X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malacytrynka wrote:
    hej Kobietki ...Jestem Nowa.Przyszedł ten czas kiedy zaczęłam myśleć wiecej o potomstwie ze swoim narzeczonym. Ostatnio miałam bardzo nieregularne cykle i miesiac w miesiąc przychodziła na myśl ciąża .ostatnio opóźniła mi się o 7 dni! i już myślałam a tu ćtap. W tym miesiącu natomiast jestem pare dni przed miesiączką czuję się rozpalona osłabiona piersi opuchniete jak zawsze ale co Mnie dziwi bardziej bolące niz zwykle i sutki bardzo wrażliwe na dotyk więcej zmian u siebie nie widzę i nie chcę się napalać na ciąże bo się ostatnim razem zawiodłam ...Przepraszam że tak nie ładnie wchodzę ze swoim tematem .I byłabym Bardzo wdzięczna za Odpowiedzi jakieś rady.
    Witaj.
    jak widzisz tutaj wszyscy się staramy o dzidzie.
    Byłaś może u gin i rozmawiałas z nim? Piszesz o nieregularnych cyklach ale to normalne po ciąży wiekszosc osób tak ma. Zawsze mozesz isc do lekarza i lekami sobie wyregulować.
    Co do opóźniania się wiesz no może być wiele przyczy , niestety my nie jesteśmy za bardzo w stanie ocenic co jest tego przyczyna.
    Robiłaś może jakieś badania? Zażywasz jakieś leki?

  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 7 września 2015, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, ja też jestem tu nowa.
    Ja zawsze miałam cykle regularne. Jednak raczej krótsze 24-25 dni. No i teraz martwi mnie taki fakt,że mam wrażenie iż mam zbyt krótkie dni płodne...nie wiem,muszę jakoś przyjrzeć się mojej fazie lutealnej, czy aby nie jest za krótka? czy aby nie za wcześniej mam dni płodne? Miesiąc temu robiłam diagnostykę,pokazałam lekarzowi,powiedział,że ok i żeby się starać.
    Także wypełniam dane na wykresie ovufriend (choć nie mierzę temp.), ale zaznaczam czy wystąpił śluz, jakie samopoczucie...Najbardziej właśnie ciężko jest mi określić dzień owulacji, jakoś nie umiem mierzyć temp. ... ;-]
    Witaj malacytrynka - ja także czasem tak się nakręcałam,jak widziałam objawy "na ciążę", a były na lekko spoźnioną @ ... choć i tak mam cykle regularne, to plamię przed @, i to mnie zmyla i już sobie wyobrażam zagnieżdzanie..dlatego zawsze wielka niewiadoma. Najlepiej się wyluzować i zapomnieć nazwę "staranie się". Lepiej chyba brzmi: kochanie się z partnerem bez zabezpieczenia i spędzanie upojnych nocy albo i ranków, popołudni... ? :-) pozdrawiam

    katsuyoshi, Ev, Vesper lubią tę wiadomość

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 7 września 2015, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do tego skąd jesteśmy Podkarpacie się kłania :D

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2015, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    missy83 wrote:
    witam, ja też jestem tu nowa.
    Ja zawsze miałam cykle regularne. Jednak raczej krótsze 24-25 dni. No i teraz martwi mnie taki fakt,że mam wrażenie iż mam zbyt krótkie dni płodne...nie wiem,muszę jakoś przyjrzeć się mojej fazie lutealnej, czy aby nie jest za krótka? czy aby nie za wcześniej mam dni płodne? Miesiąc temu robiłam diagnostykę,pokazałam lekarzowi,powiedział,że ok i żeby się starać.
    Także wypełniam dane na wykresie ovufriend (choć nie mierzę temp.), ale zaznaczam czy wystąpił śluz, jakie samopoczucie...Najbardziej właśnie ciężko jest mi określić dzień owulacji, jakoś nie umiem mierzyć temp. ... ;-]
    Witaj malacytrynka - ja także czasem tak się nakręcałam,jak widziałam objawy "na ciążę", a były na lekko spoźnioną @ ... choć i tak mam cykle regularne, to plamię przed @, i to mnie zmyla i już sobie wyobrażam zagnieżdzanie..dlatego zawsze wielka niewiadoma. Najlepiej się wyluzować i zapomnieć nazwę "staranie się". Lepiej chyba brzmi: kochanie się z partnerem bez zabezpieczenia i spędzanie upojnych nocy albo i ranków, popołudni... ? :-) pozdrawiam

    Dni płodne masz zazwyczaj wtedy kiedy masz najwiecej sluzu i nie jest konieczne mierzenie tempki :)
    Ja mierze ja dopiero odkąd założyłam tutaj konto :D
    Mimo że wykres wskazuje mi owu w inny dzień ja go mam juz teraz :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2015, 21:24

    missy83 lubi tę wiadomość

  • malacytrynka Przyjaciółka
    Postów: 66 33

    Wysłany: 7 września 2015, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi. Ogółem to leczyłam i byłam pod obserwacją lekarza bo Miewałam również brak owulacji. Jeden miesiąc owulowałam a kolejny już nie i tak na przemian.zapisałam sie do innego lekarza ale on stwierdził że jest ok cytologia znakomita teraz czuję że owulacje mam bo miewam przy tym silne takie bóle ...albo po lewej albo po prawej stronie. ostatnie 4 miesiące spóźniają mi się @ .ale ostatnio tak jak napisałam wczesniej aż dobrych pare dni. Teraz właśnie jestem na etapie przedmiesiączkowym zawsze bywałam nerwowa a dziś jak nigdy spokojna boli mNIE podbrzusze i plecy na dole.Czy możliwe że przy nieregularnych cyklach owulacje też się przesuwają ? :)

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    Cytrynka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malacytrynka wrote:
    katsuyoshi. Ogółem to leczyłam i byłam pod obserwacją lekarza bo Miewałam również brak owulacji. Jeden miesiąc owulowałam a kolejny już nie i tak na przemian.zapisałam sie do innego lekarza ale on stwierdził że jest ok cytologia znakomita teraz czuję że owulacje mam bo miewam przy tym silne takie bóle ...albo po lewej albo po prawej stronie. ostatnie 4 miesiące spóźniają mi się @ .ale ostatnio tak jak napisałam wczesniej aż dobrych pare dni. Teraz właśnie jestem na etapie przedmiesiączkowym zawsze bywałam nerwowa a dziś jak nigdy spokojna boli mNIE podbrzusze i plecy na dole.Czy możliwe że przy nieregularnych cyklach owulacje też się przesuwają ? :)

    Pewnie że możliwe...
    Ja Owu powinnam miec dopiero za kilka dni a mam juz teraz....
    Może twój spokój jest wynnikiem tego że jesteś w ciąży???
    Nie wiem czy kochałaś sie ostatnio czy też nie .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    musiałam sie od Was na chwile ewakułować i spakować kufer na jutro.... witam nowemduszyczki,ja również 1 cykl starań i pod wielkim znakiem zapytania czy sie udało

  • sylwiak Ekspertka
    Postów: 204 116

    Wysłany: 7 września 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta a skad z podkarpacia?
    ja slask/uk

    Kruszynko rośnij zdrowo... <3 Kochamy Cię...
    1 cykl udany <3
    relgvcqghi9hgve4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2015, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jestem zaniepokojona,jestem po przytulankach z mężem dosyć intensywnych i czuje taki lekko tempy ból w tylnej częsci macicy o.O jak myślicie czy to jest to o czym ja myślę?

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 03:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smerfetka22 wrote:
    dziewczyny jestem zaniepokojona,jestem po przytulankach z mężem dosyć intensywnych i czuje taki lekko tempy ból w tylnej częsci macicy o.O jak myślicie czy to jest to o czym ja myślę?
    Wszystko możliwe :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem w drodze do pracy,a Wam życze dobrego dnia ;)

    Selja lubi tę wiadomość

  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 8 września 2015, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to tak :D pochwalę się nadrobiłam 4 strony waszych ploteczek :D
    po 1 jestem z Krakowa :)
    po 2 był temat o testach owulacyjnych ... co ile robicie testy ? może mijacie akurat ten czas i tą godzinę w której stężenie hormonu jest największe ?
    po 3 witam wszystkie nowe
    po 4 malacytrynka - jakich porad szukasz? bo wiesz, nam tu zza komputerów ciężko ocenić sytuację. Jeśli zadowoli Cię moja odpowiedz to ona będzie tylko taka:" możesz być w ciąży, albo możesz czekać na okres, bo Twoje objawy są normalne przy obu tych stanach kobiecych"
    po 5 missy83 polecam przynajmniej 2/3 cykle zmierzyć temperaturę regularnie o tej samej godzinie. Będziesz miała już jakieś pojęcie kiedy owu może wystąpić.
    po 6 życzę wszystkim fajnego dnia :P

    missy83, Vesper lubią tę wiadomość

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aj jak mi sie dzisiaj nic nie chce :( jeszcze ten spadek tempki mnie zdołował ;(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2015, 08:03

  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 8 września 2015, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smerfetka22 wrote:
    aj jak mi sie dzisiaj nic nie chce :( jeszcze ten spadek tempki mnie zdołował ;(
    Ten spadek nie jest straszny spokojnie smerfetka22 <3 musisz trochę wyluzować kochana bo stres szkodzi.

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    selja ja wiem że szkodzi,ale czuje że ten cykl poszedł na marne :(

  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 8 września 2015, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smerfetka22 wrote:
    selja ja wiem że szkodzi,ale czuje że ten cykl poszedł na marne :(
    Nawet jeśli, to przecież Twój pierwszy cykl... głowa do góry i od nowego znowu trzeba się starać a nie załamywać się.

    Widzisz ja nie odpisywałam na Twoje posty, gdy pisałas zaraz po owu że się udało bo nie chciałam Cię nakrecać ...każda z nas to przeżyła na początku drogi.

    Głowa do góry czekaj cierpliwie i nie denerwuj się

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 8 września 2015, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    popieram selje !!! smerfetka zluzuj majty !!! :D

    to jest żaden spadek !!! i pierwszy cykl starań ... nie czaje Twojego stresika

    Mysza1986, Vesper lubią tę wiadomość

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobitta kochana,bo ja to w gorącej wodzie kompana,musze mieć wszystko na już....a w tym wypadku się nie da...naoglądałam sie tych wykresow i dlatego schizuje :(

  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 8 września 2015, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luzior smerfetka !!! Ja miałam to samo, dopóki nie dozło do trzeciego cyklu ... Trzeci miałam idealnie wykres ciążowy. Nigdy takiego pięknego nie miałam. Nawet kilka objawów. I co ? I wielkie gófno... :( dlatego już luzuje - bo psycha ma duże znaczenie u nas kobiet. Jak se wmówisz, że Cie cycki dziwnie bolą - to Cie zaczynają dziwnie boleć, jak wmówisz sobie, że Ci niedobrze- to zaczynasz tak czuć, jak zmówisz sobie, że odczuwasz inne zapachy - to przejeżdżającą śmieciarkę wyczuwasz na 5km od Ciebie. Jedyne co to jednak jak wmówisz sobie, że masz duże cycki to one jednak nie rosną :D

    smerfetka22, missy83, Selja, Vesper lubią tę wiadomość

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smerfetka ten leciutki spadek o niczym nie swiadczy:)
    Nie załamuj sie kochana bo nie masz obecnie czym co innego jakby ci spadlo rzeczywiscie extra w dół :D
    Nie stresuj sie ja wiem e to nie takie proste ale jak ta sie bedziesz stresowac to nam tutaj zachorujesz.
    Tempa ma prawo minimalnie spasc i tak moze sobie delikatnie skakac góra dół ale spójrz na to że nadal jest na górze a nie na dole :)
    Nie załamuj sie za wczasu kochana :)

‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ