X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi
    piękna choinka :)

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 05:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny :)
    Wczoraj ubieraliśmy jak mój wrócił z pracy :)
    Głównie po to aby mały miał prezent pod choinka w końcu to jego pierwsze świeta na których juz moze uczestniczyć aktywnie :)

    Missy ta luteina to jest na podtrzymanie ciazy? Dobrze to rozumiem?
    Wiem ze masz obawy ale bedzie wszystko dobrze :)
    Zapisałas sie juz do gin?

    Ps. mojemu tak dla smiesznej zabawy kupiłam czerwone bokserki ze wzorkami choinki a na srodku ogromny kolorowy renifer w czapce mikołaja i w czarnych okularach :D Powiedzial ze sie odegra za te bokserki hehe :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2015, 05:26

    missy83, Vesper lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 4 rana już się bawimy :)
    Synek bardzo zadowolony <3
    Beztytulu_sxehpan.jpg

    EDIT:
    No i dzis po raz pierwszy obejmowałam wc :D Jak na złosc otrzymałam prezent od fasolki na mikołaja hehe :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2015, 07:22

    anusia24, palma, Demeter, Ev, Vesper lubią tę wiadomość

  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat ach te uroki ciąży :D Sliczna masz choinke, slicznego synka :) Prezent widze konkretny dostal :D Milej zabawy! :)

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    p19uskjoxacp4928.png
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kat cudowne zdjęcia, prezenty, choinka i synek <3 az miło popatrzeć

    u mnie za to na mikołaja spadek tempki i @ za rogiem ;(

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat, piękny synek, super prezent i przepiękna choinka. Mam nadzieje że dobrze się czujesz :)

    Miłego dnia kochane

    katsuyoshi, missy83, Vesper lubią tę wiadomość

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny :)
    No wiecie to jest jego pierwszy prezent mikołajkowy wiec chcialam aby dostal cos lepszego:) A on lubi śrubokręty itp zawsze jak mój coś robi to mu podkrada z pod reki :) Wiec pomyslalam o takiej zabawce ^.^
    W tamtym roku byłam krótko w sumie po porodzie był za mały aby mógł cos w sumie dostać bo takiemu niemowlakowi to w sumie co chwile sie coś kupuje bo potrzebuje wiec nie można tego traktować jako jakiś tam prezent.

    Oczywiscie na gwiazdke ma tez już w połowie kupiony prezent :)
    Mój dziś ostatni dzien w pracy a od jutra ma juz 4 dni wolne i chyba jutro idziemy do lekarza aby powiedzieć mu o ciaży i aby zapisał mnie do położnej :)
    Trzymajcie kciuki aby sie udało dostać do położnej ciut wczesniej niż 3 miech :)

    missy83, Vesper, Meg0809 lubią tę wiadomość

  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    Dziekuje dziewczyny :)
    Wczoraj ubieraliśmy jak mój wrócił z pracy :)
    Głównie po to aby mały miał prezent pod choinka w końcu to jego pierwsze świeta na których juz moze uczestniczyć aktywnie :)

    Missy ta luteina to jest na podtrzymanie ciazy? Dobrze to rozumiem?
    Wiem ze masz obawy ale bedzie wszystko dobrze :)
    Zapisałas sie juz do gin?

    Ps. mojemu tak dla smiesznej zabawy kupiłam czerwone bokserki ze wzorkami choinki a na srodku ogromny kolorowy renifer w czapce mikołaja i w czarnych okularach :D Powiedzial ze sie odegra za te bokserki hehe :D


    Tak,luteinę mam na podtrzymanie.
    Lekarz mi powiedział, że jak już będę wiedzieć,że jestem w ciąży to mam brać luteinę.
    Jutro dzwonię by się zapisać do lekarza na wizytę na dniach.

    Kat - śliczne zdjęcie swojego super słodkiego synka zapodałaś :-). Extra prezent :-) ! Fiu, fiu... chłopaczek dumny.
    A mąż pewnie też z gatków będzie zadowolony

    A ja ... stwierdziłam,że będę musiała...niedługi do dentysty iść,bo plomba mi się z boku zęba skruszyła, dziura jest i pulsuje... tak więc bez znieczulenia trzeba będzie wytrzymać.

    Palma - powiem Ci,że wcześniejszy cykl też miałam bardzo obiecujący,serduszkowanie też koło owu,ale w tym miałam monitoring i może bardziej jednak koło owu udało się trafić. Monitoring każdemu polecam. No i też w tym cyklu luteinkę brałam,tak więc dużo pomocy miałam.
    Ja Tobie życzę - byś się nie poddawała,jak nie prezent Mikołajkowy życzę,by był prezent niebawem w Nowym Roku <3

    Dobrego samopoczucia,ciężarne <3 :-)
    No i mocno życzę zaciążenia reszcie i dużo dużo zdrówka, z okazji dzisiejszych Mikołajek <3.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2015, 12:08

    madziarella88, Demeter, Selja lubią tę wiadomość

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    missy83 wrote:
    Hej, cała jestem pełna emocji bo, zrobiłam dziś przed 7:00 testowanie i wyszła bardzo blada druga jasna kreska (test Pre Test), ponowiłam drugi test (tani z Rossmana) i wyszła już bardziej druga widoczna ... !!!

    Jestem pełna emocji, radości, a z drugiej strony szok i niedowierzanie oraz obawy, co to będzie,jak będę na wizycie u lekarza.
    Jutro będę ponawiać test.
    Luteinę dalej biorę.

    Będę się modlić,by wszystko było ok. Proszę trzymajcie kciuki.
    <3 <3 <3 !!!
    GRATULACJEEE

    missy83 lubi tę wiadomość

    km5s8ribs34fnes6.png
  • Josephine Ekspertka
    Postów: 229 62

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,
    Męczy mnie małą zagadka otóż okres miałam 22-26.11 w piątek (13 dzień cyklu) maiałam lekkie krwawienie (chyba lekkie), taka jasno czerwona krew, w sobotę było już takie minimalne. Nie wiem czm mogło być spowodowane. Dostałam tego krwawienia jeszcze przed "weekednowym staraniem się". Czy któraś z was miała może takie krwawienie w trakcie cyklu ?

    PS:Tydzień temu miałam prawdopodobnie owulację - wywnioskowałam to po śluzie, z temperaturą bywało różnie ale w tym miesiącu nie mogę się nią sgerować.

    11.10.2018 Naprotechnologia
    IO | Nietolerancje pokarmowe |Niedoczynność tarczycy | Hashimoto
    "Jeśli myślisz, że nic nie możesz zmienić - zmień myślenie! "
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    missy83 wrote:
    Śliczna choina, Kat :-) ☆★☆★☆★

    Ja... zwiększyłam dawkę luteiny.
    Coś mi się wydaje, że lekarz gin mi mówił,że jak będę wiedzieć,że jestem w ciąży to brać po 2 tabletki 2 x dziennie. A tak brałam po owu jedną 2 x dziennie.
    Oczywiście na dniach się z nim skonsultuję,czy przez tel czy na wizycie. Czy tak zalecił czy nie,bo jest lutka 50 i też lutka 100. Ja w domu mam i stosuję 50.
    Jednak czytałam WSZĘDZIE,że duża ilość prog w ogóle nie szkodzi. Ja zresztą mam wskazania... a jak nie zaszkodzi większa dawka a ma pomóc,że będę spokojniejsza-to nawet nie zastanawiałam się.
    Muszę iść w tym przyszłym tygodniu na wizytę,by lekarz też receptę na lutkę wypisał.

    A dziś odpoczywałam głównie i modliłam się,by było wszystko dobrze.
    Mam silne bóle w krzyżu,takie pulsujące,dosyć dokuczliwe.

    Przepraszam,że na luzie z Wami nie piszę,ale dziś dzieñ to dla mnie szok,radość i zarazem obawa - by nic niepokojącego się nie działo. Dobranoc :-***
    Ja brałam lutkę 100 2 razy dziennie po jednej. Trochę się zdziwiłam jak panienka w aptece mi powiedziała że nie wyda mi leku bo nie wie czy to jest 100 czy 50 a jak jestem w ciąży to nie chce mi zaszkodzić o.O Poszłam do innej apteki i tam bez problemu przeczytała mi receptę, pytałam kilka razy czy na pewno to jest sto bo się trochę zestresowałam tamta :P dopiero w domu wyczytałam na ulotce że można ją bezpiecznie stosować do końca I trymestru :) Widzę że się trochę denerwujesz ale nie martw się :) wszystko będzie dobrze :) ja też do tej pory się modlę i będę do końca trymestru żeby już mi Bóg zostawił tą Kruszynkę jak już mi ją dał :D

    Kat fajny klimat w pokoju masz :D nie mogę się doczekać mojej choinki :)

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    missy83 wrote:
    Tak,luteinę mam na podtrzymanie.
    Lekarz mi powiedział, że jak już będę wiedzieć,że jestem w ciąży to mam brać luteinę.
    Jutro dzwonię by się zapisać do lekarza na wizytę na dniach.

    Kat - śliczne zdjęcie swojego super słodkiego synka zapodałaś :-). Extra prezent :-) ! Fiu, fiu... chłopaczek dumny.
    A mąż pewnie też z gatków będzie zadowolony

    A ja ... stwierdziłam,że będę musiała...niedługi do dentysty iść,bo plomba mi się z boku zęba skruszyła, dziura jest i pulsuje... tak więc bez znieczulenia trzeba będzie wytrzymać.
    Nie wiem czy we wczesnej ciąży też można ale ostatnio gin mi mówiła że mogę chodzić do dentysty spokojnie tylko muszę powiedzieć w którym jestem miesiącu ciąży i dobierze mi znieczulenie bezpieczne dla Fasolki :)
    Trochę mi się to nie podobna bo w leczonym kanałowo zębie wypadła mi plomba - nie boli i cieszyłam się że nie muszę iść do dentysty i mam niezłą wymówkę a tu wałek :/

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    Mikołaj dla Oscarka już gotowy :)

    Beztytulu_sxepsxx.jpg
    kat potrzebuje takich zasłon i firanek... Nie zmieniasz przez przypadek i nie wysyłasz paczki do PL ?? :D

    Sorki że tak na raty piszę ale ostatnio jestem tak strasznie niekumata że czytam co piszecie nie mogę tego zrozumieć albo przypomina mi się co chce powiedzieć dopiero po jakimś czasie :/

    Ola_85, katsuyoshi lubią tę wiadomość

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczęta :)

    ja ostatnio robię sobie od wszystkiego przerwę.. mam jakąś potrzebę alienacji od wszystkiego i wszystkich.. świąteczna gorączka mnie nie dopada... jestem szczęśliwa bez telewizji i już mogę stwierdzić, że najbardziej tę atmosferę nakręcają media :)

    w sobotę spadłam ze schodów, wczoraj wylądowałam z malutkim paluszkiem stopy (!) u lekarza, później na SORze.. "stłuczenie małego palca stopy lewej", pielęgniarka nakleiła mi jakieś plastry i do domu, tylko nogi nie mogę myć przez kilka dni ^^ na szczęście lekarz stwierdził, że RTG nie jest potrzebne, więc jeden stres mniej :)

    zostały mi do zjedzenia jeszcze 4 duphastony w tym cyklu... :) czyli za ok 6-7 dni powinnam mieć @, może nie przyjdzie jednak :) a od kilku dni mam wodnity śluz...

    Kat, piękna choinka :)

    Evanlyn lubi tę wiadomość

  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    owu wrote:
    cześć dziewczęta :)

    ja ostatnio robię sobie od wszystkiego przerwę.. mam jakąś potrzebę alienacji od wszystkiego i wszystkich.. świąteczna gorączka mnie nie dopada... jestem szczęśliwa bez telewizji i już mogę stwierdzić, że najbardziej tę atmosferę nakręcają media :)

    w sobotę spadłam ze schodów, wczoraj wylądowałam z malutkim paluszkiem stopy (!) u lekarza, później na SORze.. "stłuczenie małego palca stopy lewej", pielęgniarka nakleiła mi jakieś plastry i do domu, tylko nogi nie mogę myć przez kilka dni ^^ na szczęście lekarz stwierdził, że RTG nie jest potrzebne, więc jeden stres mniej :)

    zostały mi do zjedzenia jeszcze 4 duphastony w tym cyklu... :) czyli za ok 6-7 dni powinnam mieć @, może nie przyjdzie jednak :) a od kilku dni mam wodnity śluz...

    Kat, piękna choinka :)
    Ja właśnie już czuję święta i nie mogę się doczekać :)

    No wiesz jak miała się jakaś bida z tego palca zrobić to lepiej dmuchać na zimne :D

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie i miłego dnia

    Evanlyn, missy83 lubią tę wiadomość

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego dnia również :-)

    Evanlyn - no ja dobitnie ulotkę o lutce przeczytałam. Tak więc i nawet dopuszczalne jest 150 2x dzennie brać, dla celów utrzymania ciąży.
    Ja teraz biorę 100 2x dziennie. To jest średnia dawka.
    A przy in vitro... to nawet do 200 2x dziennie. Czyli podwójna dawka, średniej dawki.

    Także czytałam,że niektórzy lekarze przypisują albo 50 2x dziennie, albo 100 2x dziennie, we wczesnej ciąży.
    Dużych kosmicznych dawek nie bierzemy.

    Ja także się modlę, by wszystko było ok. Staram się oddalać stres, myśleć o innych rzeczach.
    W tym tygodniu będę mieć wizytę u lekarza.
    <3


    Owu - Zgodzę się z tym,że atmosferę trochę nakręcają media. Ja wyłączam zdecydowanie reklamy, te które słyszę w radiu. Tv rzadko oglądam.
    To ja życzę dużo zdrowia, i uważaj na paluszek ;-).
    No to też jesteś na progesteronowej kuracji po owu, tylko,że na na duphastonie.
    Życzę spokojnego tygodnia w oczekiwaniu i oby ten wodnisty śluz był dobrym znakiem :-).

    Ev, owu, Evanlyn lubią tę wiadomość

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    missy Cudowne wiesci <3 ! Ogromne gratulacje i trzymajcie sie zdrowo ! Kiedy idziesz do gin ? :)

    Kat jaka sliczna choinka i synek jaki sliczny i zadowolony :) <3

    Chyba powoli wracam do żywych ^^ . Przeziębienie mnie mezy jeszcze troszke ale czuje ze juz jest lepiej :). Zostałam dzis jeszcze w domu zeby sie nie doprawic , aleee tak bym juz ciala przerwę świąteczną :) .


    Co tam u Was? Jak mikołajkowy weekend ? <3

    683099d6c0qp0auq.gif

    Evanlyn, missy83 lubią tę wiadomość

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, w weekend odpuściłam forum, bo się zamartwiałam tą pracą, ale dziś do mnie zadzwonili, że mam spotkanie z dyrektorem Juhuuu!! Wiadomo, że nie tylko ja, więc niepowiedziane, że pracę dostanę, ale wiem, że jest szansa ;)

    Anusia: nie załamuj się, jesteś w trudnej sytuacji, ale sama widzisz, że wszystko jest możliwe. Może taki wyjazd Wam pomoże, troszkę spadnie Ci stres związany z chęcią zajścia w ciążę i pójdzie jak po maśle? Ja w każdym razie trzymam kciuki :)

    Vesper: rozumiem, ja w sumie jestem studentką i nie jestem, bo naukę już skończyłam, ale mam studia przedłużone do obrony mgr, więc jak tylko się obronię to już nie będę :(
    tyle że mój mąż ciśnie mnie bardzo, że dzidzi nie, póki pracy nie będzie.

    Kat: masz przepiękną choinkę i prześlicznego synka ;) aż się napatrzeć nie można ;)

    missy83, anusia24, Vesper lubią tę wiadomość

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evanlyn wrote:
    Ja właśnie już czuję święta i nie mogę się doczekać :)

    No wiesz jak miała się jakaś bida z tego palca zrobić to lepiej dmuchać na zimne :D

    pierwsze o co spytał lekarz nim wypisał mi skierowanie do szpitala to czy jestem w ciąży, bo był pewny że zrobią mi rtg.. ale nie było potrzeby i nie musiałam się tłumaczyć "staramy się, ale nie wiem co z tego wyszło..." :)

    Missy! gratulacje, teraz doczytałam :* <3 <3 <3

    kurację progesteronową też mam, biorę duphaston 10mg jedną dziennie, od 16 dnia cyklu przez 10 dni.. ;) albo @ będzie albo nie będzie.. póki co biorę to wszystko na zimno.. :)

    ja ostatnio musiałam iść z córką na morfologię, przy okazji zrobiłam sobie :) wyniki na styk, czyli ciągle jakaś mikro anemia jest.. ale lepiej niż było :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2015, 13:02

    missy83 lubi tę wiadomość

‹‹ 355 356 357 358 359 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ