X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaa czyli dalej hulaj dusza :D Myślałam, że jakiś rodzinny :D

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • gozomalta Ekspertka
    Postów: 177 52

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90, wbrew pozorom to jest poważniejszy zakup, bo samochód 5 drzwiowy, dużo większy bagażnik i fotelik mi też wejdzie na spokojnie więc dla 3 osób jest spoko plus póki co ja będę nim do pracy dojeżdżać :)

    ov72hlz.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to psychicznie będziesz dużo spokojniejsza, a to też pomaga ;)

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gozomalta wrote:
    Kasiulka90, wbrew pozorom to jest poważniejszy zakup, bo samochód 5 drzwiowy, dużo większy bagażnik i fotelik mi też wejdzie na spokojnie więc dla 3 osób jest spoko plus póki co ja będę nim do pracy dojeżdżać :)
    My będziemy mieli trochę gorzej bo mamy audi a3 niestety nie jest 5 drzwiowa, ale za to mało nam pali i uwielbiam ten samochód kiedyś maluchami ludzie wozili i dali radę wiec my tez damy ;) A za 3,4 lata może się zmieni. Kupimy fotelik z baza izofix wiec tylko na klik się wepnie :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, staram sie zajsć w ciaze od kwietnia 2017 (wtedy tez odstawilam tabletki). Niedawno badałam tarczyce, myslalam, ze mam dobre wyniki (tsh 2.67) a teraz czytam, ze chyba jednak za wysoką, moze tu tkwi problem. Moze macie jakies doswiadczenia ? :) a i jeszcze jedno, ost będąc u ginekologa stwierdzil bardzo ładny pęcherzyk w 14 dniu cyklu miał 26 mm. Oczywiscie zaczelam czytac i tez stwierdzam po opiniach ze chyba trochę za duzy :/ zaluje ze nie poszlam sprawdzic czy pękl, ale moze w tym cyklu tak zrobie..

    34bw2n0a9897alzf.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaaa, wow! To ja życzę maksymalnie dwóm pęcherzykom, żeby uwolniły na świat przyszłe dzidziusie :) Super, że zaczęły reagować!
    Darinka, bardzo dobrze, że czytasz :) Rzeczywiście, TSH powinno być przy staraniach w okolicach 1-1.5, a już na pewno poniżej 2. Przed leczeniem (sporo dziewczyn bierze Euthyrox) trzeba zrobić panel tarczycowy - FT3, FT4, aTPO i aTG oraz USG tarczycy - dobry endokrynolog powinien Ci to zlecić na wizycie.
    I ten pęcherzyk faktycznie duży. Jest na forum jedna dziewczyna, której pęcherzyki pękają, jak są bardzo duże, i jej ginekolog daje już teraz jakiś lek na pękanie - bo takie duże nawet jak pękną, to mogą być już gorsze jakościowo. Poszłabym w tym cyklu sprawdzić, jak to wygląda, może akurat ten jeden taki był :)

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Justyna18 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, czy myslicie ze to moze byc cykl bezowulacyjny czy mam jeszcze szanse na owulacje? Zwykle owulacje mam miedzy 12-14dc ale sluz i szyjka wskazuja nadal dni plodne... dodam, ze od tego cyklu zaczelam brac wiesiolek i teraz przeczytalam ze moze on wydluzyc cykl... co o tym myslicie?? ponizej wstawiam link do wykresu, dzieki za informacje!

    https://ovufriend.pl/graph/4b21ee3efff77406cefa6e760cac719c

    Justyna18
  • KpOla Koleżanka
    Postów: 68 15

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć:)
    Nie pisałam chwilę:( zakończenie senestru to goracy okres u mnie;) Zrobilam badania próby wątrobowe, hormony tarczycy, cytologia wszystko wzorowo. Moja ginekolog powiedziała, ze nie ma sensu szukac przyczyny u mnie ponieważ moj M ma 90% plemników z wadą główki. Pozostale parametry w normie. 25 idzie do lekarza z wynikami choć w opisie bylo ze badanua w normie i dlatego nie byl wcześniej z tym. Proszę Was jeszcze o zerkniecie na moj wykres mam wrazenie że cos sie zmienia... temperatura umnie nigdy nie osiągnęła wartości 37, a dzis prosze... robilam testy ale negatywne.

  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heeej ;)
    Byłam wczoraj u gina i moje pęcherzyki dalej rosną :D lewy jajnik pęcherzyk 15 mm a na prawym jeden 15 mm dwa po 12mm!! i jeden 10 mm :) co prawda lekarza trochę zaniepokoiło że te dwa po 12mm dalej rosną ale powiedział, że owu najprawdopodobniej będę miała w sob albo nd :) Zapytałam go czy pęcherzyk 15 mm nie jest za mały żeby mógł pęknąć a on powiedział, ze taki w zupełności wystarczy :D a co lepsze powiedział, ze mam jeszcze do niego przyjść w nd przed 8 rano bo bd wtedy w klinice i chciałby mnie jeszcze podejrzeć ;) nie pytałam o zastrzyk na pęknięcie bo wywnioskowałam, że gin uważa że one same pękną (dwie 15 ;)) ale odpukać gdyby jutro się okazało, ze nie pękły to zapytam się o zastrzyk chociaż wtedy pewnie sam to zaproponuje :) nawet nie wiecie jak się cieszę, że w końcu coś ruszyło i mam szansę zajść w ciążę bo bd owu w końcu!! wiem, że to jeszcze ciąży nie oznacza, ale sam fakt, że mam taką możliwość dodaje mi skrzydeł :) ciekawa jestem co mi jutro powie ;) Miłego dnia Dziewczyny ;)

    Jaszmurka, Marudaruda, KpOla, Kasiulka90, gacka89, antubis84, Paulinaaa, Ineczka, mi88, Natalia1984 lubią tę wiadomość


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga pięknie :) moze gin nic nie mówi o zastrzyku z racji ilości pęcherzyków po zastrzyku prawdopodobnie wszystkie pękną a naturalnie mogą pęknąć dwa dominujące a reszta wchłonąć sie :) no ro teraz do działać z mężem caly weekend:)

    Jaszmurka lubi tę wiadomość

    age.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka pewnie jest tak jak mówisz ;) jutro mam nadzieję, że mi powie że chociaż jeden pękł ;) hehe bardzo bym chciała działać z m cały week, ale niestety do pracy idę na 14 więc muszę wytrzymać do wieczora ;p ale od wczoraj próbujemy ;)


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Aga, możesz przypomnieć jaką stymulację na te jajniki zaczęłaś? :)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, super. Pęcherzyki rosną ok.2mm na dzień, więc te 2 po 15 jeszcze pewnie potrzebują chwili. Na ogół jednak powinny pękać koło 20-22 mm. Nie jest zatem pewne, że jutro rano pękną, ale nie jest to wykluczone :) Zastanawiałam się czemu nie mówił o zastrzyku, ale Welonka ma rację, że wtedy by wszystkie pewnie pękły.
    Trzymam kciuki i wiem co czujesz,też tak miałam w tym cyklu :)

    Alex Aga miala Lamettę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2018, 11:22

    agaaa90 lubi tę wiadomość

    thgfugpjfonf59xe.png
  • Patrychaa Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim :) rozpoczęłam starania w grudniu 2017 o pierwsze dziecko. Narazie pierwszy miesiąc starań bezowocny. Nie ukrywam że się niepokoje bo jestem już po dwukrotnej operacji w wyniku krwotoku wewnętrznego od pęknięcia torbieli na jajniku. Szeroka blizna na podbrzuszu wywołała zrosty które mogą powodować niedroznosc jajowodow. Poza tym mam niedoczynność tarczycy. Co prawda cały czas jestem pod kontrolą endokrynologa i moje wyniki to 0,61 TSH. zrobiłam także pozostałe badania hormonów i martwi mnie poziom prolaktyny gdzie górna granica normy to 26,53 a wyszło mi 26,67. Ż braku dostatecznej wiedzy zrobiłam badania akurat w dniu kiedy przyszła miesiączka, nie byłam na czczo i dodatkowo dzień wcześniej broilismy :) któraś z Was ma podobne doświadczenia i podzieli się jakąś dobrą radą? :)

  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrychaa wrote:
    Cześć wszystkim :) rozpoczęłam starania w grudniu 2017 o pierwsze dziecko. Narazie pierwszy miesiąc starań bezowocny. Nie ukrywam że się niepokoje bo jestem już po dwukrotnej operacji w wyniku krwotoku wewnętrznego od pęknięcia torbieli na jajniku. Szeroka blizna na podbrzuszu wywołała zrosty które mogą powodować niedroznosc jajowodow. Poza tym mam niedoczynność tarczycy. Co prawda cały czas jestem pod kontrolą endokrynologa i moje wyniki to 0,61 TSH. zrobiłam także pozostałe badania hormonów i martwi mnie poziom prolaktyny gdzie górna granica normy to 26,53 a wyszło mi 26,67. Ż braku dostatecznej wiedzy zrobiłam badania akurat w dniu kiedy przyszła miesiączka, nie byłam na czczo i dodatkowo dzień wcześniej broilismy :) któraś z Was ma podobne doświadczenia i podzieli się jakąś dobrą radą? :)

    PRL na pewno do powtórki :) TSH okej. Powodzenia :)

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrychaa wrote:
    Cześć wszystkim :) rozpoczęłam starania w grudniu 2017 o pierwsze dziecko. Narazie pierwszy miesiąc starań bezowocny. Nie ukrywam że się niepokoje bo jestem już po dwukrotnej operacji w wyniku krwotoku wewnętrznego od pęknięcia torbieli na jajniku. Szeroka blizna na podbrzuszu wywołała zrosty które mogą powodować niedroznosc jajowodow. Poza tym mam niedoczynność tarczycy. Co prawda cały czas jestem pod kontrolą endokrynologa i moje wyniki to 0,61 TSH. zrobiłam także pozostałe badania hormonów i martwi mnie poziom prolaktyny gdzie górna granica normy to 26,53 a wyszło mi 26,67. Ż braku dostatecznej wiedzy zrobiłam badania akurat w dniu kiedy przyszła miesiączka, nie byłam na czczo i dodatkowo dzień wcześniej broilismy :) któraś z Was ma podobne doświadczenia i podzieli się jakąś dobrą radą? :)
    Powtórz PRL :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co tu taka cisza?
    Co u Was Dziewczyny?

    Ja jestem 8dpo, 10 po ovitrelle. Wczoraj miałam już przygotowany test, żeby sprawdzić czy zastrzyk jeszcze jest, ale w ostatniej chwili zrezygnowalam. Zawsze czekam do @, nie bede tego zmieniac.
    Nie mam zadnych objawow, plamienia, powiekszonych piersi. Troche mnie wczoraj bolalo podbrzusze, ale to moglo byc wszystko. Mam przeczucie, ze jak zawsze nic z tego i nawet mnie to nie rusza. Jak tylko dostane @ to ide na brakujace badania i robimy IUI.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2018, 10:25

    thgfugpjfonf59xe.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszmurka a ja byłam dzisiaj u gina i powiedział, ze wygląda na to,że WSZYSTKIE pęcherzyki oprócz tego 15mm na prawym pękły! Dzisiaj i jutro mamy jeszcze działać z M i za 2 tyg zrobic test... jak wyjdzie negatyw to czekać na okres (bez dupka)... jak go dostanę(oby nie tfu tfu) to znowu 5-9 dzień lametta i w ok 14 dc monitoring.... ale gdybym wykluczyła ciążę a okresu nie dostane do 40 dnia to i tak zapisuje się na wizytę....


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, to szybko popekaly, zwlaszcza te mniejsze...Ciekawe czy tak szybko rosly czy po prostu pekly pomimo, ze byly male. Ciekawe :) A teraz kiedy bralas lamette?tez od 5 dc?
    Na pewno nie bedzie to konieczne, ale gdyby jednak to sprawdz przed kolejna lametta czy ten co nie pekl wchlonal sie.
    Trzymam kciuki :)

    thgfugpjfonf59xe.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci tak gin się spytał, czy wczoraj czułam jakieś dolegliwości, a ja mu mówię, ze tak bo cały dzień miałam bóle z obydwu jajników... a on na to, że wygląda na to , że właśnie wszystkie musiały pęknąć bo od pt popołudniu raczej mało realne żeby się tak szybko wchłonęły ... tylko został ten na prawym , ale cos mi się wydaje, ze pęknie bo prawa strona daje mi do wiwatu... ehh szkoda tylko, że mój M wczoraj wolał pójść spać niż "działać".... bo teraz nie wiem na czym stoje... może piatkowe love coś przyniesie a jak nie hmm to może dzisiejsze? w kązdym bądź razie jestem wkurzona na M bo ma to wszystko chyba głęboko gdzieś....


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
‹‹ 403 404 405 406 407 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ