbuj, bo też dużo zależy od lekarza. Ja się naczytałam, że w UK nie dają zwolnień w ciąży, albo trzeba się nieźle nagimnastykować, dlatego nawet nie szłam pytać. Dopiero w 5 miesiącu zapytałam przy okazji i okazało się, że dali bez problemu do końca ciąży (na stres i zmęczenie, więc powody nie były "mocne").
    Powodzenia.
    O tych 3 stratach wyczytałam na necie ze dopiero wtedy niby kierują na różne badania itp :/ Ale o lekach nic nie wyczytałam.
    19 czerwca mam wizyte u GP kontrolna po szpitalu...
    U mnie niestety nie było wesoło... w 12tyg + 5 dni miałam pierwsze USG na którym dowiedziałam sie że maluszek nie ma serduszka i się nie rozwija.... potem mialam rozmowe z lekarzem który wypelnil mi kartę na zabieg o ile sama wczesniej nie poronie... 2 dni po USG zaczełam sama ronic z samego rana...widziałam jak maluszek wpada do wc był to 13 tydz + 1 dzień potem kilka dni skrzepy ...szpital został poinformowany o tym że zaczełam sama ronic bo na drugi dzień wypadał mi dzień zabiegu wiec powiedzieli że na zabieg już nie muszę przyjechać skoro samo się zaczeło.... jedyne co powiedzieli to że po 3 tyg od dnia poronienia mam zrobic test ciążowy i jesli wyjdzie negatyw oznacza to że się wszystko oczysciło a jesli pozytyw to mam przyjechac sie umówic na zabieg... 10 dni po poronieniu wylądowałam w szpitalu z sepsą byłam w bardzo złym stanie do tego kiedy udaloi im sie zbic goraczke to zrobili mi zabieg po ktorym tez dostalam infekcję od samego początku bylam na antybiotykach lekach przeciwbólowych itp gdyby tego było malo mialam bardzo niską hemoglobinę była tak niska że musieli zrobić mi tranfuzję krwi ponieważ antybiotyki nie pomagały... Obecnie jestem w domu na torbie lekarstw,antybiotyków,tabletek przeciwbólowych,tabletek na hemoglobine i wiele innych. To była moja pierwsza strata i nie wiem co było powodem że tak się stało z maluszkiem jak sie stało. Mamy z mężem dwójkie dzieci synek konczy w sierpniu 4l a córeczka teraz w czerwcu 2l i to miał być nasz trzeci skarb którego niestety nie bedzie dane nam przytulić. Na obecną chwilę nie wiem czy chcę jeszcze się starać po tym co przeszłam przez zaniedbanie i zero jakiej kolwiek kontroli po poronieniu które doprowadziło mnie do takiego stanu. Jak narazie chcę odpocząc,dojsc do siebie,zregenerować się i poważnie zastanowić czy bede gotowa na to że jesli pojdzie cos nie tak stracimy drugi raz bo tego nie da się przewidzieć wiec nie mozna byc pewnym że tym razem bedzie ok.
    Ale lekarz powiedział że starania dopiero zaczać możemy po 3 miesiącach... ja uważam że dla mnie 3 miesiace to za malo... jak bede po roku gotowa to bedzie i tak dobrze.

    A wy macie jakies przykre doswiadczenia ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2018, 22:28

    0d6540cdf938387553a1c29e28e3a71f.png
    Synek <3 13.08.2014
    Córeczka <3 27.06.2016
    Aniołek [*] :( 23.05.2018
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiiii wrote:
    O tych 3 stratach wyczytałam na necie ze dopiero wtedy niby kierują na różne badania itp :/ Ale o lekach nic nie wyczytałam.
    19 czerwca mam wizyte u GP kontrolna po szpitalu...
    U mnie niestety nie było wesoło... w 12tyg + 5 dni miałam pierwsze USG na którym dowiedziałam sie że maluszek nie ma serduszka i się nie rozwija.... potem mialam rozmowe z lekarzem który wypelnil mi kartę na zabieg o ile sama wczesniej nie poronie... 2 dni po USG zaczełam sama ronic z samego rana...widziałam jak maluszek wpada do wc był to 13 tydz + 1 dzień potem kilka dni skrzepy ...szpital został poinformowany o tym że zaczełam sama ronic bo na drugi dzień wypadał mi dzień zabiegu wiec powiedzieli że na zabieg już nie muszę przyjechać skoro samo się zaczeło.... jedyne co powiedzieli to że po 3 tyg od dnia poronienia mam zrobic test ciążowy i jesli wyjdzie negatyw oznacza to że się wszystko oczysciło a jesli pozytyw to mam przyjechac sie umówic na zabieg... 10 dni po poronieniu wylądowałam w szpitalu z sepsą byłam w bardzo złym stanie do tego kiedy udaloi im sie zbic goraczke to zrobili mi zabieg po ktorym tez dostalam infekcję od samego początku bylam na antybiotykach lekach przeciwbólowych itp gdyby tego było malo mialam bardzo niską hemoglobinę była tak niska że musieli zrobić mi tranfuzję krwi ponieważ antybiotyki nie pomagały... Obecnie jestem w domu na torbie lekarstw,antybiotyków,tabletek przeciwbólowych,tabletek na hemoglobine i wiele innych. To była moja pierwsza strata i nie wiem co było powodem że tak się stało z maluszkiem jak sie stało. Mamy z mężem dwójkie dzieci synek konczy w sierpniu 4l a córeczka teraz w czerwcu 2l i to miał być nasz trzeci skarb którego niestety nie bedzie dane nam przytulić. Na obecną chwilę nie wiem czy chcę jeszcze się starać po tym co przeszłam przez zaniedbanie i zero jakiej kolwiek kontroli po poronieniu które doprowadziło mnie do takiego stanu. Jak narazie chcę odpocząc,dojsc do siebie,zregenerować się i poważnie zastanowić czy bede gotowa na to że jesli pojdzie cos nie tak stracimy drugi raz bo tego nie da się przewidzieć wiec nie mozna byc pewnym że tym razem bedzie ok.
    Ale lekarz powiedział że starania dopiero zaczać możemy po 3 miesiącach... ja uważam że dla mnie 3 miesiace to za malo... jak bede po roku gotowa to bedzie i tak dobrze.

    A wy macie jakies przykre doswiadczenia ?
    Matko :-( az sie poplakalam jak to przeczytalam. Strasznie smutne :-( a co dopiero Ty musialas czuc :-(

    Katiiii lubi tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • Zgredka02 Przyjaciółka
    Postów: 116 32

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Katii sttasznie wspóľczuję.. . Tak bo oni nie biorą pod uwagę czynnika psychicznego, że to jest straszna trauma dla nich to ok 3msc i
    działajcie.

    Katiiii lubi tę wiadomość

    6cs szczęśliwy <3
    f2w3ugpjw77wwi10.png
  • Katiiii Ekspertka
    Postów: 251 82

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczyny to miłe z waszej strony.

    0d6540cdf938387553a1c29e28e3a71f.png
    Synek <3 13.08.2014
    Córeczka <3 27.06.2016
    Aniołek [*] :( 23.05.2018
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Katiiii

    Strasznie mi przykro z powodu twoich strasznych doświadczeń ale z tego co słyszałam od mojej kumpeli która również tutaj poroniła w 3 mcu tak jest oni nic nie robiac z tym wysłali ja tez do domu i powiedziali ze poprostu samo się oczyścić jakaś masakra żadnego wsparciac i z tego co mi opowiadała tak jak ty swoje maleństwo w wc itd wierze jaki to musiał być wstrzas!!! Tym bardziej jak mi zaczęła mówić ze można było zobaczyć paluszki itd myśle ze taka jest poprostu nie dopisania nie wiem co ja bym zrobiła gdyby mi się to przydazylo w każdym razie mam nadzieje ze już nigdy nie będziesz musiała przez coś takiego przechodzić strasznie mi przykro mam nadzieje ze następnym razem się wszystko uda ściskam cię mocno!

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kati. Bardzo Ci współczuję. Nawet nie umiem sobie wyobrazić co czujesz. Takie rzeczy są niepojęte. Mama nadzieję, że już się nam tu nie przydarzą.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Hefe Autorytet
    Postów: 281 190

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katii przykro czytać o takich zdarzeniach... na swoim przykładzie wiem jakie to straszne i przykre... mną tez się nie zainteresowali... i po tygodniu szukania pomocy, 3 wizytach w szpitalu, jednej nocy tam spędzonej... poroniłam w wc w domu :( i ta sama historia z testem... choć po drugiej stracie i po tym kiedy wyszło, ze jednak mamy problem zaczęli się nami interesować.... konsultacje u ginekologa mam aż 28 czerwca... a straciłam ciąże przed Nowym Rokiem.... Staram się wierzyć, ze w naszej sytuacji (błędny kariotyp) lepiej mi jest się tutaj starać o ciąże... przynajmniej tak wynika po rozmowie z genetykiem.

    Niestety podobnych historii słyszałam wiele i najlepiej żeby tu żyć to na nic nie chorować...

    Aniołki ♡♡
    01.06.17 12tc [*]
    30.12.17 16tc [*]
    Inwersja chromosomu 7 u męża
    Zdrowa dziewczynka
    22.09.19
    qq87e6yduhlo9sl3.png
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny

    Katiiiii jak czytam Twojego posta to aż chce minusie płakać. To są takie okropne przeżycie ze aż nie mogę ani nie chce sobie tego wyobrażać. Bardzo Ci współczuje.

  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z mojego info mogę Wam zakomunikować ze po pierwszym skanie - zobaczyliśmy naszego kropka !!!! Póki co postanowił zostać z nami - jest puls i prawidłowy rytm mięśnia sercowego tylko jest strasznie malutki. Powinien kończyć 7 tydzień a z wymiarów wyszło ze kończy 6 tydzień wiec zobaczymy jak pójdzie dalej.
    W poniedziałek mam spotkanie z midwife i zobaczymy czego się dowiem.

    Ila14m a jak u Ciebie - ty już powinnaś być koło transferu albo już nawet po! Pochwał się !!!

    Annie1981, krrropka, Edyzia lubią tę wiadomość

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAge. Wspaniałe wieści! Jak już jest serduszko to będzie dobrze :) Za chwilę nadrobi wagą :)

    NewAgeMissK lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAge, cudowna wiadomość :) Cieszę się, że jest serduszko i wierzę że wszystko będzie dobrze :)

    NewAgeMissK lubi tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAgeMissK wrote:
    Z mojego info mogę Wam zakomunikować ze po pierwszym skanie - zobaczyliśmy naszego kropka !!!! Póki co postanowił zostać z nami - jest puls i prawidłowy rytm mięśnia sercowego tylko jest strasznie malutki. Powinien kończyć 7 tydzień a z wymiarów wyszło ze kończy 6 tydzień wiec zobaczymy jak pójdzie dalej.
    W poniedziałek mam spotkanie z midwife i zobaczymy czego się dowiem.

    Ila14m a jak u Ciebie - ty już powinnaś być koło transferu albo już nawet po! Pochwał się !!!

    Super wiadomosc! Strasznie sie ciesze twoim szczesciem trzymam kciuki dalej by zdrowo roslo :)

    No u mnie jeszcze przed transferem niestety czekalam na okres by zaczac brac tabletki wiec dzis dostalam iteraz mam na dwa tygodnie no i pozniej skan czy wszytko jest przygotowane pod transfer itd to wszytko tak sie przeciaga ze juz ostatnio nie mam sily ciekawa jestem co z tego wszytkiego wyjdzie dzis chyba mam jakies chwil;e zwatpienia hmm to chyba za sprawa okresu :(


    Buziaki dla ciebie i malenstwa

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    NewAge, cudowna wiadomość :) Cieszę się, że jest serduszko i wierzę że wszystko będzie dobrze :)

    Czesc Krrropka co tam u ciebie
    Jak sie sprawy maja?

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila, trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze i żebyś jak najszybciej miała transfer. Miejmy nadzieję że NewAge otworzyła worek z ciążami na naszym wątku.
    U mnie chyba dobrze, udało sie jajowody urrożnić i jak to uznali droga otwarta. Następna wizyta w połowie lipca, zobaczymy jak będzie :)

    NewAgeMissK, Annie1981 lubią tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Ila, trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze i żebyś jak najszybciej miała transfer. Miejmy nadzieję że NewAge otworzyła worek z ciążami na naszym wątku.
    U mnie chyba dobrze, udało sie jajowody urrożnić i jak to uznali droga otwarta. Następna wizyta w połowie lipca, zobaczymy jak będzie :)

    Czesc Krrropka
    No mam nadzieje ze NewAge rozpoczela dobry czas dla nas wszytkich :) no ja strasznie sie denerwuje co dalej ze mna bedzie mam nadzieje ze sie uda za pierwszym razem jak u NewAge no i kochana trzymam za ciebie kciuki by to udroznienie ci pomoglo sciskam

    NewAgeMissK lubi tę wiadomość

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane przesyłam Wam wiruski i oby Wasze słowa były prorocze i każdej z nas się udało tego Wam życzę.
    Krrropka to teraz trzeba szaleć i działać tak ???

    Ila14m czyli w sumie masz brać tylko tabletki na zatrzymanie cyklu i jak będzie ok to transfer??? Oj musi Ci się udać !za pierwszym razem. Rozumiem Twoje zwątpienie bo po tak długim czekaniu znowu byłaś zmuszona wszystko przesunąć o kolejne miesiące ale oby się opłaciło.
    A jak z praca ??? Znalazłaś już nowe zlecenia ??

  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAge, a jak się czujesz? Masz już jakieś objawy? I kiedy następna wizyta?

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAgeMissK wrote:
    Kochane przesyłam Wam wiruski i oby Wasze słowa były prorocze i każdej z nas się udało tego Wam życzę.
    Krrropka to teraz trzeba szaleć i działać tak ???

    Ila14m czyli w sumie masz brać tylko tabletki na zatrzymanie cyklu i jak będzie ok to transfer??? Oj musi Ci się udać !za pierwszym razem. Rozumiem Twoje zwątpienie bo po tak długim czekaniu znowu byłaś zmuszona wszystko przesunąć o kolejne miesiące ale oby się opłaciło.
    A jak z praca ??? Znalazłaś już nowe zlecenia ??


    Dzieki NewAgeMissK
    No z praca ciezko wsumie nie pracuje od marca bo nie wiem co i jak caly czas z ta klinika bo jak pojde do nowej na stale to troche glupio pytac odrazu o wolne bo skan bo cos itd ale teraz zaczelam powolio szukac co nie jest latwe bo chce teraz byc gdzies na staly kontrakt bo gdybym zaszla za pierwszym razem to musze miec cos na stale a nie na freelance po za tym moja praca moze byc stresujaca wiec pomyslam ze zrobie sobie tez przerwe bo nie chce sie denerwowac by hormony mi skakaly itd

    a ty jak sie czujesz mam juz jakies oznaki ze jestes w ciazy strasznie sie ciesze ze ci sie udalo :)

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miałam dziś telefon z kliniki i u mnie jeszcze niesty to trochę potrwa zanim zrobią transfer jakaś masakra do 18/07 mam prac jeszcze tabletki a skan 27/07 by sprawdzić czy jest wyściółka by zrobić transfer z zarodkiem chyba będę się z tym wszystkim kulać do sierpnia i mam tylko straszna nadzieje ze się uda za pierwszym razem bo chyba nie dam rady psychicznie przechodzić tego wszystkiego raz jeszcze :(

    Ściskam was wszystkie

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ