X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • ula87 Przyjaciółka
    Postów: 131 35

    Wysłany: 26 maja 2017, 02:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bralam folik, ale ginekolog kazal mi kupic acti folin (czy jakos tak). Wykupilam jedno opakowanie , a teraz nie moge dostac, nie maja w hurtowniach a tym bardziej w aptekach. Ten byl lepszy bo wyzsze stezenie kwasu foliowego bo 0.8
    Co do TSH to zazwyczaj mialam ok 2,4 , ft4 w normie , ale endo powiedziala, ze mogloby byc wyzsze na przyszla ciaze, wiec bralam eutyrox 75. Tsh ladnie spadlo do 1,6 ale ft4 prawie sie nie ruszylo. Bedac miesiac temu w szpitalu na wycieciu polipa, zrobili mi tsh i na karcie wypisu odczytalam ze jest 0,19 :O, leki odstawilam . W poniedzialek ide na progesteron, to od razu zrobie TSh i ft4, zobacze czy troche tsh podroslo od wyniku szpitalnego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2017, 02:02

    Ciaza ! <3
    Zaczynamy kolejny cykl clo+duphaston
    Miesiączki regularne
    Podwyższona prl ze względu na drobnopecherzyki
    Owulacja naturalna i stumlowana jest
    Tsh w normie
    Nasienie ok , z podwyższona lepkościa
    Jajowód lewy +/-, prawy +
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 26 maja 2017, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I stalo sie;( mojego meza brata przyszla zona zaszla w ciaze.. leze w lozku i wyje. Tak odruchowo juz;( ale mi aie zj#^@^l humor.

    ula87 lubi tę wiadomość

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 15:20

    ula87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klayd wrote:
    papillon ja póki co idę prywatnie, znam panią doktor, bo dotychczas chodziłam do niej kontrolnie co jakiś czas na cytologię itp. Ale jak to jest z kosztem takich badań prywatnie? Zrujnuję się finansowo ;P ?
    Zalezy co chcesz zbadac. Ja na razie spr tarczyce, prog i prolakt i sa ok. Ale wiem, ze sa takie pakiety dla kobiet starajacych sie i tam sie bada duzo wiecej, koszt to chyba okolo 200 zl.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula to trzymam mocno kciuki!! Daj koniecznie znac co i jak! Nie spodziewalabym sie, ze czyjas ciaza przyniesie mi radosc ale tu jest inaczej ;) mocno sciskam.

    Sankwt, wiem co czujesz. Staralam sie o ciaze razem z kuzynka meza, zaszlam pierwsza ale stracilam. Miesiac pozniej ona w ciazy a ja w zalobie. Ciesze sie, bo to super dziewczyna i bedzie dobra mama ale tak ciezko pogodzic sie z tym, ze Bog jednym daje innym zabiera, a przeciez my chcemy tylko dac komus zycie i mocno kochac. Czy to zbrodnia?!

    SanKwt lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona04 wrote:
    Ciopek ekspertem nie jestem ale wydaje mi.sie ze mozna miec okres a mozna nie miec ovu, moja przyjaciolka tak miala ze okres byl a pecherzyki najpierw nie rosły a potem nie pekaly ;)


    i ma dziecko ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agu90 wrote:
    My kobiety...czasami chciałabym być facetem, oni mają chyba w życiu prościej


    Zdecydowanie :) choć na stare lata nie chciałabym badać sobie prostaty :P heheheh

  • Mysia:) Koleżanka
    Postów: 43 4

    Wysłany: 26 maja 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki ja dzis z innej beczki wczoraj mialam termin @ zamiast niej pojawilo sie plamienie tzn sluz jasnorozowy o konsystencji balsamu dzis tez detektor ciazy kaze testowac czy jest sens?I czy od tego plamienia rozpoczac nowy cykl czy dopiero jak @sie rzkreci?(bezradna):((



    f7d81a20ea59bc2b89311b891aab6b8e.png

    *Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba.

    Algernon Charles Swinburne
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 26 maja 2017, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ula87 wrote:
    Ja miałam bardzo podobnie! i ze staraniami i z wynikami:)
    , z tym , ze wyjściowa prolaktynę miałam już podwyższona.Zrobiłam po obciążeniu i wzrosła tylko 3 razy, wiec nie hiperprolatynemia. Początkowo spadała po lekach , konkretnie bromergonie, tani, ale niezbyt dobrze się czułam. Potem mimo początkowego spadku, znowu podwyższyła się. Brałam norprolac, dostinex a wynik jakby się zaparł i nie chciał spaść;/. Zaczęłam się poważnie martwic. Endokrynolog zleciła mi RM przysadki , choc wynik nie był aż tak wysoki żeby wskazywało na jakieś mikrogroczulaki, ale stwierdziłyśmy ze nie zaszkodzi. I tak na NFZ czekałam ok 5 miesięcy. Wyniki wyszły okey. Wiec odstawiłyśmy leki, powiedziała ze gdybym nie zachodziła dlugo w ciaze to najwyzej bedziemy sie faszerowac. Ale trafilam do uznanego profesora u nas i po analizach stwierdzil ze wynik mojej prl wskazuje na to ze to jajniki drobnopęcherzykowe podwyzszaja mi prl, wiec musialabym wyleczyc te jajniki(a wiemy że one się nie wyleczą całkowiecie) żebym prl maila w normie. Sprawdz czy masz owulacje :) bo prl moze blokowac. Ja pomimo podwyzszonej na usg pecherzyk urosł:)

    Ja właśnie podstawową mam w normie (chociaż górnej), a z obciążeniem wyszła mi 8 razy wyższa. Moja gin powiedziała, że to są przyzwoite wyniki, ale że jestem podatna na stres to tę prolaktynę zbijemy. Uznała też, że moje miesiączki i plamienia przed, czy nawet pęcherzyki chociaż to nie na 100% (miałam usg q 10 dc) wskazują na to, że miałam cykle raczej bezowulacyjne. Mam nadzieję, że to przez tę prolaktynę i po leku, który dostałam wszystko się uda :)
    A któraś z Was brała/bierze Dostinex?

    SwanKwt - rozumiem, że jest Ci żal, ale myślę, że nie ma sensu się podłamywać. Wiem, że łatwo się mówi, ja jestem dopiero na początku starań i co mogę wiedzieć, ale może to, że właśnie stres, zamartwianie się podwyższa znacząco prolaktynę, która potrafi blokować owulację przekona Cię, że warto na spokojnie :-) W końcu się uda, zobaczysz!

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia:) wrote:
    Hej kobietki ja dzis z innej beczki wczoraj mialam termin @ zamiast niej pojawilo sie plamienie tzn sluz jasnorozowy o konsystencji balsamu dzis tez detektor ciazy kaze testowac czy jest sens?I czy od tego plamienia rozpoczac nowy cykl czy dopiero jak @sie rzkreci?(bezradna):((



    f7d81a20ea59bc2b89311b891aab6b8e.png
    Moim zdaniem możesz testować- to nie zaszkodzi a rozwieje wątpliwości...

    Mysia:) lubi tę wiadomość

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 26 maja 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia:) wrote:
    Hej kobietki ja dzis z innej beczki wczoraj mialam termin @ zamiast niej pojawilo sie plamienie tzn sluz jasnorozowy o konsystencji balsamu dzis tez detektor ciazy kaze testowac czy jest sens?I czy od tego plamienia rozpoczac nowy cykl czy dopiero jak @sie rzkreci?(bezradna):((



    f7d81a20ea59bc2b89311b891aab6b8e.png


    Mi ginekolog mówiła, że plamienia należą jeszcze do starego cyklu. Nowy miałam liczyć od okresu, ale może jeszcze ktoś to potwierdzi?

    Mysia:) lubi tę wiadomość

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 15:20

    Mysia:) lubi tę wiadomość

  • Mysia:) Koleżanka
    Postów: 43 4

    Wysłany: 26 maja 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny :*Tak bardzo bym chciala zobaczyc 2 kreski(pewnie nie tylko ja)ze to plamienie mnie podlamalo i zniechecilo do robienia testu:(

    *Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba.

    Algernon Charles Swinburne
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 26 maja 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamienia się zdarzają, szczególnie w dniu przewidywanej miesiączki. Zrób test, nie ma sensu trzymać się w niepewności, a tak też jak okaże się, że to nie ciąża, to @ zaraz się rozkręci i będzie nowa szansa.
    Trzymam mocno kciuki! Daj znać :)

    Mysia:) lubi tę wiadomość

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Rossetia Autorytet
    Postów: 1511 2581

    Wysłany: 26 maja 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się rozpisałyście wieczornie! :) Tyyyle czytania... :)

    Wiem co czujecie, mojego M siostra też w tygodniu tamtym urodziła, jest ciężko, no ale cóż my możemy.

    Dzisiaj Dzień Matki!
    Życzę Nam Wszystkim żebyśmy w niedalekiej przyszłości mogły obchodzić to święto <3

    Mysia:) lubi tę wiadomość

    age.png

    33 lata, PCOS, brak owulacji, niedoczynność tarczycy, mutacja PAI-1 homo

    Klinika Bocian Białystok
    Transfer 12.09.2017 beta <0,1
    Transfer 09.12.2017 beta <0,1
    Transfer 06.11.2018 beta <0,1

    Klinika OVIklinika Warszawa ❄️❄️❄️❄️
    Transfer 17.09.21 (blastka 3BC)
    5dpt -beta 14, 7dpt- beta 55, 10dpt-beta 254,
    12dpt-beta 554, 14dpt-beta 958, 18dpt-beta 3104, 6tc*

    Transfer 23.02.22 (blastka 3AB)
    5dpt- beta 8, prog. 51,60, 7dpt- beta 37, 9dpt- beta 100, 12dpt- beta 357, prog. 39, 14dpt- beta 605,
    16dpt- beta 1148, prog. 24, 21dpt- beta 5075, prog. 32, 27dpt- beta 22031, prog. 28
    6+6 - CRL 0,76 cm, FHR 116
    8+6 - CRL 2,13 cm, FHR 180
    10+5 - CRL 3,8 cm, FHR 178
    12+5 - CRL 6,2 cm, FHR 173
    17+3 - 170 g, dziewczynka
    22+3 - 600 g
    28+4 - 1222 g
    32+3 - 1850 g
    34+4 - 2090 g
    37+0 - 2800 g
    38+3 - 3000 g
    40+1 - 3030 g, 57 cm
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 26 maja 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ula87 wrote:
    Ja miałam bardzo podobnie! i ze staraniami i z wynikami:)
    , z tym , ze wyjściowa prolaktynę miałam już podwyższona.Zrobiłam po obciążeniu i wzrosła tylko 3 razy, wiec nie hiperprolatynemia. Początkowo spadała po lekach , konkretnie bromergonie, tani, ale niezbyt dobrze się czułam. Potem mimo początkowego spadku, znowu podwyższyła się. Brałam norprolac, dostinex a wynik jakby się zaparł i nie chciał spaść;/. Zaczęłam się poważnie martwic. Endokrynolog zleciła mi RM przysadki , choc wynik nie był aż tak wysoki żeby wskazywało na jakieś mikrogroczulaki, ale stwierdziłyśmy ze nie zaszkodzi. I tak na NFZ czekałam ok 5 miesięcy. Wyniki wyszły okey. Wiec odstawiłyśmy leki, powiedziała ze gdybym nie zachodziła dlugo w ciaze to najwyzej bedziemy sie faszerowac. Ale trafilam do uznanego profesora u nas i po analizach stwierdzil ze wynik mojej prl wskazuje na to ze to jajniki drobnopęcherzykowe podwyzszaja mi prl, wiec musialabym wyleczyc te jajniki(a wiemy że one się nie wyleczą całkowiecie) żebym prl maila w normie. Sprawdz czy masz owulacje :) bo prl moze blokowac. Ja pomimo podwyzszonej na usg pecherzyk urosł:)
    Powiedz mi te drone pechęrzyki to mają wpły na owulacje ? bo ja mam jeden wiodący w prawym jajniku, ale w lewym am z 5 drobnych i tak sie teraz zastanawiam :(

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia:) wrote:
    Dziekuje dziewczyny :*Tak bardzo bym chciala zobaczyc 2 kreski(pewnie nie tylko ja)ze to plamienie mnie podlamalo i zniechecilo do robienia testu:(


    zrób test życzę powodzenia zwłaszcza w tak szczególnym dniu jak dziś :* nie nakręcaj się ja jak to zrobię to nawet mam urojenia 2 kreski i wszystkie objawy ciąży- a niezaciążyłam ani razu

    trzymam kciuki

    Mysia:) lubi tę wiadomość

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 26 maja 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciopek wrote:
    i ma dziecko ?
    narazie nie.. ale była dwa razy w ciązy ale niestety dwa razy w biochem.. :( ale starają się dalej

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona04 wrote:
    narazie nie.. ale była dwa razy w ciązy ale niestety dwa razy w biochem.. :( ale starają się dalej


    Może blondynka jestem co to znaczy że miała ciąże biochemiczną ?

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 26 maja 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    I stalo sie;( mojego meza brata przyszla zona zaszla w ciaze.. leze w lozku i wyje. Tak odruchowo juz;( ale mi aie zj#^@^l humor.
    Wiem co czujesz :) w ostatnim cyklu jak czekałam na @ moja barotowa dowiedziała się ze jest w ciązy (nieplanowanej) i też mi się zrobiło przykro i myslałam ze moze i ja nie dostane @, ale przyszła za 3 dni potem :) Ale potem sobie myśle, ze wszystko w swoim czasie, ale Twoje emocje są zrozumiałe :)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ