X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z UK
Odpowiedz

Staraczki z UK

Oceń ten wątek:
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 10 września 2019, 04:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    Tak a propo gdzie mieszkasz ze jedziesz do Coventry? 🙊 Jesli moge spytac

    Okolice Birmingham a dokładnie Walsall.

  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 10 września 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAgeMissK wrote:
    Okolice Birmingham a dokładnie Walsall.


    Ooo to nie tak daleko ode mnie :)

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 11 września 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tooney. Wspaniałe wieści. Tak się cieszę, że maluszek zdrowo się rozwija :)

    NewAge. Gratuluję córeczki! :)
    Jak wizyta u pediatry?
    Dziewczyny dobrze mówią, warto poczytać o IV trymestrze, do tego sprawdzić czy wędzidełko nie jest zbyt krótkie, bo inaczej nie będzie umiała się dobrze dostawić.
    Podawanie butelki przy KP też może ją dezorientować. Ona dopiero uczy się ssać pierś, a butelkę ssie się zupełnie inaczej, więc moze mieć z tym problemy.
    Raczej nie ma powodu do dokarmiania, ale pewnie usłyszałaś taką radę, bo niestety szpitale i personel medyczny są probutelkowe i przez to często niszczą laktację.
    Jedyny powód do dokarmiania to spadek na wadze więcej niż 10% po porodzie oraz brak mokrych pieluszek, ale położne często o tym nie wiedzą, dlatego w sprawie karmienia piersią warto konsultować się Certyfikowana Doradczynią Laktacyjna, bo tylko ona ma aktualną wiedzę na ten temat.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 11 września 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    Ooo to nie tak daleko ode mnie :)
    A ty gdzie dokładnie Tooney ???

  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 11 września 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Tooney. Wspaniałe wieści. Tak się cieszę, że maluszek zdrowo się rozwija :)

    NewAge. Gratuluję córeczki! :)
    Jak wizyta u pediatry?
    Dziewczyny dobrze mówią, warto poczytać o IV trymestrze, do tego sprawdzić czy wędzidełko nie jest zbyt krótkie, bo inaczej nie będzie umiała się dobrze dostawić.
    Podawanie butelki przy KP też może ją dezorientować. Ona dopiero uczy się ssać pierś, a butelkę ssie się zupełnie inaczej, więc moze mieć z tym problemy.
    Raczej nie ma powodu do dokarmiania, ale pewnie usłyszałaś taką radę, bo niestety szpitale i personel medyczny są probutelkowe i przez to często niszczą laktację.
    Jedyny powód do dokarmiania to spadek na wadze więcej niż 10% po porodzie oraz brak mokrych pieluszek, ale położne często o tym nie wiedzą, dlatego w sprawie karmienia piersią warto konsultować się Certyfikowana Doradczynią Laktacyjna, bo tylko ona ma aktualną wiedzę na ten temat.
    Wizyta u pediatry ok mała wyglada zdrowo, wędzidełko tez jest w porządku. Co do dokarmiania butelka to korzystam ze specjalnego smoczka który nie zaburza ssania przy karmieniu piersią. Ja osobiscie nie mam napinki na karmienie piersią wyłącznie. Jeśli córcia będzie szczęśliwa to jakkolwiek będzie karmiona to ja tez będę szczęśliwa. A w sumie żadna z położnych tutaj nie sugerowała mi butelki jako ze w Anglii dzieci butelkowe są.

  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 11 września 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAgeMissK wrote:
    A ty gdzie dokładnie Tooney ???
    Leicestershire :)

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 12 września 2019, 02:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    Leicestershire :)

    No to faktycznie nie tak daleko !!!

    Jak się czujesz wogole ?

  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 13 września 2019, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAgeMissK wrote:
    No to faktycznie nie tak daleko !!!

    Jak się czujesz wogole ?


    Czuje sie na prawde dobrze az za dobrze czasem mi sie wydaje

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 14 września 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    Czuje sie na prawde dobrze az za dobrze czasem mi sie wydaje

    Jeszcze przyjdzie czas na ciążowe dolegliwości albo większość Cię ominie. Kiedy następny skan ? Pod koniec września?

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 16 września 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAgeMissK wrote:
    Wizyta u pediatry ok mała wyglada zdrowo, wędzidełko tez jest w porządku. Co do dokarmiania butelka to korzystam ze specjalnego smoczka który nie zaburza ssania przy karmieniu piersią. Ja osobiscie nie mam napinki na karmienie piersią wyłącznie. Jeśli córcia będzie szczęśliwa to jakkolwiek będzie karmiona to ja tez będę szczęśliwa. A w sumie żadna z położnych tutaj nie sugerowała mi butelki jako ze w Anglii dzieci butelkowe są.
    Nie ma takich smoczków, które nie zaburzają odruchu ssania, to tylko chwyt marketingowy 😉
    To tu się trochę różnimy, dla mnie wyłączne KP było i jest mega ważne.
    Każdy pewnie inaczej definiuje szczęście dziecka, dla mnie KP to nie tylko to co dziś, ale też inwestycja w przyszłe zdrowie dziecka, czyli również brak chorób cywilizacyjnych takich jak np. cukrzyca czy otyłość, a tego MM nie da.
    Fajnie, że córcia zdrowa, oby te problemy po mału ustępowały 🙂

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 17 września 2019, 06:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Nie ma takich smoczków, które nie zaburzają odruchu ssania, to tylko chwyt marketingowy 😉
    To tu się trochę różnimy, dla mnie wyłączne KP było i jest mega ważne.
    Każdy pewnie inaczej definiuje szczęście dziecka, dla mnie KP to nie tylko to co dziś, ale też inwestycja w przyszłe zdrowie dziecka, czyli również brak chorób cywilizacyjnych takich jak np. cukrzyca czy otyłość, a tego MM nie da.
    Fajnie, że córcia zdrowa, oby te problemy po mału ustępowały 🙂

    Moja córka póki co po 3 tygodniach karmienia mieszanego nadal chętnie ssie pierś i nie ma roblemow z ssaniem.
    Co do wpływu karmienia piersią na przyszłość i choroby cywilizacyjne to się noe odniosę bo brał mi wiedzy konkretnej w tym temacie. Wiem tylko po swoich znajomych ze dzieci karmione piersią tez potrafią często chorować choć wiem ze mleko matki daje im taka ochronę jakiej noe da nigdy mm.

    Póki co docieramy się każdego dnia i staramy się dać jej wszystko czeho potrzebuje tak by rosła jako szczęśliwe dziecko.

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 września 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAgeMissK wrote:
    Moja córka póki co po 3 tygodniach karmienia mieszanego nadal chętnie ssie pierś i nie ma roblemow z ssaniem.
    Wydawało mi się, że właśnie pisałaś tutaj, że ma problemy z przystawianie się, a to może być spowodowane butelką i smoczkiem. Ponadto te gadżety mogą spowodować przedwczesne samoodstawienie i to też musisz mieć na uwadze.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 września 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAgeMissK wrote:
    Co do wpływu karmienia piersią na przyszłość i choroby cywilizacyjne to się noe odniosę bo brał mi wiedzy konkretnej w tym temacie. Wiem tylko po swoich znajomych ze dzieci karmione piersią tez potrafią często chorować choć wiem ze mleko matki daje im taka ochronę jakiej noe da nigdy mm.
    Odnośnie zdrowia to jest to temat bardziej skomplikowany niż to co co są w stanie zaobserwować mamy. Nie będę wymieniać teraz zdrowotnych zalet KP (chyba że będziesz chciała), ale liczby mówią za siebie:

    "Nie karmienie piersią jest skorelowane ze stratami ekonomicznymi około 302 biliony rocznie".

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 21 września 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Wydawało mi się, że właśnie pisałaś tutaj, że ma problemy z przystawianie się, a to może być spowodowane butelką i smoczkiem. Ponadto te gadżety mogą spowodować przedwczesne samoodstawienie i to też musisz mieć na uwadze.

    Tak było na początku faktycznie ze się szybko denerwowała i wtedy nie potrafiła chwycić piersi.

  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 24 września 2019, 01:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAgeMissK wrote:
    Tak było na początku faktycznie ze się szybko denerwowała i wtedy nie potrafiła chwycić piersi.

    Czesc NewAgeMissK

    Co tam u ciebie jak córeczka ?
    Pozdrawiam

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 24 września 2019, 02:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila14m wrote:
    Czesc NewAgeMissK

    Co tam u ciebie jak córeczka ?
    Pozdrawiam

    Hej Ila
    Mała w porządku choć bardzo wymagająca uważam ale myśle ze pomalutku się ogarniamy. Już za pare dni skonczy miesiąc !
    A co u Was - nie pamietam czy ty zdradzała nam imię synka ? Jak wogole się ma to już przecież duży chłopiec będzie !

  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 24 września 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAgeMissK wrote:
    Hej Ila
    Mała w porządku choć bardzo wymagająca uważam ale myśle ze pomalutku się ogarniamy. Już za pare dni skonczy miesiąc !
    A co u Was - nie pamietam czy ty zdradzała nam imię synka ? Jak wogole się ma to już przecież duży chłopiec będzie !

    No mój to już duży jutro kończy 5mcy i dziś ważyłam go już ma 7,5 kg a na imię Ernest :) i wszystko z nami ok rośnie zdrowo i jest bardzo pocieszny od przyszłego miesiąca zaczynam już mu wprowadzać stałe jedzenie powoli :)

    Buziaki

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Rysia Koleżanka
    Postów: 55 11

    Wysłany: 26 września 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Nie ma takich smoczków, które nie zaburzają odruchu ssania, to tylko chwyt marketingowy 😉
    To tu się trochę różnimy, dla mnie wyłączne KP było i jest mega ważne.
    Każdy pewnie inaczej definiuje szczęście dziecka, dla mnie KP to nie tylko to co dziś, ale też inwestycja w przyszłe zdrowie dziecka, czyli również brak chorób cywilizacyjnych takich jak np. cukrzyca czy otyłość, a tego MM nie da.
    Fajnie, że córcia zdrowa, oby te problemy po mału ustępowały 🙂


    Zaraz zaczniecie się tu kłócić o karmienie. niby wszystko ładnie grzecznie i kulturalnie ale "prztyk" musi być.
    Według mnie karmienie to karmienie, nie powinno rozróżniać się na kp,kpi,mm. Wydaje mi się,że każda mama chce dla dziecka JAK NAJLEPIEJ a to w jaki sposób jest jej dane wykarmić maluszka już nie ma znaczenia. Niektóre kobiety są zmuszone do mm I co? Nazwiesz wtedy mnie zła matka? Przepraszam,nie chce wstrzynac żadnej kłótni ale ja przez 3 miesiące WALCZYLAM o więcej mleka aż w końcu się poddałam .wszyscy mówili że "bejbi blus" nie.to nie był bejbi blus to była depresja spowodowana takimi wywodami w internecie, że mleko modyfikowane to zło, a ja jestem wyrodna matka bo nie mogę wykarmić własnego dziecka. Gdzie zmierza ten świat? Powinniśmy być dla siebie siostami! - bo kto przeszedł tyle co my- mamy?Kiedyś nie było internetu i nie było żadnej dramy. Moja mama miała mleka na 5 tygodni a ja jestem okazem zdrowia (pomyślcie sobie jakie mm musiało być ponad 30 lat temu mówię tu o jakości, składzie itp ,pewnie tragedia.)
    Zamiast wprowadzenia innych mam w poczucie winy, może warto pomyśleć o to czy samemu np nie używa się trujących mokrych chusteczek, trującego sudocremu, albo za rok ,dwa nie wlewa się w dziecka słodzonych napoji czy chipsów żeby się miało święty spokój zrobić zakupy . O tym już nikt nic nie mówi a to TEZ prowadzi do różnych chorób tj otyłości etc prawda?

    Życzę Wam miłego dnia SIOSTRY!
    Bądźmy dla siebie życzliwe

  • Rysia Koleżanka
    Postów: 55 11

    Wysłany: 26 września 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila14m wrote:
    No mój to już duży jutro kończy 5mcy i dziś ważyłam go już ma 7,5 kg a na imię Ernest :) i wszystko z nami ok rośnie zdrowo i jest bardzo pocieszny od przyszłego miesiąca zaczynam już mu wprowadzać stałe jedzenie powoli :)

    Buziaki


    Ila, nasi chłopcy są w tym samym wieku.roznica 4 dni 😍

  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 27 września 2019, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rysia wrote:
    Ila, nasi chłopcy są w tym samym wieku.roznica 4 dni 😍


    Ooo super Rysia a jak się twój mały ma i jak ma imię ? Ma już żabki ? Mój jeszcze nie po za tym myślisz już o rozszerzeniu jego diety bo ja się strasznie tym stresuje bo nie wiem do końca jak się do tego zabrać! Masz może jakieś wskazówki to chętnie posłucham :)

    Buziaki

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
‹‹ 70 71 72 73 74 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ