Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • welonka Autorytet

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 09:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaa wyżej napisałam co dowiedziałam się na wizycie.

3 cykle to bardzo krótko, później mój lekarze raczej nie będzie chciał mnie stymulować a u mnie bez tego ani rusz. Oczywiście jak zostanę skierowana do profesora to pojadę na konsultacje ale czy zgodzę się na zabieg nie wiem czytałam o tym profesorze to wygląda na to ,że to dobry specjalista . Na razie wierzę że Święta Bożego Narodzenia będę już w dwupaku ;)
    Mi doktor dodał wiry tymi ciążami po lapro mówił ,że często kobieta próbuje wszystkiego nie udaje się a po laparoskopii zachodzą w ciągu pierwszych cykli.
    A i na monitoringi mam się teraz juz zgłaszać 8-9 dc aby pęcherzyki nie przerosły .

Gacka u mnie wczoraj słońce a dzisiaj na deszcz zapowiada się.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2017, 09:44

klz9df9h3nsyhcqk.png
  • agaaa90 Autorytet

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 09:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi przed laparo z reguły dokuczałam lewy jajnik, prawy raczej sporadycznie, ale od października zeszłego roku to te bóle były prawie codzienne !! nie był to ból nie do wytrzymania, ale był dokuczliwy o czym oczywiście powiedziałam lekarzowi... no i okazało się, ze na lewym były liczne zrosty ;/ z tym pcos to faktycznie każa z nas ma inne objawy i też jest mi ciężko do końca w to uwierzyć tym bardziej , że przyczyna tego cholerstwa nie jest znana;/ ja nigdy nie miałam nadmiernego owłosienia, trądzik był, ale tylko w gimnazjum i to nie jakoś nasilony a wagę trzymam ponad 10 lat na tym samym poziomie.. także z zewnątrz wszystko ok, ale od środka wyszło, że moje pęcherzyki nie rosną co właściwie było głównym powodem skierowania mnie na laparo ...
    Teraz czekam do września i idę na kontrolę chociaż po cichu mam nadzieję, że jednak ten cykl okaże się tym szczęśliwym :D:D:D

f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • gacka89 Autorytet

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 09:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po tym jak zaczęłam brać tabletki przytyłam (chociaż przy moim wzroście to i tak jakoś nie wiadomo jak tego nie widać), teraz jest mi ciężko zrzucić mimo, że tabletek nie biorę już ponad 1,5 roku, ale znowu od strony mojej mamy w rodzinie genetycznie każdy jest przy kości, więc i tak się dobrze trzymam :-)

Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
  • agaaa90 Autorytet

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 10:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się dobrze trzymasz to najważniejsze ;) ja po tabletkach nie przytyłam, ale nieco pogorszyła mi się cera poza tym wszystko było ok ;)

f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Anuś_ku Ekspertka

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 17:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem właśnie po wizycie u endo i zapadla decyzja ze obniżamy tsh bo jednak 2,75 to jest za wysokie i od jutra zamiast dawki 25 to bede musiala brac 37,5 Mój kochany małżonek skwitowal moje wizyty u lekarzy tekstem "teraz to juz jestes po kompleksowym przegladzie, i bedziesz smigala jak nowka" tez sie go żarty trzymaja.

Sońkaa, Marudaruda lubią tę wiadomość

• Grzybek Koleżanka

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 18:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny , jestem tutaj nowa i nie mam pewności Ci taki temat już gdzieś nie został poruszony , nie mniej jednak chciałabym , żebyście odpowiedziały na kilka nurtujących mnie pytań :) Otóż od 5 lat zmagam się z hiperprolaktynomą, do tej pory wszystkie cykle były bez owulacyjne .. wyjechałam na stałe do Niemiec i trafiłam pod opiekę świetnego lekarza , dzięki któremu w końcu udało się zacząć jajeczkowanie . 4.08 byłam na kontrolnej wizycie , ponieważ wciąż muszę przyjmować leki na obniżenie poziomu prolaktyny , wywołanie jajeczkowania jak i zasuszenie pokarmu .. podczas kontrolnego usg lekarz stwierdził , że widać pęcherzyk , który niebawem pęknie i kazał szybko działać jeśli chce mieć dzieci . Tak więc wraz z partnerem wzieliśmy sie do roboty juz tego samego dnia . dziś jest moj 21 dc. od kilku dni obeserwuje temperaturę i szyjkę macicy . I tutaj zaczynaja sie moje pytania :) Temperatura wewnątrz pochwy od 3 dni wynosi 36,8-36,9 , szyjka macicy jest hmm na dlugość palca ( nie wiem czy to nisko czy wysoko ) , jest średnio miękka ale tez nie jest twarda .. no i jest chyba lekko otwarta . od kilku dni caly czas boli mnie jeden jajnik i czasami pobolewa brzuch jak przed okresem , normalnie na 8 dni przed spodziewana @ zawsze bolały mnie piersi , teraz nic .. tylko lekko pobolewają sutki . Jestem bardzo drażliwa i mimo ze chodzę szybko spac i zasypiam bez problemu ciagle jestem nie wyspana . Czy to możliwe ze udało się już w pierwszym cyklu ? do miesiaczki jeszcze 8 dni , a ja oczywiscie nie wytrzymałam, kupiłam test ciązowy .. i co ..? wyszedl negatywny ! łudzie sie , że może to za wczesnie i jeszcze stanie sie cud , ale mam złe przeczucia.

starania od 07.2017 ,
    5 lat cykle bezowulacyjne,
    hiperprolaktynemia, bromergon,
    podejrzenie PCOS , podejrzenie IO,
    badanie nasienia 1.02
    21.01 - test ciążowy pozytywny ❤️
  • Spinka_86 Ekspertka

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 19:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć Dziewczyny,
    U Was też taka duchota?
    za mną połowa cyklu umówiona wizyta u ginki 7 września, zrobiłam podstawowe badania kontrolnie i walczę z wynikami bo okazało się, że mam podwyższoną bilirubine :/ USG wątroby itd poprawne, dzisiaj kolejna wizyta w labo i czekam na wyniki kolejnych badań :( Można zwariować...

bd2597be3948e47b5b53dd575ebf3622.png

85993e3kecgcce4m.png
    Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś...
  • gacka89 Autorytet

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 19:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spinka_86 wrote:
    cześć Dziewczyny,
    U Was też taka duchota?
    za mną połowa cyklu umówiona wizyta u ginki 7 września, zrobiłam podstawowe badania kontrolnie i walczę z wynikami bo okazało się, że mam podwyższoną bilirubine :/ USG wątroby itd poprawne, dzisiaj kolejna wizyta w labo i czekam na wyniki kolejnych badań :( Można zwariować...

Oj straszna duchota zapowiada się na kolejną burzę, chociaż dzisiaj w nocy jakaś była, a ja ją przespałam :D
    Nie zazdroszczę Ci najgorsze co moze być to latabie i stanie wszedzie w kolejkach.

Spinka_86 lubi tę wiadomość

wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    ovarin,
  • Spinka_86 Ekspertka

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 19:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj u nas (wlkp) burza była konkretna i taka ulewa, że się obudziłam.

85993e3kecgcce4m.png
  • SanKwt Autorytet

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 19:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grzybek wrote:
    Hej dziewczyny , jestem tutaj nowa i nie mam pewności Ci taki temat już gdzieś nie został poruszony , nie mniej jednak chciałabym , żebyście odpowiedziały na kilka nurtujących mnie pytań :) Otóż od 5 lat zmagam się z hiperprolaktynomą, do tej pory wszystkie cykle były bez owulacyjne .. wyjechałam na stałe do Niemiec i trafiłam pod opiekę świetnego lekarza , dzięki któremu w końcu udało się zacząć jajeczkowanie . 4.08 byłam na kontrolnej wizycie , ponieważ wciąż muszę przyjmować leki na obniżenie poziomu prolaktyny , wywołanie jajeczkowania jak i zasuszenie pokarmu .. podczas kontrolnego usg lekarz stwierdził , że widać pęcherzyk , który niebawem pęknie i kazał szybko działać jeśli chce mieć dzieci . Tak więc wraz z partnerem wzieliśmy sie do roboty juz tego samego dnia . dziś jest moj 21 dc. od kilku dni obeserwuje temperaturę i szyjkę macicy . I tutaj zaczynaja sie moje pytania :) Temperatura wewnątrz pochwy od 3 dni wynosi 36,8-36,9 , szyjka macicy jest hmm na dlugość palca ( nie wiem czy to nisko czy wysoko ) , jest średnio miękka ale tez nie jest twarda .. no i jest chyba lekko otwarta . od kilku dni caly czas boli mnie jeden jajnik i czasami pobolewa brzuch jak przed okresem , normalnie na 8 dni przed spodziewana @ zawsze bolały mnie piersi , teraz nic .. tylko lekko pobolewają sutki . Jestem bardzo drażliwa i mimo ze chodzę szybko spac i zasypiam bez problemu ciagle jestem nie wyspana . Czy to możliwe ze udało się już w pierwszym cyklu ? do miesiaczki jeszcze 8 dni , a ja oczywiscie nie wytrzymałam, kupiłam test ciązowy .. i co ..? wyszedl negatywny ! łudzie sie , że może to za wczesnie i jeszcze stanie sie cud , ale mam złe przeczucia.
    Hej. Oczywiscie bylo bu wspaniale jak by sie udalo, ale spokojnie poczekaj jeszcze do dnia spidiewanej miesiaczki, albo przynajmniej 4 dni;)
    Objawy sa obiecujące ale nie musza oznaczać ciazy, czesto jest tak ze po lekach organizm roznie reaguje;)
    Nie odbieram Ci nadzieji ale tez nie rob sobie zbyt duzej, a i mi zawsze okolo dwa dni przed miesiaczka spada temperatura, jesli Tobie tez spadnie na 2-3 dni to prawdopodobnie miesiaczka sie zjawi.
    Powodzenia kochana;)

xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • SanKwt Autorytet

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 19:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj u mnie tez duchota , rano zatem straszna burza i ulewa.. dzis caly dzien spędziłam w kuchni.. lepilam pierogi... myslalam ze nie skoncze;)

xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Spinka_86 Ekspertka

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 19:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Oj u mnie tez duchota , rano zatem straszna burza i ulewa.. dzis caly dzien spędziłam w kuchni.. lepilam pierogi... myslalam ze nie skoncze;)
    To ile nalepiłaś? ja ostatnio 115 pierogów tak się rozpędziłam :P

85993e3kecgcce4m.png
  • Sońkaa Autorytet

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, ja też ostatnio lepiłam! Mamy chyba nie równo pod sufitem, że się za takie rzeczy przy 30 stopniach porywamy, no ale... czego się nie robi, żeby dobrze zjeść ;) :D

A ja od 6 dni na swojej przymusowej wezwęglowej diecie i muszę się pochwalić, że mam -2kg! Myślę, że to dość ładny wynik jak na taki czas :)

10 cs szczęśliwy <3

ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • Sońkaa Autorytet

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:07

Cytuj  /     /  Zgłoś

Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2017, 20:14

10 cs szczęśliwy <3

ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • Grzybek Koleżanka

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz już poczekam do 18.08 :) moze sie jednak uda . U mnie dziś leje ( Duisburg -Niemcy) ale to dobrze o fali upałów ( 40 st w cieniu ! :o ) ,tylko taka pogoda działa jednak usypiająco .:)

starania od 07.2017 ,
    5 lat cykle bezowulacyjne,
    hiperprolaktynemia, bromergon,
    podejrzenie PCOS , podejrzenie IO,
    badanie nasienia 1.02
    21.01 - test ciążowy pozytywny ❤️
  • Sońkaa Autorytet

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie jest lekko, odechciewa się dosłownie wszystkiego, WSZYSTKIEGO :-P w taki upał...

10 cs szczęśliwy <3

ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • gacka89 Autorytet

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sońka z tym wszystkiego bym polemizowała haha ;)

za mną chodzą pierogi, ale z jagodami musze upolować na weekend o ile jeszcze gdzieś są

wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    ovarin,
  • Sońkaa Autorytet

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gacka szkoda, że nie widzisz mojego M, zrozumialabyś co mam na myśli :-P Ucina sobie drzemkę po kolacji, a przy tym chrapie jak suseł ;-) Jedyna pociecha, że śpi zupełnie jak go Pan stworzył B-) :-D hehe, wybaczcie ;-)

10 cs szczęśliwy <3

ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • gacka89 Autorytet

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 21:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jak tak naturalnie sypia to dobrze że go nie widzę.
    Nam tez duchota doskwiera, ale chłodny prysznic działa cuda :-)

wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    ovarin,
  • welonka Autorytet

Wysłany: 10 sierpnia 2017, 21:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj zajechaliśmy do "teściów" moja dobra teściowa dzisiaj lepiła pierogi z serem ledwo zjadłam a juz przychodzi czy moze zjem pączka,miesiąc tutaj i utyłabym z 10 kg;d
    Pod koniec sierpnia mamy chrzciny u jego siostry nie mam ochoty iść bo zaraz zaczną się głupie gadki na to kiedy my sie zdecydujemy wryy.

klz9df9h3nsyhcqk.png
‹‹ 141 142 143 144 145 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego