X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda teraz to nic tylko bierz swojego w obroty i niech wióry lecą :D:D:D:D ten cykl ma się dla Ciebie zakończyć happy endem ;) będziemy z niecierpliwością czekać na wieści :D

    Welonka w Poznaniu to lało a lało a żeby było śmieszniej przed chwilą zaczęło grzmieć xD przynajmniej w nocy będzie się dobrze spać :D


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Spinka_86 Ekspertka
    Postów: 194 55

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja Wlkp tak 60 km od Poznania - no dokładnie przedwczoraj o 4 rano była konkretna burza

    bd2597be3948e47b5b53dd575ebf3622.png
    85993e3kecgcce4m.png
    Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś...
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odda spokojnie masz potwierdzona owu ściany się trzęsły jak to sonka mówi terz tylko czekać na efekt;) ja w tym cyklu liczę na złoty strzał.

    ja mieszkam blisko rzeki i ona wszystko ściąga mój rejon omijają burze a jak sa to spokojne nawet chociaż dla mnie to każda jest straszna bo boje sie burz :d

    odkąd podjęłam się leczenia próbowałam porozmawiać o tym z siostrą z która mam dobry kontakt zawsze było mi ciężko zacząć raz rzuciłam że mama ucieszy siebo będzie mieć niedługo może wnuka (zaczynałam stymulacje wtedy)ale rozmowa szybko zakończyła się , we wtorek siostra pojechała nad morze i dzisiaj pisała do mnei co mi lekarz powiedział (nikt nie znał prawdziwego powodu laparoskopii)i nie wytrzymałam i wszystko jej powiedziałam i wiecie dużo lżej mi ale zabroniłam mówić jej mamie .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2017, 20:04

    Sońkaa lubi tę wiadomość

    age.png
  • Spinka_86 Ekspertka
    Postów: 194 55

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaaa90 wrote:
    Oda teraz to nic tylko bierz swojego w obroty i niech wióry lecą :D:D:D:D ten cykl ma się dla Ciebie zakończyć happy endem ;) będziemy z niecierpliwością czekać na wieści :D

    Welonka w Poznaniu to lało a lało a żeby było śmieszniej przed chwilą zaczęło grzmieć xD przynajmniej w nocy będzie się dobrze spać :D


    oj będzie burza jak nic już są ciemne chmury... okno otwarte jak szeroko :)

    bd2597be3948e47b5b53dd575ebf3622.png
    85993e3kecgcce4m.png
    Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś...
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie burze od samego rana. Od 17 to całkiem się rozszalała teraz spokojniej jest ale grzmi dalej i się błyska i lać nie przestaje. Aż mnie na spanie wzięło masakra.

    Oda bardzo się cieszę! Mam nadzieję że czas szybko zleci i we trzy zaczniemy szczęśliwy czas dla nas wszystkich! :-)

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już nie mam co męczyć męża, bo już po owulacji, przynajmniej 12 h, a pewnie już i 24 po, to mam nadzieję, że wczorajsze szaleństwa się okażą owocne :)

    Welonka - dobrze jest powiedzieć komuś, pewnie. Szczególnie jeżeli to bliska osoba, której ufasz. Zawsze to dodatkowe wsparcie, na pewno się przyda. Ja jeszcze nic nie mówię nikomu, poza mężem. Z przyjaciółkami rozmawiam na zasadzie, że coś działamy, ale zobaczymy. Więc na razie też nie pytają. A może ich to nie obchodzi :)

    No dziewczyny, dzięki za kciuki i słowa otuchy, odliczamy, zróbcie coś, żeby te 2 tyg minęły szybko!!

    gacka89 lubi tę wiadomość

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane zycze szczęśliwego cyklu;)
    Oby te starania przyniosły oczekiwane szczescie;)

    A i mnie jeszcze duuuuzo czekania;)

    U mnie tez duszno ale poprzednie dwa dni straszne burze poranne i ulewy.

    gacka89 lubi tę wiadomość

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • jodła30 Przyjaciółka
    Postów: 74 21

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, jestem tu nowa :) staram się od roku, na razie nic, drugi cykl piję zioła ojca sroki 3, widzę efekty w śluzie i chyba mam owulacje (test ovu delikatna druga kresta - od listopada nie miałam potwierdzonej ovu). CHciałabym, żeby się udało, ale też teraz bardziej odpuściłam. Chętnie dołączę do społeczności.

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt a u ciebie ktory dzien cyklu?

    Hej Jodla! Witamy w naszym gronie, powiesz cos o sobie? :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • jodła30 Przyjaciółka
    Postów: 74 21

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, jestem z wawy, mam 27 lat, starania od 1 roku - wszystkie badania porobione, byłam na diagnostyce na karowej 2 razy w szpitalu, raz u mnie z psychiką lepiej, raz gorzej (teraz mam lepszy okres). Chciałabym mieć dzidziusia, ale dochodze do takiego momentu, że uczę się cierpliwości, a im bardziej chodziłam po lekarzach czułam się fizycznie i psychicznie dużo gorzej i wyniki były średnie. Teraz tylko ziółka wieczorem i jest super. Mój mąż robił badanie spermy, ale też wyszły ok. Zostaje tylko czekać i po prostu ciszyć się sobą :)

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze trafiłaś, szczególnie jeżeli masz złe momenty, tutaj łatwiej sobie z nimi radzić :) masz kókko staraczek do wsparcia :)

    Najlepiej wrzucić na luz i płynąć :)

    A ktory masz teraz dzien cyklu? Robisz testy owu?

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Anuś_ku Ekspertka
    Postów: 222 103

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w Szczecinie burza i ulewa, ja mak 7 dc i juz nie moge sie doczekac ovu. Po wczorajszej wizyce u endo dostalam zastrzyk energi do dzialania

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2017, 21:39

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jodła witaj;)

    Agaaa ,Oda potrzebuje waszej pomocy zwracam sie do was bo wiem , że jesteście po laparoskopii chodzi o cięcie na wysokości jajników lewe cięcie mi na około spuchło zrobiła się taka twarda otoczka i siniak czy jest to normalne ? jestem po juz po ściągnięciu szwów , czy może być to spowodowane od wysiłku bo ostatnio troszkę przesadziłam .


    Kończę ostatni listek kwasu foliowego i chciałam zamienić na kompleks witamin co polecacie myślałam PregnaPLUS

    age.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, kochane, tylko z tymi ścianami to w te upały ciężko, też tak macie? Mnie się nawet oddycha z trudem, a co dopiero o szaleństwach mówić ;) Na szczęście jestem przed owu, więc mnie tak jeszcze czas nie pili mocno ;)

    jodła30, witamy w zacnym gronie :) Mamy tu taki niepisany pakt, że w tym cyklu, któraś musi zaciążyć, bo mamy słabe statystyki, więc uważaj, bo może padnie na Ciebie :P ;)

    agaaa, ja też zostawiam wszystko na ostatnią chwilę! Nie cierpię tego u siebie, ale tak już niestety mam, później wszystko w biegu :(
    Pytałaś o objawy owu, to czy ja wiem? Chyba nie mam za bardzo jeszcze, ale myślę, że jestem jakiś niecały tydzień przed.

    Tonę... topię się... help me!

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jodła witaj :) ja też z tych 27-letnich ;) niby coraz bliżej 30-stki, ale jak w grudniu lekarz pytał mi się o wiek i powiedziałam mu ni to żartem ni to serio, że zegar tyka to on sie uśmiechnął i powiedział (wtedy kiedy jeszcze o moim pcos nie było wiadomo), że nie mam się przejmować wręcz się uśmiechnął mówiąc, że jeszcze jestem młoda :D ale co potem wyszło to wyszło ...


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • jodła30 Przyjaciółka
    Postów: 74 21

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekarze też mówią, że nie mam co się stresować, że mam czas bo oni mają pacjentki długo po 30... rozumiem ich, ale wiadomo każdy chce i każdemu się wydaje, że jest najważniejszy itp. u mnie jest też spore napięcie w rodzinie, oczekiwanie, kiedy będzie ten dzidziuś. rodzice, rodzina nic nie wie, że się staramy itp. nawet nikt poza mężem nie wiedział, że byłam dwa razy w szpitalu. po prostu nie chce ich nakręcać, uniknąć pytań i spojrzeń, że kolejny miesiąc się nie udało... teraz tych pytań jest dużo mniej niż kiedyś, ale raz miałam strzał w serce - na imprezie rodzinnej jeden wujek podszedł do mnie i powiedział, że ja to chyba muszę się bać porodu i wyglądu po ciąży skoro nie mam dziecka ... no po prostu szok przeżyłam po czymś takim... ludzie potrafią być mega niekulturalni. rozumiem takie podśmiewanie się itp ale rozmowy na poważnie mogą naprawdę boleć ... mimo że mam spory dystans do życia i do siebie :)

  • jodła30 Przyjaciółka
    Postów: 74 21

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a tak w ogóle - teraz mam robiony monitoring hormonów z krwi: umie, któraś z was to ładnie zinterpretować, czy mam owu czy nie??

    moje wyniki:
    5 dc
    fsh 5,34
    lh 7,16
    estradiol 40,40

    12 dc (dzisiaj)
    fsh 13,60
    lh 83,50
    estradiol 328,00

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2017, 21:56

  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jodła, każda z nas to zna, trzeba się uzbroić w grubą skórę niestety... Ja też z nikim nie gadam, nie zwierzam się, koleżanki wiedzą tak ogólnie, że mam jakieś tam małe problemy i że się staramy, mamy nie chcę martwić, a poza tym nikomu się nie tłumaczymy, jesteśmy w tym razem.

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • Anuś_ku Ekspertka
    Postów: 222 103

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jodła30 i Agaaa90 ja tez 27 latka, mnie sie lekarz ostatnio pytal dlaczego tak poźno sie o dziecko staram

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka po pierwszej laparo wszytsko pieknie. W drugiej rozcieli mnie na poprzedniej bliznie i mia takie zgrubienie i stwardniałe, ale czy u ciebie to ok to nie wiem.
    Do tej pory mam bardzo brzydka blizne, dziure wręcz.

    A boli Cię to? Nic się nie sączy? Lepiej to obserwuj a jak masz szanse to podejdz to lekarza pierwszego kontaktu - niech rzuci okiem.

    Mi gon powiedziała, jak miałam 27 lat ze na co ja czekam? Ze juz mlofsza nie bede a duzo trudniej z kazdym rokiem!! Mowilam ze meza nie mam jeszcze na oku nawet... a kilka dni pozniej moj ukochany odwiadczyl mi sie po 3 mc znajomosci :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
‹‹ 145 146 147 148 149 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ