X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 26.

    A co do pytania lekarza, to jest chyba nie na miejscu, co go to interesuje?

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • Anuś_ku Ekspertka
    Postów: 222 103

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sońka ja mam dobra kolezanke, (rozmawiałysmy o problach z zajsciem w ciaze, obie mamy), ktora jest w 4 miesiacu i jak sie z nia ostatnio widzialam to traktowala mnie z rezerwa, jak sie zapytalam dlaczego to powiedziala ze ona jest w ciazy a ja nie. Zrobilo mi sie tak przykro nie dlatego ze jej sie udalo bo sie bardzo cieszylam (byla po pierwszej ciazy ktora sie nie rozwijala), wyciagalam ja z depresji pol roku a oba jak zaszla to mnie olala bo ja nie jestem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2017, 22:08

  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko, chyba hormony ciążowe poprzestawiały jej w głowie! To tak się wartościuje ludzi? Na te co mogą być w ciąży i na te co nie?! Ojjj... zbulwersowałam się w tym momencie! Anuśka, to jakaś po prostu wstrętna, głupia baba! :* :* :*

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • jodła30 Przyjaciółka
    Postów: 74 21

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuś_ku wrote:
    Sońka ja mam dobra kolezanke, (rozmawiałysmy o problach z zajsciem w ciaze, obie mamy), ktora jest w 4 miesiacu i jak sie z nia ostatnio widzialam to traktowala mnie z rezerwa, jak sie zapytalam dlaczego to powiedziala ze ona jest w ciazy a ja nie. Zrobilo mi sie tak przykro nie dlatego ze jej sie udalo bo sie bardzo cieszylam (byla po pierwszej ciazy ktora sie nie rozwijala), wyciagalam ja z depresji pol roku a oba jak zaszla to mnie olala bo ja nie jestem


    o kurcze, baby to są okropne! ale nie ma co się tym przejmować, może po prostu jakoś głupio palnęła... ja jedynie mam ucisk w brzuchu jak widzę, jak inne pary, nasi znajomi, którzy dużo później się pobrali po kolei ciąża, porody itp, a u nas nic...

  • Anuś_ku Ekspertka
    Postów: 222 103

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez tak pomyślałam że hormony poszły w ruch. Eh szkoda gadać, dobrze ze tutaj możemy sie wygadać i sie wspieramy.

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może nie chciała Cię swoją ciążą dołować. Czasami reakcje są absurdalne, ale było jej zwyczajnie głupio, albo czuła, że przy Tobie nie taktowanie będzie się cieszyć ciążą. Albo jak Sonka pisze - hormony jej za bardzo buzuja :)

    A moze ja zawsze staram sie zrozumiec i usprawiedliwic. Moze to rzeczywiscie po prostu glupia baba.

    Ja bym ze swoja dobra kolezanka pogadala, ale jak nie czujesz potrzeby, nie warto. Zaraz zajdziesz w ciaze i jej pokazesz :)

    zobacz ile masz nas! :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo, lekko nie jest kochane... mnie też ta sytuacja uczy pokory i cierpliwości... Aż w żołądku ściska na samą myśl ile to jeszcze i czy w ogóle? Ale nie idźmy w takie myśli. Przecież musi się udać, w przypadku zdrowych osób w każdym cyklu jest 25% szans, no to kurcze, co to jest? Mało, mało. Trzeba mieć po prostu szczęście! I w nie wierzyć! :)

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • jodła30 Przyjaciółka
    Postów: 74 21

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jodła30 wrote:
    a tak w ogóle - teraz mam robiony monitoring hormonów z krwi: umie, któraś z was to ładnie zinterpretować, czy mam owu czy nie??

    moje wyniki:
    5 dc
    fsh 5,34
    lh 7,16
    estradiol 40,40

    12 dc (dzisiaj)
    fsh 13,60
    lh 83,50
    estradiol 328,00

    powtarzam, bo mój post spadł już - znacie się na tym ? :)

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odda od ściągnięcia szwów boli wcześniej w ogóle tego nie czułam , nic się nie sączy . Mnie tak na pępku zaszyli brzydko.

    u mnie jedynie o całym problemie wszystko wie jedna koleżanka z pracy która ma 35 lat mam wielkie wsparcie w niej sama miała problemy i jej siostra , tak jak ja jedyna wiedziałam o tym że jest w ciąży niestety poroniła;(i nawet wtedy potrafiła znajśc się żeby dodać mi otuchy przed laparoskopią .

    Dziewczyny to ja jestem od Was dużo młodsza , nasza decyzje przyśpieszył lekarz który znalazł we mnie wszystkie problemy i dał do zrozumienia że nie powinniśmy zwlekać ,bałam się tej decyzji teraz wiem że dobrze zrobiłam bo przeszłam już spore leczenie i ciągle wychodzi coś nowego co obniża nasze szanse.

    age.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka, jeśli oboje znosicie trudny leczenia, masz wsparcie w partnerze, tzn. że to dobry czas i ze wszystkim sobie poradzicie, a dziecko tylko w tym pomoże :**

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka, wydaje mi sie ze moglam miec podobnie, ale nie widze tego i nie pamietam dokladnie. O pepki nic nie mow, mi tak zszyli ze mi pomniejszyli pepek. Nie wyglada to dobrze tez.

    Dobrze, ze zaczelas wczesnie. Ja gdybym nie tkwila w poprzednim zwiazku tyle, moze tez wczesniej myslalabym o rodzinie. Ale nie poznalabym pewnie meza, wiec tak pewnie musialo byc.

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    SanKwt a u ciebie ktory dzien cyklu?

    Hej Jodla! Witamy w naszym gronie, powiesz cos o sobie? :)
    Dopiero 8;/ ale jakos leci ;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wsparcie w M mam wielkie, chociaż czasem mam ochotę go udusić przez ten jego spokój i opanowanie , i u nas to on był pierwszy pewny decyzji nie ja . A tak naprawdę nie wiadomo ile będziemy musieli czekać miesiąc ,rok ,dwa.

    Tobie zmniejszyli a u , u mnie w tej chwili wygląda jakbym miała dwa pępki

    dobranoc :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2017, 22:51

    age.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt, to jeszcze kilka dni i wypatruj owu!

    U mnie sprawdziły się testy, a chyba robilaś te same w zeszłym cyklu?

    Ja mam jeszcze mieć następny cykl monitorowany - jak będzie taka owu piękna to nie mam się czym martwić, trzeba wtedy zbadać drożność. Ale polecam monitoring u mnie kamień z serca ze jest owu!!

    Jeszcze za 7 dni badam progrsteron i prolaktynę, oby było ok :)

    Welonka, po wygojeniu wszystko jest onwiele mniej widoczne, wiec sie nie przejmuj :)

    Spij dobrze!

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sie odniose jeszcze do tych pytan w rodzinie itp..
    Z mezem staramy sie krótko wiec jeszcze mnie tak bardzo nie bola te pytania.
    Moi rodzice wiedza ze sie staramy , teraz jest 4cs a właściwie jak by liczyc miesiace to 5 miesiac..
    Ostatnio moj tata do mnie:
    -no pokaz tez brzuchol..
    - po co?
    -no pokaz..
    Nie wytrzymałam i wybuchlam..
    - tato , daj juz spokoj , myslisz ze to takie hop siup?? Jak bym byla w ciąży to bym powiedziala.. nie pytaj o to ciagle bo to nie pomaga

    Do rzeczy , czasem warto powiedziec komus zeby nie zawracal gitary , na jakis czas dadza nam spokoj, nie dosc ze staramy sie tak o tym nie myslec to jeszcze nam o tym przypominaja...
    Trzeba sie bronic , naprawde .

    Wielkie dzieki ze jestescie, macie racje hest tu duzo wsparcia , otuchy i kazda kazdej kibicuje.
    Szczerze to nie cieszylabym sie z zadnej ciazy tak jak cieszyla bym sie z waszych;) - no chyba ze z mojej;)

    Welonka jak Cie ta rana niepokoi to mize warto skonsultować sie z lekarzem jakims albo chociaż z jakas pielegniarka..

    Aa co do stran to ja i tak mysle ze ja za pozno zaczelam tzn zaczelismy (a mam 25 lat prawie) ale mój maz jest ode mnie 3 lata mlodszy wiec musialam na niego troche poczekac;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    SanKwt, to jeszcze kilka dni i wypatruj owu!

    U mnie sprawdziły się testy, a chyba robilaś te same w zeszłym cyklu?

    Ja mam jeszcze mieć następny cykl monitorowany - jak będzie taka owu piękna to nie mam się czym martwić, trzeba wtedy zbadać drożność. Ale polecam monitoring u mnie kamień z serca ze jest owu!!

    Jeszcze za 7 dni badam progrsteron i prolaktynę, oby było ok :)

    Welonka, po wygojeniu wszystko jest onwiele mniej widoczne, wiec sie nie przejmuj :)

    Spij dobrze!
    Tak używałam tych z rossmana tyle ze nie w tamtym cyklu tylko jeszcze wczesniejszym.
    Dzis dotarly te allegrowe;) zribilam tak z ciekawości wiedzac ze nic nie bedzie;) ale mam ich 50 a co tam to se walnelam jeden;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    50? :o

    To jestem ciekawa czy Ci sie sprawdzą, oby były rzetelne. Dawaj znać :)

    Jak ja mialam 25 lat kilka lat temu to daleko było mi do myślenia o dzieciach. Ale u mmie najblizsze znajome jeszcze nawet po slubie nie sa, a sa po 30. Ale sporo z dalszego grona znajomych po slubach, zaraz sie wysypia ciaze pewnie :)

    Też z Waszych ciąż bym się mega cieszyła!

    Rozpoczynajcie Kochane pozytywne testy, bo potrafi się z tego zrobić lawina dobrych woeści :)

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo my tu czasem o ciążę się nie staramy, a walczymy!

    Ja to jakoś nie czuję potrzeby, żeby z bliskimi rozmawiać o problemach, nie chcę tych wspolczujących min i zatroskanych spojrzeń. I tak będzie co ma być i kiedy ma być, na to nie ma mocnych niestety... tylko pokora i cierpliwość, dla mnie to w ogóle jest jakaś metafizyka, a wydawało się takie hop siup ;)

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak 50;) hehe samymi testami nie bede się suguerowac , obserwuje szujke , sluz i mierze temp wiec jak testy beda pokrywac sie z innymi wskaźnikami plodnosci to dam znac;)

    Niech ktoras zafasolkuje to rizesle wiruski ciazowe;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dziewczyny, Oda dobrze mówi, niech ktoś rozpocznie wreszcie pozytywną serię! No, no ciekawe na kogo wypadnie :-D

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
‹‹ 146 147 148 149 150 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ