X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaa wyżej napisałam co dowiedziałam się na wizycie.

    3 cykle to bardzo krótko, później mój lekarze raczej nie będzie chciał mnie stymulować a u mnie bez tego ani rusz. Oczywiście jak zostanę skierowana do profesora to pojadę na konsultacje ale czy zgodzę się na zabieg nie wiem czytałam o tym profesorze to wygląda na to ,że to dobry specjalista . Na razie wierzę że Święta Bożego Narodzenia będę już w dwupaku ;)
    Mi doktor dodał wiry tymi ciążami po lapro mówił ,że często kobieta próbuje wszystkiego nie udaje się a po laparoskopii zachodzą w ciągu pierwszych cykli.
    A i na monitoringi mam się teraz juz zgłaszać 8-9 dc aby pęcherzyki nie przerosły .

    Gacka u mnie wczoraj słońce a dzisiaj na deszcz zapowiada się.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2017, 09:44

    age.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi przed laparo z reguły dokuczałam lewy jajnik, prawy raczej sporadycznie, ale od października zeszłego roku to te bóle były prawie codzienne !! nie był to ból nie do wytrzymania, ale był dokuczliwy o czym oczywiście powiedziałam lekarzowi... no i okazało się, ze na lewym były liczne zrosty ;/ z tym pcos to faktycznie każa z nas ma inne objawy i też jest mi ciężko do końca w to uwierzyć tym bardziej , że przyczyna tego cholerstwa nie jest znana;/ ja nigdy nie miałam nadmiernego owłosienia, trądzik był, ale tylko w gimnazjum i to nie jakoś nasilony a wagę trzymam ponad 10 lat na tym samym poziomie.. także z zewnątrz wszystko ok, ale od środka wyszło, że moje pęcherzyki nie rosną co właściwie było głównym powodem skierowania mnie na laparo ...
    Teraz czekam do września i idę na kontrolę chociaż po cichu mam nadzieję, że jednak ten cykl okaże się tym szczęśliwym :D:D:D


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po tym jak zaczęłam brać tabletki przytyłam (chociaż przy moim wzroście to i tak jakoś nie wiadomo jak tego nie widać), teraz jest mi ciężko zrzucić mimo, że tabletek nie biorę już ponad 1,5 roku, ale znowu od strony mojej mamy w rodzinie genetycznie każdy jest przy kości, więc i tak się dobrze trzymam :-)

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się dobrze trzymasz to najważniejsze ;) ja po tabletkach nie przytyłam, ale nieco pogorszyła mi się cera poza tym wszystko było ok ;)


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Anuś_ku Ekspertka
    Postów: 222 103

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem właśnie po wizycie u endo i zapadla decyzja ze obniżamy tsh bo jednak 2,75 to jest za wysokie i od jutra zamiast dawki 25 to bede musiala brac 37,5 Mój kochany małżonek skwitowal moje wizyty u lekarzy tekstem "teraz to juz jestes po kompleksowym przegladzie, i bedziesz smigala jak nowka" tez sie go żarty trzymaja.

    Sońkaa, Marudaruda lubią tę wiadomość

  • Grzybek Koleżanka
    Postów: 101 14

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny , jestem tutaj nowa i nie mam pewności Ci taki temat już gdzieś nie został poruszony , nie mniej jednak chciałabym , żebyście odpowiedziały na kilka nurtujących mnie pytań :) Otóż od 5 lat zmagam się z hiperprolaktynomą, do tej pory wszystkie cykle były bez owulacyjne .. wyjechałam na stałe do Niemiec i trafiłam pod opiekę świetnego lekarza , dzięki któremu w końcu udało się zacząć jajeczkowanie . 4.08 byłam na kontrolnej wizycie , ponieważ wciąż muszę przyjmować leki na obniżenie poziomu prolaktyny , wywołanie jajeczkowania jak i zasuszenie pokarmu .. podczas kontrolnego usg lekarz stwierdził , że widać pęcherzyk , który niebawem pęknie i kazał szybko działać jeśli chce mieć dzieci . Tak więc wraz z partnerem wzieliśmy sie do roboty juz tego samego dnia . dziś jest moj 21 dc. od kilku dni obeserwuje temperaturę i szyjkę macicy . I tutaj zaczynaja sie moje pytania :) Temperatura wewnątrz pochwy od 3 dni wynosi 36,8-36,9 , szyjka macicy jest hmm na dlugość palca ( nie wiem czy to nisko czy wysoko ) , jest średnio miękka ale tez nie jest twarda .. no i jest chyba lekko otwarta . od kilku dni caly czas boli mnie jeden jajnik i czasami pobolewa brzuch jak przed okresem , normalnie na 8 dni przed spodziewana @ zawsze bolały mnie piersi , teraz nic .. tylko lekko pobolewają sutki . Jestem bardzo drażliwa i mimo ze chodzę szybko spac i zasypiam bez problemu ciagle jestem nie wyspana . Czy to możliwe ze udało się już w pierwszym cyklu ? do miesiaczki jeszcze 8 dni , a ja oczywiscie nie wytrzymałam, kupiłam test ciązowy .. i co ..? wyszedl negatywny ! łudzie sie , że może to za wczesnie i jeszcze stanie sie cud , ale mam złe przeczucia.

    starania od 07.2017 ,
    5 lat cykle bezowulacyjne,
    hiperprolaktynemia, bromergon,
    podejrzenie PCOS , podejrzenie IO,
    badanie nasienia 1.02
    21.01 - test ciążowy pozytywny ❤️
  • Spinka_86 Ekspertka
    Postów: 194 55

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć Dziewczyny,
    U Was też taka duchota?
    za mną połowa cyklu umówiona wizyta u ginki 7 września, zrobiłam podstawowe badania kontrolnie i walczę z wynikami bo okazało się, że mam podwyższoną bilirubine :/ USG wątroby itd poprawne, dzisiaj kolejna wizyta w labo i czekam na wyniki kolejnych badań :( Można zwariować...

    bd2597be3948e47b5b53dd575ebf3622.png

    bd2597be3948e47b5b53dd575ebf3622.png
    85993e3kecgcce4m.png
    Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś...
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spinka_86 wrote:
    cześć Dziewczyny,
    U Was też taka duchota?
    za mną połowa cyklu umówiona wizyta u ginki 7 września, zrobiłam podstawowe badania kontrolnie i walczę z wynikami bo okazało się, że mam podwyższoną bilirubine :/ USG wątroby itd poprawne, dzisiaj kolejna wizyta w labo i czekam na wyniki kolejnych badań :( Można zwariować...

    bd2597be3948e47b5b53dd575ebf3622.png
    Oj straszna duchota zapowiada się na kolejną burzę, chociaż dzisiaj w nocy jakaś była, a ja ją przespałam :D
    Nie zazdroszczę Ci najgorsze co moze być to latabie i stanie wszedzie w kolejkach.

    Spinka_86 lubi tę wiadomość

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Spinka_86 Ekspertka
    Postów: 194 55

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj u nas (wlkp) burza była konkretna i taka ulewa, że się obudziłam.

    bd2597be3948e47b5b53dd575ebf3622.png
    85993e3kecgcce4m.png
    Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś...
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grzybek wrote:
    Hej dziewczyny , jestem tutaj nowa i nie mam pewności Ci taki temat już gdzieś nie został poruszony , nie mniej jednak chciałabym , żebyście odpowiedziały na kilka nurtujących mnie pytań :) Otóż od 5 lat zmagam się z hiperprolaktynomą, do tej pory wszystkie cykle były bez owulacyjne .. wyjechałam na stałe do Niemiec i trafiłam pod opiekę świetnego lekarza , dzięki któremu w końcu udało się zacząć jajeczkowanie . 4.08 byłam na kontrolnej wizycie , ponieważ wciąż muszę przyjmować leki na obniżenie poziomu prolaktyny , wywołanie jajeczkowania jak i zasuszenie pokarmu .. podczas kontrolnego usg lekarz stwierdził , że widać pęcherzyk , który niebawem pęknie i kazał szybko działać jeśli chce mieć dzieci . Tak więc wraz z partnerem wzieliśmy sie do roboty juz tego samego dnia . dziś jest moj 21 dc. od kilku dni obeserwuje temperaturę i szyjkę macicy . I tutaj zaczynaja sie moje pytania :) Temperatura wewnątrz pochwy od 3 dni wynosi 36,8-36,9 , szyjka macicy jest hmm na dlugość palca ( nie wiem czy to nisko czy wysoko ) , jest średnio miękka ale tez nie jest twarda .. no i jest chyba lekko otwarta . od kilku dni caly czas boli mnie jeden jajnik i czasami pobolewa brzuch jak przed okresem , normalnie na 8 dni przed spodziewana @ zawsze bolały mnie piersi , teraz nic .. tylko lekko pobolewają sutki . Jestem bardzo drażliwa i mimo ze chodzę szybko spac i zasypiam bez problemu ciagle jestem nie wyspana . Czy to możliwe ze udało się już w pierwszym cyklu ? do miesiaczki jeszcze 8 dni , a ja oczywiscie nie wytrzymałam, kupiłam test ciązowy .. i co ..? wyszedl negatywny ! łudzie sie , że może to za wczesnie i jeszcze stanie sie cud , ale mam złe przeczucia.
    Hej. Oczywiscie bylo bu wspaniale jak by sie udalo, ale spokojnie poczekaj jeszcze do dnia spidiewanej miesiaczki, albo przynajmniej 4 dni;)
    Objawy sa obiecujące ale nie musza oznaczać ciazy, czesto jest tak ze po lekach organizm roznie reaguje;)
    Nie odbieram Ci nadzieji ale tez nie rob sobie zbyt duzej, a i mi zawsze okolo dwa dni przed miesiaczka spada temperatura, jesli Tobie tez spadnie na 2-3 dni to prawdopodobnie miesiaczka sie zjawi.
    Powodzenia kochana;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj u mnie tez duchota , rano zatem straszna burza i ulewa.. dzis caly dzien spędziłam w kuchni.. lepilam pierogi... myslalam ze nie skoncze;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Spinka_86 Ekspertka
    Postów: 194 55

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Oj u mnie tez duchota , rano zatem straszna burza i ulewa.. dzis caly dzien spędziłam w kuchni.. lepilam pierogi... myslalam ze nie skoncze;)
    To ile nalepiłaś? ja ostatnio 115 pierogów tak się rozpędziłam :P

    bd2597be3948e47b5b53dd575ebf3622.png
    85993e3kecgcce4m.png
    Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś...
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, ja też ostatnio lepiłam! Mamy chyba nie równo pod sufitem, że się za takie rzeczy przy 30 stopniach porywamy, no ale... czego się nie robi, żeby dobrze zjeść ;) :D

    A ja od 6 dni na swojej przymusowej wezwęglowej diecie i muszę się pochwalić, że mam -2kg! Myślę, że to dość ładny wynik jak na taki czas :)

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2017, 20:14

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • Grzybek Koleżanka
    Postów: 101 14

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz już poczekam do 18.08 :) moze sie jednak uda . U mnie dziś leje ( Duisburg -Niemcy) ale to dobrze o fali upałów ( 40 st w cieniu ! :o ) ,tylko taka pogoda działa jednak usypiająco .:)

    starania od 07.2017 ,
    5 lat cykle bezowulacyjne,
    hiperprolaktynemia, bromergon,
    podejrzenie PCOS , podejrzenie IO,
    badanie nasienia 1.02
    21.01 - test ciążowy pozytywny ❤️
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie jest lekko, odechciewa się dosłownie wszystkiego, WSZYSTKIEGO :-P w taki upał...

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sońka z tym wszystkiego bym polemizowała haha ;)

    za mną chodzą pierogi, ale z jagodami musze upolować na weekend o ile jeszcze gdzieś są

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gacka szkoda, że nie widzisz mojego M, zrozumialabyś co mam na myśli :-P Ucina sobie drzemkę po kolacji, a przy tym chrapie jak suseł ;-) Jedyna pociecha, że śpi zupełnie jak go Pan stworzył B-) :-D hehe, wybaczcie ;-)

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jak tak naturalnie sypia to dobrze że go nie widzę.
    Nam tez duchota doskwiera, ale chłodny prysznic działa cuda :-)

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj zajechaliśmy do "teściów" moja dobra teściowa dzisiaj lepiła pierogi z serem ledwo zjadłam a juz przychodzi czy moze zjem pączka,miesiąc tutaj i utyłabym z 10 kg;d
    Pod koniec sierpnia mamy chrzciny u jego siostry nie mam ochoty iść bo zaraz zaczną się głupie gadki na to kiedy my sie zdecydujemy wryy.

    age.png
‹‹ 141 142 143 144 145 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ