X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się (1 dziecko) nowe kobietki
Odpowiedz

Staramy się (1 dziecko) nowe kobietki

Oceń ten wątek:
  • ami_ami Autorytet
    Postów: 1857 1162

    Wysłany: 7 listopada 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    nie wiem jak Wy, ale ja jak przyjdzie okres to mam wywalone, wszystko mi jedno.... dopiero jakoś po20 dc. zaczynam myśleć, że może akurat się udało, że będą te II kreski... a i tak klapa.

    zi13flw1zpqm8v3r.png

    27.12.2020 - II 🍀
    28.12.2020 - HCG total 197,98 mUl/ml 😍
    30.12.2020 - HCG total 529,92 mUl/ml 😍
    15.01.2021 💗
    ******************************************************

    * 28 lat
    * starania od 04.2019
    ON: 250 MLN całość, morfologia 1%, reszta parametrów ok.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami_ami wrote:
    Cześć,
    nie wiem jak Wy, ale ja jak przyjdzie okres to mam wywalone, wszystko mi jedno.... dopiero jakoś po20 dc. zaczynam myśleć, że może akurat się udało, że będą te II kreski... a i tak klapa.

    Ja to już wariuje, non stop myślę o ciąży i pragnieniu maleństwa. Mam nadzieję że teraz po tych wszystkich objawach i tym że temp. mam już długi czas powyżej 37 st. się uda

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już bym chciała zrobić test jutro ale raczej mi niczego nie wykaże bo dopiero kochalismy się z narzeczonym 31 października

  • Lalia Autorytet
    Postów: 8431 18534

    Wysłany: 7 listopada 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami_ami wrote:
    Cześć,
    nie wiem jak Wy, ale ja jak przyjdzie okres to mam wywalone, wszystko mi jedno.... dopiero jakoś po20 dc. zaczynam myśleć, że może akurat się udało, że będą te II kreski... a i tak klapa.


    Mi jak przychodzi @ to płaczę, potem do owulacji jestem pozytywnie nastawiona i myślę że może tym razem będzie dobrze , po owulacji raz myślę że może tym razem, a za chwilę, że znowu nie o i tak na zmiane

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Mi jak przychodzi @ to płaczę, potem do owulacji jestem pozytywnie nastawiona i myślę że może tym razem będzie dobrze , po owulacji raz myślę że może tym razem, a za chwilę, że znowu nie o i tak na zmiane
    Cześć, mam podobne wahania nastroju....i podobnie biorę Letrox 50, jak Twoje TSH? Długo już leczysz niedoczynność?

    Lalia lubi tę wiadomość

  • Lalia Autorytet
    Postów: 8431 18534

    Wysłany: 7 listopada 2019, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamyk26a wrote:
    Cześć, mam podobne wahania nastroju....i podobnie biorę Letrox 50, jak Twoje TSH? Długo już leczysz niedoczynność?

    Robię badania od lat profilaktycznie, bo moja mama ma Hashimoto i zawsze miałam w normie. Rok temu w sierpniu TSH miałam 3,2 i lekarz rodzinny powiedzial, że gdybym planowała ciążę to muszę obniżyć, ale wtedy nie planowałam. Zrobiłam badania w tym roku w styczniu, bo zaczęliśmy powoli myśleć nad dzidziusiem i chciałam wszystko sprawdzić, a tu TSH 5,2...
    Ginekolog powiedział, że musi być poniżej 2.5 więc zaczęło się leczenie u endokrynolog. Najpierw miałam Letrox 25 i w kwietniu TSH spadło mi do 3,2, więc dr zwiększyła mi Letrox do 50 i w czerwcu TSH już ładnie 1,7 więc dostaliśmy zielone światło na starania.

    Staramy się od tamtego czasu, czyli teraz 6 cykl i na razie nic.
    Endokrynolog powiedziała, że jak zajde w ciążę to od razu mam zrobić badania, a jak nie zajde to w lutym mam zrobić badania i przyjść na kontrole..

    Ale nie wiem czy będę czekać do lutego bo od ostatnich badań minęło już 5 miesięcy i może coś się popsuło i dlatego na razie się nie udaje...

    Postanowiliśmy z mężem, że jak w tym cyklu się nie uda, to robimy badania 🙂

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Upragniona niunia Ekspertka
    Postów: 215 112

    Wysłany: 7 listopada 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Mi jak przychodzi @ to płaczę, potem do owulacji jestem pozytywnie nastawiona i myślę że może tym razem będzie dobrze , po owulacji raz myślę że może tym razem, a za chwilę, że znowu nie o i tak na zmiane

    Mam dosłownie tak samo

    Zaczynamy starania od nowa. To jest ten czas.
    12.2017 - cp
    Starania od 10.06.2017

    Nadzczynnosc GB.
    Zielone światło.
    06.22- 5cykl starań na nowo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Robię badania od lat profilaktycznie, bo moja mama ma Hashimoto i zawsze miałam w normie. Rok temu w sierpniu TSH miałam 3,2 i lekarz rodzinny powiedzial, że gdybym planowała ciążę to muszę obniżyć, ale wtedy nie planowałam. Zrobiłam badania w tym roku w styczniu, bo zaczęliśmy powoli myśleć nad dzidziusiem i chciałam wszystko sprawdzić, a tu TSH 5,2...
    Ginekolog powiedział, że musi być poniżej 2.5 więc zaczęło się leczenie u endokrynolog. Najpierw miałam Letrox 25 i w kwietniu TSH spadło mi do 3,2, więc dr zwiększyła mi Letrox do 50 i w czerwcu TSH już ładnie 1,7 więc dostaliśmy zielone światło na starania.

    Staramy się od tamtego czasu, czyli teraz 6 cykl i na razie nic.
    Endokrynolog powiedziała, że jak zajde w ciążę to od razu mam zrobić badania, a jak nie zajde to w lutym mam zrobić badania i przyjść na kontrole..

    Ale nie wiem czy będę czekać do lutego bo od ostatnich badań minęło już 5 miesięcy i może coś się popsuło i dlatego na razie się nie udaje...

    Postanowiliśmy z mężem, że jak w tym cyklu się nie uda, to robimy badania 🙂
    My staramy się od maja 2018, ale po roku bez jakiejkolwiek nadziei zrobiłam badania i wszystko poza TSH jest ok. Od początku czerwca jestem na Letrox 50,a właściwie od dzisiaj już na 75 bo TSH poszło w górę do 2,7.....a już w sierpniu było 2,1 i tak miałam nadzieje,że się już uda. Ale teraz wróciła nadzieja,że jak w końcu zbije TSH poniżej 2 to się na pewno uda 🤗 Męża badania ok, ale w czwartek 14.11 idę kontrolnie do gina i zobaczymy co on na to wszystko bo ostatnio byłam zanim zaczęłam zbijać TSH.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze, że miesiączki mam regularnie, jak w zegarku co 27 dni..... owulację też mam, chociaż nie sprawdzam testami, po prostu to czuję. Dlatego mam mieszane uczucia co do tego czy zbicie TSH coś pomoże, ale to dodaje siły do czekania 😃

  • Lalia Autorytet
    Postów: 8431 18534

    Wysłany: 7 listopada 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamyk26a wrote:
    Dodam jeszcze, że miesiączki mam regularnie, jak w zegarku co 27 dni..... owulację też mam, chociaż nie sprawdzam testami, po prostu to czuję. Dlatego mam mieszane uczucia co do tego czy zbicie TSH coś pomoże, ale to dodaje siły do czekania 😃


    Jesteś moją miesiączkową blizniaczka 😂😍

    Mam regularne cykle, mierze temp więc wiem, że mam owu, a dodatkowo czuję ból jajników, wiem kiedy dostanę @ bo spada mi temp. Itd
    Wi

    Więc jak teraz nie siądzie ten cykl to sprawdzam TSH i idę do lekarza! 💪

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8431 18534

    Wysłany: 7 listopada 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Upragniona niunia wrote:
    Mam dosłownie tak samo


    Wiedz, że nie jesteś sama i jesteśmy tu, żeby się wspierać, naprawdę mocno wierzę w to, że nam się uda

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja TSH mam kontrolować co 3 miesiące, także warto sprawdzić u Ciebie. W sierpniu po dwóch miesiącach z 4,7 zrobiło się 2,1. Od sierpnia już 2,7 przy minimalnie zwiększonej dawce (1x75 tygodniowo)także tarczyca robi z nami co chce. A czy poczułaś jakąś różnicę w samopoczuciu po zbiciu TSH? Ja w końcu budzę się wyspana i wydaje mi się, że już tak łatwo się nie denerwuje 🤗Chociaż tyle dobrego, czekam na więcej ....❤

  • Lalia Autorytet
    Postów: 8431 18534

    Wysłany: 7 listopada 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamyk26a wrote:
    Ja TSH mam kontrolować co 3 miesiące, także warto sprawdzić u Ciebie. W sierpniu po dwóch miesiącach z 4,7 zrobiło się 2,1. Od sierpnia już 2,7 przy minimalnie zwiększonej dawce (1x75 tygodniowo)także tarczyca robi z nami co chce. A czy poczułaś jakąś różnicę w samopoczuciu po zbiciu TSH? Ja w końcu budzę się wyspana i wydaje mi się, że już tak łatwo się nie denerwuje 🤗Chociaż tyle dobrego, czekam na więcej ....❤


    Ja mam problem z zasypianiem, jedyne co zauważyłam, to że przestała mi rosnąć waga 👍

    Rok temu w sierpniu waga 54,5 i TSH 3,2, a w lutym waga 58,5 i TSH 5,2 🙈 tlumaczylam ten przyrost masy zmiana stylu życia i tym, że małżeństwo mi służy (w sierpniu wyszłam za mąż), ale to chyba jednak tarczyca zrobiła swoje 🤔

    Odkąd biorę Letrox waga nie spadła, ale już nie rośnie 👍

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Fooskate Ekspertka
    Postów: 163 158

    Wysłany: 7 listopada 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;) czy któraś wie może po co we wczesnej ciąży podaje się Acard?

    4.11 - szpital, plamienie, duphaston 3x2 😔 beta 9838 😍
    7.11 - serduszko
    0d1y3e3kaastf9q5.png
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8431 18534

    Wysłany: 7 listopada 2019, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to nie chodzi czasem o zbyt wysokie ciśnienie krwi? Nie znam szczegółów niestety

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • ami_ami Autorytet
    Postów: 1857 1162

    Wysłany: 8 listopada 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :)
    ja tez może w następnym tygodniu zrobię sobie TSH i morfologię + cukier, bo mam skierowanie od rodzinnego.

    Lalia lubi tę wiadomość

    zi13flw1zpqm8v3r.png

    27.12.2020 - II 🍀
    28.12.2020 - HCG total 197,98 mUl/ml 😍
    30.12.2020 - HCG total 529,92 mUl/ml 😍
    15.01.2021 💗
    ******************************************************

    * 28 lat
    * starania od 04.2019
    ON: 250 MLN całość, morfologia 1%, reszta parametrów ok.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co u was ciekawego?

  • Lalia Autorytet
    Postów: 8431 18534

    Wysłany: 9 listopada 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie @... Ale wyposazylam się w olej z wiesiołka, nowy termometr więc będę walczyć w tym cyklu 💪

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Shila Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 9 listopada 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, po krótkiej przerwie, ale uzupełnił w opisie to, co już się wydarzyło do tej pory...
    Lekko nie jest, czasem zastanawiam się, dlaczego akurat mnie to wszystko spotyka, bo wydaje mi się, że jestem jedną z niewielu, wszyscy wokół mają dzieci i to wtedy kiedy chcą, a my dalej nie... i wieczne pytania, kiedy w końcu się zdecydujemy, że to już najwyższy czas, że młodsza nie będę.... bleee słuchać się nie da. Nikt nie wie, jaki koszmar rozgrywa się u mnie w środku....

    Dobrze, że są takie grupy, przynajmniej człowiek ma świadomość, że nie jest sam w tym wszystkim i są osoby, które naprawdę rozumieją...

    Może któraś z Was ma jakąś złotą radę, co zrobić, żeby się w końcu udało :-)

    Ściskam wszystkie :*

    Starania od końca 2017 roku
    34 l.
    02.2018 - ciąża pozamaciczna, jajowód zachowany
    03.2019 - ciąża biochemiczna, 5 tydzień 💔
    07.2019 - HSG, oba jajowody drożne
    TSH - 1.5, euthyrox 50g
    pozostałe hormony w normie
    AMH - 2.83
    morfologia plemników - 5%, pozostałe parametry dobre
    1 IUI 15.02.2020 - 13 dpi beta 5.9, 14 dpi beta 5.1 biochemiczna?? 24 dpi beta 63 ???
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8431 18534

    Wysłany: 9 listopada 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shila wrote:
    Hej, po krótkiej przerwie, ale uzupełnił w opisie to, co już się wydarzyło do tej pory...
    Lekko nie jest, czasem zastanawiam się, dlaczego akurat mnie to wszystko spotyka, bo wydaje mi się, że jestem jedną z niewielu, wszyscy wokół mają dzieci i to wtedy kiedy chcą, a my dalej nie... i wieczne pytania, kiedy w końcu się zdecydujemy, że to już najwyższy czas, że młodsza nie będę.... bleee słuchać się nie da. Nikt nie wie, jaki koszmar rozgrywa się u mnie w środku....

    Dobrze, że są takie grupy, przynajmniej człowiek ma świadomość, że nie jest sam w tym wszystkim i są osoby, które naprawdę rozumieją...

    Może któraś z Was ma jakąś złotą radę, co zrobić, żeby się w końcu udało :-)

    Ściskam wszystkie :*



    Shila, strasznie Ci współczuję tego co Cię spotkało, ale na pewno jesteś wspaniałą, silną kobietą która potrafi się nie poddawać i walczyć 😘

    Doskonale Cię rozumiem z tymi pytaniami innych... Ledwo wzięliśmy ślub wszyscy pytali kiedy dzidziuś, mówiliśmy że bardzo chcemy ale trochę później, teraz co chwilę ktoś pyta czy planujemy, jak mówię, że planujemy to albo mówią nie czekajcie, albo po prostu przestańcie się zabezpieczać albo co 5 min diagnozuja mi ciążę na podstawie nie wiem czego... A ja wracam do domu i becze bo zazwyczaj tego samego dnia co wszyscy są tak zainteresowani moją ciążą przychodzi @... A nie mam ochoty wszystkim się tłumaczyć że staramy się od kilku miesięcy tylko nie wychodzi...

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ