X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 23 września 2015, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słońce82 wrote:
    Badałam się i mąż również, wszystko ok, miałam podwyższone tsh, ale już od paru miesięcy jest w normie. A Ty masz coś zdiagnozowane?
    U mnie hormony w normie, nasienie męża wporzo, wysłano mnie na laparoskopię- po czym stwierdzono jeden jajowód niedrożny. Jeszcze nie byłam na wizycie co dalej będziemy z tym robic. Na razie dalej się staram jak tylko doszłam do siebie po laparo- to jest mój pierwszy cykl po wyjściu ze szpitala. Mam cichą nadzieje ze cos się tam odblokowało na tym drugim drożnym jajowodzi i jest szansa na naturalna ciążę...

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 23 września 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to już wszystko jasne - nózie kurczakowe z ziemnorami i salatką :P

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • słońce82 Ekspertka
    Postów: 129 102

    Wysłany: 23 września 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzanna wrote:
    U mnie hormony w normie, nasienie męża wporzo, wysłano mnie na laparoskopię- po czym stwierdzono jeden jajowód niedrożny. Jeszcze nie byłam na wizycie co dalej będziemy z tym robic. Na razie dalej się staram jak tylko doszłam do siebie po laparo- to jest mój pierwszy cykl po wyjściu ze szpitala. Mam cichą nadzieje ze cos się tam odblokowało na tym drugim drożnym jajowodzi i jest szansa na naturalna ciążę...
    Moja koleżanka po trzech latach starań właśnie po laparoskopii zaszła w ciążę, także życzę Ci powodzenia w tym cyklu :)

    3jgxrjjgmue5631q.png
  • słońce82 Ekspertka
    Postów: 129 102

    Wysłany: 23 września 2015, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolla. wrote:
    Witam :) Podglądam Was od jakiegoś czasu, postanowiłam w końcu się odezwać, gdyż sama już sobie nie radzę. Kompletnie nie wiem co się ze mną dzieje. Staramy się drugi cykl, jednak już od samego początku towarzyszy mi silny stres, który czasami uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie, zwłaszcza w drugiej połowie cyklu. Wiem, że się niepotrzebnie nakręcam, ale tak bardzo bym chciała, żeby udało Nam się jak najszybciej. Został mi tydzień do @, czuję, pobolewanie i kłucie w piersiach, obawiam się, że to klasyczny objaw nadchodzącej miesiączki i już wariuję :( Jak Wy radzicie sobie ze stresem w drugiej fazie cyklu? i czy myślicie, że po dwóch miesiącach warto udać się do lekarza, żeby doradził coś w kwestii badań? chyba badania warto zrobić zawsze, ale kompletnie nie wiem od czego zacząć...
    Witaj Karolla, wiem co czujesz, druga połowa cyklu to jakaś masakra, mam wrażenie, że cały czas myślę o ciąży, staram się czymś zająć, różnie mi to wychodzi są lepsze miesiące i gorsze. Ty masz dopiero drugi cykl, na Twoim miejscu poczekałabym z badaniami do szóstego cyklu, może się uda do tego czasu, czego Ci życzę :)
    Cykle masz regularne?

    3jgxrjjgmue5631q.png
  • Natalii00 Autorytet
    Postów: 1199 257

    Wysłany: 23 września 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolla druga polowa cyklu to masakra bo tylko mysli czy sie udalo czy znow malpa przyjdzie a czekanie to najgorsze

  • słońce82 Ekspertka
    Postów: 129 102

    Wysłany: 23 września 2015, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co mam zrobić, żeby mój wykres był widoczny na moim profilu?

    3jgxrjjgmue5631q.png
  • Karolla. Autorytet
    Postów: 373 300

    Wysłany: 23 września 2015, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi i za zrozumienie, wiem, że nie tylko mnie spędza to w tym czasie sen z powiek (dosłownie! dzisiaj cała noc nie spałam :/)
    Słońce, właśnie różnie zazwyczaj 30-35 dni, mój lekarz twierdzi, że takie odchylenia są dopuszczalne i żebym się tym nie martwiła. Zdarzył mi sie póki co raz w tym roku cykl ponad 40dniowy...poza tym raczej w normie, w tym miesiącu obserwowałam swój śluz i wydaje mi sie, ze powinniśmy trafić w okolice owulacji dlatego tym bardziej martwi mnie ten ból piersi. W ubiegłym miesiacu piersi bolaly bardzo i @ przyszła, niestety :/

  • Natalii00 Autorytet
    Postów: 1199 257

    Wysłany: 23 września 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słońce82 wrote:
    Dziewczyny co mam zrobić, żeby mój wykres był widoczny na moim profilu?
    tam pod wykresem swoim masz udostepnij i tam juz sama dalej bedziesz wiedziec co zrobic

  • Natalii00 Autorytet
    Postów: 1199 257

    Wysłany: 23 września 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolla. wrote:
    Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi i za zrozumienie, wiem, że nie tylko mnie spędza to w tym czasie sen z powiek (dosłownie! dzisiaj cała noc nie spałam :/)
    Słońce, właśnie różnie zazwyczaj 30-35 dni, mój lekarz twierdzi, że takie odchylenia są dopuszczalne i żebym się tym nie martwiła. Zdarzył mi sie póki co raz w tym roku cykl ponad 40dniowy...poza tym raczej w normie, w tym miesiącu obserwowałam swój śluz i wydaje mi sie, ze powinniśmy trafić w okolice owulacji dlatego tym bardziej martwi mnie ten ból piersi. W ubiegłym miesiacu piersi bolaly bardzo i @ przyszła, niestety :/
    najgorsze te rozczarowanie wiem cos z tego... :(

  • Karolla. Autorytet
    Postów: 373 300

    Wysłany: 23 września 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle jak zaczęliśmy starania zainteresowałam się bliżej tematem i w szczególności statystki mnie zszokowały, myślałam, że jest to prostsze sądząc po niektórych nieplanowanych ciążach wśród 'znajomych'...i czasami mam złość na siebie, za to, że jestem tak zorganizowana, że chciałabym mieć wszystko zaplanowane i trochę żałuję, że nie zaczęliśmy się starać już wcześniej...przepraszam, musialam się wygadać :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2015, 14:22

  • słońce82 Ekspertka
    Postów: 129 102

    Wysłany: 23 września 2015, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolla. wrote:
    Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi i za zrozumienie, wiem, że nie tylko mnie spędza to w tym czasie sen z powiek (dosłownie! dzisiaj cała noc nie spałam :/)
    Słońce, właśnie różnie zazwyczaj 30-35 dni, mój lekarz twierdzi, że takie odchylenia są dopuszczalne i żebym się tym nie martwiła. Zdarzył mi sie póki co raz w tym roku cykl ponad 40dniowy...poza tym raczej w normie, w tym miesiącu obserwowałam swój śluz i wydaje mi sie, ze powinniśmy trafić w okolice owulacji dlatego tym bardziej martwi mnie ten ból piersi. W ubiegłym miesiacu piersi bolaly bardzo i @ przyszła, niestety :/
    Nie wiem dlaczego martwi Cię ból piersi, w ciąży on występuje :) także to bardzo dobry objaw, ja się martwię, jak pod koniec cykla przestają mnie boleć :(

    3jgxrjjgmue5631q.png
  • Karolla. Autorytet
    Postów: 373 300

    Wysłany: 23 września 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słońce, ponieważ bolą mnie tak jak przed @ i chyba juz przez tyle lat zakodowane mam w głowie ból piersi = okres za pare dni :/ poza tym jakoś średnio wierzę w tak wczesne objawy, które występują przed terminem spodziewanej @.

  • Natalii00 Autorytet
    Postów: 1199 257

    Wysłany: 23 września 2015, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam @ dostac za pare dni a dokladnie 7,8 ale oby nie przyszla :)

  • Karolla. Autorytet
    Postów: 373 300

    Wysłany: 23 września 2015, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natali, trzymam kciuki w takim razie :) a który to Wasz cykl starań?

  • maluutka90 Ekspertka
    Postów: 248 213

    Wysłany: 23 września 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w poprzednim cyklu mialam faze lutealna 17 dni i tempka caly czas wysoka. Bol podbrzusza i bol piersi... a jednak @ przyszła... :/ wiec to wszystko indywidualnie sie odbywa niestety
    Tez żałuję ze dopiero teraz sie staramy. . A już pojawiają ske jakieś głupie teksty ze ja jeszcze nie w ciazy :/ ehh ale trzeba wierzyć ze sie uda..

    f2w33e3khxcaayjq.png
  • Karolla. Autorytet
    Postów: 373 300

    Wysłany: 23 września 2015, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka, no czasu nie cofniemy, mnie tez takie teksty wpedzaja w jeszcze w wieksza paranoje, ostatnio nawet powiedzialam pewnej osobie, ze skupiam sie na spelnianiu wlasnych celow a nie na tym czego oczekuja ode mnie inni, mam nadzieje, ze temat zakonczylam i wiecej sie dopytywac nie bedzie :D Ja nie chce mowic, ze sie staramy, im mniej 'kibicow' tym chyba lepiej, prawda? bo jeszcze jakby doszla presja z zewnatrz to juz w ogole bym tego nie udzwignela :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2015, 14:36

  • słońce82 Ekspertka
    Postów: 129 102

    Wysłany: 23 września 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolla. wrote:
    W ogóle jak zaczęliśmy starania zainteresowałam się bliżej tematem i w szczególności statystki mnie zszokowały, myślałam, że jest to prostsze sądząc po niektórych nieplanowanych ciążach wśród 'znajomych'...i czasami mam złość na siebie, za to, że jestem tak zorganizowana, że chciałabym mieć wszystko zaplanowane i trochę żałuję, że nie zaczęliśmy się starać już wcześniej...przepraszam, musialam się wygadać :P
    Spoko ja też lubię się czasem wygadać, a ostatnio mogę tylko tutaj,ponieważ już wszystkim powiedziałam, że przestaliśmy się starać, denerwowały mnie te głupie pytania czy juz się udało i te spojrzenia :( Ja też myślałam, że to bardziej proste :) A ile masz lat, że żałujsze, iż nie zaczęliście się wcześniej starać?

    3jgxrjjgmue5631q.png
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 23 września 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolla. wrote:
    W ogóle jak zaczęliśmy starania zainteresowałam się bliżej tematem i w szczególności statystki mnie zszokowały, myślałam, że jest to prostsze sądząc po niektórych nieplanowanych ciążach wśród 'znajomych'...i czasami mam złość na siebie, za to, że jestem tak zorganizowana, że chciałabym mieć wszystko zaplanowane i trochę żałuję, że nie zaczęliśmy się starać już wcześniej...przepraszam, musialam się wygadać :P
    Witaj Karola. Ja tez nigdy wcześniej nie wiedziałam ze to wcale nie jest taka prosta sprawa jak by się wydawalo. Oczywiście zawsze przekladalo się to na później- praca , pieniądze itd. a teraz jak przyszlo co do czego to teraz taki problem jest.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Karolla. Autorytet
    Postów: 373 300

    Wysłany: 23 września 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słońce, 24, nie chodzi o wiek :) szkoda, że wcześniej, zaraz po ślubie bardziej spontaniczniej nie podejliśmy decyzji o odstawieniu antykoncpecji i 'co ma byc to bedzie', moze wtedy nie byloby tego stresu, ale zawsze coś to studia to praca, życie...

  • słońce82 Ekspertka
    Postów: 129 102

    Wysłany: 23 września 2015, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie jakieś fajne teksty dla wścibskich? My mamy już synka i strasznie mnie denerwuje pytanie kiedy drugie dziecko?

    3jgxrjjgmue5631q.png
‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ