X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Ciesze się, że u Ciebie pozytywna energia ;) Czyżby to że mniej tu zaglądasz tak na Ciebie wpłynęło czy weekend? Oby dobra energia była z Tobą i wszystkimi staraczkami jak najdłuzej :)

    Juti powodzenia :) też chciałybyśmy bez stresu i na luzie, ale to dłuższe starania niestety nerwy szarpią :/

    Ag1988 może rzeczywiście te skrzepy to nic złego bo skoro błona śluzowa macicy złuszcza się to tak może być, mojej też to nie wzruszyło i powiedziała, że tak wiele kobiet ma, więc może nie ma się czym martwić ;)
    Hmm chyba odpuscilam dlatego a zawsze co cykl mialam wielkie nadzieje. Tez mniej sie udzielam na forum ale udzielam
    Co do hsg ja mialam.sonohsg bardzo sobie chwale i powiem szczerze ze noe bylam na srodkach przeciwboowych takze sie nie bojcie napewno to badanie powinno byc jako 1 dla par ktore duzej nie moga zajsc czasami jajowody sa pozlepiane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 08:01

    iness00 lubi tę wiadomość

  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag - w takim razie życzę Ci żeby @ przyszła jak najszybciej i obyć mogła zacząć już starania :)

    Iness - dokładnie nie pocieszają, ale w sumie chyba z jednej strony lepiej wiedzieć bo jednak można się psychicznie przygotować - przynajmniej ja tak mam :)

    Violka - w sumie nie wiedziałam, że yo hsg można zrobić na nfz - muszę zainteresować się tym tematem.

    Nie wiedziałam, że jest różnica między sono hsg a samym hsg...

    Ag1988 lubi tę wiadomość

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie od nocy znowu dol... spac nie mogłam i myslalam, ze moze te starania niepotrzebnie, ze moze lepiej przestać, ze te starania psują nasze Małżeństwo, a było nam przed dobrze, lekko, bez stresów, a tteraz tak cieżko...

  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam nadzieję, że uniknę tego badania, ale oczywiście nie. Wczoraj dostałam @ i za tydzień we wtorek sono-HSG. Mam nadzieję, że to w tym tkwi problem. Trochę poczytałam i zdania podzielone co do bólu, wolę jednak się przygotować, że będzie niezbyt przyjemnie i ewentualnie zaskoczyć się pozytywnie

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag1988 wrote:
    Dziewczyny, u mnie od nocy znowu dol... spac nie mogłam i myslalam, ze moze te starania niepotrzebnie, ze moze lepiej przestać, ze te starania psują nasze Małżeństwo, a było nam przed dobrze, lekko, bez stresów, a tteraz tak cieżko...
    Kochana rob tak jak wszystko przed staraniami jesli cwiczylas cwicz czytalas czytaj absolutnie nie rezygnuj z przyjemnosci ja juz probowalam po owulacji wprowadzac oszczedny tryb i co nie bylo seksu nie bylo cwiczen a sa dolki w d... mam takie cos niszczzy psychike relacje z mezem bralam teraz duzo lekow z mysla ze sie uda wspomagalam sie naturalnie a w dwie poprzednie ciaze wlasnie cwiczylam dyzo pracowalam bralam tylko folik nie robilam testow nie mierzylam temperatury to po jakims czsie serio jest meczace i tw chodzenie na monitoringi i te badania to wszystko gdyby nie to ze bromergon mi sie konczy moja nast wizyta dopiero bylaby w nast roku to nie jest tak ze sie poddalam ja po prostu chcw juz odpoczac.

    Paulina Nessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS wrote:
    Ja miałam nadzieję, że uniknę tego badania, ale oczywiście nie. Wczoraj dostałam @ i za tydzień we wtorek sono-HSG. Mam nadzieję, że to w tym tkwi problem. Trochę poczytałam i zdania podzielone co do bólu, wolę jednak się przygotować, że będzie niezbyt przyjemnie i ewentualnie zaskoczyć się pozytywnie
    Nie boj sie tego badania pomysl ze wielu oarom wlasnie po tym badaniu udalo siw zajasc niech to bedzie Twoja mobilizacja kobieta wszystko zniesie ;)

    MartitaS lubi tę wiadomość

  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaa88 wrote:
    Nie boj sie tego badania pomysl ze wielu oarom wlasnie po tym badaniu udalo siw zajasc niech to bedzie Twoja mobilizacja kobieta wszystko zniesie ;)

    Wiem wiem, dlatego idę :D Ale wolę się nastawić, że coś tam może boleć. Jak to dziewczyny opisywały to taki mocniejszy ból @, a z tym co miesiąc muszę sobie radzić, więc i z tym sobie poradzę :D Właśnie, czego się nie robi by spełnić marzenie o maluszku :)

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja właśnie zaczęłam planować Sylwester i ferie zimowe ;) trzeba czymś głowę zająć ;)

    U mnie wszystko się wyjaśni 13.11. po wizycie u gina. Ja mam nadzieje, ze dostaniemy z mężem jakieś wspomagacze albo skierowanie na dalsze badania.

    Miłego dnia Wam życzę :) fajnie ze ten wątek odzyl bo czasem potrzeba wygadac się przed kimś innym niż mężem ;)

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne, zawsze pisz jak cos, zreszta widzisz jakie ja mam wahania nastrojów ... raz do boju, uda sie itd. A zaraz, ze to wszystko nie ma sensu... takze dobrze, ze właśnie jest takie miejsce jak forum!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Nessa wrote:
    Dziewczyny ja właśnie zaczęłam planować Sylwester i ferie zimowe ;) trzeba czymś głowę zająć ;)

    U mnie wszystko się wyjaśni 13.11. po wizycie u gina. Ja mam nadzieje, ze dostaniemy z mężem jakieś wspomagacze albo skierowanie na dalsze badania.

    Miłego dnia Wam życzę :) fajnie ze ten wątek odzyl bo czasem potrzeba wygadac się przed kimś innym niż mężem ;)
    Ja tez mam wizyte wtedy ;) mialam miec 8dc ale stwierdzilam a lo cholere mi stresy pojde po owulacji :D taki sobie plan wdrozylam
    Jakie plany na sylwestra?
    Ja dzisiaj cwiczenia i porzadki w domu przejscie na minimalizm...

  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Violka86 wrote:
    Iness00 mialam na nfz droznosc z lekkim znieczuleniem jak on to pow z kontrastem i tentgenem staram sie od czerwca pozniej przeciwbolowe nie bylo potrzebne, samo zalorzenie rego balonika cholernie bolalo, zemdlalam im na chwilę ale to ponoc z emocjii tak tlumaczyl... Testy firmy apteo moze sa dziadowskie...
    Czyli miałaś zwykle hsg a to podobno gorsze jest w odczuciach i mniej dokładne ale tańsze, wiec zazwyczaj to zlecają. Używałam testów ovu z allegro i zawsze dawaly efekt, a w tym cyklu wlasnie mnie zawiodly i jedna z uzytkowniczek odpisała mi ." Najlepsze wg mnie to LH Vitam (do dostania na allegro za 11-12 zł za paczkę) albo Facelle z Rosmana, ale te dobrze ustrzelić w promocji. Dobre też są z "domowego laboratorium". To pewne testy, choć jak ze wszystkimi - trzeba mieć do nich dystans :)" Także pewnie spróbuję któres z tych ;) Chociaż też mnie to zastanowiło bo raz tu miałam poradę o ovufriend, że najlepiej testy robić około południa gdyż największe steżenie może osiagnąc wtedy. Miałam owulację rano, test robiłam wieczorem, czy to mozliwe dziewczyny, że dlatego wyszedł ujemny? Ale żeby aż tak jaśniejsza kreska, poprzedniego dnia i tego?

    A Wy dziewczyny o jakiej porze robicie testy ovu?

    mika88 pocieszające to, że miałaś sono hsg i było ok u Ciebie, będę o takie prosić a jak prywatnie trzeba będzie zrobić to bez łaski wybiorę sono hsg :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 15:14

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88
    W sumie racja, też tak mam, że musze wszystko wiedzieć przed gdzie to będzie, jak wygląda to badanie, kto będzie je robił i czy coś mam brać przeciwbólowego.

    Paulina Nessa oby ta wizyta 13-stego wyjaśniła Ci wiele i dała nowe wskazówki i możliwości działania zakończone sukcesem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 15:57

    Alexandra88 lubi tę wiadomość

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam testy domowe laboratorium i robiłam o godzinie 17 - 18. I mi zawsze wychodziły. Nawet 2 dni wychodziły całkowicie pozytywne tzn kreska grubsza od tej testowej. I zawsze dzień góra dwa po pozytywie był skok temp wiec biorę to za pewnik ze owu była.

    Niektóre dziewczyny robią dwa razy dziennie ale dla mnie to strata czasu i kasy. Ja testy robie od 11 dc (owu ok 14-16 chociaż ostatnio wyszło ze dopiero 20 dc ) i czasem jak mam rozciągliwy sluz to tez zrobię wiec kilka testów w ciągu miesiąca zejdzie, napewno więcej niż jedno opakowanie.

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaa88 wrote:
    Kochana rob tak jak wszystko przed staraniami jesli cwiczylas cwicz czytalas czytaj absolutnie nie rezygnuj z przyjemnosci ja juz probowalam po owulacji wprowadzac oszczedny tryb i co nie bylo seksu nie bylo cwiczen a sa dolki w d... mam takie cos niszczzy psychike relacje z mezem bralam teraz duzo lekow z mysla ze sie uda wspomagalam sie naturalnie a w dwie poprzednie ciaze wlasnie cwiczylam dyzo pracowalam bralam tylko folik nie robilam testow nie mierzylam temperatury to po jakims czsie serio jest meczace i tw chodzenie na monitoringi i te badania to wszystko gdyby nie to ze bromergon mi sie konczy moja nast wizyta dopiero bylaby w nast roku to nie jest tak ze sie poddalam ja po prostu chcw juz odpoczac.

    Dziękuję za wsparcie, chyba po tych 7 miesiącach nieustannego skupienia się na jednym muszę wyluzować i spróbować żyć normalnie...

  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Nessa to pewnie tez spróbuję tych testów z laboratorium i chyba pasowałoby o wcześniejszej godzinie robić testy, bo jeśli owulacja była rano to wieczorem rzeczywiście mogło już jej nie wykryć.

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez się cieszę ze jest takie miejsce jak to forum :) dobrze jest mieć świadomość ze nie jest się samemu, a przede wszytskim ze zawsze można odczuć dodanie otuchy i dobre słowo od Was :)

    Co do testów owu ja kupiłam na allegro pakę testów (chyba 50 sztuk), ale nie polecam. Kiedyś zrobiłem te z allegro i z rossmana facelle i te drugie pokazały owu a te pierwsze nie. Kiedyś miałam tez lh vitam i również mnie nie zawiodły ;) także polecam te z rossmana i lh :)

    iness00 lubi tę wiadomość

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88 wygląda na to że ten sam zestaw z allegro miałyśmy ☺ i teraz skorzystam z Twojej opinii i skuszę się raczej na te z rossmana ☺ choc oby się już nie przydały...ehh marzenie.

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 6 listopada 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tymi z rossmana będę testować pewnie w czwartek. Tez bym chciała żeby się nie przydały i żeby inny test pokazał dwie krechy !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 14:07

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc co tam u Was?
    inness00 a Ty jak dlugo sie starasz o dzidziusia? Mozesz rozpisac jakie badania robilas?

  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 7 listopada 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ;)

    Ja 5 dc - drugi dzień plamien. Juz by mogła się ta @ skończyć ;)


    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
‹‹ 542 543 544 545 546 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ