X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • marta95 Autorytet
    Postów: 1905 489

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allmita - nie naciskaj, ale warto na taki temat porozmawiać, a może się zgodzi ? i razem zaczniecie pozytywnie myśleć o dziecku:)
    ja na przykład też bardzo chce dziecko, mąż na początku był do tego sceptycznie nastawiony, bo praca...mieszkanie i takie tam, ale potem sam doszedł do wniosku, że może jednak już pora! i tak o to staramy się i staramy...w tym cyklu jakoś mniej o tym myślę i ciągle mam nadzieje. Więc kochana na spokojnie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta95, jak to mówią, nadzieja umiera ostatnia ale przez te plamienia z "czymś" wole poczekać z uciechami do jutra albo chociaż do USG ;)
    Jaguś_7810, na razie nie dziękuję, poczekam z tym do jutra ;*
    Allmita, witamy u nas, takie rozmowy zazwyczaj bywają ciężkie, a dawno temu rozmawialiście o dzieciach? Może jemu też przez ten czas się zmieniło i nie wiedział jak Ci to powiedzieć? Najlepiej taką rozmowę zacząć w czasie relaxu, zrób kolację, kup wino, a potem od serca i bez nerwów porozmawiajcie. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2015, 13:04

  • martta Autorytet
    Postów: 1429 1022

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Allmita! :) popieram pomysł szarlotki, na spokojnie przy miłych okolicznościach, będzie dobrze!
    marta95, Jaguś mamy podobnie, ja też liczę na cuda grudniowego miesiąca.
    Szarlotka ja nadal mocno trzymam kciuki za Was!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2015, 13:07

    marta95, Jaguś_7810 lubią tę wiadomość

    o148p07w5riqasy7.png
  • marta95 Autorytet
    Postów: 1905 489

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlotka, może czasami takie plamienia się zdarzają, trzeba być dobrej myśli :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta95, jesteś jeszcze młoda, wszystko przed wami. Koleżanka strała się z mężem przez dwa lata, dopiero w momencie kiedy sobie odpuścili zaszła, w Styczniu urodzi zdrową dziewczynkę ;)

  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozostaje nam chyba tylko cierpliwie czekać :( Co prawda nie wiem jak jest u Ciebie, ale ja nie dosyć, że mam problemy z tarczycą to na dodatek mam strasznie nieregularne miesiączki, a na domiar tego w listopadzie lekarz do którego chodzę w sumie mogę powiedzieć, że chodziłam stwierdził u mnie PCO, jednak nie potwierdził na 100% - aczkolwiek przypuszcza. Jednak wzięłam się w garść poszperałam w necie trochę i znalazłam innego lekarza już endokrynologa-ginekologa w większym mieście i tam z mężem się udaliśmy:) Wizyta przebiegła dosyć szybko, jednak lekarz po przeprowadzeniu ze mną wywiadu takiego dosyć szczegółowego dał skierowanie do szpitala w styczniu, także na początku wybieram się tam i mam nadzieję, że wszelkie wątpliwości moje zostaną rozwiązane:) Pocieszam się tym, że będąc już u tego lekarza endokrynologa-ginekologa dokładnie 14 grudnia przy badaniu stwierdził u mnie, że w tym cyklu jest pęcherzyk dominujący na lewym jajniku i wynosi 13mm, co prawda jest jeszcze mały aczkolwiek owulacja może być tylko troszkę później :) co mówisz ? przez ten tydzień pęcherzyk móggł urosnąć przynajmniej do tych 20 mm? bo owulacja tak przypadłaby w moim przypadku w 19 dniu cyklu, a ja u lekarza byłam w 13 dniu ? :) :***

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • martta Autorytet
    Postów: 1429 1022

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tydzień to spoko, biorąc pod uwagę że pęcherzyk rośnie 1-3 mm dziennie.
    U mnie jednak lekarka stwierdziła PCO jakiś czas temu, strasznie się przejęłam, a potem dwóch kolejnych lekarzy ją wyśmiało, że nie ma takiej możliwości i że bez szczegółowych badań nie powinna mi nic takiego sugerować!

    Szarlotka123 lubi tę wiadomość

    o148p07w5riqasy7.png
  • marta95 Autorytet
    Postów: 1905 489

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlotka, wiem kochana, że jestem młoda...ale po słowach pewnej pani ginekolog mam mało czasu 'podobno' ...

    Jaguś, też mam nieregularne miesiączki, więc ciężko stwierdzić mi kiedy wypadnie owulacja, także zapisałam się tutaj i zobaczymy co z tego wyniknie. myślę że będzie wszystko dobrze u Ciebie i pęcherzyk rośnie pewnie hehe :*

    Szarlotka123 lubi tę wiadomość

  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    'martta' o witam :) widzę, że mamy kolejną koleżankę która oczekuje na szczęście :*

    martta, marta95, Szarlotka123 lubią tę wiadomość

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta95, nie słuchaj jednej ginekolog tylko skonsultuj tą przypadłość z innymi, widzisz co ja miałam dzisiaj.. próbowałaś z testami owulacyjnymi?
    Jaguś_7810, uważam, że pęcherzyk przez taki czas na pewno urósł, trzymam kciuki :)

  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otóż to dziewczyny " 'martta', 'marta95' wydaje mi się, że tyle ile lekarzy tyle różnych zdań i ja już może też przesadzam i może pomyślicie, że jestem jakąś wariatką, ale naprawdę byłam już u 3 specjalistów, żeby powiedzieli co oni na ten temat myślą i tylko jeden przypuszczał PCO, a inni nie , więc wolę pójść na kilka dni do szpitala- tam wiem, że będę miała zrobione wszystkie badania na miejscu i będę wiedziała na czym stoję. :)

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    'marta95' ja biorę euthyrox50 - stwierdzona niedoczynność. :)

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • marta95 Autorytet
    Postów: 1905 489

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlotka, wiem dlatego po nowym roku idę do innego, porobię badania i skonsultuje to z innym lekarzem, wiesz w tak młodym wieku dowiedzieć się że mam kilka miesięcy aby zajść w ciążę, bo potem może być ciężko to nie było zbyt miłe, przepłakane noce, dni... z testami próbowałam ale no od tygodnia wychodziła bladziutka kreska, dlatego na czas świąt odpoczęłam od nich i dzisiaj od nowa zrobię.

  • martta Autorytet
    Postów: 1429 1022

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta95 wrote:
    Szarlotka, wiem kochana, że jestem młoda...ale po słowach pewnej pani ginekolog mam mało czasu 'podobno' ...

    Niektórzy lekarze powinni swoje "dodatkowe" zdanie zostawiać dla siebie. Ja też przerobiłam paru takich, ale póki co znalazłam dwie spoko lekarki i tak na zmianę do nich chodzę co parę miesięcy.
    Jaguś a bierzesz leki na tarczycę? Masz niedoczynność czy nadczynność stwierdzoną?

    o148p07w5riqasy7.png
  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    'Szarlotka123' dziękuję Ci za wsparcie :):**

    Szarlotka123 lubi tę wiadomość

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • marta95 Autorytet
    Postów: 1905 489

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety nie znalazłam jeszcze takiego lekarza, któremu mogłabym zaufać....

  • martta Autorytet
    Postów: 1429 1022

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaguś_7810 wrote:
    Otóż to dziewczyny " 'martta', 'marta95' wydaje mi się, że tyle ile lekarzy tyle różnych zdań i ja już może też przesadzam i może pomyślicie, że jestem jakąś wariatką, ale naprawdę byłam już u 3 specjalistów, żeby powiedzieli co oni na ten temat myślą i tylko jeden przypuszczał PCO, a inni nie , więc wolę pójść na kilka dni do szpitala- tam wiem, że będę miała zrobione wszystkie badania na miejscu i będę wiedziała na czym stoję. :)


    no pewnie tak najlepiej, jak masz możliwość to idź niech Cię przebadają w prawo i lewo i będziesz wszystko wiedziała co i jak!

    Jaguś_7810 lubi tę wiadomość

    o148p07w5riqasy7.png
  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otóż to jestem tego samego zdania :) ogólnie to będzie moja pierwsza wizyta w szpitalu tak daleko od domu, no ale spoko dam radę :D to tylko 3 dni lekarz powiedział i wg, że dużo jest tam dziewczyn w moim wieku, także na duchu podniósł :)

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaguś, nie ma sprawy, idź do szpitala, poleżysz, odpoczniesz, cateringu Ci nie zazdroszczę ale na pewno pobyt pod opieką lekarza dobrze Ci zrobi :)
    marta95, domyślam się, ja też bym się chyba załamała, po poprzednim poronieniu jak panikuje a co dopiero jakbym usłyszała takie rzeczy ale się nie poddajemy ;) Niektórzy się nie znają na tym co robią i opierają się na wiedzy google, miejmy nadzieje, ze taki lekarz Ci się trafił :) Ja też latam po tych lekarzach, przeprowadziliśmy się do innej miejscowości i teraz nie za bardzo się znam, ale znalazłam tą do której dzisiaj idę na znanylekarz i ma same dobre opinie więc.. jestem dobrej myśli ;)

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szarlotka123 tak naprawdę taka rozmowa była bardzo dawno. Na poczatku w ogóle nie było mowy o dzieciach-tak jak mówie oboje nie wyrażaliśmy do tego chęci... Potem(małżenstwem jestesmy 3lata) cos tam kiedyś bąknęłam pół żartem że niedługo to będe "za stara" na dziecko...Mąż odpowiedział, że jak KIEDYŚ bedziemy miec swój dom itp to się pomysli...W międzyczasie na wszelkie zaczepki rodziny zgodnie odpowiadaliśmy że dzieci nie chcemy...POwiem szczerze że na mnie wszelkie tego typu zaczepki działają negatywnie i wręcz mają na mnie odwrotny skutek....OStatnio skupilismy się na szukaniu miejsca do życia(dom,dzialka),więc pewnie średni moment sobie wybrałam na temat-dziecko, ale cóż super-dobrego momentu na dziecko podobno nigdy nie ma...OBawiam sie reakcji męża gdyż z natury ciężko się mu podejmuje takie decyzje, tym bardziej że jak mówiłam teraz planujemy ten dom itp...Dlatego wiem że nic na siłę, poczekam na dogodny moment i porozmawiam....

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
‹‹ 382 383 384 385 386 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ