X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój tak samo na luzaka śpi, ew. w zimie to luźne gatki ubiera xD

    też jestem na tym etapie, że jak nie wytrzymam to zacznę co innego szukać, ale na razie sobie radzę, plus jest taki jeszcze z moją pracą, że idą mi na rękę jak coś potrzebuje, czy wolne, czy inne sprawy, generalnie to nie mam co narzekać, ale w każdym zakładzie jak się to potwierdza po waszych odpowiedziach znajdzie się przynajmniej jedna larwa, która psuje atmosferę.

    mnie dzisiaj pobolewa podbrzusze, staram się nie myśleć o tym bo pewnie to sprawa dupka

    San wypatruj owu, trzeba działać dziewczyny, zajdziemy wszystkie to trzeba będzie zrobić jakiś zlot staraczek haha :D

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No koniecznie gacka! ;)

    No i niech ktoś już zajdzie :P Niech pokaże, że można, że się da! ;)

    A który macie dzień cyklu?

    U mnie dziś 11, poluję na owu testami powoli, chociaż ja mam późne i według gina w ogóle ma jej nie być w tym cyklu, ale ja staram się myśleć pozytywnie :P

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj 17 dc. Wczoraj monitoringiem potwierdzony pęcherzyk, dzisiaj pójdę do tej lekarki,może mi potwierdzi, że pękł. Chociaż nie wiem, czy nie za wcześnie.

    U mnie testy pięknie się sprawdziły 2 cykl. W pierwszym jednak podejrzewam, że owu była z prawego jajnika, a jak ma podejrzenie zrostów to na niego nie liczę.

    I oczywiście pozytywny był odpiero jak kreska była mocniejsza od kontrolnej (albo taka sama).

    Polecam ;-)

    Ale nie u każdego się sprawdzi oczywiście.

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, kiedyś już próbowałam z tymi testami, ale szybko się zniechęciłam, bo mocniejsza nigdy nie była, chociaż nie robiłam ich tak regularnie jak powinnam. Tym razem bardziej się na tym skupie i zobaczymy ;)

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda no to teraz trzeba czekac;) te dwa tyf po owu tak zawsze sie dluza;)

    Ja mam nadzieje ze dzis testy dotrą, bede robic codziennie zeby nie przegapic;)

    Chce juz owu;)


    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie 23 dc,

    San masakra z tym czekaniem, u mnie dopiero 7dpo i już dostaje cholery :-)

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo gacka, to u Ciebie najwcześniej się dowiemy co i jak, to trzymamy kciuki! Aż zbieleją, byle tylko coś pomogły :D

    gacka89 lubi tę wiadomość

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam test w tym cyklu 13,14,15 dwa testy i 16 dnia cyklu rano przed usg.
    Nie wiem, czy jest sens robić testy cały cykl - szkoda kasy. Lepiej zainwestować w lepszej jakości (ja kupowałam te z rossmana ok 20-25 zł/5 szt). W zeszłym cyklu zaczęłam w 10 dc a 14 wyszedł pozytywny.

    Zawsze jak pojawią się objawy, można też testować, bo np sluz jest też objawem przed-owulacyjnym a nie samej owulacji.

    Najbezpieczniej pewnie od 10 dc (ale wtedy cykl miałby 24 dni).

    Ja się cieszę przynajmniej ze względnej regularności, w zeszłym cyklu 15 dc owulka, w tym 16. Oby była owocna :D

    Gacja u mnie 1dpo a już chce wiedzieć!!! :D :D :D

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też korzystam z rossmanowskich testów, zaczęłam w 10 dc i zamierzam robić co drugi dzień a od 16 już codziennie, zobaczymy co mi wyczarują ;)

    Oda, trzymam kciuki za owocne staranka! :)

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam to samo, ale nie chce sie też jakoś nakręcać, nie wiem czy ovarin i dupek od razu w pierwszyn cyklu mi juz zadziałają na korzyść. Wole się nie nastawiać wtedy będzie większa radość, a mniej przykro jak teraz nie wyjdzie.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Hej MisiaABC. Długie starania, ale widzę ciągle walczysz, to dobrze!
    Wiesz co u Ciebie jest przeszkodą do tej pory?

    Miałam mnóstwo, również te inwazyjne. U mnie zaburzone są hormony związane ze stresem. A mąż leczy się od pół roku urologicznie i to na razie musimy pokonać. Choć nasienie ma bardzo dobre (z wyjątkiem aglutynacji i leukocytów, co jest efektem stanów zapalnych).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ucięło mi słowo, chodziło mi o to, że miałam już mnóstwo badań.

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sońka nie wiem czy co drugi dzień to dobry pomysł. Zaraz poszukam zdjęcia swoich testów z zeszłego cyklu, ale ja 13 dc blada druga kreska, 14 dc mocniejsza niż kontrolna, 15 dc sporo słabsza od tej 14 dc i słabsza od kontrolnej. Gdybym robia co drugi dzień mogłabym uznać, że kreska jest dość ciemna, ale nigdy nie zobaczyłabym już pozywtynego testu.

    Oczywiście to mój przypadek, ale może warto dmuchać na zimne ;-)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dawno mnie tu nie było ale wracam :)
    W tym cyklu dwóch kresek raczej nie zobaczę, chyba że mój kalendarz mnie nie okłamał to może jest cień szansy. a wszystko przez to, że mój mężczyzna leżał trochę w szpitalu. Trudno się mówi, ale zdrowie ukochanego najważniejsze ;) także czekam teraz cierpliwie na okres a wszystkim starającym się życzę jak najszybszego zafasolkowania :)

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sońka zobacz: https://zapodaj.net/511005121dc50.jpg.html

    na górze 13 dc negatyw, w srodku 14 dc zdecydowanie pozytyw, na dole 15 dc, ładna kreska ale to już negatyw.

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj 18 dc ale nie nastawiam się bo nie wiadomo czy owu była poza tym jedno serduszko przed lapro i drugie po ,ale kto wie może to był złoty strzał :D Dzisiaj zaczęłam brać dupahost .


    age.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda, faktycznie! Chyba jednak muszę zmienić strategię, zwłaszcza, że biorę leki i tak naprawdę to nie wiem jak będzie wyglądał mój cykl. Tylko kurcze, ja jednego nie rozumiem - na tych testach piszą, że pozytywny test zwiastuje owu w ciągu 24-36 godz., a Twój eksperyment pokazuje, że jak są krechy to trzeba biec natychmiast do łóżka ;)

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    U mnie dzisiaj 18 dc ale nie nastawiam się bo nie wiadomo czy owu była poza tym jedno serduszko przed lapro i drugie po ,ale kto wie może to był złoty strzał :D Dzisiaj zaczęłam brać dupahost .
    I tego się trzymajmy! Oby był to złoty strzał, dobre określenie ;)

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każda z nas jest indywidualna, a testy mogą być różnej czułości. Mi wyszedł pozytywny rano, a po kilku h gin stwierdziła pęcherzyk i powiedziała, że pęknie dziś najpóźniej jutro rano, ale obstawia dziś. Czyli jakby pękł rano,a czułam silny ból ale tylko kilka sekund na tym jajniku, to akurat byłoby 24 h.

    Myślę, że gdybym zrobiła ten test późnym wieczorem 15 dc też już mógłby wyjść pozytywny. W ogóle zaleca się zaprzestanie testowania po pierwszym pozytywnym wyniku.

    Najlepiej, PODOBNO, też jednak serduszkować przed owulacją, bo jajniki swoje muszą przebyć (podobno trwa to od ok godziny, nawet do kilkunastu h). One w razie czego poczekają na jajko, a jajko nie :p

    Żyje 12-24 h i trzeba się wstrzelić. Podobno też odpowiednio wcześnie przed owulacją zwiastuje dziewczynkę :) a w samą owulację chłopca, ma na to wpływ, że plemniki zakodowane na płeć żeńską są o wiele bardziej wytrzymałe od chłopców i mogą doczekać na jajko. Nigdy jednak jakoś się nie zgłębiałam. Mąż chce córeczkę, ale tak naprawdę płeć nam obojętna :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda, miałaś pewnie na myśli, że plemniki swoje muszą przebyć hehe ;)
    A jajko, jak kobieta kapryśne :P

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
‹‹ 143 144 145 146 147 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ