X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku roku zrobiłam kilka podstawowych badań dla kobiet starającyh sie o dziecko. TSH miałam ciut ponad 3 (norma do 4,2) i ginekolog nawet na ten wynik nie spojrzał - przecież jest w normie. A endo mnie opierdzieliła totalnie jak powiedzialam ze zaczynam starania o dziecko. Kazała natychmiast zbijac. Więc zwyklym ginekologom nie ufam do konca w tym temacie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2017, 16:46

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Anuś_ku Ekspertka
    Postów: 222 103

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jutro wizyte u endokrynologa, popytam sie jak z tym Tsh, zobaczymy co mi powie.

  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuś_ku wrote:
    Ja mam jutro wizyte u endokrynologa, popytam sie jak z tym Tsh, zobaczymy co mi powie.
    I daj koniecznie znać co powie! ;-)
    Też myślę, że jednak powinno być niższe niż mamy... I trzeba wziąć się pod tym kątem do roboty, też będę o to męczyć gina, a jak to nie pomoże to klepnę wizytę u endo, cóż więcej można zrobić? ;-)

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Maruda a owulacja u Ciebie występuje normalnie ?u mnie w cyklach w których nie miałam owulacji mialam skoki i upadki nie bylo wyraźnego spadku i potem skoku. Poproś gina zeby Ci przepisał duphaston bo szkoda czasu bo masz bardzo długie cykle.

    Na razie od pół roku nie zaobserwowałam owulacji, ale w lutym przestałam brać po wieeeelu latach tabletki antykoncepcyjne (brałam je ze względu na brak miesiączki, ale i tak nie pomagały). W marcu/kwietniu samoistnie organizm zaczął przygotowywać się do miesiączki, dostałam takie mini @, ale poszłam do gin i ona mi wpieprzyła ten duphaston - zupełnie niepotrzebnie! Znowu mi rozwaliła cały system hormonalny i właściwie to nawet po duphastonie miałam tak skąpe miesiączki, że prawie plamienia. Temperaturę mierzę chyba drugi pełny cykl. Poprzedni cykl miałam 50 dni, ale po 1 - pierwszy cykl po odstawieniu duphastonu, a po 2 - miałam mega dużo stresu związanego z przeprowadzką. Dopiero mi się sytuacja stabilizuje, zaczynam od dzisiaj mierzyć temperaturę, bo mi się @ ledwo kończy... Nie chcę brać żadnych leków, to jakaś paranoja, za dużo tego.

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie, jak się gin rozpędzi plus suple to rano wychodzi, że mamy do połknięcia pół apteki...

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • Anuś_ku Ekspertka
    Postów: 222 103

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sońkaa pewnie że dam znac, mam nadzieje ze mi cos powie eutyrox 25 i tak biore do 8 lat bo mam niedoczynność. Ja od lutego odwiedziłam dwóch ginekologów a w sumie nic konkretnego sie nie dowiedzialam. Badanie pęcherzyka mialam jest okej, reszta badan tez prolaktyne zbiłam i co dalej nic, zachowuje sie pomału jak wariatka latajac od lekarza do lekarza, ale chcialabym juz coś wiedziec. Ostatnio slyszalam ze jak podwyzszona prolaktyna to i tsh jest podwyzszone ale czy to prawda nie wiem.

  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuś, a partner badany? Jeśli już coś o tym było to przepraszam, ale nie pamiętam. Mój dziś się właśnie bada...

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • Anuś_ku Ekspertka
    Postów: 222 103

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie, lekarka mi powiedziala ze jeśli przez pół roku nic to wtedy mąż bedzie badany. Na razie tak na prawde staramy sie dwa miesiące, jeśli do konca roku nic nie wyjdzie to męża wyśle.

  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, to faktycznie, na spokojnie

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • muffinkaa Koleżanka
    Postów: 53 9

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy ten test owu jest pozytywny? Dodam, że wczoraj druga krecha była znacznie bledsza! Oprócz tego występuje śluz prawie przezroczysty i rozciągliwy.

    https://zapodaj.net/cd287aedeb0b8.jpg.html

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maruuda ,Moze brak owulacji jest spowodowany długoletnim braniem tabletek antykoncepcyjnych czasem jajniki potrzebują więcej czasu zeby na nowo podjąć prace. Sprawdź sobie jak tylko będziesz mogła ten progesteron. Nie jest normalne miec takie cykle :( rozumiem ze nie chcesz przesadzać ale czasem lepiej wspomóż organizm ,moze miałaś za słaba dawke. Co Twój lekarz mówi ze tak długie cykle ?

    Z tego stresu spaliłabym dom zostawiłam żelazko włączone i poszłam na dwór z siostrzenica :/ dałam sie wrobić i dzisiaj spędzam noc w namiocie z młodą:d

    Dziewczyny trzymajcie kciuki o 20 aby okazało sie ze moja sytuacja nie jest tak beznadziejna .

    age.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka, trzymam mocno!!!!

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Maruuda ,Moze brak owulacji jest spowodowany długoletnim braniem tabletek antykoncepcyjnych czasem jajniki potrzebują więcej czasu zeby na nowo podjąć prace. Sprawdź sobie jak tylko będziesz mogła ten progesteron. Nie jest normalne miec takie cykle :( rozumiem ze nie chcesz przesadzać ale czasem lepiej wspomóż organizm ,moze miałaś za słaba dawke. Co Twój lekarz mówi ze tak długie cykle ?

    Z tego stresu spaliłabym dom zostawiłam żelazko włączone i poszłam na dwór z siostrzenica :/ dałam sie wrobić i dzisiaj spędzam noc w namiocie z młodą:d

    Dziewczyny trzymajcie kciuki o 20 aby okazało sie ze moja sytuacja nie jest tak beznadziejna .

    Ten cykl był taki długi zapewne przez niepożądane działanie stresu, tak myślę... Zobaczę jaki będzie teraz ten cykl.

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie co do jajowodu niedrożnego to lekarz powiedział ze jest taka możliwość ze cewnik nie wszedł w druga macice próbowali kilka razy i albo jest niedrożny naprawdę albo nie da sie wprowadzić cewnika , mamy próbować jeszcze starac sie przez 3 cykle ponieważ byla zrobiona kauteryzacja jajników i moze akurat uda sie po laparoskopii jesli nie uda się wysyła mnie na histeroskopię i usuniecie przegrody ale to jest ostateczność powiedzial mi w prost ze ten zabieg nie daje pewności ze po nim zajdę w ciążę może tez obniżyć płodność na ta chwile nie chce sie godzic tak odrazu na ta operacje nawrt po tych 3 miesiącach. Mam sprawdzić jeszcze tsh jesli wyjdzie takie jak ostatnio to mi wprowadzi leki. po tych 3miesiacach chce mnie wysłać do profesora Jakiel on przyjmuje w Warszawie jesli ktos cos o nim wie to proszę o informacje.
    Przyszły cykl zaczynam znowu stymulacja clo pregnyl duphaston wrzesnien październik listopad któryś z tych miesięcy będzie moj bo ja na żadną operacje nie mam zamiaru sie wybierać

    Marudaruda, ula87 lubią tę wiadomość

    age.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jest welonka najważniejsze to się nie poddawać bez względu na to jaką by sytuacja nie była. Wcale się nie dziwię, że nie chcesz operacji pewnie bym zrobiła tak samo chyba, że to byłaby ostateczność.

    Zresztą niedawno byłam w podobnej sytuacji z tymże związanej z kręgosłupem. Jestem 16 lat po operacji i nagle zaczęłam mieć bóle tak silne, że nie byłam w stanie ani siedzieć ani stać do tego cierpły mi nogi. Lekarz zaproponował mi usunięcie prętów, które mam wstawione bez gwarancji, że to pomoże. Nie zdecydowałam się, postanowiłam, że dopóki leki w jakiś sposób mi pomagają to nie poddam się operacji.

    Welonka ściskam cię mocno i wierzę, że wszystko skończy się szczęśliwie.:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2017, 23:04

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka zgadzam się, najważniejsze, że jest determinacja i siła do działania! Ja już nie raz trafiłam na forum na historię o ciazy po laparo, także będę mocno ściskać kciuki, żeby to była i Twoja historia :-) :-*

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Zapowiada się dzisiaj upalny dzień u mnie, a jak tam u Was?

    Mam zagwostke, od powrotu z urlopu sprawdzam tempke, ake tak jak pisałam nie sugeruje się nią, bardziej to nawyk. I dzisiaj zauważyłam, że skoczyła mi o 2 kreski, a wczoraj wieczorem zauważyłam biały śluz. Myślicie, że to coś znaczy czy to bardziej wpływ dupka? Kurcze nie chce sie nakręcać za wcześnie, bo do testowania jeszcze trochę.

    Udanego dnia kobietki :-)

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojj wczoraj już nie zdążyłam do was zajrzec kobtki, ale już nadrabiam zaległości ;) z ciekawości zajrzałam do swoich badań hormonalnych i u mnie tsh wynsiło 3.3 ulU/ml nato miast fsh 7,1 mlU/ml a h 13,46 mlU/ml czyli miałam stosunek lh do fsh 1,9.... uhh prawie 2x większy ;/ progesteron też kulał 0,43ng/ml...

    Gacka89 ja po dupku zaobserwowałam u siebie o wiele gęstszy śluz... bez wkładki ani rusz bo leciało ze mnie równo ... teraz biorę estrofem o od 20 sierpnia włączam duphaston bo bez niego okresu albo nie dostane w ogóle albo znowu bym czekała kilka miesięcy;/ naprawdę męczące już to się staje.... wczoraj na dodatek tak mi dokuczały jajniki, że w pewnym momencie musiałam kuncnąć bo myślałam, że oszaleje ....


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sońkaa też czytałam historię dziewczyn, które zaszły po laparo i to nawet w 1 cyklu ;) szczęściary ;] przed zabiegiem to chyba przejrzałam wszystkie możliwe fora z tym związane i szłam z wielką nadzieją, że może i mi sie uda :D nie zakładałam, że od razu, ale chociaż, że cykle bd miała regularne... a tu nici z tego ;/ szczerze mówiąc brałam przez 3 lata microgynon 21 przez 3 lata i kiedy go odstawiłam 2 lata temu w listopadzie to okres mi się przesunął, ale przez 1.5 roku był zupełnie regularny! a od czerwca zeszłego roku pachhh... zanikł... i tak sie teraz z tym wszystkim bujam ;/ żebym drastycznie schudła, przytyła czy przeżyła wielki stres to bym zrozumiała, ale nic z tych rzeczy....

    Welonka i jak wyniki??


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaaa90 wrote:
    Ojj wczoraj już nie zdążyłam do was zajrzec kobtki, ale już nadrabiam zaległości ;) z ciekawości zajrzałam do swoich badań hormonalnych i u mnie tsh wynsiło 3.3 ulU/ml nato miast fsh 7,1 mlU/ml a h 13,46 mlU/ml czyli miałam stosunek lh do fsh 1,9.... uhh prawie 2x większy ;/ progesteron też kulał 0,43ng/ml...

    Gacka89 ja po dupku zaobserwowałam u siebie o wiele gęstszy śluz... bez wkładki ani rusz bo leciało ze mnie równo ... teraz biorę estrofem o od 20 sierpnia włączam duphaston bo bez niego okresu albo nie dostane w ogóle albo znowu bym czekała kilka miesięcy;/ naprawdę męczące już to się staje.... wczoraj na dodatek tak mi dokuczały jajniki, że w pewnym momencie musiałam kuncnąć bo myślałam, że oszaleje ....

    No u mnie go sporo było, ja odczuwam takie delikatne kłucie raz jednej raz z drugiej strony.
    Przed braniem tabletek miałam normalnie okres, nieregularnie ale miałam, przy braniu tabletek to wiadomo, a teraz odkąd nie biorę no to też normalnie mam, tylko cykle mam raz krótkie raz długie. W moim przypadku pcos objawia się głównie nadmiernym owłosieniem i trądzikiem, jajniki mam też ok, żadnych pęcherzyków w nadmiernej ilości.
    Czasami się zastanawiam, czy ja mam faktycznie pcos, jak byłam mała to zaczęłam za szybko dojrzewać, mówili że urosnę tylko do 150 cm, w wieku 7-8 lat byłam rozwinięta jak 12-latka. Endokrynolog nawet zaleciła wzięcie hormonu wzrostu, którego rodzice mi nie podali, bo ich nie było stać, za co jestem im wdzięczna, bo parę lat później wystrzeliłam w górę (co skończyło się dla mnie operacją kręgosłupa) i dzisiaj mam 180 cm wzrostu.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
‹‹ 140 141 142 143 144 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ