X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ev wrote:
    Dziewczeta jak zamknac wykres na ovufrend ?:)
    zrób lekkie krwawienie :D
    ja tak zrobilam inaczej sie nie da zamknąć :/ ale przez to wykres na belly tez ci się zamknie... Ja prowadzic na belly nie chcialam wiec dla mnie to bez znaczenia bylo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny chyba jednak nie będę miała hsg tego 10 grudnia bo @ się spóźnia. Jestem trochę smutna bo miałam nadzieję, że będę miała to za sobą :/

  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) słaby tu ruch przez tą zimę... każdy pewnie pod kołderką :P nadrabiam Was...

    Ev lubi tę wiadomość

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    Zawitałam na chwile.
    Evanlyn ciesze sie ze u Ciebie wszystko tak jak powinno być <3

    Ja mimo grypy byłam zmuszona isc dziś do miasta :(
    Musiałam zapłacic rachunki itp.
    Zrobić zakupy też trzeba było bo na obiad juz w lodówce nic nie było a niestety jestem sama z małym bo mój w pracy wiec nie miał kto isc ...
    Boże tak strasznie sie mecze głupim spacerem :/

    Po drodze kupiłam specjalny krem przeciw rozstępom... czas zacząc już smarować.
    Stosowałam go w pierwszej ciąży i byłam zadowolona. Jest przyjemny w zapachu ale takze skuteczny... ani jednego rozstepa :) Mam nadzieje że tym razem tez mi się uda.
    Oczywiscie jeśli któraś chciałaby nazwę moge napisać. Może na allegro albo gdzieś udała wam sie też kupić mimo że jest to produkt UK.

    Robie zupe i już nie moge się doczekać bo mam na nią taką ochote eh...
    Po za tym zauwazyłam u mnie a raczej u fasolki pewien kaprys... zaczeła nie lubieć angelskiego chleba ... Jadam rózne chleby raz polskie raz angelskie to zalezy czy jesteśmy w miescie czy tylko do tesco się idzie. No i dziś rano chcialam zjesc kawałek chleba( miałam tylko angelski) i niestety na połowie się skonczyło bo zaczeło az mi się unosic.Wczoraj wieczorem juz tez cos sie wlasnie zaczelo dziac jak pod wieczór kanapki sobie zrobilam tez mi sie unosilo.A jak 2 dni temu jadlam pl chleb bylo wszystko ok. Wiec dzis specjalnie kupilam polski jak bylam w miescie. Pierwszy raz ogolnie spotykam sie z taką sytuacją ze fasolka ma wymagania co do chleba.

    A jak u was z choinką? Macie już ubrane?

    U mnie sporo anglików juz ma ubrane a ja nie wiem czy też juz ubrać czy jeszcze nie. Grubo się zastanawiam.
    Poproszę nazwę tego kremu :)

    katsuyoshi, Vesper lubią tę wiadomość

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evanlyn wrote:
    Poproszę nazwę tego kremu :)
    Palmer's Cocoa Butter Formula Massage Lotion for Stretch Marks 250ml

    Vesper, Ola_85 lubią tę wiadomość

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 02:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziuuuula wrote:
    Dzień dobry!
    Vesper faktycznie moja owulacja jest bolesna, teraz w tym cyklu rwał mnie jajnik juz od soboty, nad ranem w niedzielę dobrze pamiętam, że na chwle z snu wyrwal mnie piekący ból.. . Już drugi cykl dokładnie wiem, kiedy mam owulkę.
    Z tym, że dwa tygodnie temu mierzyłam poziom FT4 i jest jak na razie w normie.
    Czyli moje owulacje zaczęły byc bolesne od leczenia. A faktycznie pierwsza dawka była n25, ale zaczełam ją jeszcze w kończącym się cyklu, ale gin od nowego poprzedniego kazał mi podnieść i biorę n75. A faktycznie endo mi mowila, że mam ft4 na wysokiem poziomie i dlategi dostałam n25.
    o ja! no to musze iśc do endo znowu i wypytać.
    Aha i ból głowy, aż jeden suplement odstawiłam,bo myslalam, ze on go powoduje,faktycznie po owulacji mnie nie boli głowa. No teraz trochę, ale to pewnie przez ten duphaston. Nocne poty tez miałam jakieś, cos pamiętam.

    Hej, Madziulla, nie jestem lekarzem, ale słyszałam, że dawkę euthyroxu powinno się zwiększać stopniowo... stąd monitorowanie TSH i ft4, zmniejszanie, zwiększanie dawek - żeby nie doprowadzić do nadczynności, ale i do rozleniwienia tarczycy. Chyba nawet w ciąży zwiększenie dawki następuje stopniowo, z tego, co czytałam. Faktycznie, to sprawdź... no i sprawdziłabym suple na AMH, a potem zbadała je jeszcze raz. Dziewczyny nieźle podciągają swoje wyniki zmianą żywienia i siplementowaniem. Na ovu jest o tym wątek, pisała kiedyś o tym Bratek, ale i inne dziewczyny. A ja pamiętam wyznanie dziewczyny, która miała AHM 0,2 i nie kwalifikowała się nawet do invitro i w końcu zaszła w ciążę naturalnie. Coś chyba pisała o seksie co dwa dni :P, żeby utrafić w kapryśną owu ;) Trzymam kciuki z Twoje zdrówko!

    Meg, może da się przesunąć HSG?
    Ola - trzymaj się :) wiele dziewczyn decyduje się na wspomaganie owu ziołami lub lekami i szczęśliwie zachodzą w ciążę, nie martw się :)

    Bobitta, Missy - właściwie to naprotechnologia po prostu dociekliwie bada przyczyny braku płodności, a reszta lekarzy...hmmm albo nie ma kasy na nasze badania na NFZ albo leczenie przeciąga się w nieskończoność, bo kasa płynie do rączek ;). chociaż pewnie u naprolekarzy też tak bywa :P ponoć samoobserwacje, wespół z badaniami krwi są w stanie pomóc w zdiagnozowaniu przyczyn zaburzeń płodności, a reszta to los szczęścia i ruletka :D. uważam, że taka szczegółowa diagnostyka powinna być "rutyną", nie tylko u naprolekarzy :P a do in vitro i inseminacji powinny być wskazania wtedy, kiedy np są jajowody niedrożne, brak plemników etc, czyli przyczyny, których faktycznie "wyleczyć" się nie da.

    Selja, Ev <3!
    Kat może w polskim chlebie jest np więcej witamin i makroelementów? Na pewno dzieciaczek wie, czego potrzebuje i dlatego domaga się tego, co mu potrzebne do rozwoju. Ale historia ciekawa :)
    Mam nadzieję, że też kiedyś będę mogła skorzystać z Twojej rady i będę się smarować kremem na rozstępy :)

    palma witaj w klubie jesiennej depresji! listę pozytywów napisz, Anusia kilkanaście postów wcześniej pięknie ją opisała!

    Pietruszko a Ty masz pracę? czy szukasz?

    Mój małż wreszcie wrócił, więc się nabyliśmy :D

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper wrote:
    Hej, Madziulla, nie jestem lekarzem, ale słyszałam, że dawkę euthyroxu powinno się zwiększać stopniowo... stąd monitorowanie TSH i ft4, zmniejszanie, zwiększanie dawek - żeby nie doprowadzić do nadczynności, ale i do rozleniwienia tarczycy. Chyba nawet w ciąży zwiększenie dawki następuje stopniowo, z tego, co czytałam. Faktycznie, to sprawdź... no i sprawdziłabym suple na AMH, a potem zbadała je jeszcze raz. Dziewczyny nieźle podciągają swoje wyniki zmianą żywienia i siplementowaniem. Na ovu jest o tym wątek, pisała kiedyś o tym Bratek, ale i inne dziewczyny. A ja pamiętam wyznanie dziewczyny, która miała AHM 0,2 i nie kwalifikowała się nawet do invitro i w końcu zaszła w ciążę naturalnie. Coś chyba pisała o seksie co dwa dni :P, żeby utrafić w kapryśną owu ;) Trzymam kciuki z Twoje zdrówko!

    Meg, może da się przesunąć HSG?
    Ola - trzymaj się :) wiele dziewczyn decyduje się na wspomaganie owu ziołami lub lekami i szczęśliwie zachodzą w ciążę, nie martw się :)

    Bobitta, Missy - właściwie to naprotechnologia po prostu dociekliwie bada przyczyny braku płodności, a reszta lekarzy...hmmm albo nie ma kasy na nasze badania na NFZ albo leczenie przeciąga się w nieskończoność, bo kasa płynie do rączek ;). chociaż pewnie u naprolekarzy też tak bywa :P ponoć samoobserwacje, wespół z badaniami krwi są w stanie pomóc w zdiagnozowaniu przyczyn zaburzeń płodności, a reszta to los szczęścia i ruletka :D. uważam, że taka szczegółowa diagnostyka powinna być "rutyną", nie tylko u naprolekarzy :P a do in vitro i inseminacji powinny być wskazania wtedy, kiedy np są jajowody niedrożne, brak plemników etc, czyli przyczyny, których faktycznie "wyleczyć" się nie da.

    Selja, Ev <3!
    Kat może w polskim chlebie jest np więcej witamin i makroelementów? Na pewno dzieciaczek wie, czego potrzebuje i dlatego domaga się tego, co mu potrzebne do rozwoju. Ale historia ciekawa :)
    Mam nadzieję, że też kiedyś będę mogła skorzystać z Twojej rady i będę się smarować kremem na rozstępy :)

    palma witaj w klubie jesiennej depresji! listę pozytywów napisz, Anusia kilkanaście postów wcześniej pięknie ją opisała!

    Pietruszko a Ty masz pracę? czy szukasz?

    Mój małż wreszcie wrócił, więc się nabyliśmy :D
    Nie mam pojecia ale polski chleb wcinam bez problemu :)
    Własnie jem kanapki i moje kubki smakowe sa tak wyostrzone ze zachwycam sie smakiem chleba i sera :D Wczoraj to taki apetyt na chleb mialam ze co chwile kanapki robilam O.o

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2015, 07:30

    Vesper lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper mam taką nadzieję. Zadzwonię w poniedziałek i się dowiem czy mi przesunął o kilka dni czy następny cykl. Mam nadzieję, że będę miała to z głowy jeszcze w tym roku.

    Vesper lubi tę wiadomość

  • Madziuuuula Autorytet
    Postów: 1199 675

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper ja miałam stopniowo zwiększaną dawkę euthyroxu, co dwa tygodnie.
    A TSH i FT4 monitoruję. Na razie ft4 jest w normie.
    A czytałam ten wątek Amh juz dawno. Z tym, że to było podniesienie o małe wartości, jakiegos szału nie było.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2015, 10:32

    201609111661.png
    Filipek, 62 cm i 3660 g radości:)
  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, cała jestem pełna emocji bo, zrobiłam dziś przed 7:00 testowanie i wyszła bardzo blada druga jasna kreska (test Pre Test), ponowiłam drugi test (tani z Rossmana) i wyszła już bardziej druga widoczna ... !!!

    Jestem pełna emocji, radości, a z drugiej strony szok i niedowierzanie oraz obawy, co to będzie,jak będę na wizycie u lekarza.
    Jutro będę ponawiać test.
    Luteinę dalej biorę.

    Będę się modlić,by wszystko było ok. Proszę trzymajcie kciuki.
    <3 <3 <3 !!!

    anusia24, Evanlyn, katsuyoshi, pietruszkanatki, palma, Meg0809, madziarella88, Demeter, Vesper, Selja, maluutka90, Ola_85, Ev lubią tę wiadomość

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooooojeej! <3 <3 <3 Ja juz sie pograzylam sama w sobie myslalam ze juz wiecej sie tu nie odezwe, ale czytajac to po prostu tak sie ucieszylam!!! <3 Missy cudowna wiadomosc, gratuluje i zyczę Ci z całego serca aby to sie potwierdzilo! Widzisz nigdy nie mozna tracic nadziei! Ja cos tak czulam ze to ani pms ani tylko zasluga luteiny ze ten wykres byl taki piekny! Bardzo baaardzo Ci gratuluje! Cieplej na serduchu... <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2015, 10:47

    missy83, Vesper lubią tę wiadomość

    p19uskjoxacp4928.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    missy83
    Trzymam kciuki :)

    missy83 lubi tę wiadomość

  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    missy83 wrote:
    Hej, cała jestem pełna emocji bo, zrobiłam dziś przed 7:00 testowanie i wyszła bardzo blada druga jasna kreska (test Pre Test), ponowiłam drugi test (tani z Rossmana) i wyszła już bardziej druga widoczna ... !!!

    Jestem pełna emocji, radości, a z drugiej strony szok i niedowierzanie oraz obawy, co to będzie,jak będę na wizycie u lekarza.
    Jutro będę ponawiać test.
    Luteinę dalej biorę.

    Będę się modlić,by wszystko było ok. Proszę trzymajcie kciuki.
    <3 <3 <3 !!!
    Missy taka dobra wiadomość na początek dnia!!!! Tak się cieszę :) oby jutro wszystko się potwierdziło ale jak na dwóch testach wyszedł bladzioch to no no :) Rozpromieniłaś mój cały dzień <3 <3 <3 bo walczę z mdłościami od śniadania ech

    missy83 lubi tę wiadomość

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    missy83 wrote:
    Hej, cała jestem pełna emocji bo, zrobiłam dziś przed 7:00 testowanie i wyszła bardzo blada druga jasna kreska (test Pre Test), ponowiłam drugi test (tani z Rossmana) i wyszła już bardziej druga widoczna ... !!!

    Jestem pełna emocji, radości, a z drugiej strony szok i niedowierzanie oraz obawy, co to będzie,jak będę na wizycie u lekarza.
    Jutro będę ponawiać test.
    Luteinę dalej biorę.

    Będę się modlić,by wszystko było ok. Proszę trzymajcie kciuki.
    <3 <3 <3 !!!
    OOOOO ale dostałas piekny prezent pod choinke !!!! <3
    Nie ma bata kazda nawet delikatna kreska oznacza ciąże tym bardziej ze oba testy pokazują kreseczke <3
    Ja juz ci gratuluje z całego serca <3 Ale się ciesze :)

    A mozesz wstawić zdjecie ? chetnie zobacze test :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2015, 11:05

    missy83, Vesper lubią tę wiadomość

  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajna sprawa :) tak w ogóle to jadę dzisiaj z mikołajami po chrześniakach :) i pewnie odwiedzę bratową i nową bratanicę w szpitalu :) z Małą wszystko w porządku tylko z bratową lipa bo złapała ją tak ciężka anemia że przetaczali jej krew :/ Poza moja gin mnie zdziwiła bo już dostałam pozwolenie na serduszkowanie :D twierdziła że Fasolka lubi to bujanie bo traktuje to jak kołysanie i się wtedy cieszy :D chciała mi pokazać jak się rusza i przez USG go tak śmiesznie bujała ale niestety nie miało ochoty :P

    missy83, Vesper lubią tę wiadomość

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hurra! Na początku pragnę pogratulować Ci, Missy! Cóż za nowiny! Myślę, że to promyk nadziei dla każdej z nas ;)

    Vesper, szukam pracy, a że mam zawód specyficzny, nie jest to łatwe ;)

    missy83 lubi tę wiadomość

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    missy83 wrote:
    Hej, cała jestem pełna emocji bo, zrobiłam dziś przed 7:00 testowanie i wyszła bardzo blada druga jasna kreska (test Pre Test), ponowiłam drugi test (tani z Rossmana) i wyszła już bardziej druga widoczna ... !!!

    Jestem pełna emocji, radości, a z drugiej strony szok i niedowierzanie oraz obawy, co to będzie,jak będę na wizycie u lekarza.
    Jutro będę ponawiać test.
    Luteinę dalej biorę.

    Będę się modlić,by wszystko było ok. Proszę trzymajcie kciuki.
    <3 <3 <3 !!!
    Gratulacje kochana :* na pewno będzie wszystko dobrze :) optymizmu życzę

    missy83 lubi tę wiadomość

  • madziarella88 Autorytet
    Postów: 436 333

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    missy83 wrote:
    Hej, cała jestem pełna emocji bo, zrobiłam dziś przed 7:00 testowanie i wyszła bardzo blada druga jasna kreska (test Pre Test), ponowiłam drugi test (tani z Rossmana) i wyszła już bardziej druga widoczna ... !!!

    Jestem pełna emocji, radości, a z drugiej strony szok i niedowierzanie oraz obawy, co to będzie,jak będę na wizycie u lekarza.
    Jutro będę ponawiać test.
    Luteinę dalej biorę.

    Będę się modlić,by wszystko było ok. Proszę trzymajcie kciuki.
    <3 <3 <3 !!!

    gratulacje kochana! u mnie na poczatku tez byl bladzioch ;) po dwoch trzech dniach kreseczka sciemniala wiec mozesz sie spokojnie juz cieszyc! ;)
    mowilam ci ze do konca roku sie uda !!! ;* :D i mialam racje ;)
    ah co za dobre wiesci z rana :)

    missy83, Vesper lubią tę wiadomość

    5b09mg7y1fm9q2ki.png
  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miło mi, miło mi bardzo za gratulacje :-)
    Jutro muszę koniecznie potwierdzić innym testem.


    Kat,mogę zamieścić fotkę.
    Zrobiłam od razu po wykonaniu testu, straszny bladzioch,teraz już po kilku godzinach tak bardziej widać. Gołym okiem tak jakoś bardziej widać niż na fotce.
    Za to na tym teście z Rossmann'a to widać normalnie. Choć z tymi tanimi testami za 4 zł różnie jest. Bardziej wiarygodny dla mnie Pre Test. Ale tam cień cienia.

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/5a4ace390ead824a

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/83a3dd67421a4cf1

    jejjciu,muszę już powrócić do normalnych czynności.
    A brzuch, tzn. podbrzusze tak mnie ciągnie...pobolewa... Jak mi przeszkadza ból to biorę nospę, w nocy musiałam wziąć.. Wolę dmuchać na zimne. Nospę można brać, biorę wtedy kiedy konieczne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2015, 12:01

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • Demeter Autorytet
    Postów: 455 285

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missy wspaniała wiadomość!
    Kochana bardzo się cieszę!!!
    Kolejny test to tylko proforma, jest bladzioch to się liczy:)
    Luteina zadziałała, jak dobrze że posłuchałaś własnej intuicji:) Gratuluje!

    missy83 lubi tę wiadomość

    Demeter
‹‹ 353 354 355 356 357 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ