X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaaa90 witamy, witamy w gronie staraczek o pierwsze szczęście!

    A co z monitoringiem? To chyba najbardziej pewna metoda potwierdzenia owu, bo tak to faktycznie zwariować można ;)

    welonka lubi tę wiadomość

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj agaaa. Oj tam monitoring to dobra rzecz;)
    Ciewake ike z nas mysli ze ma owu a wcale jej nie ma;)
    Ja jeszcze ma monitorimgi nie chodze.. mysle ze zbyt krotko sie staram zeby podejmowac takie kroki.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • muffinkaa Koleżanka
    Postów: 53 9

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monitoring w przyszłym cyklu ;). Niestety, ja bardzo dużo czasu spędzam w pracy i to uniemożliwia mi chodzenie na monitoringi.

  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety też, teraz korzystam, bo jestem na urlopie, który niestety już się kończy... Czy tak by nie mogło być zawsze, tyle czasu na zadbanie o swoje zdrowie, na jeżdżenie na te wszystkie badanka, na spokojnie, bez stresu, no komu to przeszkadza powiedzcie? :P

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety u mnie z pracą dokładnie to samo ;/ nie dosyć, że potrafię mieć w ciągu tygodnia taki grafik, że 3 x w tyg idę na 12 h;/ do tego dochodzą zmiany ;/ głównie są to ranki i popołudniówki rzadziej nocki... stres też robi swoje ;/ co do monitoringu to chyba faktycznie zacznę go robić tylko na ile będzie on wiarygodny przy takich zmiennych godzinach pracy(zwłaszcza że nie mam tygodnia na rano a tyg na popo, raczej to zmiany mieszane).... co do oznak owulacji to nigdy nic nie czułam, tak samo przy zbliżającym się okresie... żadnych bóli czy to piersi czy brzucha, ewentualnie kłucie jajników i to by było na tyle. testy owu robiłam, ale nawet jak wychodziły II kreski to efektu w postaci ciąży nie ma więc sceptycznie do nich podchodzę ... generalnie na każdej wizycie wychodzi mi bardzo cienkie endometrium a po ostatniej wizycie u lekarza to sam stwierdził, że jest tak małe, ze trzeba rozruszać moje jajniki bo na okres się w ogóle nie zapowiadało ;/ i to ponad 3 miechy po laparo... oszaleć można....

    Marudaruda lubi tę wiadomość


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do testów owulacyjnych to ja jestem z tych co nie polecają z Allegro ;) za to mi się sprawdziło Domowe Laboratorium z Rossmanna. Ale najlepiej przetestować na sobie, bo te co jednej wychodzą, na drugiej się nie sprawdzają :)

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kobietki!
    Ja robie jeszcze w tym cyklu testy, bo mi zostały. Zaczęłam w koncu wczoraj (13dc) kreska wyraźna ale słabsza niż kontrolna, więc myślę że dziś/jutro pojawi się pozytyw. Jutri mam usg więc będę miała weryfikację :)
    W zeszłym cyklu robiłam z rossmanna te na f, w 14 dc mocna krecha, śluz płodny, który zniknął po 2 dniach + szyjka otwarta. Ale bez monitoringu nie mam pewności czy owu była, w każdym razie testy zgadzały się z innymi objawami :)

    Z allegro nidy nie korzystałam.

    Pięknie u mnie świeci słońce, pracuję w ogrodzie ale nie moge się skupić na pracy, a jak u Was?

    Welonka, silna, mądra kobieto! Podziwiam Twoje nastawienie i doskonale rozumiem momenty zwątpienia, ale dopóki kierują cię na konsultacje i widzą dalszy tryb leczenia - jest nadzieja!!

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinno być jakieś L4 dla starających się i pokój do wynajęcia w laboratorium, kto jest za? :D ;)

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba w tym cyklu skorzystam z testów ovu ;) i zrobie to też z czystej ciekawości :) teoretycznie owulację powinnam mieć między 12-14 sierpnia więc testy w ruch i do dzieła :D bardzo chciałabym żeby się w końcu udało ;)


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W końcu uda się na pewno! No przecież innej opcji nie ma! Nie ma i koniec. :)

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No te testy z rossmana sa dobre ale wiem ze wlasnie testy nie u kazdego sie sprawdzaja. Ja zamowilam na allegro , nawet jak sie nie sprawdza to dalam za nie grosze wiec nie strace ;) mam nadzieje ze niedlugo przyjdą. U mnie juz koniec @ wiec niedlugo działamy;)
    Oda daj znac jak po usg;)
    Mam nadzieje ze ten miesiac przyniesie nam szczescie;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaa masz potwierdzone pcos i lekarz nie zalecił monitoringu zeby sprawdzić czy występuje u Ciebie owulacja ? Tez walczę z tym paskudztwem u mnie po zrobieniu badan hormonalnych mialam robiony monitoring ba naturalnym cyklu co potwierdziło cykle bezowulacyjne ,lekarz odrazu wprowadził stymulację lekami monitoring mialam różnie zazwyczaj 10dc zawsze prawie wieczorem w 12dc zastrzyk na pęknięcie i kolejny monitoring 16-17dc i jesli owu byla brałam duphaston. Od zastrzyku lekarze zaZwyczaj każą sie starać. Jestem tydzień po laparoskopii która potwierdziła pcos i niedrożny jajowód .


    Odda jeszcze pewnie nie raz popadnę w taka rezygnacje ,boje sie ze po jutrzejszej wizycie mogę podłamać sie.

    age.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba wierzyć, że się uda :) i to każdej z nas ;) kto wie może ten cykl będzie dla nas szczęśliwy :D czego bardzo nam wszystkim życzę ;) chociaż staram się sama nie nakręcać i nie myśleć tyle o tym wszystkim to jest mi ciężko ponieważ za miesiąc mój brat zostanie tatą więc jakby nie patrzeć temat dzieci i ciąży ciągle jest poruszany.. bardzo się cieszę i już nie mogę się doczekać kiedy Mały się urodzi,ale też z drugiej strony za każdym razem jak widzę dziewczynę brata z brzuszkiem łapie doła ;/ im się udało chociaż nie planowali a my się staramy i nic ....


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Agaa masz potwierdzone pcos i lekarz nie zalecił monitoringu zeby sprawdzić czy występuje u Ciebie owulacja ? Tez walczę z tym paskudztwem u mnie po zrobieniu badan hormonalnych mialam robiony monitoring ba naturalnym cyklu co potwierdziło cykle bezowulacyjne ,lekarz odrazu wprowadził stymulację lekami monitoring mialam różnie zazwyczaj 10dc zawsze prawie wieczorem w 12dc zastrzyk na pęknięcie i kolejny monitoring 16-17dc i jesli owu byla brałam duphaston. Od zastrzyku lekarze zaZwyczaj każą sie starać. Jestem tydzień po laparoskopii która potwierdziła pcos i niedrożny jajowód .


    Potwierdzili to podczas laparo ;/ oba jajniki z pogrubioną otoczką do tego lewy jajnik z licznymi zrostami dlatego wykonali jeszcze chromoskopię i skaryfikację obydwu jajników no wycinek z lwego poszedł na badanie histopatologiczne. Profil hormonalny miałam robiony pod koniec listopada i wszystkie wyniki były ok poza stosunkiem lh do fsh ;/ teraz biorę estrofem mite od 5 dnia cyklu przez 25 dni a od 1 dnia6 dołączam duphaston i czekam na okres...


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miało być od 16 dnia duphaston*


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Witaj Aga :)

    ja intensywnie wróciłam do pracy niestety, mam chwilę przerwy więc mogłam do Was zajrzeć.
    ja w tym cyklu zawaliłam mierzenie temperatury, wszystko przez urlop i wyjazdy, więc nie posiłkuję się nią czy ovu była czy nie, wyszło mi ze miałam ją mieć 4.08 no i śluz też był piękny więc liczę, że wszystko poszło jak trzeba.
    Ja testów owu nie robiłam nigdy, przeczytałam tu na forum, że przy pcos nie ma sensu i nie próbowałam nawet. Jeśli teraz nic nie wyjdzie to może spróbuje w następnym cyklu z samej ciekawości, może po lekach coś się zmieniło. Póki co z niecierpliwością czekam do 20 sierpnia na testowanie :-)

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaaa90 wrote:
    Trzeba wierzyć, że się uda :) i to każdej z nas ;) kto wie może ten cykl będzie dla nas szczęśliwy :D czego bardzo nam wszystkim życzę ;) chociaż staram się sama nie nakręcać i nie myśleć tyle o tym wszystkim to jest mi ciężko ponieważ za miesiąc mój brat zostanie tatą więc jakby nie patrzeć temat dzieci i ciąży ciągle jest poruszany.. bardzo się cieszę i już nie mogę się doczekać kiedy Mały się urodzi,ale też z drugiej strony za każdym razem jak widzę dziewczynę brata z brzuszkiem łapie doła ;/ im się udało chociaż nie planowali a my się staramy i nic ....

    Mam podobnie, też w rodzinie są brzuszki, nieplanowane nawet, no ale cóż, mamy dookoła siebie ciążowe hormony, może się szybciej zarazimy ;) hihi

    welonka, ja w ciężkich chwilkach podczytywałam forum dziewczyn u których problem był po stronie faceta, wyniki beznadziejne, lekarze rozkładali ręce, a jednak są w ciąży! I to nie jedna, a bardzo dużo. Także głowa do góry, będzie co ma być, ale robimy wszystko co możemy, co w naszej mocy, więc nie może być inaczej jak tylko pozytywnie na teście!!! Trzeba w to wierzyć :) :*

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gacka89, takie odpuszczenie, urlopik często wróżą coś dobrego :D Trzymam kciuki! :)

    agaaa90, u mnie też właśnie ten stosunek LH DO FSH kuleje, co to właściwie znaczy? Dopiero 18stego podbytam o to gina, ale może wcześniej Wy mi dacie korepetycje w tym temacie? ;)

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gracka89 trzymam kciuki że jednak testy już nie będą Tobie potrzebne :D co do czekania to ono jest najgorsze ... im bliżej tego dnia tym bardziej się człowiek nakręca :D sama tego doświadczałam, ale w moim przypadku był to szereg rozczarowań ;/ nic, nie można się poddawać tak szybko więc cały czas liczę na to , że w końcu odwiedzę mojego doktora żeby mu oświadczyć, że chciałabym żeby prowadził moją ciążę :D


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • muffinkaa Koleżanka
    Postów: 53 9

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomysł z L4 dla staraczek - genialny! :D

    Co do brzuszków dookoła, to aktualnie w bliskim otoczeniu mam 4 takie brzuszki :D. Dlatego ciężko jest nie myśleć i nie wyobrażać sobie ;).

    No nic, dziś po pracy kupię testy z Rossmanna i zrobie dwa (jeden ten tani z Allegro). Zobaczymy co wyjdzie :).

    Sońkaa lubi tę wiadomość

‹‹ 136 137 138 139 140 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ