X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sońkaa z tego co mi lekarz powiedział to prawidłowy stosunek lh do fsh powinien wynosić 1:1 a u mnie to było prawie 2:1 co prawie na pewno sugeruje pcos;/ sama też o tym nieco czytałam i również, że wysokie lh sugeruje niską rezerwę jajnikową ;/


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga to tak jak u mnie hormony ok tylko stosunek lh do fsh troche zawyżony i niski progesteron i u mnie to juz blokuje owulacje . Moim zdaniem warto zrobic monitoring tym bardziej jak ma sie nieregularne cykle bo nie wiadomo kiedy ta owu bedzie.

    U mnie juz wszystkie ciążowe brzuszki rozwiązały sie w ostatnich miesiącach.

    age.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka to jedziemy na tym samym wózku. Teraz tak myślę, że faktycznie warto będzie robić monitoring ... zwłaszcza, że mam tak rozchwiane cykle;/ poruszę jeszcze ten temat z ginem bo on sam na ostatniej wizycie powiedział, że gdyby estrofem i duphaston nie zadziałały to niestety będzie musiał mnie znowu skierować do szpitala i to w dodatku do tego w którym on nie pracuje ;/ nie powiem podłamałam się tą wiadomością, ale na szczęście okres dostałam więc mój org.reaguje na hormony :D


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie LH, też jest wysoki - 11,54 mIU/ml, jasna cholera... :(

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sońkaa nie możemy się załamywać chociaż wiem, ze to bardzo trudne;/ dla mnie info o pcos była o tyle szokiem bo nie mam nadwagi, nadmiernego owłosienia,tarczyca ok , trądziku brak... a u taki zonk.... zostaje nam walczyć z tą zarazą


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga a na co chce cie kierować do szpitala w jakim celu dokładniejsze badania?

    Sońka spokojnie same lh duzo nie wnosi jaki masz poziom fsh?

    age.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedział tylko, że jak terapia z hormonami nie zadziała to będzie mnie musiał skierować na dalsza diagnostykę do szpitala ginekologicznego położniczego czyli w przypadku Poznania na Polną. Sama nie wiem co oni mogliby tam innego "odkryć" czy ustalić... no chyba że znowu mieliby mnie brać na laparo żeby sprawdzić czy coś złego np. na tym lewym jajniku się nie dzeje.... chociaż wydaje mi się, że na drugi taki zabieg to za szybko.... dodam tylko, że jajowody obydwa mam drożne ...


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Aga a na co chce cie kierować do szpitala w jakim celu dokładniejsze badania?

    Sońka spokojnie same lh duzo nie wnosi jaki masz poziom fsh?

    FSH 6,36, czyli ten stosunek mi wychodzi 1,81, a powinien być mniej niż jeden, tak?

    Ja też nie mam ani owłosienia, ani trądziku... agaaa90, ale jak chcą robić diagnostykę to korzystaj, ja po roku wolę wiedzieć co jest, cokolwiek to by nie było, bo ta to tylko czekasz, wszystkie objawy są, a później wielkie oczy nad testem, że to jednak znów 1 kreska. Ja, przeciwniczka leków, teraz najchętniej bym się faszerowała czym popadnie, bo to zawsze daje jakąś nową nadzieję, a bez niej ani rusz ;)

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej ale sie rozchulalyscie;)
    Ale wt macie duza wiedze.. ja od Was sie ucze ale czuje sie jak glab;)
    Hmm.. jak jest z tymi testami przy pcos? Zawsze wychodzą pozytywnie czy negatywnie?

    Ja wlasnie skonczylam ribic obiadek, zrobiłam leczo , maz bedzie mial niespodzianke bo uwielbia leczo;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli teraz na wizycie powie mi, że jednak pomimo działania tabletek lepiej byłoby pójść na diagnostykę do szpitala to pójdę pomimo, że w zeszłym miesiącu zmieniłam prace i na pewno nie parzyli by na to przychylnym okiem, ale trudno. Zdrowie ma się tylko jedno a pracę mozna zmienić. Co do oglądania testu z 1 kreską to również mam dośc tego widoku;/ wielkie nadzieje a potem płacz, że znowu sie nie udało ;/ nawet nie umiałam tych testów wyrzucić po tych 5 min tylko zostawiałam dłuzej z nadzieją, że ta II krecha sie pojawi mimo, że wiedziałam, że wtedy to i tak nie bedzie wiarygodne ;/


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w moim przypadku to był istny rollercoster bo miałam i pozytywy i negatywy....a robiłam je jeszcze przed potwierdzeniem diagnozy ...


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaaa90, wszystkie tak robimy, więc się nie przejmuj :* W pracy pokręcą nosem, ale co z tego, trzeba to przeżyć, nie myśl o tym, masz ważniejsze sprawy na głowie :*

    San, leczo <3 ja też je kocham i jest następne w kolejce po dzisiejszej pomidorowej i rybce :)

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie ;) zdrowie jest najważniejsze :) Teraz wyczekuje weekendu i teoretycznie owulki ;) może po tych tabsach będę miała jakiekolwiek jej objawy :D


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamy razem, ja też pierwszy miesiąc ze wspomagaczem, więc wszystkiego można się spodziewać, więc czemu nie dwóch kresek? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2017, 13:57

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby oby!!;) II krechy to byłby najpiękniejszy widok :D także do dzieła :))))

    SanKwt, Sońkaa lubią tę wiadomość


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie mogę działać, bo luby idzie jutro na badania i ma szlaban na żonkę ;) Ale jak już będzie odwołany, to ogień i dym ;) ;) ;) Staramy się o dzieło życia, co mi tam cykl bez owu... Może się jakoś wywoła :D

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak już będzie można to uwaga na ściany :D:D:D będą wręcz chodzić :D ;) właśnie dzieło życia to idealne określenie :D trafiłaś w same sedno :D i nie ma bata w tym cyklu będziemy miały owu i koniec kropka :D

    Nic dziewczyny lecę się szykować do pracy bo dzisiaj na 16 co prawda tylko na 5h, ale swoje zrobić trzeba, za to jutro wolne więc odpocznę i ogarnę nieco domowe obowiązki :D
    Zajrzę tutaj jak wrócę ;)


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaaa90, miłego dnia! I dużo pozytywnej energii :* :)

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh to ja mam jeszcze mniejszy stosunek lh do fsh i mam trądzik ,rozregulowane cykle brak owulacji obraz na usg liczne drobne pęcherzyki i jajniki zmienione. Racja jesli lekarz kieruje na diagnostykę do szpitala to trzeba korzystać. Ja co krok dowiaduje się o nowej przeszkodzie ze cos jest nie tak boje sie czasem robic kolejnych badan.
    Ja na obiadek zrobiłam kapuśniak za mną chodzi taki dobry placek po węgiersku ale to za dużo roboty:).

    age.png
  • muffinkaa Koleżanka
    Postów: 53 9

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeszcze mam prośbę o interpretację wyników:

    ft3 - 3,30
    ft4 - 1,10

    Co do "trzęsących się ścian" to u mnie się trzęsą od momentu pojawienia się bladziutkiej drugiej kreseczki na teście owu :D.

‹‹ 137 138 139 140 141 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ