X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 13 maja 2018, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BadGirl wrote:
    Czy są tu jakieś kobietki po poronieniach i bez dzieci? Totalnie mnie to podłamało i boję się że nigdy nie zostanę mamą.
    Dziewczyny, jakie badania wykonać przed następną ciążą?
    Aktualnie zrobiłam TSH, FT3, FT4, witamine D3, B12, homocysteine, kwas foliowy, mocz, badanie krwi, na HIV, różyczke, toksoplazmoze, HCV do tego badania na mutacje genetyczne w kierunku Trombofilii, chcę się zabezpieczyć jak mogę przed kolejną ciążą.

    Cześć BadGirl, ja poroniłam w 6 tyg. i też miałam łyżeczkowanie... Źle to znioslam... udało się nam w pierwszym cyklu po ślubie, ale niestety moje fasolka nie rosła... Później zmiana pracy, ciągle coś i tak dwa lata minęły... Teraz robiłam podstawowe badania, staram się myśleć pozytywnie i zobaczymy co przyniesie życie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2018, 19:39

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • Pinka. Znajoma
    Postów: 17 30

    Wysłany: 13 maja 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,
    Co zrobic zeby nie oszalec? W oczekiwaniu na dzidziusia poltora roku (w tym jedno poronienie). 2dc leci jak z wodospady.

    Pinka
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 13 maja 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinka, biedna :( Zastanów się, co Ci sprawia przyjemność i relaksuje. Może kino, spacer, basen, taniec, śpiewanie? Musisz jakoś odreagować, zająć się czymś, co odsunie myśli. Może spotkanie z większą ekipą znajomych? Takimi, którzy nie wiedzą. Wtedy nie będziesz o tym rozmawiać i na chwilę zapomnisz.

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 13 maja 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w 2dc, po festynie, przejażdżce nowym audi Q3 i lodach :D Zaraz idę z małżem grzebać w naszym pseudo-ogrodzie, może coś zjemy, wypijemy jakieś piwo. Daję znać, że żyję, ale @ średnia - chyba endometrium nie było zbyt szałowe. Czekam na koniec i jedziemy z tym koksem. Zastanawiam się tylko kto bardziej, ja czy małż... :D :D :D

    Kasiulka90, Skarpeta lubią tę wiadomość

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 13 maja 2018, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha :D Marudaruda, to miły weekend pełen wrażeń :) Lato sprzyja przygodom i dzięki temu nie będziemy popadać w depresję ;) Ja ćwiczę silną wolę. Wszyscy jedzą lody tylko nie ja :)

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Pinka. Znajoma
    Postów: 17 30

    Wysłany: 13 maja 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Probuje sie zrelaksowac,glowa jednak bladzi w jednym kierunku.
    Przyszly tydzien mam zaplanowany na maksa,moze to pomoze :)

    Kasiulka90, Skarpeta lubią tę wiadomość

    Pinka
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 13 maja 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy rozchodzić trochę buty, które kupiliśmy na urlop w góry... Został jeszcze miesiąc i troszkę <3 Odliczam dni!

    Skarpeta, Kasiulka90, MartitaS lubią tę wiadomość

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 14 maja 2018, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w poniedziałek, witam w nowym tygodniu :)
    Bardzo proszę meldować się co słychać!

    U mnie dzisiaj 3 dc i czuję, że moja super @ dobiega do mety :D Nie wiem co się dzieje, bo jest tak skąpa jak w cyklach bezowulacyjnych. Chociaż z drugiej strony w połowie lutego moja @ wyglądała podobnie - raptem 4 dni lekkie krwawienie i w tym tylko jednego dnia troszkę mocniejsze, na koniec jeden dzień delikatnego plamienia. A potem się okazało, że w tym nowym cyklu owulacja w 9 dniu :D Czyli właściwie 4 dni po krwawieniu moje endo miało 9 mm! Może organizm już w trakcie miesiączki szykował się do nowej owulacji i nie złuszczył wszystkiego? Bardzo bardzo podobnie to wygląda, więc szykuję się na wszystko. Już wiem, że na swój organizm nie mogę liczyć, jeżeli chodzi o regularność i powtarzalność :P Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 14 maja 2018, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj chciałabym takie krótkie i lekkie @. U mnie bite 7 dni z czego 2/3 masakra. Właśnie jestem po i zaczyna się przyjemniejsza część cyklu :D
    W weekend byliśmy na mazurach. Zresetowałam się - słaby zasięg, zero ludzi, ładna pogoda :) nie chciało się wracać :D

    Marudaruda, welonka lubią tę wiadomość

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 14 maja 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS wrote:
    Oj chciałabym takie krótkie i lekkie @. U mnie bite 7 dni z czego 2/3 masakra. Właśnie jestem po i zaczyna się przyjemniejsza część cyklu :D
    W weekend byliśmy na mazurach. Zresetowałam się - słaby zasięg, zero ludzi, ładna pogoda :) nie chciało się wracać :D

    Nie chciałabyś takich @ ;) Zawsze się stresuję czy jest w porządku skoro są takie skąpe, bo to może świadczyć o problemach z endometrium.
    Zazdroszczę Mazur! Piękne tereny :) Czyli baterie naładowane na cały tydzień :)

    MartitaS lubi tę wiadomość

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 14 maja 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie faktycznie. Kiedyś zazdrościłam innym dziewczynom, że ledwo odczuwają @ i tak krótko, ale teraz przy staraniach jak się okazało, że właśnie wiąże się to z endo, to jakoś łatwiej mi przyjąć, że nie mam lekko podczas @. Ale dopiero jak się skończy, w trakcie przeklinam na czym świat stoi :D
    Naładowane naładowane, ale chciałoby się dłużej :D

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 14 maja 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam ten ból, kiedyś miałam tylko mocne i silne i nawet nie tyle bolało, co po prostu leciało jak z kranu. I mając to w pamięci zawsze się stresuję jak mam lekką @. No ale co zrobić.
    Moje baterie dzisiaj jadą na jakichś 40% :D Ciężki dzień będzie :P

    MartitaS lubi tę wiadomość

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 14 maja 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze po takim przyjemnym weekendzie jest trudny poniedziałek :D też po kościach czuję, że ciężko będzie, ale jak to przed chwilą w radio powiedzieli "to ostatni poniedziałek w tym tygodniu" :P

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 14 maja 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kobitki :) u mnie dzis 1 dc czyli biel na teście mówila prawdę... dobrze że szybko @ przyszła słaby dzis dzień bo jednak ból ogromny, a od wczoraj mnie męczy, słabo też się czuję psychicznie... jakoś po woli tracę siły...ale powtarzam sobie ze będzie dobrze i musi być dobrze więc... może to minie... może skończy się @ i będzie znów power... mam nadzieję

    po tych moich smętach życzę miłego dnia lepszego do mojego... ;p

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    Staramy się o dzidziusia :)
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 14 maja 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS wrote:
    Zawsze po takim przyjemnym weekendzie jest trudny poniedziałek :D też po kościach czuję, że ciężko będzie, ale jak to przed chwilą w radio powiedzieli "to ostatni poniedziałek w tym tygodniu" :P

    buahahhahahahha, ale się uśmiałam :D No tak, jeszcze tylko 4 razy wstać wcześnie... :D

    MartitaS lubi tę wiadomość

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 14 maja 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarpeta wrote:
    Hej Kobitki :) u mnie dzis 1 dc czyli biel na teście mówila prawdę... dobrze że szybko @ przyszła słaby dzis dzień bo jednak ból ogromny, a od wczoraj mnie męczy, słabo też się czuję psychicznie... jakoś po woli tracę siły...ale powtarzam sobie ze będzie dobrze i musi być dobrze więc... może to minie... może skończy się @ i będzie znów power... mam nadzieję

    po tych moich smętach życzę miłego dnia lepszego do mojego... ;p

    Też tak miałam. Depresja to jest częsta choroba przy długotrwałych staraniach. Musisz znaleźć swój sposób na radzenie sobie z porażkami. Trzeba się cieszyć z małych rzeczy i myśleć, że na pewno będzie dobrze :)

    Skarpeta, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 14 maja 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi to chyba najgorzej było w 5/6 cyklu jak się nie udało, teraz mam chwilowy luz, bo wiem, że coś działam i potrzeba czasu, żeby leki zaczęły działać. Podejrzewam, że jak roczek starań pyknie to znowu zacznę gorzej przyjmować niepowodzenie. Dobrze, że lato idzie, zawsze można znaleźć jakieś zajęcie, żeby nie siedzieć w domu i zanadto analizować :)

    Skarpeta, Marudaruda lubią tę wiadomość

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 14 maja 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrudaruda :) dzięki ... człowiek niby wie ale jednak czasem musi poryczeć sobie cały dzień... bez tego nie nabierze ponownie sił... u mnie tak było w sobotę dziś już lepiej... ale spokojnie ze dwa dni jeszcze posmęce i znów wrócę pełna energii i z pozytywnym nastawieniem ;p

    Kasiulka90, Kasiulka90, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    Staramy się o dzidziusia :)
  • peszasta Znajoma
    Postów: 30 1

    Wysłany: 14 maja 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim , nie wiem czy pisze w odpowiednim temacie . Ale mam do was pytanie , od 2 lat staramy się z mężem o dzidziusia, po roku bezskutecznych starań poszlismy do lekarza , miałam problemy z regularnym miesiaczkami przez pół roku brałam dufason na wywołanie okresu i w zasadzie biorę go nadal , jest to mój drugi cykl z clo w 19 dc byłam na monitoringu i lekarza stwierdził że dzień wcześniej miałam owu . Miesiączka powinna przyjść 2 dni temu ( cykle 31 dniowe )ale nie pojawiła się ,był za to ból identyczny jak na okres i delikatnie bolaly mnie piersi , ale bol znikł , dziś rano zrobiłam test który wyszedł negatywny ... czy może być jeszcze za wcześnie na test czy nie ma sie co juz lodzic ?

    Rok z dufasonem
    2 cykl z Clo
    2 lata bezskutecznych starań :-/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2018, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny ja dzisiaj mam dzień na "nie" ale mam nadzieję że się rozkręca czekam ponadto na środę i usg (mam nadzieję) ostatni miesiąc potem robię sobie przerwę od lekarzy

    Marudaruda lubi tę wiadomość

‹‹ 497 498 499 500 501 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ