X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 23 września 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słońce82 wrote:
    Moja koleżanka po trzech latach starań właśnie po laparoskopii zaszła w ciążę, także życzę Ci powodzenia w tym cyklu :)
    Slonce dziękuję. A ta koleżanka miała cos udrażniane podczas laparoskopii czy taką diagnostyczna? Bo ja miałam laparo diagnostyczna.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Karolla. Autorytet
    Postów: 373 300

    Wysłany: 23 września 2015, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a w jakiej fazie cyklu robi się badania hormonów? (tsh, prolaktyna, progresteron) Kompletnie nie wiem od czego zaczać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2015, 15:14

  • agape Autorytet
    Postów: 730 316

    Wysłany: 23 września 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzanna wrote:
    Agape jesteś może? Czekamy na info jak się masz.
    Hej jestem :) nadal w szpitalu,jutro mam mieć powtórzone usg i betę i wtedy zobaczymy co dalej. Ja jestem dość spokojna,narazie się nie nakrecam. Ale mój mąż :D szaleje z radości :):)

    katsuyoshi, Vesper, Ev, Natalii00, słońce82 lubią tę wiadomość

    Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami...
    PCO
    wysoka prolaktyna
    Prawie 20 miesięcy starań ...
    październik 2015 - 6tc (*) :(
    Sierpień 2016- HSG - drożne jajowody
    Wrzesień 2016- seminogram M. - wyniki dobre, jedynie obniżona nieco ilość plemników o prawidłowej budowie
  • Karolla. Autorytet
    Postów: 373 300

    Wysłany: 23 września 2015, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agape gratulacje :) Długo się staraliście? Czymś się wspomagaliście?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobitta wrote:
    no to już wszystko jasne - nózie kurczakowe z ziemnorami i salatką :P
    Pycha ! <3

    Bobitta lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słońce82 wrote:
    Macie jakieś fajne teksty dla wścibskich? My mamy już synka i strasznie mnie denerwuje pytanie kiedy drugie dziecko?
    To odpowiedz pytaniem jesli ten ktos ma juz 1-2 dziecko to ty zapytaj a kiedy ty drugie lub trzecie dziecko zazwyczaj wtedy dana osoba sie zamyka albo odpowiada ze ma czas lub ze wiecej nie chce to ty wtedy odpowiadasz to samo mam czas :D

    słońce82 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agape wrote:
    Hej jestem :) nadal w szpitalu,jutro mam mieć powtórzone usg i betę i wtedy zobaczymy co dalej. Ja jestem dość spokojna,narazie się nie nakrecam. Ale mój mąż :D szaleje z radości :):)
    Wcale nie dziwie się twojemu mężowi uwierz :D
    Też na jego miejscu bym tak szalała !!!! <3

  • agape Autorytet
    Postów: 730 316

    Wysłany: 23 września 2015, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolla. wrote:
    Agape gratulacje :) Długo się staraliście? Czymś się wspomagaliście?
    9cykli bez leków,dwa na lekach-clostolbegyt i luteina :) Z tym,ze ja mam policystyczne jajniki.

    Ev lubi tę wiadomość

    Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami...
    PCO
    wysoka prolaktyna
    Prawie 20 miesięcy starań ...
    październik 2015 - 6tc (*) :(
    Sierpień 2016- HSG - drożne jajowody
    Wrzesień 2016- seminogram M. - wyniki dobre, jedynie obniżona nieco ilość plemników o prawidłowej budowie
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 23 września 2015, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agape wrote:
    Hej jestem :) nadal w szpitalu,jutro mam mieć powtórzone usg i betę i wtedy zobaczymy co dalej. Ja jestem dość spokojna,narazie się nie nakrecam. Ale mój mąż :D szaleje z radości :):)
    Grunt to spokój. Będzie dobrze- zobaczysz. ;-))

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 23 września 2015, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolla. wrote:
    Dziewczyny a w jakiej fazie cyklu robi się badania hormonów? (tsh, prolaktyna, progresteron) Kompletnie nie wiem od czego zaczać.

    Hej, ja dopiero zaczynam, ale będę robić na początku cyklu 1-3 dc LH, FSH, DHEAS (o ile pamiętam nazwę), 7 dni po ovu progesteron. Niezależnie od dnia cyklu można zbadać TSH (razem z FT3 i FT4), antyTPO, antyTG. Zależy, co chcesz sprawdzić.
    Monitoring cyklu jest dobry ;)

    poczytałam Was, ale nie mam już siły odpisywać, ciężki dzień miałam, więc obiad prosty :P (pełnoziarnisty makaron z masłem, łososiem i parmezanem... mało dietetyczny dziś, niestety, ale smaczny ;)
    pozdrawiam <3

    Bobitta lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Karolla. Autorytet
    Postów: 373 300

    Wysłany: 23 września 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o dzięki Vesper :) też zaczynacie starania ? zdecydowałaś się od razu na badania?

  • Karolla. Autorytet
    Postów: 373 300

    Wysłany: 23 września 2015, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaspamuje Was dzisiaj z pytaniami, ale nie mam z kim o tym porozmawiać.
    Można brać coś na uspokojenie w drugiej połowie cyklu? Bierzecie coś czy mimo wszystko radzicie sobie z tym napięciem? Dobrze zasypiam po neopersenie, ale tam na ulotce jest wzmianka, że nie bardzo w czasie starań, melisa niby też ma jakies działanie, które nie wpływa do konca dobrze, co jeszcze?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolla spokojnie !
    Jak ty będziesz aż tak panikować i sie stresować to ty nie wytrzymasz miesiąca z nami ..
    Kobieto nie możesz tak robić bo zaszkodzisz sama sobie.
    Każdy z nas sie stara o dzidzie nie które dłuzej drugie króciej ale pamietamy ze stres jest tutaj zbedny...
    Co to będzie jak będziesz po owu...codziennie kilka razy dziennie testy???
    Nie bierz nic na uspokojenie tylko zmien troszke podejscie , ja wiem ze sie denerwujesz ale uwierz kazda z nas tez to przeżywa i sie stresuje ale staramy sie w miare podchodzic inaczej mimo że bardzo chcemy ujrzec 2 kreseczki nie mówie tego złosliwie tylko dla twojego dobra ;)
    Postaraj sie z nami rozmawiac a zarazem nie stresować , przypuszczam że jak pozostaniesz na takiej fazie nerwów to będziesz nam tutaj panikować każdy nowy objaw który bedziesz miała.
    Także koleżanko oddychaj i wyluzuj a wszystko się ładnie ułoży :)

    Ja już po obiadku z synusiem <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2015, 15:59

    Vesper, Bobitta, maluutka90, słońce82 lubią tę wiadomość

  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 23 września 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolla. wrote:
    Zaspamuje Was dzisiaj z pytaniami, ale nie mam z kim o tym porozmawiać.
    Można brać coś na uspokojenie w drugiej połowie cyklu? Bierzecie coś czy mimo wszystko radzicie sobie z tym napięciem? Dobrze zasypiam po neopersenie, ale tam na ulotce jest wzmianka, że nie bardzo w czasie starań, melisa niby też ma jakies działanie, które nie wpływa do konca dobrze, co jeszcze?
    Tak bardzo się stresujesz? Ja już nieraz miewam chwile załamania.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamietajcie kobiety taki ogromny stres i załamania w niczym wam nie pomogą, musicie inaczej zacząc funkcjonować a wszystko sie ułoży :)

    Vesper lubi tę wiadomość

  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 23 września 2015, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mowia ze dużym winowajca niepowodzeń jest psychika. Jak mam zajecie to tak nie mysle. Ale jak czasem mnie wezmie to tez mam zalamke.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak psychika gra tu bardzo ważna role i bardzo czętso jest przyczyną niepowodzen...
    Coś o tym wiem ;)

  • Karolla. Autorytet
    Postów: 373 300

    Wysłany: 23 września 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    Karolla spokojnie !
    Co to będzie jak będziesz po owu...codziennie kilka razy dziennie testy???

    Tak na prawdę nawet testowania się boję, boję się tego ewentualnego rozczarowania, wiem, że za bardzo panikuję :( do owu jest ok, pozniej dopada mnie ta cała panika.

  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 23 września 2015, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    Tak psychika gra tu bardzo ważna role i bardzo czętso jest przyczyną niepowodzen...
    Coś o tym wiem ;)
    Tez mi tak mowia. Ale w moim przypadku ponad 2 lata to chyba już nie wina psychiki...

    katsuyoshi, słońce82 lubią tę wiadomość

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 23 września 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolla. wrote:
    o dzięki Vesper :) też zaczynacie starania ? zdecydowałaś się od razu na badania?

    Tak, zaczęłam od badań, bo mam kilka niepokojących objawów, które lekarze na nfz zbagatelizowali, niestety. Mam swoje latka i nie chcę tracić czasu na diagnozowanie się, tylko sprawdzić solidnie organizm i podwozie, aby działać na luzie. Nie będę się rozpisywać o moich problemach, bo pisałam o tym na kilku innych wątkach. Widzę, że muszę poszukać rozwiązań za kasę ;) Ale jeśli nie widzisz u siebie nic niepokojącego, to wrzuć na luz :)

    W drugiej fazie cyklu za emocje/huśtawkę emocji bywa odpowiedzialny progesteron, a właściwie jego gwałtowne skoki. Może to też napędza stres?
    Ja mam stres ogólnie, a w drugiej fazie, niestety, czasem nie daję sobie ze sobą rady :(. Szukam ziołowych sposobów, żeby sobie z tym poradzić. Ponoć niepokalanek dobrze na to działa ;) Trzymanie psyche w ryzach też jest dobrym rozwiązaniem :)

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

‹‹ 110 111 112 113 114 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ