X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starające się po przejściach - od nowa
Odpowiedz

Starające się po przejściach - od nowa

Oceń ten wątek:
  • midnight Autorytet
    Postów: 1679 1433

    Wysłany: 3 marca 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gama a nie zdążyłaś w ciąży zrobić toxo? nie jestem lekarzem, ale wiem że toxoplazmoza jest niebezpieczna...zależy kiedy ją przechodziłaś...a kota w domu masz? albo może miałaś stycznosć?

    Córcia-2012 <3
    J-6/11tc [*] 13.02.15,
    S -18tc [*] 30.09.15,
    F-16tc. [*] 12.05.16
    K-21tc. [*] 02.02.17
  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 3 marca 2016, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie w ciązy nie zdazylam, kota nie mam, u babci jest - ale ja nie przepadam za kotami - wiec sie do nich nie zblizam
    jednak w lato byla u nas siostrzenica meza i jezdzilam z nią do tych kotów na glaskanie - wiec glaskac musialam z nią.......

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 3 marca 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wyczytalam - ze wynikigG + a igM - oznacza ze kiedys przechodzilam i mam przeciwciala
    a grozna zakazenie jest tylko swieze w ciazy, a jak sa przeciwciala to nie ma niebezpeczenstwa....... czy aby na pewno???

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • midnight Autorytet
    Postów: 1679 1433

    Wysłany: 3 marca 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gama musisz dopytać lekarza...niestety wiem tyle co Ty,mi tez wydaje się ze chodzi o świeże zakażenie...

    Monia85 lubi tę wiadomość

    Córcia-2012 <3
    J-6/11tc [*] 13.02.15,
    S -18tc [*] 30.09.15,
    F-16tc. [*] 12.05.16
    K-21tc. [*] 02.02.17
  • midnight Autorytet
    Postów: 1679 1433

    Wysłany: 3 marca 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a i też słyszałam że gorzej właśnie jak ktoś nie ma styczności z kotami, ale Ty masz już przeciwciała.to nie wiem

    Córcia-2012 <3
    J-6/11tc [*] 13.02.15,
    S -18tc [*] 30.09.15,
    F-16tc. [*] 12.05.16
    K-21tc. [*] 02.02.17
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gama wrote:
    witajcie - duzo naskrobałyscie, zabieram sie za czytanie, ale najpierw wklejam wyniki badań - zerknijcie


    wklejam - zerknijciew zeszlym tygodniu zdecydowalam jednak, ze zrobie badanie krwi i wyrywczo sprawdze niektóre parametry
    no i
    toxo IgG wyszlo 30,6 czyli dodatni.....!?????
    a toxo igM ujemny bo 0,15


    no tsh troche spadlo :) na 1,826
    a progesteron 16,77 to był 4 dzien po owulacji


    co o tym sadzicie? o tym toxo?
    w necie pisze,ze oznacza ze przechodzilam kiedys toxo
    ale czy to ma wplyw? czy mialo wplym na poronienie????????

    co do toxo to sądzę, że miałoby wpływ jakbyś w trakcie ciąży przechodziła (dodatnie IgM), a tak to znaczy, że miałaś kiedyś (dodatnie IgG - organizm wytworzył przeciwciała), tak jak sama piszesz. Także moim zdaniem to nie ma znaczenia w kwestii poronienia.

    TSH bardzo ładne :) mam podobne :)
    co do progesteronu to niestety nie pomogę, bo się nie znam, nigdy nie badałam jego poziomu...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gama wrote:
    wyczytalam - ze wynikigG + a igM - oznacza ze kiedys przechodzilam i mam przeciwciala
    a grozna zakazenie jest tylko swieze w ciazy, a jak sa przeciwciala to nie ma niebezpeczenstwa....... czy aby na pewno???
    Dokładnie! :)

  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 4 marca 2016, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gama wrote:
    wyczytalam - ze wynikigG + a igM - oznacza ze kiedys przechodzilam i mam przeciwciala
    a grozna zakazenie jest tylko swieze w ciazy, a jak sa przeciwciala to nie ma niebezpeczenstwa....... czy aby na pewno???

    Napisze tak:najgorzej miec stycznosc z kotem i z chorobà pierwszy raz w ciązy,bo jesli pare lat temu to bylo to zagrozenia nie ma bo organizm ma juz przeciwciała wiec u ciebie ok

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 4 marca 2016, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobo_frut wrote:
    Jagna co tam u Ciebie? już po wizycie?

    bo ja tak :) mój rodzinny pozytywnie mnie rozczarował, bo oprócz tsh, ft3 i ft4 które chciała, dostałam jeszcze skierowanie na PT oraz APTT - coś z krzepliwością. a oprócz tego dał mi skierowanie do poradni reumatologicznej, ale tu powiedział, że tak spokojnie. ba prawie każdy ma te przeciwciała ANA i żeby się przypadkiem tym nie stresować (gin z dziś też mi to powiedziała).

    no ale właśnie druga sprawa (pisałam już też na innym wątku, więc tutaj po prostu wkleję:) ):

    we wtorek byłam u gina prywatnie, który stwierdził, że była owulacja w jajniku lewym jest ciałko żółte i endometrium ma 10mm (choć mówiłam mu, że mierzę temp. a ta coś nie chce wzrastać - on powiedział, że na temp. wpływa wiele czynników, więc nie zawsze warto się nią sugerować - fakt faktem bolało mnie gardło, więc może jakaś przyczyna w tym leży). Natomiast dziś byłam u innego gina, ale na NFZ no i dziś się dowiedziałam, że raczej cykl bezowulacyjny, a endometrium 6,5mm. O co KAMAN??? :)
    przez dwa dni mogło się tak zmienić?

    dodatkowo dziś gin mi przepisała Clostilbegyt, które mam brać od 3dc (do 7?) i zgłosić się wcześniej na monitoring żeby sprawdzić czy są pęcherzyki.
    jak sądzicie kupować te tabletki? Powiedziałam jej, że mąż przyjeżdża na 28 dni i boję się, że może się minąć z moimi dniami płodnymi. a te tabletki ponoć mają spowodować owu między 9, a 11 dniem.

    Co o tym wszystkim sądzicie? help!!!
    Mysle ze twoja @ przyjdzie gdzies 14-15 marzec przypuszczalnie,bo po ovu jakies 14 dni jest do @.Clo powinno(ale nie musi)przesunąc ovu wczesniej okolo 4 dni,czyli kolo 10 dnia cyklu monitoring(24-25marzec) a swieta mozesz miec pracowite z męzem,wtedy obstawiam twoją ovu.
    Ewentualnie koło 7dc idz na monitoring bo jesli jajca by sie pospieszyły to ovu moze byc zaraz przed swietami,ewentualnie jesli bedą jeszcze nie gotowe to zrobisz monitoring trzy dni pózniej czyli w 10dc i wtedy juz bedzie zobrazowana sytuacja,bedziesz wiedziec kiedy serduszkowac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2016, 09:33

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 4 marca 2016, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobo frut bo tak normalnie jesli cykl masz 25 dni to ovu w około 11 dniu cyklu ci wychodzi.Dlatego ja bym jechala na monitoring tego 7dc i sprawdziła rozmiarówke jajców,jesli bedà za male to albo zrobisz monitoring za trzy dni albo lekarz powie ci kiedy przypuszczalnie moze byc ovu.Jajca rosnà 1,5mm-2mm na dzien wiec potem łatwo obliczyc kiedy osiàgnà spory rozmiar.
    Mysle ze spokojnie kolejny cykl z mezem go wykorzystasz

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Jagna :)
    no właśnie teraz to mi się wydłużył cykl o 7 dni, wcześniej 25, a teraz będzie z 32 spokojnie. Myślę, że wezmę clo 3 dc (gin mi tak powiedziała, żeby wziąć) żeby właśnie trochę wywołać wcześniej ovu, jeśli ona przyjdzie. Bo tak jak mówisz clo przygotuje jedynie pęcherzyki. Mąż dziś przyjeżdża, a wyjeżdża prawdopodobnie 31.03. Zobaczę kiedy faktycznie dostanę @ i wtedy pomyślę dalej co i jak :)

    a Ty Jagna na clo jesteś? bo widziałam Cię też w temacie CLO, ale nie czytałam wszystkiego, bo strasznie dużo tam naskrobałyście ;)

  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 4 marca 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobo_frut wrote:
    dzięki Jagna :)
    no właśnie teraz to mi się wydłużył cykl o 7 dni, wcześniej 25, a teraz będzie z 32 spokojnie. Myślę, że wezmę clo 3 dc (gin mi tak powiedziała, żeby wziąć) żeby właśnie trochę wywołać wcześniej ovu, jeśli ona przyjdzie. Bo tak jak mówisz clo przygotuje jedynie pęcherzyki. Mąż dziś przyjeżdża, a wyjeżdża prawdopodobnie 31.03. Zobaczę kiedy faktycznie dostanę @ i wtedy pomyślę dalej co i jak :)

    a Ty Jagna na clo jesteś? bo widziałam Cię też w temacie CLO, ale nie czytałam wszystkiego, bo strasznie dużo tam naskrobałyście ;)

    tak na CLO,własciwie w pierwszym cyklu z nim zaszłam ale dostałam ovitrelle na pękniecie pęcherzyka,był jeden pęcherzyk i udało sie,niestety koniec był szybszy.Jednak wierze ze znów sie uda tylko najpierw wredziocha musi przyjsc.
    CLO najczesciej działa na jakosc pęcherzyków,czasem na ich wzrost i liczbe,ale przewaznie budzi te leniwe i dopinguje je do działania i sprawia ze lepiej sie rozwijają,przygotowują sie do swej roli.Czasem clo nie działa,czasem zadziała w kolejnych cyklach brania leku,a czasem tak jak u mnie zadziałał w pierwszym cyklu.Ale przewaznie efekt juz jest w pierwszym cyklu wiec nie ma co na zapas sie martwic

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2016, 14:04

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna 75 wrote:
    tak na CLO,własciwie w pierwszym cyklu z nim zaszłam ale dostałam ovitrelle na pękniecie pęcherzyka,był jeden pęcherzyk i udało sie,niestety koniec był szybszy.Jednak wierze ze znów sie uda tylko najpierw wredziocha musi przyjsc.
    CLO najczesciej działa na jakosc pęcherzyków,czasem na ich wzrost i liczbe,ale przewaznie budzi te leniwe i dopinguje je do działania i sprawia ze lepiej sie rozwijają,przygotowują sie do swej roli.Czasem clo nie działa,czasem zadziała w kolejnych cyklach brania leku,a czasem tak jak u mnie zadziałał w pierwszym cyklu.Ale przewaznie efekt juz jest w pierwszym cyklu wiec nie ma co na zapas sie martwic
    a Ty od którego dnia będziesz brała CLO jak przyjdzie @?

  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 4 marca 2016, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia a w którym dc jesteś?

    Mnie tak naparzają jajniki, całkiem inny cykl jest z clo.
    w środę na wkładce miałam krew, takie w sumie różowe zabarwienie, wczoraj rano po wieczornym ♥ też było, później już nie i dziś rano też pojawiła się krew i dalej już spokój. Ale mocniejszą owulację mam po clo, zawsze czułam, ale w tym cyklu mega mocno.

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 4 marca 2016, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobo_frut wrote:
    a Ty od którego dnia będziesz brała CLO jak przyjdzie @?

    od 3 dnia cyklu mam wziąc i 11-12dc monitoring,a za pierwszym razem miałam od 4dc clo i 11 monitoring,po jednej tabl przez 5 dni

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 4 marca 2016, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Głupia ja, siknęłam dzisiaj na testa, normalnie tego nie robię, ale ten już bardzo długo leżał i w czerwcu tracił ważność. Oczywiscie nagatyw :(

    nie głupia,poprostu tak bardzo tego pragniesz jak kazda z nas ze masz nadzieje,nie dziwi mnie ten test he he,a jesli wyszedłby pozytyw to mozliwe ze nie z powodu ciązy a z powodu pregnyl albo ovitrelle,poniewaz one zawierają hcg i dopiero po 10 dniach zanika wartosc hcg..dlatego zalecane jest zrobic test dopiero po 14 dniach od podania zastrzyku :-)

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 4 marca 2016, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasienkaa wrote:
    Monia a w którym dc jesteś?

    Mnie tak naparzają jajniki, całkiem inny cykl jest z clo.
    w środę na wkładce miałam krew, takie w sumie różowe zabarwienie, wczoraj rano po wieczornym ♥ też było, później już nie i dziś rano też pojawiła się krew i dalej już spokój. Ale mocniejszą owulację mam po clo, zawsze czułam, ale w tym cyklu mega mocno.

    tak,jajniki da sie odczuc po clo,80% dziewczyn tak ma,ja osobiscie od paru lat mam ze je czuje kiedy sie zaczyna mój czas godowy,nie koniecznie dzieki clo,ale zmieniło mi sie napięcie,wredna teraz jestem przed ovu a nie przed @ he he

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 4 marca 2016, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczaczki,jesli Asia,Monia i Gama zaciązycie to ja sama zostane na tej stronie :-( ale za to bede miec swiadomosc ze sie udało i bede czerpac z tego pozytywną energie bo nie ma nic lepszego jak szczęscie kolezanek które dają nadzieje

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2016, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna 75 wrote:
    Kurczaczki,jesli Asia,Monia i Gama zaciązycie to ja sama zostane na tej stronie :-( ale za to bede miec swiadomosc ze sie udało i bede czerpac z tego pozytywną energie bo nie ma nic lepszego jak szczęscie kolezanek które dają nadzieje
    jeszcze ja przecież zostanę ;) no wiesz! zapomniałaś o mnie, nie ładnie, nieeeee ładnie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2016, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna 75 wrote:
    od 3 dnia cyklu mam wziąc i 11-12dc monitoring,a za pierwszym razem miałam od 4dc clo i 11 monitoring,po jednej tabl przez 5 dni
    a to ja mam tak samo, w takim razie :) też od 3 dnia. no to będziemy się stymulowały ;)

‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ