X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z woj. świętokrzyskiego :)
Odpowiedz

Staraczki z woj. świętokrzyskiego :)

Oceń ten wątek:
  • Moni Koleżanka
    Postów: 51 18

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fablous wrote:
    Ja też chodziłam do Lepiarczyka do poradni na Kościuszki.
    Nas też chciał już na inseminację kierować, nie wiem czy wiesz, ale wysyła do Krakowa do swojego przyjaciela ze studiów. W Kielcach nie robi inseminacji, a nawet zasugerował że nie ma co w ogóle podchodzić w Kielcach gdziekolwiek...

    Długo się u niego leczysz? Co jest u Was przyczyną niepłodności?

    Fajnie, że Wolder zbiera pozytywne opinie :). Może wybiorę się do niego. A pamiętasz czy był kontaktowy? Bo Lepiarczyk to sama pewnie wiesz - słowo droższe niż pieniądz... ;)


    No to nieźle jak w Krakowie, jak go pytałam czy inseminacja tu w szpitalu to powiedział, że jest jeszcze czas że nie ma się się masrtiwć na zapas.
    Ja do niego poszła w kwietniu, cały czas szukam odpowiedniego lekarza.
    Wcześniej leczyłam się na Prostej u Wojnera, ale pozostawię to bez komentarza. Później poszłam do Wydrzynskiego, on zrobił mi HSG i laparo (bo Wojner nie chciał bo mówi że za dużo na necie się siedzę i bawię się w lekarza ) Dał mi 8mz na zajście w ciąże, jak niec nie wyjdzie to on już ręcę rozkłada o pozostaje tylko in vitro. Więc poszłam do Lepiarczyka. Okazała się że mam problemy z owu i dła mi clarzole. Po tym mam pieknę pęcherzyki, same pękają. A le u nas jest problem u męża bo ma słabe parametry nasienia i do tego słabą ruchliwość.

    Co do Woldera jak dla dusza człowiek miły i sympatyczny :) polecam pierwsze wrażenie duży plus :)

    2x1nxuun2v5yrjoo.png
  • Kawuszka Autorytet
    Postów: 526 321

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni wrote:
    No to nieźle jak w Krakowie, jak go pytałam czy inseminacja tu w szpitalu to powiedział, że jest jeszcze czas że nie ma się się masrtiwć na zapas.
    Ja do niego poszła w kwietniu, cały czas szukam odpowiedniego lekarza.
    Wcześniej leczyłam się na Prostej u Wojnera, ale pozostawię to bez komentarza. Później poszłam do Wydrzynskiego, on zrobił mi HSG i laparo (bo Wojner nie chciał bo mówi że za dużo na necie się siedzę i bawię się w lekarza ) Dał mi 8mz na zajście w ciąże, jak niec nie wyjdzie to on już ręcę rozkłada o pozostaje tylko in vitro. Więc poszłam do Lepiarczyka. Okazała się że mam problemy z owu i dła mi clarzole. Po tym mam pieknę pęcherzyki, same pękają. A le u nas jest problem u męża bo ma słabe parametry nasienia i do tego słabą ruchliwość.

    Co do Woldera jak dla dusza człowiek miły i sympatyczny :) polecam pierwsze wrażenie duży plus :)


    Moni, czytając Twoją historię trochę pasuje ona do mnie. Po pierwsze od razu się zmartwiłam bo właśnie leczymy się u Wojnera, ale na ten moment to dopiero początek. Teoretycznie ze mną jest ok, a problem leży po stronie męża właśnie również ma problem z parametrami nasienia i komentarz pod badaniem to Asthenozoospermia (o ile dobrze to napisałam) :)

    Mąż bierze Fertilman, oczywiście tani nie jest... :/ Jak się nie uda nam przez kolejny cykl, to mamy wybrać się ponownie do doktora Wojnera i zobaczymy jakie będą zalecenia, ale prawdopodobnie inseminacja bo wcześniej o tym rozmawialiśmy właśnie.
    Zmartwiłam się, bo napisałaś, że współpracę z tym lekarzem pozostawisz bez komentarza, było aż tak źle?

    Boję się tych kolejnych etapów i wiadomo, że człowiek ma po prostu dosyć bo chciałby normalnie, po prostu...
    Zobaczymy jak będzie, obecnie czekamy.



    zi133e3k7xw895tv.png
    atdc2n0azl7ch4oo.png
    Starajcie się naprzód o królestwo Boże i o jego
    sprawiedliwość, a wszystko będzie wam dodane.
    (Mt 6,33)
  • Moni Koleżanka
    Postów: 51 18

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawuszka wrote:
    Moni, czytając Twoją historię trochę pasuje ona do mnie. Po pierwsze od razu się zmartwiłam bo właśnie leczymy się u Wojnera, ale na ten moment to dopiero początek. Teoretycznie ze mną jest ok, a problem leży po stronie męża właśnie również ma problem z parametrami nasienia i komentarz pod badaniem to Asthenozoospermia (o ile dobrze to napisałam) :)

    Mąż bierze Fertilman, oczywiście tani nie jest... :/ Jak się nie uda nam przez kolejny cykl, to mamy wybrać się ponownie do doktora Wojnera i zobaczymy jakie będą zalecenia, ale prawdopodobnie inseminacja bo wcześniej o tym rozmawialiśmy właśnie.
    Zmartwiłam się, bo napisałaś, że współpracę z tym lekarzem pozostawisz bez komentarza, było aż tak źle?

    Boję się tych kolejnych etapów i wiadomo, że człowiek ma po prostu dosyć bo chciałby normalnie, po prostu...
    Zobaczymy jak będzie, obecnie czekamy.

    Powiem Ci, tak. Leczyłam się u niego prawie rok. Wiadomo najpierw wysłał na badania to szpitala tam diagnoza wiadomo PCOS, badanie nasienia też zrobiłam u niego w poradni na prostej, ale coś mnie podkusiło i poszłam tez zrobic prywatnie w Vitamedzie.
    Według tych badań na prostej mąż miał całkiem dobre wyniki a według tych z Vitamedu tylko 1% prawidłowych Asthenozoospermia.Wojner był zdziwiony, że jak to tak by się Panie pomyliły u niego. Więc dał nam skierowanie do urologa. U dobrego urologa prywatnie czeka się długo na wizytę, ale jakoś udało nam się dostać. I co sie okazało mąż miał żylaki powrózka nasiennego. Zdecydowaliśmy się na operację. Po niej była poprawa ale nie wielka bo 4% prawidłowych, ale też poprawa w ilości nasienia. Po tym wiadomo tradycjnie CLO i lutek i 3 inseminacje po drodze. Na moje pytanie a może by zrobic HSG i sprawdzić drożność to tak pisałam mowi że za dużo na internecie siedzę i szukam pierdół.
    A najlpesze bo po CLO bardzo słaby rosły moje jajeczka ale robil IUI na upartego a nóż się uda. Wkurzyłam się i odeszłam od niego. Poszłam do Wydrzynskiego. On na dzień dobry zrobił drożnośc i co się okazało lewy jajowód nie drożny, prawy udało się udorżnić. Po HSG dał nam czas 3mc na zajście w ciąże po tym czasie niestety sie nie udało i mialam robiona laparo.
    Ale po laparo jak widać efektow brak
    I tak trafiłam do Lepiarczyka. Ale nie wyobrażam sobie jechac do KRK na IUI.
    Więc myślę żey znowu na prostej spróbować, choc IUI pozostawia wiele do zyczenia niestety,

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    2x1nxuun2v5yrjoo.png
  • fablous Ekspertka
    Postów: 233 109

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni odnośnie IUI na Prostej to słyszałam niestety same negatywne opinie. Znajomi podchodzili kilka razy ale ostatecznie dopiero w Warszawie się udało. Przychylam się do opinii że chyba jednak szkoda czasu na Kielce. Jeśli i u nas dojdzie do konieczności inseminacji to zdecydujemy się na Kraków.

    Dziewczyny a słyszałyście o tym miejscu?
    http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150611/ZDROWIEIURODA010101/150619721

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    3i49p07w0kmpd0v3.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane widze ze IUI na tapecie.. , ja osobscie ciesze sie ze odmawiałam iuina Prostej jak widziałamjak oni to robia...nie..pomijam fakt ze chcili robic bez plemnikow ale widocnzie takjak dr Wojner dr Zemsta stwierdzil ze to tylko pomylka ;/
    My wybralismy do IUI Wawe.. bojednak do nichmamy pelne zaufanie :)

    Co do Komeda - z tego co wiem dosyc drogo jets i sproe terminy .. jednegolekarza tam moge polecic endokrynologa dr Wrone Zukowska :)

    widze ze tam przyjmuje tez Rutkowski :)
    Domagała odradzam na wstepie facet nie jest ani mily ani konkretny i tylko chce jaknajwiecej kasy mialamz nim kontakt na tle prywatnym zawodowym ..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • fablous Ekspertka
    Postów: 233 109

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżanka która miała IUI na Prostej mówiła, że poczekalnia to maleńka klitka gdzie ze wspólnego korytarza mężczyźni wchodzą do małej łazienki w wiadomym celu przed zabiegiem. Przez szybkę w drzwiach nawet widać ich głowę. Niby wszyscy są tam w tej samej sytuacji i nie ma się co wstydzić ale jednak uważam, że jest to mega krępujące.

    Spróbuję zadzwonić to tego Komedu. Zapytam kto u nich zajmuje się głównie leczeniem niepłodności, może umówię się na wizytę.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    3i49p07w0kmpd0v3.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    noo to ja opowiemjaki jamialam wspomnienia z prostej ..

    w tym samym czasie dwie kobety ,zakladaja cenwik... nie raz podawali nasienei i brali od razu druga kobiete.. i razem mialy IUI .. dwie babki w jednym gabinecie zero intymnosci. mam andzieje ze nie omylili nigdy nasienia :/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • fablous Ekspertka
    Postów: 233 109

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    noo to ja opowiemjaki jamialam wspomnienia z prostej ..

    w tym samym czasie dwie kobety ,zakladaja cenwik... nie raz podawali nasienei i brali od razu druga kobiete.. i razem mialy IUI .. dwie babki w jednym gabinecie zero intymnosci. mam andzieje ze nie omylili nigdy nasienia :/

    O tym też słyszałam, że po zabiegu w jednej sali dwie kobiety leżą z gołymi tyłkami do góry. Ciężko to nazwać komfortowymi warunkami...

    Szkoda że tak to u nas wygląda :(

    3i49p07w0kmpd0v3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ja ale hardcore!

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i co najwazniejze nierobia przed IUI HSG ;/ co dlam nie jest pomylka ;/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    i co najwazniejze nierobia przed IUI HSG ;/ co dlam nie jest pomylka ;/
    Ale jaki sens jest robić IUI skoro nie wiadomo czy jajko juz pękło, jest na granicy czy w ogóle jest gowno z tego? Nie rozumiem podejścia :-O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2015, 15:09

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HSG - droznosci jajowodow :)

    co do monitoringu to z wlasnego doswiedczenia powiem jak to wyglada.
    przepisuje clo od 2-6 dc 8-10 dc usg ..po czym jakmasz np pecherzyk 15 mm.. obliczaja statystycznie 2mm n a dobe .. i kaza ci zrobic sobie zastrzyk za 3 dni ;) i juz na tej wizycie uawiaja IUI .. obliczaja 3 dni + okolo 18 h po zastrzyku IUI ;)
    przed IUI nie masz usg ..bojak to dr mowi nie mapotrzeby :)po IUI kaza ci na drugi dzien zaczac brac luteine ;)
    10 dni .. pozniej odstawic..jak po 5 dniachnie przyjdzie @ zrobic test ..jak pozytywny to przyjsc :) jak negatywny czekac :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2015, 15:16

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania wiem co to hsg, tylko za szybko Cię czytałam i wyczytalam usg XD ale trzeba przyznać że niewiele się pomyliłam, bo nie robią usg :-)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Moni Koleżanka
    Postów: 51 18

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak sobie wspomnę Prostą to mi się wydaje że TVN i program Uwaga nakręcili by tan całkiem fajny reportaż.
    Ja też tam miałam IUI i to 3 razy i też miałam tak że leżałyśmy z tyłkami do góry z taką jedną dziewczyną intymności zero na prawdę, ale też warto pamiętać, że nie kżdego stać żeby leczyć się prywatnie niestety, życie jest podłe
    A ja dziś na dobicie dostałam okresu, lepiej być nie może

    2x1nxuun2v5yrjoo.png
  • fablous Ekspertka
    Postów: 233 109

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni szkoda, że @ przyszła :( Trzymam zatem kciuki za nowy cykl!

    Po takich rewelacjach to wiem jedno - Prostą będę omijać z daleka.
    Nie wiem tylko czy wrócić do mojego lekarza czy może wypróbować kogoś innego i zobaczyć jaki będzie miał pomysł na leczenie. Póki co jeszcze odpoczywam od wizyt. Może po wakacjach w lipcu wrócimy do kontrolowanych starań.

    3i49p07w0kmpd0v3.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni pryzkro mi ze @ przyszla :(

    co do teog fakt.. wlasnie dlatgeo niestety Prosta dalej funkcjonuje.. bo ne kazdego stac.. sama poszlam tam tlyko dlatego zbey mnie polozyli na nFZ i porobili badania.. chco z perspektywy czasu.. wiem..ze niestety mozna toprzyplacic zdrowiem.. mamznajomego ginekologa..ktory powiedzial mi ze swego czaasu nagminnie byly ciaze pozamaciczne z Prostej .. po IUI.. bo nie sprawdzaja droznosci jajowdowo..

    niestety w tej poradni.. brak jest empatii.. i pomocy bo nie dosc ze pary borykaja sie z probemem..t nawet nie potrafia im zapewnic intymnosci i spokoju ..

    Sabina lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Kawuszka Autorytet
    Postów: 526 321

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to wszystko przeczytałam, to doznałam po prostu szoku i dobicia ;) Bo już słyszałam różne negatywne opinie o Prostej, ale po takiej dawce walę głową w biurko :)

    Powiem Wam szczerze, że nie wiem jak będzie i sama się zastanawiam nad zrobieniem drożności, bo cholernie się boję tej ciąży pozamacicznej a przed nami IUI... także mnie nastarszyłyście. A w zasadzie wyostrzyłyście moją czujność, za co dziękuję :)

    Mówiąc o okresie, dostałam plamienia w sobotę 13 czerwca i myślałam, że to okres, ale trwało to dwa dni i dzisiaj już sucho. Strasznie dziwna sprawa. Dzisiaj koleżanka w pracy mnie nakręcała, że to bardzo możliwe, że ciąża i żebym zrobiła test itd...

    Nie wiem co o tym myśleć. Tyle testów negatywnych wyrzucałam już do kosza, że mam dosyć. Z drugiej strony, kto wie??
    Znacie taki przypadek plamień brązowych 2 dni i koniec, gdzie zakończyło się to ciążą? (Znowu nakręcanie głowy, ale tak to jest jak się tego pragnie najbardziej na świecie).

    Kurde no boję się teraz tego Wojnera i Prostej, co tam się będzie działo. Wszystko własnie chodzi o tą kasę. Gdybyśmy wszystkie miały jej pod dostatkiem to każdy by chodził do wspaniałych prywatnych klinik i starania były by w komfortowych warunkach i godnych!

    zi133e3k7xw895tv.png
    atdc2n0azl7ch4oo.png
    Starajcie się naprzód o królestwo Boże i o jego
    sprawiedliwość, a wszystko będzie wam dodane.
    (Mt 6,33)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawuszka siknij na test nawet z tego wzgledu zeby miec czyste sumienie :)

    Frozen lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Kawuszka Autorytet
    Postów: 526 321

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A chyba siurnę :) ale nie wierzę w to :) Zerknę na test i pewnie powiem sobie, "oj głupia Ty...głupia Ty" :) hehe

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    zi133e3k7xw895tv.png
    atdc2n0azl7ch4oo.png
    Starajcie się naprzód o królestwo Boże i o jego
    sprawiedliwość, a wszystko będzie wam dodane.
    (Mt 6,33)
  • Cordy Autorytet
    Postów: 385 369

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczynki :)

    My własnie jutro idziemy jeszcze raz na Prostą z wynikami (co prawda badania robiłam pod koniec marca :P) ale pokażemy się im, bo własnie Z. przebąkiwał u mnie o drożności jajowodów, że może jak będzie wszytko inne ok to mnie położy jeszcze na to badanie.

    Słyszałam tak jak i Wy same negatywy o przychodni. Ale chociaż, jak Ania już stwierdziła, badania na NFZ się porobi. Zobaczymy co nam powiedzą i co zalecą.

    A nie wiecie jak to jest na Prostej z ewentualnym monitoringiem cyklu na oddziale?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2015, 13:26

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Już razem <3
‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ