X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • JestemMarzycielka Ekspertka
    Postów: 303 54

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Hmm no wierze ze Ci przykro ale pamietaj ze do tanga trzeba dwojga , jak Twoj luby zmienia temat to moze nie jest gotowy? A moze najzwyczajnieh boi sie ze nie podola? A moze chce po slubie? Porozmawiaj z nim szczerze a jesli nie mozecie sie dogadać to moze powiem Ci jak ja robie gdy nie moge sie dogadac z moim M, ja pisze list dlugi , szczery i wyczerpujacy . Opisuje moje uczucia oczekiwania i wykazuhe zrozumienie co do jego rozumowania. Potam daje mu go gdy ma okazie go przeczytać gdy jest sam , zeby mogl sie skupic na czytaniu i mial czas na przemyslenia.
    Jednak mysle ze rozmowa jest lepsza ale jak nie mozna sie czasem dogadac trzeba wylac swoje zale na papier;)

    Już tyle rozmówi było, że sama nie wiem co myśleć. Coraz więcej dostrzegam w nim wad niż zalet. I czuje, że kończą mi sie siły.

    i81xxzdvdk9o3z3n.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JestemMarzycielka wrote:
    Już tyle rozmówi było, że sama nie wiem co myśleć. Coraz więcej dostrzegam w nim wad niż zalet. I czuje, że kończą mi sie siły.
    Spróbuj napisac u mbie sie sprawdza ;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Zuziak Znajoma
    Postów: 22 11

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    papillon26 wrote:
    Gacka, bardziej podejrzewalabym cykl bezowulacyjny. Badalas hormony? Krwawienie implantacyjne, ktore zdarza die bardzo rzadko, trwa krotko, kilka godz, moze dobe i jest bardzo delikatne.
    Ale trzymam kciuki, bo rozne przypadki chodza po ludziach ;) daj znac jak beta, w razie co bedziemy cieszyc sie razem z Toba.

    Chyba nie do końca sie zgodze z powyższym opisem krwawienia implantacyjnego. Rok temu, absolutnie nie planowałam ciaży. Przyszedł dzień @, zaczęło sie od plamienia, takiego innego niz zwykle. Nie przejęłam się. Drugi dzień (cały czas przekonana, że to @) plamienie mocniejsze ale kolor nie ten, było bardzo jasno czerwone. Trzeci dzień znowu delikatne plamienie i czwarty nic. Zdurniałam, bo cykle miałam zawsze książkowe. Wszystkie objawy tez wskazywały na @. Ból w podbrzuszu, bolące piersi - wszystko jak co miesiąc. Cos mnie tknęło, poszłam po test a dwa dni później do ginekologa. I co? Ciąża. Niestety nie dane mi było sie nią długo cieszyć. Diagnoza w 6tc, puste jajo płodowe. Wcześniej worek leków, masa badań. A teraz jestem na etapie "okres spóźnia sie trzeci dzień, daj Boże żeby w końcu się udało". Niestety testy narazie sa na stanowcze NIE.

    2nn3flw1p8tkd08p.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ho,ho! Jaka lektura na mnie czekała!! :-)

    Po pierwsze - Meggi! Jak możesz myśleć, że robisz nam przykrość. Może jesteśmy teoche nakręcone na viążę, ale w granicach rozsądku, nie wiem jaką biczą trzeba by być, żeby przeszkadzało nam Twoje szczęście :D
    Dajesz nam nadzieje, nawet jeżeli nie starałaś się długo :-)

    JestemMarzycielka- nie decyduj się na maleństwo, najpierw zdecyduj czy chcesz takiego partnera, widzę, że masz wątpliwości. Nic na siłe. Nawe gsyby powodem roztania była rozbieżność zdań co do dziecka. Każde z Was powinno się realizować, spełniać, a nie poświęcać, szczególnie, że teudno w przypadku tak poważnej decyzji osiągnąć kompromis.

    Gacka - mi z opisów plamienia jakie znam też na to nie wyglada, ale każda z nas jest inna. A jeśli się udało, myślę, że góry w tak wczesnym stadium nie zaszkodzą :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • JestemMarzycielka Ekspertka
    Postów: 303 54

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Spróbuj napisac u mbie sie sprawdza ;)

    Spróbuje, oby i u mnie się to sprawdziło. Jutro mam ważny egzamin na studiach a czuje sie taka rozbita :(

    i81xxzdvdk9o3z3n.png
  • JestemMarzycielka Ekspertka
    Postów: 303 54

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    JestemMarzycielka- nie decyduj się na maleństwo, najpierw zdecyduj czy chcesz takiego partnera, widzę, że masz wątpliwości. Nic na siłe. Nawe gsyby powodem roztania była rozbieżność zdań co do dziecka. Każde z Was powinno się realizować, spełniać, a nie poświęcać, szczególnie, że teudno w przypadku tak poważnej decyzji osiągnąć kompromis.

    Też tak zaczełam myśleć, ale ciągle się łudze. Niby jesteśmy już prawie 5 lat razem, a boje się, że właśnie teraz zaczełam go poznawać.. :(

    i81xxzdvdk9o3z3n.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt u Ciebie cisza jeżeli chodzi o @?
    Senność może też nie przypadkowa, chociaż ja zasypiam też na stojąco. Jakiś kiepski dziś dzień pod tym kątem, ale słońce teraz świeci w końcu, może się rozbudzę :-)

    U mnie @ nie nadchodzi. Pojawił się biały śluz, ja rzadko nam pojecie o sluzie, bo na bieliznie nie zauwazam, a teraz sporo, ale
    Może zamieni się to w krwawienie. Czy wy tez przed @ macie biale uplawy? (Nie wiem czy fak to sie nazywa :p)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • JestemMarzycielka Ekspertka
    Postów: 303 54

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuziak wrote:
    Rok temu, absolutnie nie planowałam ciaży. Przyszedł dzień @, zaczęło sie od plamienia, takiego innego niz zwykle. Nie przejęłam się. Drugi dzień (cały czas przekonana, że to @) plamienie mocniejsze ale kolor nie ten, było bardzo jasno czerwone. Trzeci dzień znowu delikatne plamienie i czwarty nic. Zdurniałam, bo cykle miałam zawsze książkowe. Wszystkie objawy tez wskazywały na @. Ból w podbrzuszu, bolące piersi - wszystko jak co miesiąc. Cos mnie tknęło, poszłam po test a dwa dni później do ginekologa. I co? Ciąża. Niestety nie dane mi było sie nią długo cieszyć. Diagnoza w 6tc, puste jajo płodowe. Wcześniej worek leków, masa badań. A teraz jestem na etapie "okres spóźnia sie trzeci dzień, daj Boże żeby w końcu się udało". Niestety testy narazie sa na stanowcze NIE.

    A robisz teraz jakieś badania?

    i81xxzdvdk9o3z3n.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JestemMarzycielka wrote:
    Też tak zaczełam myśleć, ale ciągle się łudze. Niby jesteśmy już prawie 5 lat razem, a boje się, że właśnie teraz zaczełam go poznawać.. :(


    Sama skonczylam wieloletni zwiazek, bo mam wrazenie ze jedynym jego spoiwem bylo przyzwyczajenie. Bylo bardzo szkoda. Ale czekalo na mnie nowe zycie, wspanialy maz, wielkie plany. Trzeba bylo podjac ta decyzje bo zycie uciekalo miedzy palcami, a nie dzialo sie nic...

    Przemysl, duzo rozmawiajcie, mysle ze mozna wspolnie podjac decyzje, najlepsza dla obijga.

    JestemMarzycielka lubi tę wiadomość

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • JestemMarzycielka Ekspertka
    Postów: 303 54

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:

    U mnie @ nie nadchodzi. Pojawił się biały śluz, ja rzadko nam pojecie o sluzie, bo na bieliznie nie zauwazam, a teraz sporo, ale
    Może zamieni się to w krwawienie. Czy wy tez przed @ macie biale uplawy? (Nie wiem czy fak to sie nazywa :p)

    Ja je mam dosyć czesto niestety. Tak zaczełam się zastanawiać czy moja dzisiejsza agresja nie zapowiada @.. Wg mojego kalendarza za 4 dni powinna przyjść.

    i81xxzdvdk9o3z3n.png
  • Zuziak Znajoma
    Postów: 22 11

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz jeszcze nie. Chciałam umówić sie do ginekologa, żeby sobie pooglądał i powiedział co i jak mam po kolei zrobić, z tym że nie wiem jak sie umawiać, bo @ sie spóźnia a nie chciałabym akurat w tym czasie żeby mnie obcy facet dotykał:P

    2nn3flw1p8tkd08p.png
  • JestemMarzycielka Ekspertka
    Postów: 303 54

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuziak wrote:
    Teraz jeszcze nie. Chciałam umówić sie do ginekologa, żeby sobie pooglądał i powiedział co i jak mam po kolei zrobić, z tym że nie wiem jak sie umawiać, bo @ sie spóźnia a nie chciałabym akurat w tym czasie żeby mnie obcy facet dotykał:P

    To może poczekaj do końca tygodnia? I wtedy podejmij jakąś decyzję?

    i81xxzdvdk9o3z3n.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:

    Gacka - mi z opisów plamienia jakie znam też na to nie wyglada, ale każda z nas jest inna. A jeśli się udało, myślę, że góry w tak wczesnym stadium nie zaszkodzą :)
    )
    Podejrzewam, że macie racje, a ja też nie potrzebnie się nakrecam.
    Ale nadzieja, że to implantacja sama wzrosła biorąc pod uwagę ze wcześniej @ ciagle spóźniała, a tu nagle cos dzieje się przed spodziewanym terminem.
    No nic, pozostało mi tylko cierpliwie czekać, a w tych górach to tez się odstresuje trochę może. Życzę Wam udanego weekendu

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Zuziak Znajoma
    Postów: 22 11

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam... Przez weekend zobaczę co sie wydarzy i wtedy będę najwyżej biec do ginekologa. Troche mnie zastanawia tyklo brak jakichkolwiek objawów czegokolwiek. Nic mnie nie boli, no może po za tym że od czasu do czasu w ciągu dnia mam mega mdłości i to że w tamtym tygodniu najchętniej przespałabym całe dnie i noce. Co będzie to będzie:) Jak nie uda sie tym razem, to uda sie nastepnym:)

    2nn3flw1p8tkd08p.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    SanKwt u Ciebie cisza jeżeli chodzi o @?
    Senność może też nie przypadkowa, chociaż ja zasypiam też na stojąco. Jakiś kiepski dziś dzień pod tym kątem, ale słońce teraz świeci w końcu, może się rozbudzę :-)

    U mnie @ nie nadchodzi. Pojawił się biały śluz, ja rzadko nam pojecie o sluzie, bo na bieliznie nie zauwazam, a teraz sporo, ale
    Może zamieni się to w krwawienie. Czy wy tez przed @ macie biale uplawy? (Nie wiem czy fak to sie nazywa :p)
    U mnie od czasu kuedy staramy sie o dziecko to na bieliznie tez nie widac. Testy owylache wykryly mi na 27 dzuec cyklu wiec wedlug obliczen czyli 14 dni do okresu to wypada na 4 lipca.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Rossetia Autorytet
    Postów: 1511 2580

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja już po wizycie.
    Niestety nie mam dobrych wieści :(
    W moich jajnikach ani jednego pęcherzyka dominującego :(
    Ile łez wylałam dziś :(
    Tak mi ciężko...nie mam siły nawet pisać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2017, 17:14

    age.png

    33 lata, PCOS, brak owulacji, niedoczynność tarczycy, mutacja PAI-1 homo

    Klinika Bocian Białystok
    Transfer 12.09.2017 beta <0,1
    Transfer 09.12.2017 beta <0,1
    Transfer 06.11.2018 beta <0,1

    Klinika OVIklinika Warszawa ❄️❄️❄️❄️
    Transfer 17.09.21 (blastka 3BC)
    5dpt -beta 14, 7dpt- beta 55, 10dpt-beta 254,
    12dpt-beta 554, 14dpt-beta 958, 18dpt-beta 3104, 6tc*

    Transfer 23.02.22 (blastka 3AB)
    5dpt- beta 8, prog. 51,60, 7dpt- beta 37, 9dpt- beta 100, 12dpt- beta 357, prog. 39, 14dpt- beta 605,
    16dpt- beta 1148, prog. 24, 21dpt- beta 5075, prog. 32, 27dpt- beta 22031, prog. 28
    6+6 - CRL 0,76 cm, FHR 116
    8+6 - CRL 2,13 cm, FHR 180
    10+5 - CRL 3,8 cm, FHR 178
    12+5 - CRL 6,2 cm, FHR 173
    17+3 - 170 g, dziewczynka
    22+3 - 600 g
    28+4 - 1222 g
    32+3 - 1850 g
    34+4 - 2090 g
    37+0 - 2800 g
    38+3 - 3000 g
    40+1 - 3030 g, 57 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 15:10

  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rossetia wrote:
    Dziewczyny ja już po wizycie.
    Niestety nie mam dobrych wieści :(
    W moich jajnikach ani jednego pęcherzyka dominującego :(
    Ile łez wylałam dziś :(
    Tak mi ciężko...nie mam siły nawet pisać.

    Rossetia trzymaj się kochana! Kurcze no :(

    Rossetia lubi tę wiadomość

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuziak wrote:
    Chyba nie do końca sie zgodze z powyższym opisem krwawienia implantacyjnego. Rok temu, absolutnie nie planowałam ciaży. Przyszedł dzień @, zaczęło sie od plamienia, takiego innego niz zwykle. Nie przejęłam się. Drugi dzień (cały czas przekonana, że to @) plamienie mocniejsze ale kolor nie ten, było bardzo jasno czerwone. Trzeci dzień znowu delikatne plamienie i czwarty nic. Zdurniałam, bo cykle miałam zawsze książkowe. Wszystkie objawy tez wskazywały na @. Ból w podbrzuszu, bolące piersi - wszystko jak co miesiąc. Cos mnie tknęło, poszłam po test a dwa dni później do ginekologa. I co? Ciąża. Niestety nie dane mi było sie nią długo cieszyć. Diagnoza w 6tc, puste jajo płodowe. Wcześniej worek leków, masa badań. A teraz jestem na etapie "okres spóźnia sie trzeci dzień, daj Boże żeby w końcu się udało". Niestety testy narazie sa na stanowcze NIE.
    Silniejsze krwawienie moglo byc od tego, ze zaczynalo sie poronienie, co w przypadku pustego jaja zawsze bedzie miec miejsce. Z tego co piszesz wcale nie wynika, ze bylo to plamienie implantacyjne ale jak juz pisalam ile ludzi tyle historii.

  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet, ja już odpuściłam sobie lekarzy w Poznaniu, po kilku nieudanych. Nigdy w życiu nie polecę nikomu Chojnickiego czy Ochmańskiej. Mam swoją gin w Gnieźnie (pochodzę z okolic, więc wizyty planuję sobie w weekend jak jestem u rodziców). A o żadnych z wymienionych przez Ciebie nie słyszałam.

    Zrobiłam test owu, znowu negatyw. I wydaje mi się, że coraz jaśniejsze te kreski :( Już nie wiem, może faktycznie coś nie tak :(

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
‹‹ 84 85 86 87 88 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ