X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A przypomnij mi Ty bierzesz duphaston jeszcze ?? Bo niestety ale duphaston też wpływa na źle samopoczucie w ciąży.

    Kierować na CC nie musi Cię nikt ale nigdy nie wiadomo jak poród się potoczy. Ja skierowania żadnego też nie mam bo brak wskazań jakichkolwiek.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 lipca 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    A przypomnij mi Ty bierzesz duphaston jeszcze ?? Bo niestety ale duphaston też wpływa na źle samopoczucie w ciąży.

    Kierować na CC nie musi Cię nikt ale nigdy nie wiadomo jak poród się potoczy. Ja skierowania żadnego też nie mam bo brak wskazań jakichkolwiek.

    No tak, bo nie przewidzę czy dziecko się nie owinie pępowiną czy coś... Ale jednak myślę, że to rzadko się zdarza i chyba nie chętnie tak od razu pędzą na stół... Choć ja chyba bym wolała cc :P ale to inna sprawa.

    Nie, duphaston odstawilam w 9tc i biorę mała lutkę 50mg na noc. Mdłości i wymioty, zawroty głowy mam dużo mniejsze od tygodnia. Ale bywało okropnie, bo nawet do 15 razy dziennie wymiotowalam, a tak mi się ciemno przed oczami robilo i kręcilo w glowie, że cale dnie w łózku leżalam ;/ teraz jest bez porównania. Mam nadzieje, że zostanie jak najdlużej :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 18 lipca 2018, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodzwoniłam się. Pani rejestratorka masakrycznie nie miła no ale zapisałam się na 20 sierpnia:) Pani mnie wyniośle poinformowała że wizyta u prof kosztuje 400zł:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2018, 14:39

    veritaserum lubi tę wiadomość

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 18 lipca 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati88 wrote:
    Dodzwoniłam się. Pani rejestratorka masakrycznie nie miła no ale zapisałam się na 20 sierpnia:) Pani mnie wyniośle poinformowała że wizyta u prof kosztuje 400zł:)

    A to nie jest szpital na NFZ??

    F. mi napisał, że dzisiaj zostawi mi receptę na lek na zrosty, może uda się rozpuścić. Zobaczymy. Za 2 tygodnie widzimy się na monitoringu (dzisiaj pewnie okres dostanę).

    Magda, a Ty dostałaś okres?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2018, 15:04

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli on zakłada że masz zrosty bez histero/ laparo?

  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 18 lipca 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    A to nie jest szpital na NFZ??

    Szpital jest na NFZ ale trzeba się do niego dostać poprzez profesora. F. mnie do niego wysłał na konsultację

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 18 lipca 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie Paula to skąd wie że ma zrosty? Tobie rozpuszcza a mi wyciął? co to za lek?

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 lipca 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    A to nie jest szpital na NFZ??

    F. mi napisał, że dzisiaj zostawi mi receptę na lek na zrosty, może uda się rozpuścić. Zobaczymy. Za 2 tygodnie widzimy się na monitoringu (dzisiaj pewnie okres dostanę).

    Magda, a Ty dostałaś okres?

    Eee.... jak to?... Nie widac na usg zrostow! Mowil to on i wielu innych lekarzy... i ja juz mialam lek na zrosty... Mam nadzieje, ze nie pozalujesz jak ja :/ i dziwne to. Bo jak powiedzialam o poprzedniej lekarce i rozpuszczaniu zrostow to F nie mogl przestac krecic glowa i mowic, ze tacy lekarze istnieja...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 18 lipca 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:38

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 lipca 2018, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Nie,nie dostałam :D

    Mam wyniki (część), ktoś coś?

    homocysteina: 8,83 (norma: 4,4-13,56)
    wit. B12: 257 (norma: 187 - 883)
    kwas foliowy: 6,1 (norma: 3,10-20,50) - dodam, że nie suplementuję kwasu.

    Czemu? W ciagu staran jest wazny kwas, w ogole kwas foliowy na drogi rodne podobno dziala cuda ;p sa badania ale nie wiem na ile zetelne.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 18 lipca 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:38

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 lipca 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam się to Ci nie pomogę w wynikach :P Napisz do F. może :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie wszystkie dobrze. Mutacji nie masz.homocysteina dobra. Jakby mutacja była to by te witaminy i kwas były na mega poziomach z tego co wiem:)

    Co do kwasu przed ciążą też nie brałam. Ogólnie uważam że im mniej witamin tym lepiej. Sama biorę teraz prenatalne Duo ale co drugi dzień powiem szczerze.

    Edit..jeszcze mi się przypomniało Magda że możesz mieć trochę niski kwas bo metforminie bierzesz. Ona obniza go. Ja jednak po Twoich wynikach wykluczylabym problemy z metylacja .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2018, 17:06

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 lipca 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego? Słyszalam, że ogromne dzieci z witamin są :P I tak się zastanawiałam...
    Ja mam pregne plus, pregne dha, wit K... Ale przez to, że wymiotowalam itp to biorę w sumie tylko jedną pregne... I biorę ją z bólem bo mi się nie chce jej łykać ;P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie dużo bierzesz. Ja wyszłam z założenia że zdrowo się odżywiam ogólnie, dużo ryb jem zdrowych tłuszczy. Wiem że pochodzenie nie do końca zdrowe ale kiedyś kobiety nie brały tych witamin i było ok. Ja w pierwszym trymestrze niby brałam femibion ale później już brałam tylko sam kwas. W drugim brałam totalnie w kratkę witaminy a teraz biorę głównie dha bo się mózg wykształca najbardziej w 3 trymestrze.

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 18 lipca 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:38

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 lipca 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tak.... Z tym braniem u mnie ciężko :P ale zdrowe odżywianie to też za duże wymogi u mnie... Byłam zdziwiona, że dzidzia ma tyle gram skoro ja non stop wymiotowałam... Ogólnie ze zdrowej żywności to soki sobie wyciskam ;P i jem owoce i staram się jeść warzywa.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 18 lipca 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:39

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 lipca 2018, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Przecież to nie on mi zlecił, tylko Gawryś. Bede do niego wysylac komplet. Dzis mam czesc wiec pytam

    Ale zawsze zapytać można :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli raczej to że Ty wymiotujesz nie ma wpływu że dziecko za mało przyrasta. Tym bardziej że do 12 tyg to pęcherzyk żółtkowy odżywia zarodek bo łożysko dopiero zaczyna działać na pełnych obrotach.

‹‹ 146 147 148 149 150 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ