X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starające się po przejściach - od nowa
Odpowiedz

Starające się po przejściach - od nowa

Oceń ten wątek:
  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 23 lutego 2016, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Zrób progesteron 7 dni po ewentualnej owulce

    oooo tak, to jest myśl, a musi byc 7 dni?
    u nas pobieraja w wt i pt, a gdyby owulka byla w niedz - bo troche mnie brzuch pobolewal to w pt by bylo zawczesnie...?

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • midnight Autorytet
    Postów: 1679 1433

    Wysłany: 23 lutego 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna 75 wrote:
    który to juz tydzien teraz masz?

    Dopiero 5t i 1 dzień..
    Ja jestem z łodzkiego...niestety nie pomogę.

    Bliźniaków Wam życzę ;)
    Miłego popołudnia:)

    Córcia-2012 <3
    J-6/11tc [*] 13.02.15,
    S -18tc [*] 30.09.15,
    F-16tc. [*] 12.05.16
    K-21tc. [*] 02.02.17
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 23 lutego 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka dziewczyny tez dawno tu nie zagladałam w niedziele wysikałam 2 kreseczki :) boje się czy wszystko bedzie ok 8 marca mam 1 wizyte u mojej super ginekolog do której mam zaufanie dziś jest 5t5d ciazy jak bede mieć wizzyte bedzie 7t6d oj mam nadzieję że usłysze serduszko mojego groszka :)

    Monia85, bobo_frut, gama, midnight lubią tę wiadomość

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 23 lutego 2016, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola - mama Julci i ... ? wrote:
    hejka dziewczyny tez dawno tu nie zagladałam w niedziele wysikałam 2 kreseczki :) boje się czy wszystko bedzie ok 8 marca mam 1 wizyte u mojej super ginekolog do której mam zaufanie dziś jest 5t5d ciazy jak bede mieć wizzyte bedzie 7t6d oj mam nadzieję że usłysze serduszko mojego groszka :)

    brawo! cieszymy się!

    Karola - mama Julci i ... ? lubi tę wiadomość

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 23 lutego 2016, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :) potrzebowałam chwili, jakoś tak mi nie tak było. Ale dziś zaczął się nowy cykl i nowe nadzieje i siły, nie poddaję się:) Za 2 dni zaczynam CLO, początkowo po 1/2 tabl. a później po całej i monitoring. Miałam robić monitoring u siebie, ale stwierdziłam, że już pojadę do kliniki do dr niech już wszystko prowadzi. Trudno mam tam 120 km.. ale jak już zdecydowałam się na klinikę to już dokończę ten temat :)
    Monia pytałaś czy lekarze robią bez żelu w okresie około owulacyjnym, ja właśnie 1 raz spotkałam się właśnie w klinice, że dr Włach robiła USG bez żelu abyśmy mogli działać, inni lekarze nigdy na to nie zwracali uwagi. Zrobiłam sobie już badania taxo i cylomegalie, czekam na wyniki, pojutrze robię resztę hormonalnych i na wizytę jadę z kompletem badań. Niech po tym Clo moje jajca ruszą pełną parą:) Dziękuję Wam za ciepłe słowa:)
    Musi w końcu się udać, musi:)

    Karola gratulacje wielkie :)

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 23 lutego 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia ja wcześniej nie byłam na clo, bo wiesz te całe zawirowania z dupkiem, wiec odpuściłam. Pojechałam w 10 dc po owu i wtedy dr kazała zacząć brać dupka. teraz po becie odstawiłam i dziś dostałam @. w 3 dc zaczyma clo od mniejszych dawek, a w ostatnich 2 dniach mam brać całą tabletkę. Jadę w 7 dc i 10dc. Myślę że ok. zobaczę wszystko przed owulację i może już po. Chociaż nie wiem jak wygląda owulacja po clo, może mi się przesunąć? Zawsze szybko mam owulację w ok. 10-12dc.
    Ciekawe jak mój organizm zareaguje na clo, u Was dziewczyny coś się nietypowego działo, owulacja zmieniła swoje dni?, chyba muszę przewertować wątek CLO :D tak mało wiem na ten temat :) Mam nadzieję, że zanim zacznę się wgłębiać, to nie będę musiała ;)

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 23 lutego 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gama wrote:
    oooo tak, to jest myśl, a musi byc 7 dni?
    u nas pobieraja w wt i pt, a gdyby owulka byla w niedz - bo troche mnie brzuch pobolewal to w pt by bylo zawczesnie...?

    7-9 dni bedzie dobrze

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 23 lutego 2016, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    progesteron zaczyna rosnąć po owulacji i swój szczyt osiąga ok 7dpo. Jak zrobisz 5 dni po to wynik powinien jednoznacznie potwierdzic owu, nie będzie to jednak jego szczyt więc pamiętaj o tym, żebyś się później nie marwiła, że jest niski. Przed owu wynik jest 0,cośtam, po owu nawet jak będzie 1,cośtam to można przyjąć, że owu była.

    ja miałam ponad 8 i był za niski w 7dniu a miałam zrobic w 9ym,dlatego dostałam zastrzyk na pękniecie bo raczej ovu nie było

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 23 lutego 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola - mama Julci i ... ? wrote:
    hejka dziewczyny tez dawno tu nie zagladałam w niedziele wysikałam 2 kreseczki :) boje się czy wszystko bedzie ok 8 marca mam 1 wizyte u mojej super ginekolog do której mam zaufanie dziś jest 5t5d ciazy jak bede mieć wizzyte bedzie 7t6d oj mam nadzieję że usłysze serduszko mojego groszka :)

    gratki kochana,tak juz w 7ym tyg usłyszysz serduszko,trzymam kciukasy zeby wszystko było dobrze.Ta wiadomosc to taki promyk słonca w te paskudną pogode,dziękujemy za radosną nowine,cieszymy sie z tobą

    Karola - mama Julci i ... ? lubi tę wiadomość

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 23 lutego 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasienkaa wrote:
    Witajcie :) potrzebowałam chwili, jakoś tak mi nie tak było. Ale dziś zaczął się nowy cykl i nowe nadzieje i siły, nie poddaję się:) Za 2 dni zaczynam CLO, początkowo po 1/2 tabl. a później po całej i monitoring. Miałam robić monitoring u siebie, ale stwierdziłam, że już pojadę do kliniki do dr niech już wszystko prowadzi. Trudno mam tam 120 km.. ale jak już zdecydowałam się na klinikę to już dokończę ten temat :)
    Monia pytałaś czy lekarze robią bez żelu w okresie około owulacyjnym, ja właśnie 1 raz spotkałam się właśnie w klinice, że dr Włach robiła USG bez żelu abyśmy mogli działać, inni lekarze nigdy na to nie zwracali uwagi. Zrobiłam sobie już badania taxo i cylomegalie, czekam na wyniki, pojutrze robię resztę hormonalnych i na wizytę jadę z kompletem badań. Niech po tym Clo moje jajca ruszą pełną parą:) Dziękuję Wam za ciepłe słowa:)
    Musi w końcu się udać, musi:)

    Karola gratulacje wielkie :)

    ClO czesciej działa na jakosc pęcherzyków niz na ilosc,ale sporadycznie dzieją sie ze jest kilka pęcherzyków.Ostatnio na wątku z CLO jedna dziewczyna miała dwa po prawej i cztery po lewej i trzy pękły,lekarz az sie przestraszył ze moze byc z tego ciąza blizniacza...niestety nie udało się ale lekarz był wystrachany.

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 23 lutego 2016, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasienkaa wrote:
    Monia ja wcześniej nie byłam na clo, bo wiesz te całe zawirowania z dupkiem, wiec odpuściłam. Pojechałam w 10 dc po owu i wtedy dr kazała zacząć brać dupka. teraz po becie odstawiłam i dziś dostałam @. w 3 dc zaczyma clo od mniejszych dawek, a w ostatnich 2 dniach mam brać całą tabletkę. Jadę w 7 dc i 10dc. Myślę że ok. zobaczę wszystko przed owulację i może już po. Chociaż nie wiem jak wygląda owulacja po clo, może mi się przesunąć? Zawsze szybko mam owulację w ok. 10-12dc.
    Ciekawe jak mój organizm zareaguje na clo, u Was dziewczyny coś się nietypowego działo, owulacja zmieniła swoje dni?, chyba muszę przewertować wątek CLO :D tak mało wiem na ten temat :) Mam nadzieję, że zanim zacznę się wgłębiać, to nie będę musiała ;)

    mnie sie przesunęła ovu z dni 19 na 14 czyli pięc dni,(choc mam cykle bezowulacyjne to obserwacja i monitoring na to wskazywało)dziewczynom z długimi cyklami skrócił cykl do normalnych ok 28-30dniowych czyli miały ok 14 dnia ovu.Zdarzały sie tez dziewczyny ze cykl im troche przedłuzył i ovu sie tez przesunęła.Ale jak bedziesz na wizycie to lekarz bedzie wiedział mniej więcej kiedy ovu wystąpi,wizyta w 10 dniu pokaze czy jestes juz na cyk z ovu czy gdzies za dwa dni,bedzie widac czy jajca pękają czy jeszcze nie
    Jesli tylko cykle masz jednakowe to nie powinno byc wielkiej róznicy w dniach.
    Ja tez jezdze do kliniki do Krakowa,mam jakies 55km,troche blizej niz ty,ale warto to monitorowac jak sie zaczeło brac CLO.Po ovu znów pewnie dupka dostaniesz jesli masz problem z progesteronem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2016, 23:04

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 23 lutego 2016, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasienkaa wrote:
    Witajcie :) potrzebowałam chwili, jakoś tak mi nie tak było. Ale dziś zaczął się nowy cykl i nowe nadzieje i siły, nie poddaję się:) Za 2 dni zaczynam CLO, początkowo po 1/2 tabl. a później po całej i monitoring. Miałam robić monitoring u siebie, ale stwierdziłam, że już pojadę do kliniki do dr niech już wszystko prowadzi. Trudno mam tam 120 km.. ale jak już zdecydowałam się na klinikę to już dokończę ten temat :)
    Monia pytałaś czy lekarze robią bez żelu w okresie około owulacyjnym, ja właśnie 1 raz spotkałam się właśnie w klinice, że dr Włach robiła USG bez żelu abyśmy mogli działać, inni lekarze nigdy na to nie zwracali uwagi. Zrobiłam sobie już badania taxo i cylomegalie, czekam na wyniki, pojutrze robię resztę hormonalnych i na wizytę jadę z kompletem badań. Niech po tym Clo moje jajca ruszą pełną parą:) Dziękuję Wam za ciepłe słowa:)
    Musi w końcu się udać, musi:)

    Karola gratulacje wielkie :)

    a robiłas badania FSH,LH,Estradiol w 3dc?

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 24 lutego 2016, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro wlasnie robie te badania.

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 24 lutego 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    http://www.gen.org.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=224
    dokształcające :)

    dzięki przeczytałam, warto:)

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 24 lutego 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.poronienie.pl/warto-wiedziec/aspekt-medyczny/badania-po-poronieniu-2/badania-po-poronieniu/

    a tu lista badań po poronieniu

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 24 lutego 2016, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dziewczyny powiedzcie mi kiedy bierze się Clo rano czy wieczorem? bo zapomniałam dopytać dr :/ a nie mogę się dodzwonić.

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 24 lutego 2016, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    http://www.gen.org.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=224
    dokształcające :)
    Bardzo ciekawa lektura :) a wydawałoby się, że co to jest " zrobić sobie dziecko ";) Były momenty w życiu że bałam się, że zaszłam w ciążę, a teraz pragnę tego :)

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 24 lutego 2016, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, a jeszcze jedno pytanie, wczoraj po południu dostałam @ jutro rano chyba normalnie mogę brać clo, bo chyba nie ma znaczenia czy rano się dostało @ czy wieczorem, 3dc to 3dc, prawda?
    Mam też jutro robić badania, tabletkę łyknę już po badaniu co by nie było ;)
    Monia85 wrote:
    Mi też się podobało, tak po ludzku :)
    mega po ludzku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2016, 18:37

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 25 lutego 2016, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasienkaa wrote:
    Kochane dziewczyny powiedzcie mi kiedy bierze się Clo rano czy wieczorem? bo zapomniałam dopytać dr :/ a nie mogę się dodzwonić.

    ja normalnie rano brałam

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 25 lutego 2016, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    http://www.gen.org.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=224
    dokształcające :)

    kurcze,fajnie opisane,jakby człowiek miał oczy w sobie i to widział.Dzięki,prosze o więcej takich lekcji

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ